שיחת משתמש:דויד

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש


הודעות בדפי זרימה

קום כל אני מודה על המאמצים לטיפול בדפי הזרימה. אכן כעת הבעיות נעלמו כמעט לחלוטין. ביום האחרון צצה בעיה אחרת, שכאשר אני לוחץ על הודעה בתיבת ההודעות שלי כדי להיכנס להודעה החדשה, זה מכניס אותי לשרשור במקום אחר ולא על ההודעה החדשה כמו שתמיד היה, זה לא נורא, אבל קצת מציק. מרדכי עציון (שיחה) 16:38, 3 באוגוסט 2020 (IDT)

מרדכי עציון אכן שמתי לב לזה גם אני היום. הודעתי למתכנתים מוקדם יותר שהתקלה הצטמצמה משמעותית, ואמרתי שאתן פידבק בימים הקרובים האם נשאר ממנה זכר. אני אבדוק מה קורה מחר ואז נראה. תודה על הפניית תשומת הלב. דויד (שיחה) י"ג באב ה'תש"ף 17:18 (IDT)

אזורים גיאוגרפים

אני הוספתי את התבנית במקומות הנ"ל --כולל 1 (שיחה) 18:56, 9 באוגוסט 2020 (IDT)

כולל 1 אהה, עכשיו הבנתי. עבודה יפה. לכתחילה לא הייתי משקיע בערכי חול בעניינים כאלה, אבל בהחלט עבודה יפה. דויד (שיחה) כ' באב ה'תש"ף 22:22 (IDT)

שלום דויד

אשמח אם תוכל לעבור על שתי ערכים שייבאתי מוקיפדיה בגלל שאני עדין חדש לואי פיליפ, רוזן סגור יקטרינה השנייה, קיסרית רוסיה באלה אני חושב יש בעיה: ביקטרינה היה כתוב צאצאים אנה פטרובנה אלכסיי בוברינסקי (נולד מחוץ לנישואין)יליזבטה טיומקינה (נולדה מחוץ לנישואין) ביניהם היה גריגורי אורלוב שהכירה מחיי ההוללות בעברה)אני ימחוק אותם? בכל מקרה עברתי על המכלול:מדיניות הסינון תודה רבה --נחמן148שיחה • כ"ב באב ה'תש"ף • 22:52, 12 באוגוסט 2020 (IDT)

נחמן148 ברשות בעל הבית אני שם לב שכנראה שינית משהו בחתימה שלך. מה שיצר קישור למשתמש:נחמן במקום אליך שאתה משתמש:נחמן148 אודה לך אם תוכל לתקן את הדבר. מקוהשיחה • כ"ג באב ה'תש"ף 09:38 (IDT)
עכשיו זה תוקן? נחמן148שיחה • כ"ג באב ה'תש"ף • 15:48, 13 באוגוסט 2020 (IDT)
נחמן148 בהחלט. תודה רבה. דויד (שיחה) כ"ג באב ה'תש"ף 15:50 (IDT)
נחמן148 לגבי בקשתך - עברתי, יפה מאד. לגבי הערך יקטרינה השנייה, קיסרית רוסיה לא הבנתי מה כוונתך. נכון שהיה כתוב שם כך אבל לא אתה ייבאת אותו למכלול אלא הוא קיים פה ממזמן, ולא ערכת בו שום עריכה. דויד (שיחה) כ"ג באב ה'תש"ף 16:00 (IDT)
התבלבלתי בין זה למשהו אחר אבל ביקטרינה השנייה, קיסרית רוסיה היה משהו שחשבתי שצריך למחוק אז כתבתי הערך השני שייבאתי זה ז'אן אנצ'ל תודה נחמןשיחה • כ"ג באב ה'תש"ף • 16:36, 13 באוגוסט 2020 (IDT)
נחמן148 כל הכבוד שלמדת לבד על הזחה. ראיתי שכבר מקוה לימד אותך לגבי תיקון התמונה, וכל הכבוד שעשית כמו שצריך ועברת על הערך לאחר הייבוא וראית את הבעיה. לגבי 2 הקישורים שהסרת, לא הבנתי למה. החזרתי אותם. Emoji u1f44f.svgשְכּוֹיֵיח! דויד (שיחה) כ"ד באב ה'תש"ף 18:03 (IDT)

זכויות יוצרים

שלום דויד וביורוקרטים. יצרתי כאן 2 ערכים אדפורטון והרב משה מייזלמן ואני רוצה להביא אותם לוויקיפדיה, אבל זה לא אפשרי בגלל שאם הערך נכתב פה הוא כבר שלכם. אז אני מבקש שתוותרו על זכויות היוצרים בשביל שאוכל להביא את הערך לוויקיפדיה. אם לכם הבירוקרטים אין יכולת שכזו אז תפנו אולי למכון. תודה רבה, צלמי (שיחה) 17:53, 18 באוגוסט 2020 (IDT)

ברשות בעל הבית, מכיון שמקורם של הערכים בויקיפדיה האנגלית הרי שהם מוגשים ברישיון CC-BY-SA על פי הרישיון הנ"ל ניתן להעתיק את הערכים הנ"ל לכל מקום שתרצה (כולל לשימוש מסחרי) בתנאי שתיתן קרדיט לויקיפדיה באנגלית ולהמכלול (על התרגום), הדבר מופיע במפורש בתבנית הקרדיט המופיעה בתחתית הדף, כמו גם בהצהרה אותה הינך מצהיר כל אימת שהינך שומר עריכה כלשהי. מקוהשיחה • כ"ט באב ה'תש"ף 21:01 (IDT)
מקוה א' מי זה בעל הבית?. ב' צריך לתת בויקיפדיה קרדיט למכלול ולוויקיפדיה האנגלית?. אני חושב שבוויקיפדיה לא נותנים קרדיט. ג' זה אומר שכן מותר שהערך יהיה בויקיפדיה?. צלמי (שיחה) 21:25, 18 באוגוסט 2020 (IDT)
לפי מה שכתבו לי בויקי כאן, גם על תרגום יש ז"י ולכן אסור להעתיק גם תרגומים מהאנגלית. קרדיט גם לא יועיל כאן כי למכלול אין CC-BY-SA. שמש מרפא (שיחה) 21:35, 18 באוגוסט 2020 (IDT)
הבעיה כאן שהם פשוט לא מתאמצים בכלל לקרוא מה כתוב בהמכלול בנושא, דרור כתב שם היום מפורש (וזה ברור גם בלעדיו), שתרגום הוא יצירה נגזרת של החומר המקורי. ומשכך למרות שהוא בעצם שייך להמכלול, כחלק מתנאי הרישיון של ויקיפדיה באנגלית המכלול מחוייב להגיש זאת בתנאי הרישיון המתאים דהיינו cc-by-sa. הבאג שלו הוא רק שהוא כותב שהמכלול לא מכבד את הדרישה הזאת, וגונב את זכויות היוצרים לעצמו, למרות שבדף עצמו כתוב מפורש הדף באדיבות ויקיפדיה באנגלית וכו' cc-by-sa דהיינו יכול להיות שאכן התרגום שייך להמכלול אך כפי דרישת הרישיון המכלול אכן משחרר את החומר לפי תנאי הרישיון האמור. לפיכך אינני רואה שום מניעה להשתמש בחומר הנ"ל כולל לשימוש מסחרי. כמתחייב מתנאי הרישיון, כמובן תוך מתן קרדיט נאות להמכלול ולערוכיו. מקוהשיחה • כ"ט באב ה'תש"ף 22:07 (IDT)
נראה שדרור הסיק את מה שהסיק מכך שנוסח הרשיון בתחתית הדף (תחתית הדף ממש ממש שאין למטה הימנו קריצה) הוא שוה לערכים שנוצרו כאן. כמו כן, כתוב שם שהרשיון שונה כאשר הערך מיובא מוויקיפדיה העברית, ואפשר להבין מזה שלא כן הוא כאשר הוא מיובא מוויקיפדיה אחרת. מסתבר שצריך לתקן את זה. איש גלילישיחה • כ"ט באב ה'תש"ף • 22:14, 18 באוגוסט 2020 (IDT)
אז יש אישור להשתמש בערך?. צלמי (שיחה) 22:17, 18 באוגוסט 2020 (IDT)
כתבתי לפני התנגשות עריכהיש שם החרגה מפורשת "בלא שצויין במפורש אחרת" כאן מצויין במפורש בערך שהוא מוגש ברישיון cc-by-sa. חוץ מהצורך שלו להתעקש שהמכלול הוא מוקצה מחמת מיאוס אינני רואה שום סיבה למה שהוא כתב. מקוהשיחה • כ"ט באב ה'תש"ף 22:21 (IDT)
הוספתי לאחר התנגשות עריכהצלמי אין אישור פרטני, כי אין צורך באישור. כתוב מפורש שזה מוגש ברישיון CC-BY-SA. שזה אומר שאתה יכול גם לעשות שימוש מסחרי תוך מתן קרדיט להמכלול. תסתכל שם בשיחה:ערוץ 2000 איך עשו את זה. מקוהשיחה • כ"ט באב ה'תש"ף 22:21 (IDT)
אבל יש להם אישור. צלמי (שיחה) 22:46, 18 באוגוסט 2020 (IDT)
הזכויות של הערך של ויקי האנגלית, זה לא סותר לזה שיש זכויות גם על תרגום. זה שיש קרדיט לא אומר שהזכויות שייכות רק לאנגלית. שמש מרפא (שיחה) 23:22, 18 באוגוסט 2020 (IDT)
הזכויות שיש להמכלול מוגשות גם הם באותו רישיון כחלק מתנאי הרישיון. מקוהשיחה • כ"ט באב ה'תש"ף 23:26 (IDT)
מי פה חותם על שחרור זכויות היוצרים?. צלמי (שיחה) 23:28, 18 באוגוסט 2020 (IDT)
מה זאת אומרת? זה משוחרר ב'גרירה'? שמש מרפא (שיחה) 23:40, 18 באוגוסט 2020 (IDT)
על פי תנאי הרישיון של קראטיב קומונס, למרות שמותר להעתיק לכל מטרה, חובה להגיש את ההעתקה ואת ה"נגזרות" באותו רישיון כמו הרישיון המקורי. נמצא שגם שעל היצירה הנגזרת יש לך זכויות מסוימות עדיין הרישיון המקורי מחייב אותך להגיש את היצירה הנגזרת באותו רישיון. וכך אכן נוהג המכלול, ולפיכך כתוב בתבנית {{קרד}} רישיון cc-by-sa, וכך גם תראה בהצהרה המופיע בתחתית כל דף בהמכלול, שכל דף שמקורו מויקיפדיה העברית מוגש בתנאי רישיון קראטיב קומונס ייחוס שיתוף זהה 3.0. וזה כולל גם חומר שנערך בהמשך בהמכלול מהסיבה הנ"ל. מקוהשיחה • כ"ט באב ה'תש"ף 00:03 (IDT)
צלמי שכחתי לציין שמוטיאל ואנכי מסכימים עם חוות הדעת המקצועית של מקוה. ובמקרים אחרים בהם יוצר הערך רוצה לקבל אישור להעתיק את הערך שלו למקום אחר - שישלח מייל ל [email protected] דויד (שיחה) ל' באב ה'תש"ף 14:58 (IDT)

משהו קצת עתיק, אבל בכל זאת...

בהמכלול:אולם דיונים/ארכיון 9#תואר לראשונים הצעתי בזמנו הצעה שהתקבלה פה אחד, תייגתי את מפעילי מערכת בשאלה האם זה אמור להמשיך למועצת או שיכול להשאר כך ואיש לא הגיב לי, נזכרתי בזה עכשיו ומכיוון שאין לי בדיוק מידע באשר לכללי המכלול בנושאים הללו של קביעת כללים והצבעות וכו' אשמח אם תטפל בזה. ישר כח. קובנא (שיחה) 17:04, 23 באוגוסט 2020 (IDT)

קובנא יישר כח, באמת מוזר שלא שמנו לב. אכן זה אמור לעלות למועצת (למרות שבפועל כבר עושים כך בלי שזה כתוב רשמית - לדוג' ‏רבינו יונה גירונדי) - תגיד לי אם תרצה שאעשה זאת, או - יותר חכם - לפתוח כבר בדיון יותר מקיף - כמו מה שהציע שם מישהו - מתי לכתוב עם ראשי תיבות כמו ריטב"א וכו'. דויד (שיחה) ד' באלול ה'תש"ף 18:13 (IDT)
איך שתרצה תפתח, העיקר שזה יזוז. קובנא (שיחה) 18:39, 23 באוגוסט 2020 (IDT)
קובנא, ביקשתי מספרא שיקדם את זה לדיון מקיף בנושא, הוא ישתדל לטפל בזה היום. דויד (שיחה) ד' באלול ה'תש"ף 19:22 (IDT)
Emoji u1f44f.svgשְכּוֹיֵיח! קובנא (שיחה) 19:23, 23 באוגוסט 2020 (IDT)
קובנא לאחר מחשבה נוספת, נראה לי שכדאי להמתין עד שיסתיים הדיון שכרגע מתנהל על עקרונות חשיבות ערכי רבנים, כדי לא לעשות בלאגן. מה דעתך? דויד (שיחה) ד' באלול ה'תש"ף 19:57 (IDT)
"וְעָשִׂיתָ כְּחָכְמָתֶךָ". קובנא (שיחה) 22:20, 23 באוגוסט 2020 (IDT)

בראוניס בשבילך!

Brownie transparent.png שלום

ניכר עליך שיש לך לב רחב לקבל את כולם במאור פנים. אהרן אופיר (שיחה) 20:17, 31 באוגוסט 2020 (IDT)

אהרן אופיר תודה רבה! אני משתדל, אנשים כמוך עושים חשק להמשיך. דויד (שיחה) י"ב באלול ה'תש"ף 16:20 (IDT)

זיכוי הרבים

אולי תתרום מהידע הגדוש שלך גם לאתר "אוצר הספרים היהודי השיתופי", למען כל עם ישראל. מבקש חכמה (שיחה) 19:04, 16 בספטמבר 2020 (IDT)

מבקש חכמה הלואי והיה לי זמן. אפילו למכלול אין לי. אגב, מדוע אינך תורם מהידע שלך למכלול? דויד (שיחה) כ"ח באלול ה'תש"ף 19:14 (IDT)
אז בוא ונעשה "עיסקה", אני ישתדל לתרום גם למכלול, ואתה תשתדל לתרום קצת גם לאוצר. אה? מבקש חכמה (שיחה) 19:22, 16 בספטמבר 2020 (IDT)
מבקש חכמה אני השקעתי כבר הרבה. אני רואה שאתה התחלת גם מעט :) דויד (שיחה) ד' בתשרי ה'תשפ"א 11:29 (IDT)
יש לך כיוון מסויים במה כדאי להשקיע פה? מבקש חכמה (שיחה) 10:37, 23 בספטמבר 2020 (IDT)
מבקש חכמה בעיקרון אפשר להתקין את תוסף הייבוא ולייבא מויקיפדיה, או לעבור על השינויים האחרונים ולראות מה מעניין אותך שנערך לאחרונה. אבל הכי טוב לדעתי זה להתחיל עם הנושאים שקרובים אליך - החסידות/הקהילה שאתה משתייך אליה או מכיר טוב, רבנים שאתה מכיר טוב, שכונה/ישוב וכו' דויד (שיחה) ה' בתשרי ה'תשפ"א 10:48 (IDT)
והכי חשוב הסוגיה שאתה אוחז בה, נושאים בדף היומי שאתה לומד, תחומים שאתה מבין בהם. שמש מרפא (שיחה) 10:52, 23 בספטמבר 2020 (IDT)

מלחמת עריכה - נא התערבותך

יחיד ורבים מתנהג בגסות רוח ומנהל מלחמת עריכה מולי בערך רבי משה יהושע הגר, למרות שהגירסא היציבה לא לצידו הוא לועג ומזלזל לי בתקצירי העריכה ומצפצף על כללי העריכה במכלול. נא התערבותך. מקור האמת (שיחה) 21:27, 16 בספטמבר 2020 (IDT)

מקור האמת אני לא רואה שום דיון בהשתתפותך בדף השיחה שם - איפה קיימתם את הדיונים? אם לא קיימת דיון זה ממש לא בסדר. בכל מקרה לאחר שבחנתי את הדברים - אתה וגם יחיד ורבים נכשלתם במלחמת עריכה - הגרסה היציבה היא ששניהם לא ממלאים מקומו. כל אחד מכם שחזר את הגרסה היציבה לגבי בן אחר של אדמו"ר. נא להיזהר להבא. לא יקרה כלום אם תחכו לדיון בדף שיחה. דויד (שיחה) כ"ח באלול ה'תש"ף 10:59 (IDT)
אם נכשלתי, לא עלינו ולא עליכם, ב"מלחמת עריכה", אעשה על כך תשובה ב(מלחמת) יום כיפור, אבל צר לי, לא הרגשתי שאני עובר על הכללים, ואסביר מדוע: א' הסברתי את עצמי היטב בתקצירי העריכה הראשונים, וראיתי בזאת חלופה לדיון. ב' היות שהעריכה הנפיצה הזאת נערכה ע"י משתמש שאינו אובייקטיבי במוצהר, ואשר ידיו רב לו במלחמות בית ויז'ניץ בהמכלול לשם ולתפארת, הריח מזה ריח חזק של עריכה מוטה ומגמתית מובהקת. משכך, לא ראיתי מנוס אלא לבטל עריכה זו אשר בעיניי מהווה לא פחות מהשחתה, ולא חלים בה דיני מלחמות עריכה וגרסה יציבה ושות'.
זאת ועוד, תיכף עם השחזור הראשון בנוגע לר' מנדל, מקור האמת לא היסס לרוץ ולבקש הגנה על הערך בנימוק שיחיד ורבים נכנס למלחמת עריכה. האם זו הדרך? במקום לפנות אלי בדף השיחה ולהידברר כבני אדם, הוא מתנהג כאילו הייתי ראש הטרולים במכלול.
שלישית, הסיבה בגינה תקפתי אותו בתקציר העריכה (ובלשונו: "הוא לועג ומזלזל לי"), הוא המשחק הכפול עם הגרסה היציבה, לפיה הוא מתאים את הכללים כרצונו. זה לא מעצבן? - גם עורך מגמתי, גם עריכות מגמתיות, ועוד משחק עם הכללים כרצונו. לא מגיע לו על הראש?
לסיום אציין, כי להבא אשתדל להימנע מכך, ובכך אתן במה חופשית לכל המי ומי להשמיע את הגיגיו ברמה ולהטות את המכלול כרצונו, לשמחתכם ולהנאתכם.
הצלחה רבה! יחיד ורבים (שיחה) 12:48, 17 בספטמבר 2020 (IDT)
יחיד ורבים מבלי להכנס לגופו של עניין, איני מספיק בקיא בנושא, אני בהחלט מבין את טענותיך, ולא אופתע אם הם גם נכונות, ובהחלט מקור האמת השתמש בכללי גרסה יציבה איך שבא לו - ובכל זאת, כשביטלו את גרסתך היה צריך לעצור ולפתוח דיון - ובו לשכנע את כולם, ובמקביל יכולת גם לבטל את הגרסה הלא יציבה של מקור האמת - כמו שעשית בסוף. במקרה כזה אם הוא היה נלחם על הגרסה שלו - הוא היה מסתכן בחסימה.
אני בהחלט מבין את הקושי, ואני מאד מקוה שבפעם הבאה אף אחד לא יתן במה חפשית לאף אחד להטות את המכלול - ורק יעצור ויטפל בדברים ע"פ הכללים - ואז מי שלא ישחק ע"פ הכללים יחסם. דויד (שיחה) כ"ח באלול ה'תש"ף 13:03 (IDT)
רבינו דויד, רק אבקש את סליחתך על שכתבתי דברים כאלה מעל גבי דף השיחה שלך. באמת מצטער. יחיד ורבים (שיחה) 13:09, 17 בספטמבר 2020 (IDT)
חלילה. דויד (שיחה) ד' בתשרי ה'תשפ"א 11:35 (IDT)

תבנית:עץ משפחת סולובייצ'יק

Symbol thumbs upcolor.png אשריך! על ההרחבה שם. רק אם תוכל, שים לב לבקשתי בדף השיחה. איש הנחמהשלו' ורב ישעצריכים אותך במכלוליטא! • 09:31, 2 באוקטובר 2020 (IDT)

איש הנחמה משום מה פספסתי את ההערה שלך שם, סליחה. אטפל בזה בע"ה. דויד (שיחה) כ"ה בתשרי ה'תשפ"א 14:14 (IDT)
עוד לא התייאשתי... איש הנחמהשלו' ורב ישעצריכים אותך במכלוליטא! • 18:03, 21 בינואר 2021 (IST)
איש הנחמה עמך הסליחה. העמוד הזה נפתח אצלי כל יום כחלק מהסימניות - וכל יום אני דוחה את זה. בע"ה לא אדחה את זה היום. דויד (שיחה) ט' בשבט ה'תשפ"א 18:51 (IDT)
לאחר עבודה ארוכה - סידרתי. המשכתי את הדיון בדף שיחה שם. דויד (שיחה) ט' בשבט ה'תשפ"א 20:06 (IDT)

כוכב מכל הלב!

Kindness Barnstar Hires.png כוכב הנחמדים
ניתן בהערכה על סבר הפנים היפות לכל אחד איכא מאן דאמר (שיחה) 19:25, 5 בנובמבר 2020 (IST)
איכא מאן דאמר תודה רבה, באמת מגיע לך. דויד (שיחה) י"ט בחשוון ה'תשפ"א 19:27 (IDT)

הפניה

סיפרת לי שאני יכול לעשות הפניה לבד, אבל לא סיפרת איך... SMirC-thumbsup.svg תודה רבה! זכור! הכל לטובה - שיחה 01:11, 11 בנובמבר 2020 (IST)

צודק, חשבתי שאתה יודע. עיין המכלול:דף הפניה, במקרה הזה עשיתי הפניה ממשתמש:הכל לטובה! למשתמש:הכל לטובה. דויד (שיחה) כ"ד בחשוון ה'תשפ"א 15:55 (IDT)
SMirC-thumbsup.svg תודה רבה! זכור! הכל לטובה - שיחה 16:05, 11 בנובמבר 2020 (IST)

חצי מיליון יהודים צריכים אותך!

צ'אט

שלום דוד, אתה חושב שצ'אט במכלול הוא רעיון טוב?. diamond יהלום שיחה ☎ 20:43, 25 בנובמבר 2020 (IST)

יהלום איני יודע איך התפספסה לי הודעתך. מחילה. איני מכיר את הפלטפורמה. זה פעיל בויקיפדיה? דויד (שיחה) י"ג בטבת ה'תשפ"א 17:45 (IDT)

המכלול בגוגל

כרגע האתר אינו מופיע כלל בגוגל, לא בדקתי אם זה חסימה לסריקה או אולי ענישה (לא סביר). שוב מזכיר את הענין של הקישורים העודפים לויקיפדיה. אביר על סוס (שיחה) 16:33, 28 בדצמבר 2020 (IST)

אביר על סוס יישר כח, זה בגלל שגוגל החליטה שאנחנו אתר מראה והורידה את הדירוג שלנו ביגון שאולה. עובדים על זה מולם. לגבי הקישורים זה עלה לדיונים. תודה על התזכורת. דויד (שיחה) י"ג בטבת ה'תשפ"א 17:44 (IDT)
מוזר שרק עכשיו האלגוריתם עלה על זה, חשבתי שאת המשוכה הזו כבר עברנו מזמן. בכל מקרה אפשר להחליף את הקישור הפשוט שיש בקרדיט, לתג קנוניקל. אם כי לכאורה עדיין תהיה פגיעה בדירוג.אביר על סוס (שיחה) 20:00, 28 בדצמבר 2020 (IST)
לגבי הדירוג - זאת החלטה שלהם, רק צריך לשכנע אותם, וזה מה שעושים. לגבי הקישורים - יישר כח על הרעיון, אעביר אותו למתכנתים. דויד (שיחה) י"ד בטבת ה'תשפ"א 15:34 (IDT)

ערכים מומלצים

לאור הדיונים האחרונים באולם הדיונים, התחלתי לעבור על רשימת המומלצים, וגיליתי שבחלק גדול יש תבניות אספקלריה, או שהערך כלל לא ניתן לצפייה מטעמי אספקלריה. התחלתי לפתוח דיון בדף השיחה של כל אחד. שאלתי האם לא עדיף לקבוע [אולי במועצת?] שערך עם תבנית אספקלריה, או גרוע מכך, מוסר אוטומטית מרשימת המומלצים, ואז אפשר לתייג ישירות את מפעילי מערכת? מרדכי עציון (שיחה) 12:13, 2 באוגוסט 2020 (IDT)

תיכנס לפורטל:ערכים מומלצים ותראה את הקטגוריה "ספרות" נראה לי שהרוב חסומים. גם אלו שהסרת ביקורת המקרא לדוגמא עדין מופיעים שם. מרדכי עציון (שיחה) 12:59, 2 באוגוסט 2020 (IDT)
צריך חוץ ממחיקת התקציר, להסיר את הערך מקטגורית המומלצים SMirC-thumbsup.svg תודה רבה!. מרדכי עציון (שיחה) 13:01, 2 באוגוסט 2020 (IDT)
מרדכי עציון כשאני מסיר מומלצים, אני מסיר עם כל גרורותיו. את ביקורת נוסח המקרא לא אני הסרתי, אך כשביקשת בבקשות ממפעילים למחוק, מחקתי עם כל גרורותיו. אם פספסתי - תעדכן אותי.
אין צורך למועצת, כל ערך חסום אינו ערך מומלץ, וזו פעולה טכנית שכולם יכולים להסיר, בלי שום דיון.
נכנסתי לפי הוראותיך לפורטל:ספרות/ערכים מומלצים, והסרתי 25 ערכים חסומים. אני באמצע למחוק גם את דפי התקציר שלהם. אם מצאת משהו שפספסתי תעדכן אותי. דויד (שיחה) י"ב באב ה'תש"ף 13:59 (IDT)
יישר כח עצום. אכן כעת פורטל המומלצים כבר לא מפנה לערכים החסומים. דבר אחד לא הבנתי. בקטגוריה:ערכים מומלצים [סתם דרך אגב למה כשאני מקיף את הקטגוריה הזו בסוגריים כפולים, זה לא נראה בדף?] היו 504 דפים, ואילו לאחר כל המחיקות שלך יש שם 505, כך שכנראה שם עדיין נשארו הבעייתיים, אבל אני לא בטוח. מרדכי עציון (שיחה) 14:04, 2 באוגוסט 2020 (IDT)
מרדכי עציון כשאתה מקיך קטגוריה בסוגריים, זה מכניס את הדף לקטגוריה. מה שצריך לעשות זה לאחר הסוגריים לשים נקודותיים ואז את שם הקטגוריה - זה יתן קישור לקטגוריה. בקטגוריה מופיעים רק דפים שיש בהם את התבנית {{ערך מומלץ}}, כל הערכים שהם "דף לטיפול" לא מופיעים בקטגוריה, רק בקישורים של הפורטל. דויד (שיחה) י"ב באב ה'תש"ף 14:14 (IDT)
SMirC-thumbsup.svg תודה רבה! אני מסתבך עם הפניות לקטגוריות כבר זמן רב. מרדכי עציון (שיחה) 14:20, 2 באוגוסט 2020 (IDT)

אתה יכול להדריך אותי איך עובדים עם פורטלים? אני רוצה להשביח את פורטל:תנ"ך היום אין שם תמונה נבחרת, ואתמול גם "הידעת?" לא היה. איך אני מוסיף קטעים? כמו"כ החלונות שם ענקיים ומגושמים ביחס לטקסט שממלא אותם. מרדכי עציון (שיחה) 16:34, 3 באוגוסט 2020 (IDT)

מרדכי עציון קודם כל תבורך על היוזמה החשובה.
לגבי העיצוב - יש לך פורטל שנראה יותר טוב וכדאי להעתיק את העיצוב ממנו?
לגבי התמונות - צריך להביא. מן הסתם יש בעיות בתמונות בפורטל זה, אבל עם מאמץ אפשר למצוא. תסתכל פה פורטל:תנ"ך/תמונה נבחרת/גלריה ותבין את גודל הבעיה. צריך ליצור את התמונות החסרות, כמו פורטל:תנ"ך/תמונה נבחרת/1 בסגנון של אלה שקיימות, כמו פורטל:תנ"ך/תמונה נבחרת/3, להעתיק משם את הקוד מקור ולשים תמונה אחרת מתאימה.
לגבי הידעת - תסתכל פה: פורטל:תנ"ך/הידעת?/קטעי הידעת. פשוט צריך ליצור את החסרים כמו פורטל:תנ"ך/הידעת?/14 (שלא יובאו בגלל בעייתיות בויקיפדיה).
תעדכן אותי איך מתקדם. בהצלחה! דויד (שיחה) י"ד באב ה'תש"ף 01:59 (IDT)
האם אפשר לדוגמא ש"ספר נבחר" יהיה מרובע משמאל תרגומי התנ"ך במקום מתחתיו? מרדכי עציון (שיחה) 02:26, 4 באוגוסט 2020 (IDT)
תראה את השינויים שעשיתי בתמונות נבחרות מרדכי עציון (שיחה) 13:53, 4 באוגוסט 2020 (IDT)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

מרדכי עציון - עבודה מדהימה עם התמונות. יש שם כמה כפולות של סנחריב, בטח אתה רק באמצע התהליך - יפה מאד! לגבי העיצוב שביקשת - סידרתי. דויד (שיחה) י"ד באב ה'תש"ף 16:17 (IDT)

עזרה

שלום לך,

אשמח לקבל עזרה בעריכה באתר המכלול.

תודה רבה לומד חדש (שיחה) 17:13, 30 בדצמבר 2020 (IST)

לומד חדש בשמחה רבה, ברוך הבא! אני מציע שתעין מעט בהודעת "ברוך הבא" שכתבתי לך בדף שיחה, ואז שתמצא ערך שיש לך הבנה בו - כמו ישיבה או רב שאתה מכיר, ותערוך מעט לפי הבנתך, ועדיף שתבחר בנושאים שאינם רגישים. אני אעקוב אחריך, ותוכל לפנות אליי בכל שאלה. דויד (שיחה) ט"ו בטבת ה'תשפ"א 17:20 (IDT)

באג

אין לי אפשרות לערוך בכל פעם שאני נכנס לעריכה אני יוצא מהחשבון. תודה. --מיכי - שיחה - ט"ו בטבת ה'תשפ"א - 17:32 (IDT)‏

מיכי הבעיה מוכרת, וזה שאריות מהחלפת שרתי המכלול שנעשתה שלשום בלילה. נכון ללפני שעה זה אמור היה להסתדר, נכון ללפני 10 דקות, גם הודעה שגיאה שאי אפשר לערוך, שצצה מדי פעם, ווהסתדרה לאחר כמה נסיונות - אמורה היתה להפתר. תעדכן אותי. דויד (שיחה) ט"ו בטבת ה'תשפ"א 17:55 (IDT)

טוב מאוחר מלעולם לא...

שלום דויד, הנתינת תודה שנתת לי עכשיו הזכירה לי לעשות דבר שאני כבר זמן רב מתכנן לעשותו וטרם עשיתי זאת עד כה. מן הסתם זכור לך שבעריכותי הראשונות במכלול היתה לי התכתשות איתך, ועלי להתנצל על כך.. זה היה בימי הראשונים כאן, טרם הבנתי ולמדתי את הכללים והאוירה, וקצת השתוללתי, והטחתי בך מילים לחינם. בהמשך כמובן ראיתי עד כמה שאתה אחראי ומסור והתחרטתי על כך. כעת אני מוצא הזדמנות להתנצל על אותה התחלה ברגל שמאל, ולהודות על ההמשך ברגל ימין שלך...אנשי ירושלים (שיחה) 18:09, 3 בינואר 2021 (IST)

האמת כבר לא זכרתי, הרבה מים עברו בנהר, כמובן שהכל בסדר, גם אני בעריכותיי הראשונות במכלול עוררתי בלאגן. תודה רבה על המילים החמות, זה נותן כח להמשיך. רציתי לשלוח לך אימייל, אם אין לך התנגדות - אשמח שתשלח לי [email protected] כמובן שאבין מאד אם לא. :) דויד (שיחה) כ' בטבת ה'תשפ"א 18:16 (IDT)
אני באמת צריך לפתוח אימייל כי אין לי אחד שמחובר לכאן, בע"ה אפתח ומיד אשלח לך.אנשי ירושלים (שיחה) 21:35, 6 בינואר 2021 (IST)

חשיבות הערך "יהיו לרצון (שיר)"

צר לי יקירי על שביטלתי את עריכותיך שם, אך לא זכיתי להבין היכן ראית שם הבעת חשיבות. לפחות 6 מכלולאים שם טוענים להעדר חשיבות מול 2 (פלוס יוצר הערך) המצדדים בעד חשיבות. בכלל, יוצר הערך שם לו למטרה ליצור ערך על כל סינגל חדש שיוצא לאור. במחילה - זה הזוי ומטורף בעיניי. אשמח לחוות דעתך. ידידך, יחיד ורבים (שיחה) 02:04, 7 בינואר 2021 (IST)

למעשה, ספרא כבר השיב לי בתקציר העריכה שם... שא ברכה, יחיד ורבים (שיחה) 02:08, 7 בינואר 2021 (IST)
יישר כח. דויד (שיחה) כ"ד בטבת ה'תשפ"א 18:10 (IDT)

קליווא

שלום

כתבת לי שלא מצאת גם באנגלית ערך על קליווא. מצאתי לך: https://en.wikipedia.org/wiki/Kleve --זנב לאריות • ב' בשבט ה'תשפ"א •

זנב לאריות יישר כח. אעשה את זה בע"ה בשבוע הבא. דויד (שיחה) ב' בשבט ה'תשפ"א 00:30 (IDT)
זנב לאריות בעזרת תרגום ועזרה נוספת ממקוה, הערך קליווא במכלול. הבאתי מעט מאד חומר כי נראה שזה עיקר מה שמעניין, וגם כדי לחסוך עבודה רבה. בהצלחה. דויד (שיחה) ז' בשבט ה'תשפ"א 22:07 (IDT)

עריכה

דויד, אני לא מצליח לעשות העתק הדבק בערך הרב אליהו מאיר פייבלזון, כי הדף לא טוב מה אתה מציע לעשות. --אהרן אופיר (שיחה) 18:35, 26 בינואר 2021 (IST)

אהרן אופיר אתה כנראה מתכוון לערך הרב אליהו מאיר פייבלזון (ירושלים). מה הכוונה הדף לא טוב? ומאיפה לאיפה אתה מנסה להעתיק? דויד (שיחה) י"ד בשבט ה'תשפ"א 18:42 (IDT)
ידידי, אני מנסה להעתיק מהמייל שלי, וכשאני רוצה להדביק ולוחץ על המקש הימני של העכבר, הדף נעצר ולא מגיב. אהרן אופיר (שיחה) 18:48, 26 בינואר 2021 (IST)
אהרן אופיר ניסיתי אצלי ולא היתה בעיה. תנסה ללחוץ על Ctrl+V במקום עם העכבר. לדעתי זה לא קשור לערך וזה יקרה לך בכל ערך שתנסה. משהו במחשב שלך. תנסה אולי להעתיק למקום אחר ומשם שוב להעתיק למכלול. דויד (שיחה) י"ד בשבט ה'תשפ"א 18:54 (IDT)
דויד, אתה צודק, הצלחתי עם כונטרול וי, שה' ישלח לך אושר לכל החיים ושלא תדע צער אף פעם, (אשמח אם תכתוב לי גם איך עושים ככה העתק). אהרן אופיר (שיחה) 19:01, 26 בינואר 2021 (IST)
אמן. וכן למר. העתק עושים עם Ctrl+C. גזור עושים עם Ctrl+X. דויד (שיחה) י"ד בשבט ה'תשפ"א 19:03 (IDT)

תמיכה בכל סוגי התמונות

יש לעדכן את המכלול להצגת כל פורמטי התמונות, ראה בן סירא. אביר על סוס (שיחה) 10:03, 8 בפברואר 2021 (IST)

אביר על סוס קבצי DJVU זאת משימת תכנות ידועה. יישר כח על העירנות. דויד (שיחה) כ"ו בשבט ה'תשפ"א 13:12 (IDT)

@

שלום, שלחתי לך במייל (אם לא קיבלת (כנראה יש לי בעיה), אשמח שתשלח לי מייל ואכתוב לך את דבריי). תודה. אנ"ששיחה • 10:33, 9 במרץ 2021 (IST)

עניתי. דויד (שיחה) כ"ו באדר ה'תשפ"א 22:02 (IDT)

עזרתך

שלום דויד תוכל לעזור לי בתבנית:ניווט יחסי חוץ אני לא מצליח להשלים עדכון פרמטרים מויקיפדיה--א"א (שיחה) 00:04, 14 במרץ 2021 (IST)

אלף אלף עדכון תבניות זה יותר מורכב, לא אמרתי את זה בהדרהבהדרכה בעיקר כי לדעתי אף אחד לא עשה את זה לפניך. בכל מקרה אסור לייבא קרדיט לתבנית (לפחות בלי תיקון כלשהו). אשלח לך במייל איך נראתה התבנית לאחר שעדכנת אותה עם קרדיט. בנוסף, מה שהיה חסר זה תבנית נוספת: {{ניווט יחסי חוץ/למטה}}. אני וגאון תיקנו קרדיטים שהוספת. תוודא שלא נשאר עוד מקומות שהוספת ולא תיקנו. דויד (שיחה) א' בניסן ה'תשפ"א 00:39 (IDT)
תודה. התבנית עשתה לי בעיות היא הציגה רק תבנית של מדינה אחת במקום שתים. עבשיו הכול כבר בסדר? בכל התבניות אסור להוסיף קרדיט? "לא אמרתי את זה בהדרה"?--א"א (שיחה) 00:51, 14 במרץ 2021 (IST)
אלף אלף אכן כאשר גאון ייבא את {{ניווט יחסי חוץ/למטה}} זה פתר את הבעיה של המדינה השניה. עכשיו הכל בסדר. בכל התבניות אסור כי זה מראה את הקרדיט בכל מקום שבו יקראו לתבנית. התכוונתי לרשום "בהדרכה". אגב כדי לעלות על מה שאנחנו עלינו אפשר בעדכון לעשות תצוגה מקדימה ואז יש רשימה של "תבניות המופיעות בתצוגה המקדימה הזאת:" ואם יש שם תבנית אדומה - כנראה צריך לייבא אותה. דויד (שיחה) א' בניסן ה'תשפ"א 00:54 (IDT)
יש הבדל בדרך בה כןתבים את התבנית עכשיו שכותבים שתי המדינות בתבנית אחת זה משמעותי? צריך לעדכן את כל הדפים?--א"א (שיחה) 01:04, 14 במרץ 2021 (IST)
אין צורך. זה הרי נראה אותו דבר בתוצאה. וגם אם היה שונה לא בטוח שיש צורך, חבל על הזמן. דויד (שיחה) א' בניסן ה'תשפ"א 01:13 (IDT)
תודה ובענין אחר יש דרך לעשות החלפה מרובה במכלול מתבנית:קיסר רומא ל{{תבנית:קיסרי רומא}}--א"א (שיחה) 01:20, 14 במרץ 2021 (IST)
בהחלט יש והרצתי כעת (62 דפים), זה יתעדכן בשעות הקרובות. לא יודע אם שמת לב אבל זאת תקלה שלי שהרצתי החלפה מ"קיסרי רומי" ל"קיסר רומא" ושכחתי יו"ד. דויד (שיחה) א' בניסן ה'תשפ"א 01:32 (IDT)
לא, לא שמתי לב. תודה על המייל ראיתי איך שזה היה נראה. ועוד שאלה למה הדף מיוחד:תבניות מבוקשות לא מעודכן דפים שלא מקושרים אליהם שום דף נמצאים בראש הרשימה?--א"א (שיחה) 01:36, 14 במרץ 2021 (IST)
אלף אלף הבעיה דומה גם בויקיפדיה, רק תבניות מחוקות מופיעים שם (במכלול גם המספרים לא נכונים אבל זה כבר לא משנה). דויד (שיחה) ב' בניסן ה'תשפ"א 23:49 (IDT)

מחיקת לשוה"ר

מחקת את כל ההודעות בדף של ישיבת תורת רפאל בגלל לשון הרע וזה מצוין ואני מבקש שתמחק גם את כל הדברים בדף שיחה שלי כי גם שם זה נהיה לשון הרע ואני מתחרט שהתחלתי בכלל עם כל הנושא הזה תודה רבה חושים (שיחה) 01:24, 11 באפריל 2021 (IDT)

חושים יישר כח. מחקתי. דויד (שיחה) ל' בניסן ה'תשפ"א 18:03 (IDT)
תודה רבה חושים (שיחה | תרומות) לא חתמ/ה

כוכב המסורים

Wikilove2 new.png כוכב המסורים
כוכב קטן, לאיש גדול, עם עשיה גדולה ומבורכת!

שבוע טוב. ביבליופיל - שיחה 22:01, 17 באפריל 2021 (IDT)

ביבליופיל יישר כח. מחזק מאד. אשריך. דויד (שיחה) ו' באייר ה'תשפ"א 23:20 (IDT)

קדוש קדוש קדוש, וזאת למה?

האם עריכה זו היא טעות? עמוס חדד (שיחה) 11:16, 23 באפריל 2021 (IDT)

ברור, אלא מה? התנגדות לחב"ד? :) תודה לשמש מרפא שתיקן. דויד (שיחה) י"ג באייר ה'תשפ"א 23:37 (IDT)

הרב יחיא קאפח

נעשה כאן עוול, אני מוחה בכל תוקף, לא היה לשמש מרפא ודויד תשובות לטענות החזקות שהושמעו פה.

אני דורש לתקן את הכותרת ל"הרב יחיא קאפח" במיידי!!! אותנטי (שיחה | תרומות) שכח/ה לחתום

אותנטי, במכלול אין מקום לדרישות. ההחלטה היתה של הועדה הרוחנית, אתה מוזמן לפנות אליה בבקשות שלך (המכלול:ועדה רוחנית), גם שם מומלץ להמנע מדרישות. (נ.ב. נכתבו תשובות לכל טענותיך, אתה לא חייב לקבל אותם) (נ.ב. גם לפרטים שטעית בהם כמו שהוא היה רב ראשי לתימן, שלחת לעמוד 84 וכנראה התכוונת לעמוד 85, אז עיין שוב וגם בעמוד ס', ותראה שהוא היה חכם באשי ולא ראב"ד ורב ראשי. מי שהיה ראב"ד ורב ראשי בתקופתו היה הרב שלמה צאלח. בהצלחה! דויד (שיחה) ט"ז באייר ה'תשפ"א 16:14 (IDT)
התכוונתי בעמ' 84 שבעמודי האוצר, ובדפי הספר עג ושם יש תמונות של ה'חכם באשי' האחרונים. ובעמ' לפני כן כתוב על החכם באשי האחרון של תימן הלא הוא הרב יחיא יצחק, וכמשיח לפי תומו כתב "הרב הראשי לא חש ולא נרתע" משמע להדיא שחכם באשי הוא הוא הרב הראשי לתימן. ואם רק הוא היה ולא הרב קאפח היה לו לציין זאת.
נ.ב. לא נכתבו תשובות (אפילו לא תירוצים) על הראיה החזקה מתשובת הרמב"ם ומדברי המהרח"ו.
כפי שכבר כתבו, הוויכוח כאן אינו אלא ל'ספורט' בלע"ז, והוא לא מעלה ולא מוריד. אבל בכדי שלא תחשוב שכל האמת אצלך: אין קשר בין המהלך הקיצוני שהולך בו ספר הקומה (שגם אותו הסבירו שהוא מתייחס לדימויים וכמו שיש במקרא, וגם הרמב"ם בעצמו כתב כן בתחילה בעיקר השביעי), לבין ספר הזוהר הקדוש. מהרח"ו בהקדמתו לא כתב כזה דבר. ובכלל קאפח לא התבסס בקונטרסו "עמל ורעות רוח" על דברי הרמב"ם אלא על סברותיו, כמו שאין אחר התלמוד כלום וכד'. יצויין שאני מבין גם את הצד השני. (נ.ב. כיוון שכאמור זה וויכוח שאין בו תועלת אלא הוויכוח עצמו, עם בעה"ב הנכבד מסרב לארחו נאלץ לחתום כאן).--שמש מרפא (שיחה) 13:33, 29 באפריל 2021 (IDT)
עדיף שכל הנושאים האלה ידונו במקומם, לכן אני פותח נושא בשף שיחה של יחיא קאפח לגבי האם היה רב ראשי לתימן, ואתם אם מעוניינים תעביר את הדיון אולי לספר הזוהר. דויד (שיחה) י"ז באייר ה'תשפ"א 16:50 (IDT)

כוכב מכל הלב!

Kindness Barnstar Hires.png כוכב הנחמדים
בהערכה מושמוש (שיחה) 16:54, 6 במאי 2021 (IDT)
תודה רבה, מעודד להמשיך, למרות שבאמת לא עשיתי שום דבר מיוחד. דויד (שיחה) כ"ה באייר ה'תשפ"א 19:19 (IDT)

מדליית זהב עבורך!

מדליית זהב המכלול.png על המסירות הרבה לכלל ולפרט צדיק וטוב לו (שיחה) 21:49, 12 במאי 2021 (IDT)
תודה רבה. כמו שאני אומר תמיד - אתם נותנים כח להמשיך להשתדל. דויד (שיחה) ב' בסיוון ה'תשפ"א 16:19 (IDT)