התחנה המרכזית של מודיעין
תקופת הפעילות | יולי 2017 – הווה (כ־6 שנים ו־37 שבועות) |
---|---|
מיקום | כיכר התחבורה, מודיעין |
אתרים סמוכים | תחנת הרכבת מודיעין מרכז |
שירות אוטובוסים | לכל חלקי גוש דן, לירושלים, אשדוד, בית שמש, באר שבע, יהודה ושומרון |
התחנה המרכזית של מודיעין היא מסוף האוטובוסים הבינעירוני המרכזי במודיעין. התחנה ממוקמת בכיכר התחבורה, שהיא מרכז התחבורה הציבורית הראשי במודיעין-מכבים-רעות.
מבנה התחנה
התחנה ממקומת מפלס אחד מתחת לכיכר התחבורה עצמה. התחנה כוללת 8 רציפים בינעירוניים, מתחם על הקו וקפיטריה בהפעלת "קופיקס" אשר נגישה גם לקונים אשר נמצאים מחוץ לתחנה.
היסטוריה
התחנה הוקמה על ידי החברה הכלכלית של מודיעין בין 2014 למאי 2017. במקור התחנה הייתה אמורה להיפתח במאי 2016 אך בפועל הפתיחה נדחתה ביותר משנה ליולי 2017.
הפעלת התחנה מהווה את השלב האחרון בהקמת "כיכר התחבורה". לפניו נפתחו תחנת הרכבת מודיעין מרכז, קניון עזריאלי מודיעין והכיכר עצמה המהווים חלק אינטגרלי מהמתחם בנוסף לתחנה המרכזית.
הכנה לחיבור בין תחנת הרכבת לתחנה המרכזית בוצעה כבר עוד לפני תכנון בניית התחנה המרכזית בעת בניית תחנת הרכבת מודיעין מרכז. ההכנה כוללת מבואה גדולה אשר הייתה מיועדת לשימושי מסחר, בפועל מבואה זו אינה פעילה.
עם פתיחת התחנה בוצע ארגון מחדש של הקווים הפנימיים במודיעין. הקווים הסיבובים הקודמים בוטלו ובמקום נפתחו קווים דו כיווניים.
שירותי התחנה
במפלס התחנה
בתחנה עצמה ישנם 8 רציפים. כל הקווים היוצאים ממפלס זה הם אזוריים ובנעירוניים פרט לשני קווים פנימיים.
קו | מפעיל | מסלול | רציף | הערות נוספות |
---|---|---|---|---|
18 | קווים | מודיעין - נוף אילון - שעלבים - משמר אילון - כפר בן נון - גזר - כפר שמואל - בית חשמונאי - עזריה - יד רמב"ם - רמלה | 6 | |
19 | קווים | מודיעין - מבוא חורון | 6 | מהיר, קיימת חלופה בה הקו מתחיל במודיעין עילית |
27 | קווים | ת.מ. מודיעין - עירייה - צומת שילת - כפר רות - פארק התעשיות שילת - שילת - לפיד - כפר האורנים - לפיד - חשמונאים | 6 | קיימת חלופה דרך שכונות העיר |
51 | קווים | ת.מ. מודיעין - משואה - הנחלים - רח' לבונה - רח' תלתן - עירייה | 1 | ♿ |
55 | קווים | ת.מ. מודיעין - רח' עמק זבולון - הפארק הטכנולוגי - ליגד סנטר | 7 | ♿ |
107 | קווים | ת.מ. מודיעין - עירייה - צומת שילת - תל אביב המסגר - דרך נמיר - אוניברסיטה | 3 | בשעות העומס בלבד |
108 | קווים | ת.מ. מודיעין - שד' יצחק רבין - תל אביב רכבת האוניברסיטה - הדר יוסף - רמת החייל - עתידים | 7 | ישיר |
110 | קווים | מודיעין - צומת גבעת זאב - ירושלים צומת רמות | 2 | |
111 | קווים | ת.מ. מודיעין - עירייה - צומת שילת - תל אביב המסגר - מסוף 2000 | 3 | |
113 | קווים | מודיעין - ירושלים קרית הממשלה | 2 | |
114 | קווים | ת.מ. מודיעין - השבטים - מוריה - משואה - מחלף חמד - ירושלים | 2 | |
117 | קווים | מודיעין - צומת שילת - ירושלים בנייני האומה | ||
118 | תנופה | מודיעין - צומת לטרון - מחלף חמד - ירושלים אזור תעשיה גבעת שאול - בית חולים שערי צדק - קניון מלחה | ||
150 | קווים | ת.מ. מודיעין - עירייה - צומת שילת - לוד - רמלה | 4 | מאסף |
154 | קווים | ת.מ. מודיעין - שד' יצחק רבין - מחלף נשרים - צומת גזר - רמלה - צומת ניר צבי - צריפין - צומת בית דגן - חולון אזור תעשיה | 4 | מהיר |
160 | קווים | ת.מ. מודיעין - שד' יצחק רבין - צומת סתריה - פארק המדע נס ציונה - פארק ת.מ.ר רחובות | 4 | מהיר. בשעות העומס בלבד |
162 | קווים | מודיעין - ראשון לציון | ||
182 | אפיקים | מודיעין - מודיעין עילית - נעלה - דולב - טלמון - נריה - כרם רעים - נחליאל | 8 | 🛡️קיימת לקו חלופת קו לילה בה נכנס גם לנילי |
183 | אפיקים | מודיעין - מודיעין עילית - נילי - דולב | 8 | 🛡️ |
201 | קווים | ת.מ. מודיעין - עירייה - צומת שילת - מתקן אדם - צומת אלעל - צומת הטייסים - כביש 461 - מחלף אלוף שדה - מחלף בר-אילן - ז'בוטינסקי פ"ת - הקניון הגדול | 5 | מאסף |
202 | קווים | ת.מ. מודיעין - עירייה - צומת שילת - מתקן אדם - כביש 1 - מחלף מסובים - מחלף אלוף שדה - מחלף בר-אילן - ז'בוטינסקי פ"ת - הקניון הגדול | 5 | מהיר |
258 | קווים | מודיעין - צומת מסמיה - צומת מלאכי - צומת פלוגות - צומת איתן - מחלף דבירה - מחלף עידן הנגב - באר שבע | 5 | מהיר |
268 | אגד | מודיעין - נילי - בית אריה עופרים - מחנה נחשונים - שוהם - צומת אל על - צומת הטייסים - יהוד - כביש 461 - מחלף מסובים - דרך הטייסים ת"א - לה גווארדיה - תחנה מרכזית | 5 | מאסף |
291 | תנופה | מודיעין - צומת שוהם - מחלף קסם - אריאל | 8 | נסיעה אחת ביום |
468 | אפיקים | מודיעין - מודיעין עילית - חלמיש - עטרת - עפרה - שער בנימין - ירושלים | 8 | 🛡️ |
504 | קווים | מודיעין - שוהם | 6 | חלופת בסיס |
במפלס הכיכר
במפלס הכיכר והקניון ישנו שירות עירוני, אזורי ושבעה קווים בנעירוניים.
אחת מהתחנות המפלס הכיכר משמשת להורדת נוסעים בקווים בינעירוניים לפני כניסתם לתחנה עצמה.
ברשימה מטה מצוינים קווים האוספים ממקום זה בתחנה.
קו | מפעיל | מסלול | הערות נוספות |
---|---|---|---|
15 | קווים | ת.מ. מודיעין - מסוף מודיעין עילית | |
32 | קווים | אבני חן (קייזר) ← המגינים ← הפרחים ← ת.מ. מודיעין ← הנחלים ← משואה ← השבטים ← מוריה ← רח' לוי ← אולפנה | ♿ חד כיווני |
33 | קווים | אולפנה ← השבטים ← מוריה ← דרך מנחם בגין ← מוריה ← השבטים ← משואה ← הנחלים ← ת.מ. מודיעין ← אבני חן (קייזר) ← המגינים ← הפרחים ← עיריית מודיעין | ♿ חד כיווני |
50 | קווים | דרך מנחם בגין - מוריה - רח' לוי - משואה - הנחלים - ת.מ. מודיעין - המגינים - הנביאים - רח' דם המכבים - עיריית מודיעין | ♿ |
51 | קווים | ת.מ. מודיעין - משואה - הנחלים - רח' לבונה - רח' תלתן - עיריית מודיעין | ♿ |
52 | קווים | עירייה - ת.מ. מודיעין - עמק זבולון - מורשת וחזרה | קו סיבובי |
53 | קווים | אולפנה - משואה - הנחלים - ת.מ. מודיעין - רח' תלתן - המגינים - אבני חן (קייזר) - המגינים - רח' עמק האלה - בי"ס כרמים | ♿ |
54 | קווים | מכבים רעות - רח' עמק החולה - ת.מ. מודיעין - הפרחים - רח' עמק האלה - בי"ס כרמים | ♿ |
55 | קווים | ת.מ. מודיעין - רח' עמק זבולון - הפארק הטכנולוגי - ליגד סנטר | ♿ |
56 | קווים | עירייה - רח' תלתן - ת.מ. מודיעין - משואה - הציפורים - אזור תעשייה מרכז עינב - תחנת רכבת פאתי מודיעין | ♿ |
57 | קווים | הפרחים - ת.מ. מודיעין - משואה - הציפורים - נופים - אזור תעשייה מרכז עינב - תחנת רכבת פאתי מודיעין | |
58 | קוווים | דרך מנחם בגין - השבטים - משואה - ת.מ. מודיעין - הפרחים - הכרמים - בי"ס כרמים | ♿ |
59 | קווים | דרך מנחם בגין - מוריה - השבטים - משואה - הנחלים - ת.מ. מודיעין - אבני חן (קייזר) - המגינים - בי"ס כרמים - הכרמים - הנביאים - עיריית מודיעין | ♿ |
130 | קווים | מודיעין - תל אביב מסוף כרמלית | |
357 | מטרופולין | מודיעין עילית - מודיעין - באר שבע - ירוחם - דימונה | סופ"ש בלבד |
504 | קווים | מודיעין - שוהם | חלופה בלבד |
875 | קווים | בית שמש - מודיעין - מודיעין עילית | סופ"ש בלבד |
881 | קווים | מודיעין עילית - מודיעין - צומת לטרון - צומת ראם - מחלף גדרה - אשדוד | |
883 | קווים | מודיעין עילית - מודיעין - רחובות - נס ציונה - ראשון לציון | |
885 | קווים | מודיעין עילית - מודיעין - בית שמש | |
895 | קווים | בית שמש - מודיעין - מודיעין עילית | סופ"ש בלבד |