המכלול:דלפק ייעוץ

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

מעבר לתחתית הדף דלפק הייעוץ מיועד לשאלות הקשורות לכתיבה במכלול כמו בקשת סיוע בבעיות טכניות ועריכת דפים.

 • שאלות בנושאים אחרים ניתן לשאול בדפי הייעוץ בהם תוכלו לקבל מענה מעורכים ותיקים.
 • אם נתקלתם בבעיה שאינכם מוצאים לה פתרון בדפי העזרה שלנו או בשאלות ותשובות נפוצות, שאלו כאן!
 • לצורך נוחות הטיפול, אנא פתחו פניות באמצעות התיבה ולא באמצעות כפתור "פסקה חדשה" או עריכת פסקה קיימת.
 • יש לתת לשאלה כותרת עניינית וממוקדת המתארת את נושא השאלה ולא כותרת גנרית כמו "שאלה" או "צריך עזרה".
 • אם אינך מוצא שאלה שכתבת כאן, היא כנראה הועברה לדף המתאים או שהכותרת שלה נערכה.
 • לדיווח על תקלה, נסו לבודד את מקור הבעיה ולתת כמה שיותר פרטים-ראו דף השאלות הנפוצות על תקלות.
 • לדיווח על טעות בערך מסוים, השתמשו ב"דיווח על טעות" מהתפריט הימני בדף הערך.
הנחיות טיפול בפניות וארכוב הדף
להלן המלצות לטיפול בפניות:
 1. אם הפנייה אינה מיועדת לדלפק הייעוץ יש להפנות את פותח הפנייה למקום המתאים ואף להעביר את הפנייה – ראו סעיף "העברת הפנייה". במקרה של משתמשים חדשים, ניתן להשתמש גם בתבנית {{לא כאן}} בדף השיחה של השואל
 2. עדיף לתת חכה וללמד לדוג במקום לתת דג:
  • לפני כתיבת תשובה מפורטת, בדקו בדפי העזרה אם התשובה מכוסה, ואם כן, הפנו לדף העזרה המתאים – כך ילמד השואל על קיום דף העזרה, וכנראה ימצא שם תשובות נוספות לשאלות שטרם שאל (למשל, בשאלות על הוספת תמונה, קשרו לעזרה:תמונות, בשאלות על מרחבי שם קשרו לעזרה:מרחב שם, ובדומה עזרה:בינוויקי בוויקינתונים, עזרה:טבלאות וכן הלאה)
  • במקום לתת קישור, אם הקישור מופיע במקום קבוע, עדיף להסביר איך להגיע אליו (דוגמת התפריט הימני, ראש דף היסטוריה, תחתית דף התרומות וכן הלאה)
 3. מומלץ לתייג את פותח הפנייה כדי להסב את תשומת ליבו להודעתכם (לדוגמה, תבנית {{א}}). אם פותח הפנייה לא מגיב (לדוגמה, במקרה של אנונימי) במשך שבועיים, ניתן להתייחס לפנייה כפנייה סגורה ולארכב אותה (בהתאם להנחיות בהמשך)
 4. עדכון הסטטוס: למידע נוסף, ראו המכלול:דלפק ייעוץ/מצב/תיעוד
 5. במקרה של שאלות חוזרות על אותו נושא – מומלץ לבדוק, ואם צריך – לשפר את התיעוד בדפי העזרה ולהפנות אליו מדפים רלוונטיים.
 6. העברת הסעיף – כשיש צורך להעביר את הסעיף לדף אחר (הפנייה לא מיועדת לדלפק הייעוץ), יש לעשות כן תוך השארת מראי מקום באמצעות {{הועבר}}. יש למחוק את שורת הסטטוס כדי שלא יוצג קישור שבור ביעד אליו הועבר התוכן.
 7. ארכוב
  1. פנייה שקיבלה מענה יש להשאיר זמן נוסף לפני הארכוב כדי לוודא שפותח הפנייה ראה את התשובה ולתת הזדמנות למשתמשים נוספים לראות את המענה.
  2. פנייה שנענתה יש להשתדל לארכב במקום המתאים ביותר (באמצעות העברה, כדי להשאיר מראה מקום)-רצוי בדפי עזרה, דפי שאלות ותשובות, דף השיחה של הערך או דף השיחה של פותח הפנייה.
  3. פניות שלא נענו וכן הפניות לתוכן שהועבר יש לארכב בארכיון דלפק הייעוץ לפי סדר פתיחת הפנייה.

הוספת שאלה חדשה
כותרת שאלה:
נושא השאלה: טכנית - לשון - תוכן - זכויות יוצרים - גרפיקה - זיהוי תמונות
דפי עזרה
Gnome-help-openclipart.svg
ארכיונים
רשימת הארכיונים
דפי ארכיון של דלפק הייעוץ
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


הטיפ השבועילרשימת הטיפים המלאה...

להנהלה וחבר המומחים👍

אני לא יודע אם הגעתי למקום המדויק, אבל אני חייב להאיר את עיניכם, לדעתי ב"דף הבית" תחת הכותרת " נפטרו לאחרונה" ממש צורם לראות אנשים גויים ואו פוליטיקאים וכו׳ לצד רבנים צדיקים, כ"כ לא מתאים לראות את זה כשורה אחת, לדעתי זה ממש זלזול, אשמח אם תפצלו את זה באיזה שהיא צורה, תודה, אוריה. אוריה (שיחה | תרומות) שכח/ה לחתום

גם אני מצטרף לדברים. דוד ריזל (שיחה | תרומות) שכח/ה לחתום (בערך 21:53, 10 בנובמבר 2019 (IST))

אתה בהחלט צודקים. הנוהל החדש הוא ששמים קו מפריד | בין הרבנים לשאר האנשים. דויד (שיחה) י' בטבת ה'תש"ף 21:30 (IDT)

איך עושים קיצור שם משתמש?

‌‏‎‏‌‏‎‏‎‏‌‏‎‏‌‏‎‏‏‌‏‎‌‏‌‏‎‏‌‏‎‏‌‏‎‏‌‏‏ראיתי שבוויקיפדיה כותבים [[שמ:שם המשתמש|שיחה]] או [[מש:שם המשתמש|שם המשתמש]], וזה מקשר לשם/לשיחה, אבל במכלול זה לא עבד. מישהו יודע למה?--שלמה המלך • (שיחה) • (תרומות) • (דפים חדשים) • 20:12, 10 באוקטובר 2019 (IDT)

אין כזו אפשרות במכלול. צריך להפעיל את זה בשרת.--Men770 - שיחה - מייל. י"א בתשרי ה'תש"ף, 19:22
ומתי יפעילו?--שלמה המלך (שיחה|תרומות) 09:14, 17 באוקטובר 2019 (IDT)

איך מכניסים את פעולת הכפל בנוסחא מתמטית

איך מכניסים פעולת כפל (נקודה) בנוסחא מתמטית [נקודה כזאת • אינה נקלטת בנוסחאות]. תודה מראששלמה4 (שיחה) 19:39, 14 באוקטובר 2019 (IDT)

שלמה, כוכבית (*) מבטאת כפל, ובכלל כדאי לך לראות את זה. יצמח פורקניהשיחה • ז' בחשוון ה'תש"ף • 14:39, 5 בנובמבר 2019 (IST).

העלאת קבצים לויקישיתוף

מכלולאים פעילים‌‏‎‏‌‏‎‏‎‏‌‏‎‏‌‏‎‏‏‌‏‎‌‏‌‏‎‏‌‏‎‏‌‏‎‏‌‏

אני רוצה להעלות קובץ לויקישיתוף (וידאו שעקב מגבלות השרת לא עולה למכלול) ולא מצליח לפתוח שם משתמש, יש מישהו שיכול להעלות לשם קבצים? קובנא (שיחה) 14:40, 16 באוקטובר 2019 (IDT)
קובנא, אני יכול.--Men770 - שיחה - מייל. י"ז בתשרי ה'תש"ף, 15:45
כנ"ל.--שלמה המלך (שיחה|תרומות) 09:13, 17 באוקטובר 2019 (IDT)

המכלול:בקשות ממפעילים#בקשות העברת דף / העברת קובץ

מפעילי מערכת

משהו בעייתי שם, שימו לב. קובנא (שיחה) 18:35, 17 באוקטובר 2019 (IDT)
קובנא, שמתי לב, לא יודע מה הסיבה לזה. העברתי לבדיקה. מוטיאל (שיחה) 18:56, 17 באוקטובר 2019 (IDT)

תקלה מובנית במכלול

- הועבר מהדף המכלול:אולם דיונים

"עליתי" (או שלא) על בעיה בשיטת המכלול: בדפי פירושונים של או שמות בכלל, ישנה תבנית של {{אישים בשם זה-} שנותנת את כל הדפים שמתחילים במילה או אפילו בתחילתה. (המטרה היא להקל במקום לכתוב בדף הפירושונים עשרות ומאות שמות. ד"א השיטה לא מבחינה בין שם אדם לשם ערך ולכן בדף של ברוך- אישים בשם זה יגיע גם ברוך שאמר וברוך שפטרני) אך דא עקא שבמכלול כל הרבנים קבלו תחילית של "הרב" או "רבי" 'ולכן הם לא יופיעו בדף זה !! . איך פותרים כזו בעיה?

להבנתי ישנן שתי דרכים (איני מבין כלל במחשבים ותכנות ויִתָּכנות של הצעותי) א. ליצור דרך בה התבנית הנ"ל תזהה ותציג גם דפי הפניות. נראה לי פשוט לביצוע, אבל ייצור הרבה בלגן שיופיעו המון דפים לא הכי קשורים. ב. ליצור דרך שהתבנית תזהה את המילים הרב או רבי בהתחלה ותתעלם מהן -ין לי מושג עד כמה זה אפשרי. Men770 מוטיאל שרגא שלמה המלך יאיר מן מי מבין במבנה של ויקי--אליצור (שיחה) 23:02, 17 באוקטובר 2019 (IDT)

- סוף העברה
אליצור תוכל לתת דוגמה? (בעז"ה אחרי החג אבדוק את זה) --יאיר (שיחה) י"ט בתשרי ה'תש"ף 12:08, 18 באוקטובר 2019 (IDT)
נתתי, ברוך (ראו גם- אישים בשם זה) כנ"ל אליה (פירושונים) ואליהו (פירושונים) שעדיין לא קיים במכלול ואפשר לראות ההבדל בין ויקיפדיה למכלול--אליצור (שיחה) 15:01, 18 באוקטובר 2019 (IDT)
התחלתי לעבור, אולי ויקיפדי יוכל לעזור --יאיר (שיחה) י"ט בתשרי ה'תש"ף 15:55, 18 באוקטובר 2019 (IDT)
men770 וויקיפדי צריך לבדוק האם נתין ליצור תבנית מקבילה לזותבנית:שם הדף בלי הסוגריים בשם תבנית:שם הדף בלי תואר הרב יאיר מן (שיחה | תרומות) שכח/ה לחתום
אליצור, יאיר מן, התבנית מציגה עכשיו גם הפניות.--Men770 - שיחה - מייל. כ"א בתשרי ה'תש"ף, 09:34
א. שמחתי להכיר את ויקיפדי בויקפדיה הוא קורא לעצמו תבנית:-א-achrv{{כל חסרי הקטגוריה מטעמים טכניים טופלו, הקטגוריות על ידי ע"י מחיקה וייבוא מחדש, (27,000), הערכים מקצתם על ידי והרוב על ידי מקוה בהדרכתי, וכן התבניות כנ"ל.--שלמה (שיחה) 23:32, 4 ביוני 2020 (IDT)

ייבוא ערכים מאנגלית

במהלך שיטוט במכלול הגעתי לדף שהועתק מויקיפדיה העברית, כולל קישור לדף שאינו קיים לא במכלול ולא בוויקיפדיה העברית, אך באנגלית הוא קיים בהחלט. מכיוון שברשותי זמן פנוי וידע מלא בשפה האנגלית, ברצוני לייבא את הערך הזה ולתרגמו, ועל כן שאלותיי בזאת:

 1. האם ניתן באמצעות תוסף הייבוא לייבא ערך מוויקיפדיה האנגלית, וגם אם כן, האם יעיל יותר לכתוב ערך חדש בעצמי? (גילוי נאות, עוד לא כתבתי ערכים במכלול)
 2. בנוגע לרשיון זכויות יוצרים, האם הרשיון לשימוש בויקיפדיה האנגלית זהה לזו העברית, והאם ניתן להשתמש בתבנית {{קרד}}?

דוד דרומי (שיחה) 15:46, 14 במאי 2020 (IDT)

דוד דרומי סליחה על האיחור. התוסף לא עובד על ויקיפדיה האנגלית. אבל תוכל להעתיק קוד מקור משם לקוד מקור פה - זה אותו דבר חוץ מהקרדיט שצריך להוסיף בסוף. אני רואה שהסתדרת גם עם הייבוא וגם עם הקרדיט. עבודה מדהימה! דויד (שיחה) כ"ז באייר ה'תש"ף 19:19 (IDT)

פטירות בערכים של שנים לועזיות

בערכים של שנים לועזיות מופיעים ב'נפטרו' שחקנים, זמרים ספורטאים וכדו'. אני מניח שרובם אמורים להימחק משם (לכל-הפחות מחמת חוסר חשיבות). רציתי לעשות זאת בעצמי, אך תהיתי האם יש מדיניות בנושא, אולי יש כאלו שכן צריך להשאיר. אשמח לתשובה מהמומחים לעניין הממכלל (שיחה) 15:47, 19 במאי 2020 (IDT)

הממכלל כל הכבוד על היוזמה ותודה. בהחלט יש למחוק את כל השחקני קולנוע כדורגל וכדורסל וזמרים חילונים. דויד (שיחה) כ"ו באייר ה'תש"ף 07:57 (IDT)
פניתי לעריכה, אלא שאז התברר לי שהערכים בנויים על בוט שמגייס את כל האירועים הרלוונטים. האם יש מה לעשות? בערכים אלו מופיע מידע ממש על כולם (שחקנים, זמרים, ספורט. כלום לא מסונן). אולי גם צריך לדון בכלל על החילוק בין הערכים על שנים לועזיות ועבריות. (בוויקיפדיה בשנים לועזיות מופיעים כל האירועים, ובעבריות חלק קטן מהם, אולי מה שנוגע למדינת ישראל או משהו כזה. ב'המכלול' לכאורה הגיוני יותר שהערכים על השנים העבריות יהיו המרכזיים)הממכלל (שיחה) 14:14, 20 במאי 2020 (IDT)
הממכלל לגבי ההבדל בין העבריות ללועזיות, זאת שאלה טובה. מן הסתם אירועים יהודים צריכים להיות רק בעבריות, כולל לידה ופטירה של אישים, ואירועים אוניברסלים רק בלועזיות.
לגבי העריכה, אתה צריך להכנס לדוג' לאחד הפים מהסוג הזה ולערוך: תבנית:היום בהיסטוריה 1 במאי, 1 במאי, המכלול:בוט/בוט שנים/1947, המכלול:בוט/בוט שנים/1947/נולדו, המכלול:בוט/בוט שנים/1947/נפטרו. דויד (שיחה) כ"ז באייר ה'תש"ף 19:36 (IDT)

לשוניות העריכה נעלמות

שלום לכל המכלולאים. יש לי בעייה משונה בחלק מהערכים שלשוניות העריכה אינן קיימות לי (לפעמים רואים אותן להרף עין והן נעלמות). מישהו יודע מה ההסבר לכך או מה ניתן לעשות? (מדובר בערכים שיש הרשאות לכל המשתמשים לערוך אותם) הממכלל (שיחה) 20:09, 21 במאי 2020 (IDT)

הממכלל, כנראה שיש בערכים הללו תוכן או תמונה לא הולם/ת שהוסתרו בתבניות {{סינון}} או {{תמונה חילופית}} והם פתוחים לעריכה רק לעורכי אספקלריה, אם תוכל לתת לי דוגמה, אוכל לוודאות זאת, בו"ה, שרגא - שיחה - כ"ז באייר ה'תש"ף - 20:26 (IDT)
הרבה ערכי תאריכים לועזיים, לדוגמה 2009 ועוד כמה וכמה (למעשה, כל הערכים שלא ערכתי בעריכה יהודית משנות האלפיים, וכן מחודש ינואר). חוץ מאלו כבר ראיתי בכמה ערכים נוספים שאין לי לשוניות עריכה, למשל הערך בנימין נתניהו. תודה וערב טוב הממכלל (שיחה) 21:04, 21 במאי 2020 (IDT)
אאה, הן הן הדברים, יש בהם תוכן בעייתי, שרגא - שיחה - כ"ז באייר ה'תש"ף - 21:07 (IDT)
לא בדיוק הבנתי. אם יש בהם תוכן בעייתי למה לא מסירים אותו וזהו? הממכלל (שיחה) 21:15, 21 במאי 2020 (IDT)
כי אי אפשר לחשוף לכל אחד את התכנים הבעייתים, רק עורכי אספקלריה, וזה מה שעשיתי למשל ב-2009, שרגא - שיחה - כ"ז באייר ה'תש"ף - 21:29 (IDT)
מעניין שערך יסודי כמו בנימין נתניהו עדיין לא עבר עריכה הממכלל (שיחה) 22:22, 21 במאי 2020 (IDT)
הערך עבר כ-70 עריכות כל עריכה כנגד שנה מחייו... רק שעדיין לא נפתח לעריכה, אטפל בזה, שרגא - שיחה - כ"ז באייר ה'תש"ף - 22:26 (IDT)

שינוי של ערך

מדוע אין אפשרות לשנות שם של ערך ?. Shaishai (שיחה) 01:32, 24 במאי 2020 (IDT)

Shaishai בשונה מכל עריכה, שגם היא צריכה שימת לב, שינוי שם ערך צריך שימת לב שבעתיים. היחידים שיכולים לשנות הם בעלי וותק כמנהלים ומנטרים, וגם זאת רק לאחר דיון. עמוס חדד (שיחה) 03:08, 24 במאי 2020 (IDT)

ערכים על ספרים

- הועבר מהדף המכלול:אולם דיונים

האם נמצאים באתר כללים על איזה ספר ראוי ליצירת ערך בהמכלול?

נראה שמספיק אם הספר נכתב על ידי מכלולאי או בן משפחתו. בהמתן של צדיקים ללא תקלה (שיחה) 23:28, 23 במאי 2020 (IDT)
- סוף העברה
בהמתן של צדיקים ללא תקלה (חבל שלא קראת לעצמך שם ארוך יותר...) קיים המכלול:עקרונות וקווים מנחים ליצירת ערכים/ספרים, מקוה שעזרתי לך. מה שכן לא הבנתי את העקיצה שנכתבה בכתב קטן. קובנא (שיחה) 06:48, 24 במאי 2020 (IDT)
תודה. עיינתי שם ולא מצאתי הרבה. מה הענין לכתוב מקום הדפוס של ספרים שנתחברו על ידי נשוא הערך? מה הענין לכתוב רשימת הסכמות שנתקבלו על ספר?
אם השם ארוך מדי אשמח שהאחראים יקצרו אותו.
ביאור הכתב הקטן: יש ערכים על ספרים שאינם מפורסמים ואינם ייחודיים, ונראה שנכתבו על ידי בני משפחתם של המחבר שבעיניהם הספר חשוב מכפי שהוא באמת. בהמתן של צדיקים ללא תקלה (שיחה | תרומות) שכח/ה לחתום
בהמתן של צדיקים ללא תקלה לא הבנתי את כוונתך, האם התכוונת לשאול אלו ספרים יש להם זכות אזכור בערך או כיצד יש להזכיר ספרים בערך או על אלו ספרים אפשר לכתוב ערך? אם יש לך ערעור על איזה ערך שלדעתך איננו עובר את סף החשיבות לכשתהיה בעל זכות הצבעה תוכל לפתוח על כך דיון לע"ע אתה יכול להסב את תשומת ליבם של המכלולאים האחרים על ערכים שלדעתך אינם בעלי חשיבות מספקת.
באשר לשם הארוך אם ברצונך לקצרו - לטובת אנשים כמוני שקשה להם לכתוב שם ארוך כל כך - אנא פנה להמכלול:בקשות לשינוי שם משתמש.
לגבי ההזחה של התגובה כדאי שתקרא את המכלול:הזחה. קובנא (שיחה) 07:19, 24 במאי 2020 (IDT)
כמו שכתבתי "איזה ספר ראוי ליצירת ערך". בהמתן של צדיקים ללא תקלה (שיחה) 07:23, 24 במאי 2020 (IDT)
אם הנושא הוא איזה ספר ראוי אז מה בדיוק השאלה "מה הענין לכתוב מקום הדפוס של ספרים שנתחברו על ידי נשוא הערך? מה הענין לכתוב רשימת הסכמות שנתקבלו על ספר?". קובנא (שיחה) 07:42, 24 במאי 2020 (IDT)
אדרבה, היכן מקומן הראוי של שאלות הנ"ל? בהמתן של צדיקים ללא תקלה (שיחה) 09:52, 24 במאי 2020 (IDT)
מקומן הראוי של השאלות הוא כאן, אלא שאני רוצה להבין מה השאלות בכדי שאוכל לענות, אשמח אם תתן דוגמאות קונקרטיות. קובנא (שיחה) 10:01, 24 במאי 2020 (IDT)
קובנא, במיוחד עבור כאלו כמוך יש גאדג'ט שמציע השלמת קישורים, כלומר אתה כותב {{א|בהמ וזה כבר מציע לך את "בהמתן של צדיקים". אתה לוחץ על ההצעה וזה כותב לך את השם המלא בגוף הערך. מקוה שההסבר היה מספיק ברור, אם לא תגיד ואצרף גם סרטון הדגמה קצר. ועוד נקודה שולית - אתה לא יכול לפתוח דיון/הצבעת חשיבות, אלא לתייג אחרים והם יניחו תבנית באם ירצו וכדומה.--שלמה (שיחה) 14:10, 26 במאי 2020 (IDT)

ייבוא גירסה חדשה

בערך תוספות יש אחד בויקיפדיה שעשה עבודה מעולה לאחרונה. ניסיתי לייבא עם התוסף ולא הצלחתי משום מה (קראתי את הדף הזה ואפ"ה לא עבד). אם מישהו יוכל לייבא או לעזור לי בזה אשמח. איש הנחמה (שיחה) 20:17, 26 במאי 2020 (IDT)

איש הנחמה, תוסף הייבוא הוא לייבוא ערכים שאינם קיימים עדיין במכלול, אעדכן, בעיקרון לעדכון ערך יש לבקש בהמכלול:בקשת עדכון ערך, בו"ה, שרגא - שיחה - ג' בסיוון ה'תש"ף - 20:52 (IDT)

יבוא ערכים מ-וויקיפדיה אנגלית

- הועבר מהדף המכלול:בקשות ממפעילים

שבוע טוב ומבורך. רציתי לשאול אם יש אפשרות לתרגם ולייבא לכאן גם ערכים באנגלית ?. כמובן באופן שהוא לא פוגעני, אם כן אשמח להעלות גם את ההצעה למקורות נוספים. תודה !. Shaishai (שיחה) 00:20, 31 במאי 2020 (IDT)

Shaishai, אפנה אותך אל השאלה שלי מספר פסקאות למעלה, תחת הכותרת "ייבוא ערכים מאנגלית", ולנאמר שם. בקיצור, אין ייבוא אוטומטי מאנגלית. באם הנך מעוניין ליצור ערך חדש ולתרגם בכוחות עצמך, בהצלחה! (שים לב שבתרגום מילולי גרידא חובה לקרדט באמצאות התבנית{{קרד}}). באם אין ביכולתך לתרגם בעצמך וישנו ערך ספציפי שאתה מעוניין בייבואו, הנך מוזמן לעיין בנכתב בדף שלי. דוד דרומי (שיחה) 01:32, 1 ביוני 2020 (IDT)

- סוף העברה
Shaishai אם ויקיפדיה פתוחה לך, אתה יכול להשתמש בכלי התרגום שם ואז להעתיק את קוד המקור למכלול. דויד (שיחה) ט' בסיוון ה'תש"ף 17:54 (IDT)

שינוי שם

נקודה נוספת שרציתי להעלות כאן ברשותכם בבקשה - רציתי לשאול לגבי: שינוי שם הערך. במקרה וצריך לעדכן/לתקן את שם הערך אז מה בדיוק צריך לעשות אם הדבר אפשרי ? Shaishai (שיחה) 02:15, 31 במאי 2020 (IDT)

אפשר לבקש בהמכלול:בקשות ממפעילים#בקשות העברת דף / העברת קובץ, או לבקש בדף שיחה ולתייג את {{מפעילי מערכת}} ו/או {{מנטרים}}. בהצלחה. קובנא (שיחה) 12:29, 31 במאי 2020 (IDT)
קובנא בוקר טוב. השאלה שלי אם יש כאן אנשים שהם מבינים בדיקדוק לשוני ויכולים לשנות את השם לרמת דיוק נכונה... Shaishai (שיחה) 10:43, 1 ביוני 2020 (IDT)
להבא תתייג אותי, לא תמיד אני נכנס לפה. בהחלט יש כאן מכלולאים שמבינים בדקדוק. קובנא (שיחה) 12:02, 1 ביוני 2020 (IDT)
Shaishai ראה גם עזרה:תיוג או תבנית:תיוג. ולגבי איך למצוא את המומחים - אפשר לתייג ככה: {{בעלי ידע|דקדוק}}. בהצלחה!--שלמה (שיחה) 12:19, 1 ביוני 2020 (IDT)
תודה. Shaishai (שיחה) 00:59, 2 ביוני 2020 (IDT)

ערך אקראי

האפשרות ערך אקראי מפנה גם לערכים שלא יובאו מויקיפדיה עקב תוכן בלתי הולם. זו בעיה שמפעילי המערכת יכולים לפתור? -- נ. ברק (שיחה) 00:03, 1 ביוני 2020 (IDT)

נ. ברק זה לא ערכים שלא יובאו אלא ערכים שנחסמו או שמחכים לסינון. כמדומני שהנידון הזה הוא בעיה ישנה, מתייג את צוות טכני. קובנא (שיחה) 12:08, 1 ביוני 2020 (IDT)
יש פיתרון, אבל יש סדרי עדיפויות. אולי כדאי להכניס את זה לדוגמה לסקר דעת הקהל.. מפעילי מערכת‏--שלמה (שיחה) 12:15, 1 ביוני 2020 (IDT)

הודעות נעלמות בדפי זרימה

אני מוטרד קשות מבאג שמעלים הודעות ונושאים באופן אקראי מדפי זרימה. אני מפספס הודעות רבות בשל כך בין בדף השיחה שלי ובין בדפי שיחה של ערכים. ההודעות הנעלמות לא חוזרות אלא רק לאחר רענונים רבים מספור של הדף, וגם אז רק חלק מופיעות ועם חורים בשיחה. הדרך היחידה לראות את כל ההודעות זה דרך ההיסטוריה שזה מסורבל מאד. האם מישהו מצוות טכני מודע לבעיה? האם זו בעיה פרטית שלי או כלל מכלולית? אשמח לתשובה בהקדם האפשרי, תודה. דוד דרומי (שיחה) 01:05, 3 ביוני 2020 (IDT)

זה בעיה כלל מכלולית שהתחילה בערך עם הקורונה ;-), ולא הצליחו עדיין לטפל בה למרות נסיונות רבים ושעות של עבודה של צוותי התכנות של האתר. האם ומתי זה יסודר? זה אני לא יודע, אתה יכול לנסות לשאול את משתמש:Yosef haftke. Yes check.svg בהצלחה!--שלמה (שיחה) 02:58, 3 ביוני 2020 (IDT)

גרמניה הנאצית ובנות בריתה - ניסוח

בויקיפדיה מקובל שכל פעם שמזכירים את גרמניה של מלחמת העולם היא מוזכרת בכינוי גרמניה הנאצית או איטליה הפשיסטית, לי זה נראה מעשה מגונה של זיכוי העם הגרמני העכשוי מפשעיו וניסיון לתלות את האשמה באבותיו הקדומים והחטאים, כאילו גרמניה של אז היא לא גרמניה של היום. האם אני צודק שכדאי לשנות את הערכים הללו לגרמניה ואיטליה סתם, נקמה פורתא ברוצחי עמנו, הביעו דעה! מהללו (שיחה) 23:09, 6 ביוני 2020 (IDT)

נראה לי שלא מומלץ משתי סיבות - האחת, השם 'גרמניה הנאצית' לא מיועד רק להבדיל בין גרמניה של תקופת מלחמת העולם השנייה לשאר התקופות מבחינת מוסריות, אלא גם מבחינות מבנה ממשל, מדיניות וגישה. אי-אפשר להתווכח עם העובדה שהיו מאפיינים שונים במובהק לגרמניה כמדינה בתקופה הזו. הסיבה השנייה היא שמדובר בשינוי אמוציונלי, שהגם שהוא נכון לחלוטין עלול להוות פתח לשינויים רבים נוספים על זאת הדרך, ופתיחת גישה בלתי אנציקלופדית. יום נפלא הממכלל (שיחה) 13:57, 7 ביוני 2020 (IDT)
לדעתי אתה טועה בגדול, אין פה שום כונה להסתיר משהו או להבדיל. הכינוי מתאר פשוט את התקופה ההסטורית בגרמניה בין 1933 ל1945, ונועד לדייק במשמעות. בדיוק כמו "רוסיה הסוביטית" בתקופת ברית המועצות, "האימפריה הבריטית" בתקופת הקולוניאליזם, ו"האיחוד" לתיאור ארה"ב בתקופת מלחמת האזרחים. כל שינוי של ההגדרות האלו עלול להוביל לטעויות בתארוך המאורעות. ברצונך לנקמה אתה עלול להתנקם במיהמנות המכלול;). דוד דרומי (שיחה) 19:09, 7 ביוני 2020 (IDT)
Symbol oppose vote.svg נגד, קל נקמות ה'. באותה מידה שאתה טוען שכל גרמני היום הוא נאצי אתה יכול לטעון שכל אנגלי בזמנו יכל להיות נאצי. ההגדרות האנציקלופדיות הן מאוד שרירותיות. עמוס חדד (שיחה) 02:00, 8 ביוני 2020 (IDT)

העתקת חומר מהמכלול

רציתי לדעת אם יש אפשרות להעתיק חומר מהמכלול או שאסור אני צריך את החומר שכתוב על הרב עובדיה תודה רבה Moshe0583 (שיחה | תרומות) לא חתמ/ה

Moshe0583 - "מותר לך לקרוא ולהעתיק במסגרת שימוש הוגן" על פי האמור כאן. עמוס חדד (שיחה) 01:58, 8 ביוני 2020 (IDT)
עמוס חדד חשבתי שאתה בחופשה מכלולאית?! דוד דרומי (שיחה) 04:20, 8 ביוני 2020 (IDT)
בלבלת בין עמוס חדד לבין שלמה המלך. ויש לי פרפרזה טובה לבלבול הזה, אבל כדי שלא לפגוע בנוגעים בדבר אני מעדיף שלא לכתוב זאת... מקוהשיחה • ט"ז בסיוון ה'תש"ף 07:32 (IDT)
דוד דרומי, אני אכן בחופשה מכלולאית, אבל אי אפשר לנטוש יהודים יקרים כמוכם לבד. מקוה, הוא לא בלבל, גם אני בחופשה רשמית. אשמח לשמוע את הפרפרזה. עמוס חדד (שיחה) 11:01, 8 ביוני 2020 (IDT)

דף שאמור להיות מוגן

מפעילי מערכת‏ שמתי לב בדף זאב בלהות שאמור להיות חסום בעקבות בעיות תיארוך אבל המידע המקורי מויקיפדיה נשאר. לא הבנתי איך מסתירים את המידע. בבקשה טפלו בו בהתאם.דוד דרומי (שיחה) 20:24, 9 ביוני 2020 (IDT)

דוד דרומי, Done טופל תודה, שרגא - שיחה - י"ז בסיוון ה'תש"ף - 20:26 (IDT)

קוד מקור

יש מקום שבו מוסבר איך משתמשים בקוד מקור? םםלםם (שיחה | תרומות) לא חתמ/ה

ראה עזרה:תחביר ויקי, ותעשה ניסויים רק בארגז חול, תודה, שרגא - שיחה - כ"ג בסיוון ה'תש"ף - 23:37 (IDT)

קישור לא תקין

לידיעתכם, כאן למעלה מתחת "הטיפ השבועי" הקישור "תרומות של חדשים" לא תקין םםלםם (שיחה) 18:38, 16 ביוני 2020 (IDT)

בטיפול בטיפול, נא להמתין... תודה, שרגא - שיחה - כ"ד בסיוון ה'תש"ף - 20:12 (IDT)

שגיאה בדף השיחה שלי

כשאני נכנסת לדף השיחה שלי כתוב לי כך: שגיאה קפיצה לניווטקפיצה לחיפוש זרימת העבודה של דיונים מבניים לא משויכת לדף הזה.

חזרה לדף עמוד ראשי.

[ef93e8d3daf1aa078c2fd84e] 2020-06-16 17:07:51: שגיאה חמורה מסוג "Flow\Exception\InvalidDataException"מלם (שיחה) 20:10, 16 ביוני 2020 (IDT)

מלם, תרענני עמוק, שרגא - שיחה - כ"ד בסיוון ה'תש"ף - 20:11 (IDT)
מה זה? איך מרעננים? מלם (שיחה | תרומות) לא חתמה
מלם קונטרול+R+שיפט, כשאת בדף השיחה, ואם לא עוזר אז שוב, זה אמור להסתדר, שרגא - שיחה - כ"ד בסיוון ה'תש"ף - 23:42 (IDT)

שגיאה תמידית

אני מנסה לערוך קטע מסוים בתוך ערך כלשהוא [מדובר על הפיסקא הפגישה עם האמיר עבדאללה בערך רבי יוסף חיים זוננפלד]. ומשום מה כל שינוי הכי קטן נתקל בשגיאה:מזהה מילים שלא ראויות להמכלול. אשמח אם יאלפוני בינה מרדכי עציון (שיחה) 22:39, 2 ביולי 2020 (IDT)

מרדכי עציון אולי תפרט את השינוי שאתה רוצה להכניס כדי שהבין מדוע המסנן השחתות חוסם את השינוי שלך --יאיר (שיחה) י' בתמוז ה'תש"ף 23:15, 2 ביולי 2020 (IDT)

יאיר (שיחה) בימים האחרונים הכפלתי את הטקסט בערך זה, והוספתי המון מקורות. והעירו בצדק, שהניסוח לא מספיק אנציקלופדי. עברתי קטע אחרי קטע וסגננתי כראוי, וכשהגעתי לקטע זה הוא לא נותן לשנות כלום. עשיתי ניסוי להחליף כתב מלא בחסר וכדו', והוא עושה שגיאה. יש לי הרגשה שאולי יש שם מילה בעייתית [אין לי מושג איזו] שכאשר עשו יבוא מויקיפדיה עבר כיון שהיה אישור של מנהל, וכעת נתקע. בכל מקרה זה לא קשור לשינויים שניסיתי לעשות. בתודה מראש מרדכי עציון (שיחה) 23:48, 2 ביולי 2020 (IDT)