מרכז רפואי מאיר

מתוך המכלול
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
מרכז רפואי מאיר
MeirHospitalLogo.svg

Meir Hospital.jpg
הכניסה לבניין הראשי של בית החולים
גיאוגרפיה
כתובת טשרניחובסקי 59 כפר סבא
מיקום כפר סבא
מאפייני הארגון
סוג בית חולים כללי
אוניברסיטה אוניברסיטת תל אביב
בעלים שירותי בריאות כללית
שם המנכ"ל ד"ר איתן וירטהיים
היסטוריה
נוסד 1956
שירותים
מספר מחלקות 100
מיטות 780
מרכז רפואי מאיר

מרכז רפואי מאיר הוא בית חולים בכפר סבא השייך לשירותי בריאות כללית. בית החולים קרוי על שמו של ד"ר יוסף מאיר.

היסטוריה

הסמליל הישן של המרכז

בית החולים נחנך בשנת 1956 כבית חולים לחולי שחפת. לאור מיגור מחלת השחפת בישראל, הוכרז ב-1962 כבית חולים כללי. מנהלו הראשון היה הד"ר יוסף קוט. בשנת 1978 הועבר בית היולדות בכפר סבא לאחריות מרכז רפואי מאיר[1].

פעילות

בית החולים משרת אוכלוסייה של כ-750,000 תושבים, אוכלוסיית האזור הפרושה מגשר הירקון על כביש פתח תקווה בדרום ועד לכביש נתניה בצפון. בתחום זה כלולות מספר ערים גדולות: רמת השרון, הוד השרון, כפר-סבא, הרצליה, רעננה ונתניה ומספר ניכר של יישובים, כפרים וערים. כל מחלקות בית החולים מוכרות להתמחות, מסונפות לבית הספר לרפואה של אוניברסיטת תל אביב ומשתתפות באופן פעיל בהדרכת סטודנטים לרפואה בלימודים הקליניים. בבית החולים מספר רב של רופאים בעלי מינוי אקדמי. מעבדות בית החולים מסונפות לאוניברסיטת בר-אילן.

במרכז הרפואי מאיר פועלים 2,608 אנשי צוות רפואה, פארא-רפואה ועובדי מנהלה. המרכז מכיל 726 מיטות אשפוז ומתבצעים בו כ-18,000 ניתוחים בשנה.

תווי תקן ואיכות

  • החל משנת 2008 נושא בית החולים תו תקן בינלאומי לאיכות ובטיחות ברפואה אשר מבוסס על מודל בינלאומי של סטנדרטים לאיכות ובטיחות המטופל ומוטמע בשיתוף עם חברת Joint Commission International) JCI). בית החולים הוא אחד משלושה בתי חולים אשר הוענק להם תו תקן זה.
  • תו תקן Iso 14001 בנושא שמירה על הסביבה ועמידה בסטנדרטיים אקולוגיים, מה שהעניק לבית החולים את התואר "בית חולים ירוק". המרכז הרפואי מאיר הוא הראשון מסוגו בארץ אשר נמצא ראוי לקבל את התו.


לקריאה נוספת

קישורים חיצוניים

הערות שוליים


סמל המכלול גמרא 2.PNG
הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רישיון cc-by-sa 3.0