אבי שטרן

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
אבי שטרן
אבי שטרן.jpeg
לידה 1978 (42 בערך)
ירושלים
מפלגה דגל התורה
סיעה יהדות התורה, דגל התורה
סגן ראש עיריית אלעד
תקופת כהונה 2019 - מכהן
חבר מועצת עיריית אלעד
תקופת כהונה 2013 - מכהן (כ־7 שנים)

אברהם (אבי) שטרן (נולד ב-1978) הוא סגן ראש עיריית אלעד מטעם 'דגל התורה', וממייסדי ארגון 'איחוד הצלה'.

ביוגרפיה

שטרן גדל בשכונות מטרסדורף, גבעת שאול והר נוף בירושלים. למד בישיבה קטנה 'תפארת התלמוד' בעיר, ובישיבה גדולה למד תחילה ב'ישיבת בית מתתיהו', ובהמשך נמנה עם מייסדי סניף ישיבת 'מאור יצחק' במושב חמד.

לאחר נישואיו התגורר שנתיים בפתח תקווה, שם הקדיש את יומו ללימוד בכולל לומז'ה, ולאחר מכן קבע את מגוריו בעיר אלעד בהוראת רבו רבי אהרן יהודה לייב שטיינמן. היה ממקימי בית כנסת המרכזי בשכונת 'דרך החיים' באלעד ושימש בו כגבאי.

בשנת תשס"ו, כשנוסד ארגון 'איחוד הצלה', הקים את מוקד ההזנקה ותפעול מוקד השליטה והבקרה של 1500 המתנדבים, וליווה את התפתחות המוקד במשך כשנתיים. לאחר מכן עבר לנהל את המוקד הרפואי באלעד המשרת את כלל הציבור, אשר במשך השנים התרחב למוקדים נוספים ברחבי הארץ.

במהלך השנים ניהל את מערך המחשוב במטות הבחירות של 'יהדות התורה' באלעד, ובמטות 'דגל התורה' בערים נוספות ברחבי הארץ. בשנת תשע"ג פנו אליו בהצעה לשמש כחבר מועצה בעיריית אלעד, ולאחר שקיבל את ברכת הרב שטיינמן השיב בחיוב, ובקדנציה שלאחר בחירות 2013 שימש כיושב ראש סיעת 'דגל התורה' באלעד וכן כיו"ר וועדת משנה לתכנון ובניה בעיר.

בבחירות 2018 נבחר שוב לכהן כיו"ר סיעת 'דגל התורה' המקומית, ומפלגתו - שרצה בנפרד מ'אגודת ישראל' - קבלה שלושה מנדטים למועצת העיר.

בניסן תשע"ט מונה לסגן ראש עיריית אלעד.

בניסן ה'תש"פ הודיע שטרן כי נדבק בנגיף הקורונה.

קישורים חיצונים

הערות שוליים

Crystal personal.svg ערך זה הוא קצרמר בנושא פוליטיקאים. אתם מוזמנים לתרום למכלול ולהרחיב אותו.