התחנה המרכזית של כפר סבא
(הופנה מהדף תחנה מרכזית כפר סבא)
קפיצה לניווט
קפיצה לחיפוש
ערך מחפש מקורות
| ||
ערך מחפש מקורות |
מבט על של התחנה מאמצע שנות התשעים | |
מיקום | כפר סבא |
---|---|
אתרים סמוכים | עיריית כפר סבא |
שירות אוטובוסים | לתל אביב, המרכז והשרון |
התחנה המרכזית של כפר סבא היא תחנה מרכזית ומסוף האוטובוסים המרכזי של העיר כפר סבא. ממוקמת במרכז העיר ברחוב ויצמן.
התחנה נחנכה ב-14 בספטמבר 1960.
מבנה התחנה
התחנה כוללת שתי יציאות/כניסות לאוטובוסים ברחובות תל חי ורחוב ויצמן. בנוסף היא גובלת גם ברחובות האתרוג והעמק. התחנה בנויה כמרובע מוקף חומה ובו רציפים, תחנת תדלוק ומקומות חניה.
בצד הפונה אל רחוב ויצמן ממוקמות כמה חנויות, בהן גם סניף שירות של רב-קו. ליד החנויות מוצבת תחנת אוטובוס נוספת, חיצונית, המשמשת אוטובוסים עירוניים החולפים לאורך רחוב ויצמן.
שירות בתחנה
מהתחנה יוצאים קווי אוטובוס בעיקר למטרופולין תל אביב ולשרון, מרבית קווי האוטובוס בשרון יוצאים ממסוף צומת רעננה ולכן מספר הקווים היוצאים מהתחנה לא גדול.
מקרא סימנים:
- ♿ - אוטובוס עירוני נגיש
- 🔄 - קו סיבובי (מעגלי)
- 🌙 - קו לילה
שירות עירוני - מופעל על ידי מטרופולין
קו | מפעילה | מסלול | הערות נוספות |
---|---|---|---|
1 | מטרופולין | שיכון עלייה - בית החולים מאיר - מסוף צומת רעננה - רעננה, אחוזה - בית חולים לוינשטיין - קריית שרת - לב הפארק, רעננה | ♿ |
2 | מסוף קפלן ← גבעת אשכול ← תע"ש ← רכבת נורדאו ← ויצמן ← קניון ערים ← קריית חינוך ← בית החולים מאיר ← מסופון רמז ← בית החולים מאיר ← ויצמן ← רכבת נורדאו ← תע"ש ← גבעת אשכול ← מסוף קפלן | ♿🔄 | |
3 | רכבת נורדאו ← ויצמן ← קניון ערים ← רחוב הכרמל ← חצרות הדר ← מוצקין ← משכנות ← רח' הכרמל ← קניון ערים ← ויצמן ← רכבת נורדאו | ♿ | |
15 | אזור תעשייה - תחנה מרכזית - קניון ערים - בית החולים מאיר - צומת רעננה צפון - רעננה, אזור תעשייה - קניון רננים - רעננה, אזור תעשייה | ♿ | |
29 | אזור תעשייה - קפלן - קניון G - תחנה מרכזית - קניון ערים - מסוף צומת רעננה - רעננה, אחוזה - בית חולים לוינשטיין - הרצליה, לב העיר - קניון שבעת הכוכבים - רכבת הרצליה - נורדאו - הרצליה פיתוח - נוף ים - מדיקל סנטר - מרינה הרצליה | ♿ | |
39 | אזור תעשייה - תחנה מרכזית - קניון ערים - בית החולים מאיר - מסוף צומת רעננה - רעננה, אחוזה - בית חולים לוינשטיין - הרצליה, תיכון היובל - ספורטק - קניון שבעת הכוכבים - רכבת הרצליה - מחלף הסירה - הרצליה פיתוח - מרינה הרצליה | ♿ | |
40 | תחנה מרכזית רציף 8 ← רכבת נורדאו ← קניון G ← עתיר ידע ← קניון G ← רכבת נורדאו ← תחנה מרכזית | ♿🔄 | |
72 | מסוף קפלן - קניון G - ויצמן - תחנה מרכזית - קניון ערים - בית חולים מאיר - רעננה, כפר בתיה | ♿ בשעות הבוקר | |
222 | אזור תעשייה - תחנה מרכזית - קניון ערים - רעננה, מסוף - הרצליה, צומת הרצליה - הרצליה פיתוח - מרינה | ||
229 | אזור תעשייה - תחנה מרכזית - מסוף צומת רעננה - רעננה, קניון רננים - אחוזה - הרצליה, בית ספר ויצמן - קניון שבעת הכוכבים - אזור תעשייה - מרינה הרצליה | 🌙 |
קווים בינעירוניים ואזוריים
בתחנה עצמה
כל הקווים ברשימה הנמצאת מתחת מופעלים על ידי חברת מטרופולין.
קו | יעד | מסלול | רציף | הערות נוספות |
---|---|---|---|---|
19 | בית ברל | כפר סבא - צופית - שדה ורבורג - בית ברל | 6 | ♿ |
20 | כפר סבא דרך מתן | כפר סבא - שדי חמד - מתן - ירחיב - נירית - כפר סבא | 7 | 🔄 |
21 | כוכב יאיר צור יגאל | כפר סבא - כוכב יאיר צור יגאל | 7 | |
37 | כפר ברא | כפר סבא - ג'לג'וליה - כפר ברא | 7 | |
113 | באקה אל ג'רבייה | כפר סבא - בית ברל - טירה - קלנסווה - זמר - ג'ת - באקה אל גרבייה | 7 | |
118 | צור יצחק | כפר סבא - צור יצחק | 6 | |
145 | כפר קאסם | כפר סבא - מחלף קסם - כפר קאסם | 8 | |
249 | תל אביב כרמלית | כפר סבא-הוד השרון-מחלף ירקון-מחלף גלילות-דרך נמיר-שאול המלך-כיכר רבין-המלך ג'ורג'-מסוף כרמלית. | ||
564 | רמת גן תל השומר | כפר סבא, תחנה מרכזית - ויצמן - רעננה, מסוף רעננה - הוד השרון - מחלף מורשה - מחלף גבעת שמואל - רמת גן, אוניברסיטת בר-אילן - מסוף תל השומר | 4 | ♿ |
567 | תל אביב תחנה מרכזית | כפר סבא, תחנה מרכזית - ויצמן - קניון ערים - רעננה, מסוף רעננה - מחלף מורשה - מחלף גהה - ציר ז'בוטינסקי - תל אביב-יפו, דרך בגין - המסגר - תחנה מרכזית חדשה | 2 | ♿ |
575 | תל אביב מסוף 2000 | כפר סבא, תחנה מרכזית - ויצמן - קניון ערים - רעננה, מסוף רעננה - מחלף מורשה - מחלף הכפר הירוק - מחנה גלילות - מחלף גלילות - תל אביב-יפו, אוניברסיטה - סמינר הקיבוצים - דרך נמיר - מסוף 2000 | 5 | ♿ |
בשדרות ויצמן
קו | מפעילה | יעד | מסלול | הערות נוספות |
---|---|---|---|---|
13 | מטרופולין | קלנסווה | כפר סבא - בית ברל - רמת הכובש - טירה - טייבה - קלנסווה | |
17 | בית ברל | כפר סבא - בית ברל | ||
18 | סלעית - רעננה | רעננה - כפר סבא - אייל - צור יצחק - סלעית | ||
42 | פתח תקווה | כפר סבא - הוד השרון - פתח תקווה | ♿ | |
79 | תנופה | קדומים | כפר סבא - צופים - קרני שומרון - קדומים | |
80 | קדומים | כפר סבא - קרני שומרון - קדומים | ||
81 | תנופה | קדומים | כפר סבא - קרני שומרון - קדומים | |
82 | קרני שומרון | כפר סבא - מעלה שומרון - קרני שומרון | ||
93 | אלפי מנשה | כפר סבא - אלפי מנשה | ||
130 | מחסום אליהו | כפר סבא - צומת אלפי מנשה - מחסום אליהו | ||
134 | אלפי מנשה | כפר סבא - אזור תעשייה אלפי מנשה - אלפי מנשה | ||
139 | מטרופולין | כוכב יאיר צור יגאל - הרצליה | הרצליה - רעננה - כפר סבא - כוכב יאיר צור יגאל | |
149 | תל אביב תחנה מרכזית | כפר סבא - רעננה - תל אביב-יפו, תחנה מרכזית | ||
174 | תנופה | קדומים | כפר סבא - שער אפרים - אבני חפץ - עינב - שבי שומרון - קדומים | |
228 | מטרופולין | צור יצחק | הרצליה - רעננה - כפר סבא - כוכב יאיר צור יגאל -צור יצחק | 🌙 |
230 | תל אביב תחנה מרכזית | כפר סבא - רעננה - הרצליה - רמת השרון - תל אביב-יפו, תחנה מרכזית חדשה | 🌙 | |
231 | תל אביב תחנה מרכזית | כפר סבא - הוד השרון - תל אביב, תחנה מרכזית חדשה | ||
247 | תל אביב כרמלית | כפר סבא - מסוף צומת רעננה - רעננה - הרצליה - רמת השרון - תל אביב, כרמלית | ||
259 | תל אביב עתידים | כפר סבא - הוד השרון - מחלף מורשה - רמת גן - תל אביב, עתידים | ||
267 | תנופה | אריאל | כפר סבא - מסוף אורנית - אריאל | |
349 | מטרופולין | כוכב יאיר צור יגאל -תל אביב | תל אביב - כפר סבא - כוכב יאיר צור יגאל | |
444 | נתב"ג | מסוף צומת רעננה - כפר סבא - מחלף קסם - ראש העין - שוהם - נמל התעופה בן-גוריון | ||
487 | קדומים | בני ברק - פתח תקווה - כפר סבא - מעלה שומרון - קרני שומרון - עמנואל - קדומים | 🌙 | |
561 | פת תקווה קרית אריה | כפר סבא - מסוף צומת רעננה - הוד השרון - מחלף ירקון - פתח תקווה | ||
572 | תל אביב אוניברסיטה | כפר סבא - מסוף צומת רעננה - מחלף מורשה - תל אביב, אוניברסיטה | ||
576 | ראש העין | כפר סבא - מחלף ירקון - ראש העין | ||
610 | נתניה | כפר סבא - רכבת בית יהושע - נתניה |
קישורים חיצוניים