עמוד ראשי

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

סמל המכלול גמרא 2.PNG

ברוכים הבאים למכלול!

המכלול הוא מיזם לחיבור אנציקלופדיה שיתופית, יהודית ומהימנה בלשון נקייה ובאספקלריה תורנית, שאותה כולם יכולים לערוך. כעת יש במכלול 271,037 ערכים.

P halacha2.png הלכה 161px-P judaism (scroll).svg.png תורה שבכתב P Bible.png יהדות PShabat.png שבת ומועדים P Yeshiva.png עולם הישיבות

פורטל היום P psychology2.png

פורטל פסיכולוגיה הוא שער לכל הנושאים הקשורים בפסיכולוגיה. ניתן למצוא בו קישורים אל תחומי המשנה של הענף, מושגי יסוד בתחום, תאורטיקנים וגישות בפסיכולוגיה ועוד.סמל המכלול גמרא 2.PNG

חדשות ואקטואליה
אחד מהמגדלים רבי הקומות ברצועת עזה שהופצצו והושמדו כליל על ידי חיל האוויר.


נפטרו לאחרונה: משה קפלנסקי, מארי אן פוקס, הלמוט יאן, אהרן אלמוג, אהוד גרוס

תמונת היום
כלנית מצויה היא מין של פרח גאופיט רב שנתי. הכלנית ידועה בפרחיה האדומים היפים.

כלנית מצויה היא מין של פרח גאופיט רב שנתי. הכלנית ידועה בפרחיה היפים, ופורחת במספר צבעים: אדום, לבן, כחול, סגול וורוד. בארץ ישראל פורחת הכלנית בחורף ובאביב, מהצפון ועד הנגב הצפון מערבי. הכלנית היא הפרח האהוב ביותר על הישראלים וב-2013 נבחרה לפרח הלאומי של מדינת ישראל.

ערך מומלץ
ערך מומלץ
Unknown Artist, Maker - Marriage Contract for Shavuot - Google Art Project.jpg
היום בהיסטוריה
וילהלם שטייניץ
הידעת?
סימן שאלה וסימן קריאה

לאחר שסיים את כתיבת הרומן עלובי החיים, יצא ויקטור הוגו לחופשה. הוא הסתקרן לדעת אם מכירת הספר מצליחה ושלח למוציא לאור טלגרמה המכילה תו בודד: "?". התשובה, שלא איחרה לבוא, הכילה גם היא תו בודד: "!". בניגוד להתכתבות זו, שנחשבת לקצרה מאז ומעולם, "עלובי החיים" מכיל את אחד המשפטים הארוכים בספרות העולמית. אורכו 823 מילים, 93 פסיקים, 51 נקודות ופסיקים ו-4 קווים מפרידים, והוא משתרע על פני כמעט שלושה עמודים.