המכלול:אולם דיונים/ארכיון 8

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

דף זה הוא דף ארכיון של דיון או הצבעה שהסתיימו. את המשך הדיון יש לקיים בדף השיחה של הערך או הנושא הנידון. אין לערוך דף זה.


ארכיונים ממוספרים:
1 – 10
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

מרכזים רפורמים וכו'

- הועבר מהדף המכלול:בקשות ממפעילים

לפי מדיניות המכלול (עי' כאן ועוד), 'בתי כנסת' של כתות שונות שפרשו מהיהדות (קראים, רפורמים, נאולוגים וכדו') נקראים 'מרכז קהילתי' ולא 'בית כנסת' (לדוג': המרכז הקראי באיסטנבול במקום המרכז הקהילתי הקראי באיסטנבול, או קומפלקס המרכזים הקראים ביבפטוריה במקום קומפלקס בתי הכנסת הקראים ביבפטוריה ).

במרכזים הקראיים טיפלו בזמנו, אמנם ישנם עדיין את: קטגוריה:בתי כנסת רפורמיים, קטגוריה:בתי כנסת נאולוגיים, קטגוריה:הונגריה: בתי כנסת נאולוגיים, ועוד), אבקש את עזרת אי מי מהמפעילים שיקדיש מזמנו כמה דקות כדי לתקן את סילוף למען טוהר במכלול, תודה מלאךשיחה • כ"ב בחשוון ה'תש"ף • 23:12, 19 בנובמבר 2019 (IST)
לכאורה יש כלי מתאים לכך (להעברת כמות דפים בין קטגוריות), אם כי לי הוא משום מה לא עובד. --שלמה המלך (◄✉ | תרומות) 23:14, 19 בנובמבר 2019 (IST)
לא התכוונתי רק על הקטגוריות, אלא על שמות הערכים המופיעים בהם. מלאךשיחה • כ"ב בחשוון ה'תש"ף • 13:15, 20 בנובמבר 2019 (IST)
מלאך, בטיפול. תודה. דויד (שיחה) כ"ב בחשוון ה'תש"ף 17:25 (IDT)
- סוף העברה
מלאך, הכלי הזה אמור (בויקיפדיה הוא עושה את זה) להעביר בין קטגוריות. אז כשיסיים דויד היקר להעביר, נוכל להשתמש בזה.--שלמה המלך (◄✉ | תרומות) 22:51, 26 בנובמבר 2019 (IST)

מכלולאים פעילים‌‏‎‏‌‏‎‏‎‏‌‏‎‏‌‏‎‏‏‌‏‎‌‏‌‏‎‏‌‏‎‏‌‏‎‏‏ אנא הביעו דעתכם לגבי אחידות בשמות מרכזי התפילה של הרפורמים, קראים, ניאולוגים וכו'. כרגע יש חלק שנקראים המרכז הקהילתי..., חלק המרכז הקהילתי הנאולוגי... וחלק המרכז הקראי... (בלי 'קהילתי'). דויד (שיחה) כ"ד בחשוון ה'תש"ף 22:14 (IDT)

המרכז השומרוני\קראי\רפורמי\נאולוגי באוגנדה בשם הערך, והמרכז הקהילתי בגוף הערך. מלאךשיחה • כ"ד בחשוון ה'תש"ף • 22:19, 21 בנובמבר 2019 (IST)
מסכים עם מלאך. כמו שלא כותבים בית הכנסת הקהילתי האורתודוכסי וכד' כך אין צורך לכתוב כן דווקא ברפורמי. זה פשוט מיותר ומסורבל. יושב פלשת (שיחה) 17:23, 24 בנובמבר 2019 (IST)
יושב פלשת, לשיטת מלאך צריך לכתוב 'הקהילתי' בתוך הערך. מה דעתך? דויד (שיחה) כ"ו בחשוון ה'תש"ף 17:52 (IDT)
אין לי בעיה עם המילה "הקהילתי" ובתוך הערך למה לא, פשוט בשם הערך זה מיותר. יושב פלשת (שיחה) 11:32, 25 בנובמבר 2019 (IST)
מה נשאר? מלאךשיחה • ד' בכסלו ה'תש"ף • 22:29, 1 בדצמבר 2019 (IST)
אין כ"כ היענות לדיון. מעניינת אותי דעתו של מוטיאל. דויד (שיחה) ד' בכסלו ה'תש"ף 04:59 (IDT)
מכלולאים פעילים‌‏‎‏‌‏‎‏‎‏‌‏‎‏‌‏‎‏‏‌‏‎‌‏‌‏‎‏‌‏‎‏‌‏‎‏מלאךשיחה • ד' בכסלו ה'תש"ף • 13:51, 2 בדצמבר 2019 (IST)
תודה. 12:43, 4 בדצמבר 2019 (IST)
עיין באג"מ או"ח ח"ג תשובה כ"ה שדן לגבי בית כנסת של שומרונים וכן בתי כנסת של קונסרווטיבים.
לא זכיתי להבין מדוע תתנשאו על קהל ה' להכניס אי אילו חומרות בדקדוקי לשון אשר אין בהם לא סברא ולא לחלוחית דעה ורק באו לאפוקי מהויקי הרגילה.
יש לכם כאן מיזם חשוב. למה סתם לעטר אותו בחומרות של סרק?
עה"ח,
רז"ת. רבי זרח תרנגול (שיחה | תרומות) לא חתמ/ה

עוד -15,331 ערכים!

מכלולאים פעילים‌‏‎‏‌‏‎‏‎‏‌‏‎‏‌‏‎‏‏‌‏‎‌‏‌‏‎‏‌‏‎‏‌‏‎‏‏, מפעילי מערכת עורכי אספקלריה‏, בודקי תמונות ‏, ביורוקרטים, בעלי הרשאת עדכון, מתנדבי OTRS, בעלי זכות הצבעה ‏ , ומסנני תמונות‏:

כבר עברנו ב-15,331 ערכים את היעד של 250,000!
--Men770 - שיחה - מייל. כ"ה בכסלו ה'תש"ף, 15:48
יופי עד יום חמישי כל אחד יקח על עצמו עשרים או ארבעים--אליצור (שיחה) 15:59, 23 בדצמבר 2019 (IST)
אליצור, ביום שבו הגענו ל200,000, ייבאנו 3,000 ביום אחד!--Men770 - שיחה - מייל. כ"ה בכסלו ה'תש"ף, 16:09
Men770, וכמה דפי טיפול[email protected]שלמה (שיחה) 16:35, 23 בדצמבר 2019 (IST)
Men770 כעת הגיע הזמן להתחיל לטפל בכל הדפים אשר נשארו לשלב ב של הסינון Eli shteinman (שיחה) 19:21, 23 בדצמבר 2019 (IST)
Eli shteinman מי שרוצה מוזמן. בכל מקרה המבצע עוד לא נגמר - בויקיפדיה יש עוד כמה אלפי ערכים יותר מאיתנו, וגם המספר הזה לא מדוייק, כי יש הרבה ערכים שנוצרו במכלול - בקיצור עוד לא ייבאנו את כל הערכים מויקיפדיה. דויד (שיחה) כ"ו בכסלו ה'תש"ף 20:51 (IDT)
יש רשימה של הערכים שעדין חסרים? Eli shteinman (שיחה) 21:02, 23 בדצמבר 2019 (IST)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

Eli shteinman יש בדף המכלול:בקשת ערך. דויד (שיחה) כ"ו בכסלו ה'תש"ף 00:17 (IDT)

הפניה לצורך מניעת כפילויות

מכלולאים פעילים‌‏‎‏‌‏‎‏‎‏‌‏‎‏‌‏‎‏‏‌‏‎‌‏‌‏‎‏‌‏‎‏‌‏‎‏‏ במסגרת העריכות שלי במכלול אני נפגש בערכים אשר שמם האנצקלופדי אינו השם הנהוג בעולם לדוג' אבי שטרן מכונה בשם רשמי אברהם שטרן, פיני סירוקה מכונה בשם פנחס סירוקה דבר שמטעה רבים לכן המלצתי לצור דפים בשמות המקובלים בעולם עם הפניה לדפים עם השמות הרשמיים איציק ברגמן (שיחה | תרומות) שכח לחתום

איציק ברגמן לדעתך יש לשנות את שם הערך בנימין נתניהו לביבי נתניהו? ודאי שזה לא לעניין. בשביל זה יש הפניות. דויד (שיחה) כ"ז בכסלו ה'תש"ף 23:18 (IDT)
נשאל בצורה שונה כיצד צריך להיות שם הערך מלכתחילה האם כםי המקובל בעולם או שמא כפי הניסוח המכובד איציק (שיחה) 23:20, 24 בדצמבר 2019 (IST)
כפי השם הרשמי. ספרא (שיחה) 23:23, 24 בדצמבר 2019 (IST)

החלטה על שם ערך משפיעה על כל המופעים של המילה?

הוחלט כאן להחליף את שם הערך מאלוקים לאלקים. האם זה אומר שבכל מקום צריך לכתוב "אלקים" ולא "אלוקים"?! בעלי זכות הצבעה [email protected]שלמה (שיחה) 23:05, 24 בדצמבר 2019 (IST)

ודאי שההצבעה לא מחייבת לעשות זאת. אפילו באזכורי הערך לא חובה לתקן (בשביל זה יש הפניה), אך ודאי שמי שרוצה לתקן - יכול. וברור שהשאלה שלך לא שייכת להצבעה ספציפית אלא כשאלה כללית לכל ערך שהוצבע על שמו. דויד (שיחה) כ"ז בכסלו ה'תש"ף 23:12 (IDT)
נכון. זה הצבעה כללית בעיקרון, אך כרגע זה הצבעה כללית המשפיעה על ערך מסויים בלבד[email protected]שלמה (שיחה) 10:40, 25 בדצמבר 2019 (IST)

מיזם סינון תמונות

לאור הנידון הסוער בענין חסימת התמונות בנטפרי, עקב פספוסים רבים בסינון. הצעתי לפתוח למשך שבוע, בתיאום עמם, במיזם סינון תמונות. ולהשתדל לבדוק במסגרתו את כל הערכים שיש בהם תמונות. ולאחמ"כ לדון מחדש בהשארת התמונות פתוחות ללא הסינון של נטפרי. מכלולאים פעילים‌‏‎‏‌‏‎‏‎‏‌‏‎‏‌‏‎‏‏‌‏‎‌‏‌‏‎‏‌‏‎‏‌‏‎‏‏ בודקי תמונות ‏ ועורכי אספקלריה‏ חוו דעתכם. מיכי - שיחה - ג' בטבת ה'תש"ף - 17:47 (IDT)‏

מיכי רעיון טוב, אך אליה וקוץ בה. אני לא מכיר דרך לחפש בכל הערכים שיש בהם תמונות. כמעט בכל ערך יש תמונות ואי אפשר לעבור על כמעט כל הערכים. אם להם יש דרך להוציא לנו רשימת תמונות חסומות במכלול - זה אכן פתרון מצויין. בנוסף - זה לא יפתור את בעיית החסימות בטעות. דויד (שיחה) ד' בטבת ה'תש"ף 20:41 (IDT)
מיכי ודויד, אולי אפשר להוציא כזו רשימה. אבדוק. דויד, זה יפתור כי הוא הציע שאחרי שהתמונות תהיינה מסוננות,התמונות במכלול לא יבדקו בנטפרי.--Men770 - שיחה - מייל. ד' בטבת ה'תש"ף, 13:02
השאלה אם נטפי יסכימו בכלל[email protected]שלמה (שיחה) 13:07, 1 בינואר 2020 (IST)
שאלתי אותם בעבר בפורום אם אפשר לקבל רשימת תמונות שחסומות אצלם במכלול. כרגע בפרופיל שלי בפורום נטפרי אני רואה שרשום שכתבתי 5 הודעות אבל אין לי הרשאה לצפות בשתים הראשונות כך שאיני יכול לקשר לכם לדף הרלוונטי שם. עכ"פ הכי יעיל זה ע"י MEN ושרגא. ולמה שלא יסכימו? זה יחסוך להם משאבים. מישהו (שיחה) 22:12, 1 בינואר 2020 (IST)
לעניות דעתי צריך להגיע איתם להסדר שיהיו אצלנו בעלי הרשאה מיוחדת שתפקידם לעבור על כל תמונה חדשה שנכנסת (בדומה לתפקיד המנטרים) וכל תמונה שתסומן על ידם ככשרה תיחשב כשרה עבור נטפרי אוטומטית זה פשוט שאנחנו לא גרועים יותר מההודים שעובדים אצלם. המעלה בהליך כזה אל מול המצב הנוכחי הוא שעובדתית יש כעת פספוסים כידוע וד"ל, מה שאומר שיש צדק מסוים בטענות שלהם. אבל ברגע שכל תמונה עוברת בדיקה ומסומנת ככשרה אין מקום לפספוסים. השאלה היא רמת המורכבות של מערכת כזאת שגם תשותף עם נטפרי (בשביל שהם ידעו על האישור). מקוה (שיחה) 09:02, 2 בינואר 2020 (IST)
הבעיה טמונה בזהות בודק התמונות, בעוד ששם זה הודים, פה רוצים לתת את זה ליהודים שומתומ"צ, נטפרי לא יכולים לחשוף תמונות שצריכות להיחסם למשתמש כלשהו. בהנחה שמדובר על כאלו שמשתמשים בנטפרי. אם הם לא משתמשים בנטפרי - התמונות בין כה לא חסומות. ספרא (שיחה) 12:02, 2 בינואר 2020 (IST)
לכן לא הצעתי שהם יפתחו לנו, אבל אני כן מציע שיסמכו על אישור של בודקים שלנו (שאינם בנטפרי) לפחות כמו על ההודים. רק מכיון שגם אני יודע שיש פספוסים שבגלל זה הם לא מוכנים לסמוך באופן כללי על שיקול הדעת של העורכים, לכן הצעתי שלא יהיה ברירת מחדל שהכל כשר אבל תמונה שקיבלה משוב חיובי מבודק שראה אותה בעיניים שלו היא כשרה הלא כן? מקוה (שיחה) 14:57, 2 בינואר 2020 (IST)

חיסול מחבלים

הוחלט פה אחד שיש לקרוא לחיסול מחבלים בשם "חיסול" ולא "הריגה" (בשם הערך)[email protected]שלמה (שיחה) 14:14, 6 בינואר 2020 (IST)

אז צריך לשנות גם בפיסקא "חדשות ואקטואליה" שבעמוד הראשי. 'חיסול' מצטלטל הרבה יותר טוב, והוא גם יותר נעים לאוזן מאשר 'הריגת'. בברכת "כן יאבדו כל אויביך ה'" במהרה דידן בעגלא ובזמן קריב. יחיד ורבים (שיחה) 14:27, 6 בינואר 2020 (IST)
צודק, בוצע בוצע[email protected]שלמה (שיחה) 14:38, 6 בינואר 2020 (IST)
שלמה - אני מתקן: לא הוחלט לקרוא להריגת מחבלים חיסול, הוחלט לקרוא כך לפעולת חיסולו של קאסם סולימאני ספציפית כי זאת מה שהיא היתה. מעבר למקרה שלו - יש מחבלים שנניח נהרגים בקרב יריות ברצועת עזה במהלך מבצע צוק איתן, תוכל לקרוא לכך חיסול? זה לא חיסול אלא הריגה בקרב. וישנם שמחוסלים בפעולת חיסול כמו בהאא אבו אל-עטא למשל - אותם יש לכנות חיסול. כללו של דבר - הכל הולך אחר סוג הפעולה. יושב פלשת (שיחה) 17:20, 6 בינואר 2020 (IST)
רבינו יושב, דבריך כה מובנים מאליהם, שאני מניח שגם שלמה אכן התכוון למקרה שבו הם "חוסלו" לאחר שסומנו כיעד לחיסול ממוקד, ולא למקרה שבו הם נהרגו בצורה כזו או אחרת. יחיד ורבים (שיחה) 17:36, 6 בינואר 2020 (IST)
אכן כן, כוונתי למחבלים שחוסלו (סיכול ממוקד). וכפי שתוכל לראות בתיקוניי בתוך הערכים[email protected]שלמה (שיחה) 17:39, 6 בינואר 2020 (IST)

הצעת החלטה: העברה מקובלת תיעשה ללא דיון מקדים!

אני מציע להחליט שיהיה אפשר להעביר שם של ערך שנראה למנטר כמקובל ולא יעורר מחולוקות ממשיות (כגון "הריגת קאסם סולימאני" ל"חיסול קאסם סולימאני"), ללא דיון מקדים. וזאת בתנאי שאכן לא תהיינה מחלוקות כמובן. ואבאר: המצב כיום הינו שלא ניתן להעביר כלום בלי דיון (חוקית). המצב הזה היה בסדר עד היום, כי רק מפעילים בודדים יכלו להעביר, וממילא היו עושים דיון בע"כ ומבקשים העברה בסוף, וגם אם מפעיל העביר סתם, פשוט לא היה מה לעשות. אבל כיום נהיה מצב בעייתי:מחד אי אפשר לא להעביר, ומקובל להעביר העברות מקובלות (שככל הנראה יסכימו איתן אם היה דיון), אך בעצם מי שעושה זאת הוא "עבריין", ועובר על כללי המכלול. ובכן אני מציע להחליט כאמור לעיל, כי יהיה אפשר להעביר שם של ערך שנראה למנטר כמקובל ולא יעורר מחלוקות ממשיות (שככל הנראה יסכימו איתן אם יהיה דיון, כגון "הריגת קאסם סולימאני" ל"חיסול קאסם סולימאני"), ללא דיון מקדים. ובזאת הריני מתייג את בעלי זכות הצבעה ‏ , להצביע-ולהשפיע. בברכה, @שלמה (שיחה) 14:25, 6 בינואר 2020 (IST)

Symbol support vote.svg בעד אבל מסייג: העברות של 'הגהה' ושל 'אספקלריה', יהיו בלי דיון ובלי הודעה. העברות לפי ניסוח מקובל בבירור ובוודאות בדפים אחרים / בתוכן הדפים, יעשה ללא דיון מקדים, וכמו שאמר שלמה, אבל חובה להשאיר הפניה, ומומלץ מאוד להסביר למה ההעברה בוצעה, גם בתקציר (לא רק 'כמקובל' אלא למשל בדוגמה של שלמה למעלה: 'כמקובל תמיד בהריגת מחבלים למשל מבצע חנית נפטון') ואולי גם להשאיר הודעה בדף השיחה בה יהיה הסבר נוסף על ההעברה. מישהו (שיחה) 14:40, 6 בינואר 2020 (IST)
צודק. מוסיף: עם הסבר בתקציר. אבל אם אין עוד דוגמה? כמו פה, שזה הערך הראשון שמתחיל ב"חיסול"/"הריגת" אבל בטוח שכל החבר'ה יהיו Symbol support vote.svg בעד[email protected]שלמה (שיחה) 14:46, 6 בינואר 2020 (IST)
אגלה לך בסוד שהייתי בטוח שהמסקנה תהיה להשאיר הריגת כי כך מקובל. אלא מה, שראיתי שמקובל 'חיסול' וכמו שכולנו מדברים, וזה גם הוגן ונכון יותר, אך אם הייתי כותב את הערך ומגלה ששמו שונה ללא דיון הייתי מתפלא. לכן אני אומר שבכל 'שינוי שם' (לא 'הגהה' ולא 'אספקלריה'), אף שאני Symbol support vote.svg בעד מה שהצעת כמו שכתבתי למעלה שאין צורך בדיון, אבל יש צורך בהודעה בדף השיחה או לפחות בהבהרה משמעותית בתקציר. וכמובן - להשאיר הפניה. מישהו (שיחה | תרומות) שכח לחתום
למה היית מתפלא? אגב מישהו כתב את הערך שם תחת חיסול והוא הועבר ל"הריגת". בכל מקרה - מה תעזור לך ההפניה[email protected]שלמה (שיחה) 15:37, 6 בינואר 2020 (IST)
בעבר התנגדתי נחרצות להעברות דפים ללא דיון מקדים, אך כיום אני יכול לקבל דבר כזה באם ניתנה הודעה מתוייגת בדף השיחה למכלולאים הפעילים שיוכלו להשיג את השגותיהם ולשנות בחזרה אם ירצו. מובן שהעברה שכזאת תהיה מותנית בהסכמה כללית וגורפת, ובאם יהיו שיתנגדו - הדף יחזור לשמו הראשון עד להחלטה דמוקרטית, בהצבעה ברוב קולות, לשנותו. יושב פלשת (שיחה) 17:27, 6 בינואר 2020 (IST)
יושב פלשת, אז מה הוספת? אם צריך לעשות דיון בדף שיחה. ולתייג את כולם[email protected]שלמה (שיחה) 17:54, 6 בינואר 2020 (IST)
לא אמרתי דיון, אמרתי לתייג בדף השיחה ולהודיע על השינוי שבוצע. באם תהיה התנגדות - יפתח דיון, ובינתיים הדף יחזור לשמו המקורי עד להחלטה ברוב קולות על שינויו. יושב פלשת (שיחה) 18:01, 6 בינואר 2020 (IST)
בקיצור, שבדיון שיפתח לא צריך לחכות לתגובות? כל העניין הוא שלא יצטרכו כל פעם להתחיל לנמק בדף שיחה. וזה נשאר[email protected]שלמה (שיחה) 18:14, 6 בינואר 2020 (IST)
אני לא מבין איך אתה מגדיר מה מקובל? במדיניות כרגע כתוב שטעות מותר לתקן, לכן ושיננתם זה טעות ולא צריך דיון. הריגת זה לא טעות ואי אפשר להגדיר שמקובל "חיסול". "רבי" "קדוש" ושמות הקודש זה מדיניות וממילא מוגדר כטעות. בקיצור - אין טעם בדיון הזה כי אין שום דבר שמקובל שהוא לא מדיניות או טעות או שהתקבלה החלטה ספציפית לגביו. דויד (שיחה) י' בטבת ה'תש"ף 18:19 (IDT)
מקובל זה אומר דבר שנראה לי שאינו במחלוקת. כגון סולימאני שכולם פה עם שכל ישר וגם אני מכיר את הנפשות הפועלות וידעתי מראש שזו תהיה התוצאה. ואם כרגע אין עוד מקרים כאלו בעתיד יהיה. מקובל כוונתי שיתקבל בהסכמה. ואם לא- יהיה אפשר להתנגד בדף שיחה, וייעשה דיון רקטרואקטיבי[email protected]שלמה (שיחה) 19:31, 6 בינואר 2020 (IST)
זה לא נקרא מקובל. מקובל זה מה שהתקבל שעושים אותו אף שהוא לא במדיניות. אתה מתכוון לכל שינוי שנראה לך שלא תהיה עליו מחלוקת. אני Symbol oppose vote.svg נגד. מחר כל אחד יגיד שנראה לו שאין מחלוקת על מה שבא לו. זה לא יכול להיות תלוי בדעה אישית. אם זה כולל תיוג בדף שיחה לאחר העברה - צריך לחשוב על זה. דויד (שיחה) י' בטבת ה'תש"ף 20:58 (IDT)
מה יש? למה עריכה כן ושינוי שם לא? ובכלל, מה אם כל אחד יעביר מה שבא לו? הרי מיד אחריו נגיד את (לדוגמה) בא, מתנגד, ומחזיר את הערך לשמו הקודם[email protected]שלמה (שיחה) 14:11, 7 בינואר 2020 (IST)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

מאותה סיבה שרק מנטרים יכולים להעביר דפים, ומאותה סיבה שכולם מסכימים שעריכות לא "מקובלות" מותר לעשות, אך העברת דפים לא. ולדעתי הסיבה היא ששינוי שם זה דבר שקורה לעיתים רחוקות מאד ביחסית לעריכות רגילות, ומשפיעות על הערך בצורה יותר משמעותית. דויד (שיחה) י"א בטבת ה'תש"ף 22:28 (IDT)

מה משפיע כ"כ בזה? אם כבר זה מסיבות טכניות. (מהסיבות שבגללן לא היה העברה בכלל רק למפעילים עד לאחרונה)[email protected]שלמה (שיחה) 16:54, 12 בינואר 2020 (IST)

הקמת פורטל חדש

שלום. שמתי לב שאין פורטל לישיבות למרות שיש המון ישיבות בקטגורייה. ברצוני לקיים הצבעה שבה תכריעו האם אכן צריך להקים פורטל כזה. תודהדניאל בגוב האריות (שיחה) 20:23, 7 בינואר 2020 (IST)

דניאל אמור יישר כח על הצעתך. בהחלט נשמע נצרך, נראה שאני Symbol support vote.svg בעד. אנא עיין בתנאים בהמכלול:פורטל/פתיחת פורטל חדש ובצע מה שכתוב שם. דויד (שיחה) י"א בטבת ה'תש"ף 22:22 (IDT)

קישורים פנימיים

מכלולאים פעילים‌‏‎‏‌‏‎‏‎‏‌‏‎‏‌‏‎‏‏‌‏‎‌‏‌‏‎‏‌‏‎‏‌‏‎‏‏ יקרים וחשובים: האם קיימת מדיניות מסויימת לגבי כפילויות של קישורים פנימיים? לדוגמא: בערך על חסידות ויז'ניץ, כל מילה שלישית היא 'ויז'ניץ'. האם אמורים לקשר כל פעם לויז'ניץ? (שאני יוסיף עוד קישורים לויז'ניץ, או שכבר קלטתם את העיקרון?:)). נקטתי אמנם בדוגמא די קיצונית, אבל מה תאמרו על ערך שבו נזכר שמו של רב מסויים פעמיים-שלשה, האם אמורים ליצור קישור כל פעם מחדש, או רק בפעם הראשונה וחסל.
אני אישית נקטתי עד היום בעמדה שאין להרבות בקישורים מכבידים. הערך מאד לא נעים מבחינה ויזואלית כאשר מדי כמה מילים כחול/ אדום (כאן זה לא דגל בריטניה או ארצות הברית)... אין צורך להגזים בקישורים.
מה דעתכם? יחיד ורבים (שיחה) 01:50, 9 בינואר 2020 (IST)

בויקיפדיה יש כלל כי כל קישור יהיה רק במופע הראשון בערך. ואא"ט יש שם גם סקריפט לגילוי קישורים כפולים. לטעמי הוא כלל נכון שיש לאמצו גם במכלול (ואולי כבר אומץ, לא בדקתי). ספרא (שיחה) 02:24, 9 בינואר 2020 (IST)
יחיד ורבים, ראה כאן שכתוב: בעת יצירת קישורים פנימיים בערך מסוים, אין לחזור שוב ושוב על קישור של אותו מושג. בדרך כלל די בקישור יחיד, במופע הראשון של המושג בערך. בערכים ארוכים ניתן לתת קישור חוזר כאשר יש מרחק ניכר בינו ובין הקישור הקודם. רצוי להימנע מקישורים פנימיים בכותרות ובכותרות המשנה. מוטיאל (שיחה) 11:42, 9 בינואר 2020 (IST)
תודה! יחיד ורבים (שיחה) 13:59, 9 בינואר 2020 (IST)

האמת והשלום אהבו

- הועבר מהדף [[דף השיחה של אור הגנוז. את תחילת הדיון והרקע ניתן למצוא כאן]]

יושב פלשת (שיחה | תרומות)

חבל שאתה לא מתייג גם אותי כי אני כבר ב"ה למעלה משנה במכלול, עברתי איתו את הגדילה העצומה של כמאה אלף ערכים ויותר, שחיתי גם בויכוחים רבים שהתנהלו בין עורכים (לא אורחים!) מכובדים שהגנו בלהט על עמדותיהם, ואני חייב לציין כי הרוח החדשה של לקיחת הדברים אישית, פרסונלית, ושימוש בשפה פוגענית - זרה לי לחלוטין!!! היא לא היתה כאן מהתאריך שציינתי (למעט אולי אורחים בודדים שהבליחו ולא מצאו שפה משותפת שכזאת עם העורכים הותיקים) והיא בעזרת ה' גם לא תהיה בעתיד, ככל שהדבר יהיה בידינו (רוב המכלולאים הרוצים לעבוד בצורה תכליתית, נינוחה ועניינית) להשפיע על האוירה! לא יהיו השמצות אישיות, לא יובעו דעות על מכלולאים אחרים ודעותיהם, אלא אך ורק לגופו של עניין ולגופם של דברים.

ומכאן אעבור להצעה חיובית:

כל מכלולאי המעוניין להצהיר על כוונתו לילך בדרך זו, המכבדת את הולכיה, ואשר שומרת על כבודו של כל אחד מהמכלולאים באשר הוא, והנוהגת בענייניות ואובייקטיביות בכל עריכותיה, ומוחה בסוררים מדרך זו, מוזמן להניח כאן בדף שיחה זה (שללא כוונה הופך, שוב - יש לומר, לדיון בנושא העינייניות במכלול, וסליחה מהמארח הנכבד) את התבנית Symbol support vote.svg בעד שתופיע תחת שמו. כך נוכל לקבוע ביתר שאת את דרכו של המכלול ב"האמת והשלום אהבו"!

מכלולאים פעילים‌‏‌‏‎‏‌‏‎‏‎‏‌‏‎‏‌‏‎‏‌‌‌‏‌‏‎‌‏‌‌‏‎‏‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‏‎‏‌‏‎‏‌‌‌‌‌‌‏‌‌‌‏‌‏ - מוזמנים להצבעת האמון בדרכו של המכלול!

יושב פלשת (שיחה | תרומות)

Symbol support vote.svg בעד

מקוה (שיחה | תרומות)

Symbol support vote.svg בעד התנהגות אובייקטיבית אך ורק לגופו של עניין ללא קשר לעורך שמאחורי העניין.

בברכת האמת והשלום אהבו.

נ.ב. התקרבנות גם אמורה להיות מחוץ לכללי ההתנהגות...

מוטיאל (שיחה | תרומות)

אני Symbol support vote.svg בעד שפה הולמת ודרך מכילה ומקרבת, גם כלפי משתמשים חדשים שאולי לא בקיאים בניואנסים של המכלול. תמיד השתדלתי לנהוג כך, וכולי תקווה כי המכלול לא יעבור לדרך של קפדנות וביקורתיות-יתר.

הצבעת אמון למכלול ודרכו נשמע לי יומרני מדי. ומה תעשה אם הרוב יצביעו נגד? נסגור את המכלול ונחזור לוויקיפדיה?

מה שכתבתי לא היה חלילה ביקורת עליך או רמיזה שאתה נוהג בצורה לא עניינית. בסך הכל הסכמתי עם דבריך ומטרת ההצבעה שפתחת, רק הסתייגתי מהצבעת האימון שיכולה להתהפך לאי אימון כמו שקרה בברקזיט.

נ.ב. לא נעים מבעל הבית בדף שיחה זה שכפינו עליו את הדיון בעל כרחו. אני מציע לעבור למזנון או למקום מתאים אחר.

אליצור (שיחה | תרומות)

שמתם לב שאתם לא במזנון? אני מתוייג להוותי בכל תגובה מאחר שהגבי פה.. לגוש"ע אני בעד התכתשויות עד זוב דם בעיקר ברמה גבוהה, ואם לא אז שיהיו תת רמה לגמרי שלפחות יצחיקו..


- סוף העברה

מכלולאים פעילים‌‏‎‏‌‏‎‏‎‏‌‏‎‏‌‏‎‏‏‌‏‎‌‏‌‏‎‏‌‏‎‏‌‏‎‏‏ - מוזמנים להגיב כאן. יושב פלשת (שיחה) 20:25, 14 בינואר 2020 (IST)

  • Symbol support vote.svg בעד כמובן. אני טוען שרק שפה נעימה וקולחת, המכבדת כל אדם באשר הוא (גם אם הוא חדש) ראויה. --אור הגנוז (שיחה) 21:19, 15 בינואר 2020 (IST)
  • Symbol support vote.svg בעד @שלמה (שיחה) 22:17, 14 בינואר 2020 (IST)
  • Symbol support vote.svg בעד דויד (שיחה) י"ח בטבת ה'תש"ף 22:40 (IDT)
  • Symbol support vote.svg בעד חזק Emoji u1f44f.svgשְכּוֹיֵיח! על המיזם העצום איציק (שיחה) 22:41, 14 בינואר 2020 (IST)
  • Symbol support vote.svg בעד. חובה לשמור על כבודם של אנשים באשר הם. אני מקווה שהדבר יהווה המחשה להירתמותם של העורכים לקוד הנוכחי. --Vמאירי (שיחה) 00:31, 15 בינואר 2020 (IST)
  • Symbol support vote.svg בעד, שרגא - שיחה - י"ח בטבת ה'תש"ף - 17:23 (IDT)
  • Symbol support vote.svg בעד. שלום למד (שיחה) 10:48, 16 בינואר 2020 (IST)
  • Symbol support vote.svg בעד מיק