שיחת משתמש:דויד

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

קיבלת צל"ש!

Barnstar of Diligence Hires.png כוכב החריצות
טוב מאוד שיש מישהו שמתי שתפנה הוא יעזור ובצורה הטובה ביותר ננעל במבטו (שיחה) 03:08, 2 ביוני 2020 (IDT)
ננעל במבטו תודה רבה. אני שמח שאני מצליח לעזור. דויד (שיחה) י"ג בסיוון ה'תש"ף 19:10 (IDT)

תודה

רציתי להודות לך על הערך רב שלמה סויסה שהוא שאר בשרינו וערכת אותו בטוטו"ד תודה לך. 120אביאל (שיחה) 08:10, 8 ביוני 2020 (IDT)120אביאל

בשמחה. דויד (שיחה) ט"ז בסיוון ה'תש"ף 17:24 (IDT)

ערך הרב שאול אלתר

עדין כדאי להשאיר את ההגנה לפחות לחודש נוסף ולמנות מפעיל מערכת שיוכל לקבל עדכונים חשובים שהתחדשו ויבדוק שהם לא יהפכו למלחמת עריכה א גערער (שיחה) 21:41, ט"ז סיוון ה'תש"פ (IDT)

א גערער אנחנו מנסים לאזן בין החופש האנציקלופדי, לבין שמירה על סדר וכו'. אם נראה ששוב מתחילות מלחמות, אפשר לשחזר ולהגן בקלות. אשמח אם תרשום בדף שיחה שם בשם המפעילים עוד הבהרה שאין לערוך עריכות שאינן טכניות בערך הזה בלי דיון בדף שיחה. ותתייג את כל מי שנראה לך מתעניין בערך הזה, משני הצדדים. תודה. דויד (שיחה) י"ח בסיוון ה'תש"ף 21:26 (IDT)
הייתי עושה את זה אבל דף השיחה הושם תחת הגנה כבדה ע"י ידידנו שרגא עקב מלחמות עולם שפרצו בו וטוב שכך, כך שכדי שאחד ממפעילי מערכת‏ יעשה זאת א גערער (שיחה) 21:42, י"ח בסיוון ה'תש"ף (IDT)
א גערער צודק, תיכף נחליט מה לעשות. תודה. דויד (שיחה) י"ח בסיוון ה'תש"ף 21:52 (IDT)

שיחה ר' שאול אלתר

דף זה מוגן מפני עריכות וטוב שכך לכן אני פונה אליך כאן ולא שם לכל עורכי האספקלריה

חושבני שיש שם הרבה לשון הרע ולכן צריך פשוט למחוק חלק ולא רק להגן על הדף הנה דוגמא מהנושא האחרון "יהודה רוסט הדוגמא הקלאסית שלכם!" וזה מהעברה בעלמא ולא בעיון נראה לי גם יש שם זלזול בת"ח צריך לעשות שם עבודה רצינית או פשוט למחוקננעל במבטו (שיחה) 15:28, 9 ביוני 2020 (IDT)

גם אני מצטרף ודווקא כי אני שותף בעריכת דף שיחה זה (כדי לנסות להוריד כמה ממשתתפי הפורום המיוחד הזה מהרעיון) אני סבור שטוב יהיה אם כל הדף ימחקא גערער (שיחה) 19:55, 9 ביוני 2020 (IDT)
ננעל במבטו וא גערער, קשה מאד לעבור על הכל, וגם לא לעניין לדעתי למחוק הכל. אני מציע שתכתבו לי אפילו במייל מה שנתקלתם בו - ונטפל נקודתית. לגבי הדוגמא שהבאתם, אסתכל עליה בהקדם (עד מחר). דויד (שיחה) י"ח בסיוון ה'תש"ף 22:00 (IDT)
איך שולחים מייל אני לא מוצא? א גערער (שיחה) 08:55, 10 ביוני 2020 (IDT)
הצלחתי שלחתי לך ליקוט מנושא אחד שאת רובו וודאי אפשר למחוק א גערער (שיחה) 09:09, 10 ביוני 2020 (IDT)

כוכב השלום

Mediator Barnstar Hires.png כוכב השלום
על נסיון לשמור על השלום במחנה החרדים לדבר ה' א גערער (שיחה) 22:40, 9 ביוני 2020 (IDT)
א גערער תודה רבה. אני באמת משתדל. דויד (שיחה) י"ח בסיוון ה'תש"ף 15:35 (IDT)

חסימה

שבוע טוב.

לפחות כאן אני יכול לדבר עם אנשים בניגוד אל ויקיפדיה ש-שם אין לי שום אפשרות לדבר עם אחד המפעילים או עם אחד האנשים שעומדים מאחורי הקלעים לאחר חסימה.
אז לעניינו - שמי שחר ולא אביאל !. ואני לא מכיר אף אחד בכינוי: "חזרתי" , אינני מבין על מה ולמה הגיעה אליי חסימה ואני סבור שמדובר כאן בטעות. Shaishai (שיחה) 23:29, 13 ביוני 2020 (IDT)
Shaishai, אני אמנם לא המפעיל המיוחד דויד, אך מכל מקום נעים להכיר את שמך האמתי, אז שחר, זו תקלה שקורת במכלול מידי פעם, בפעם הזו גם אני נחסמתי בטעות יחד עם מיסטר אביאל חזרתי ושלל שמותיו. ככל הנראה דויד לא נמצא כרגע, לכן אוסיף ואתייג כאן שני מפעילים נוספים, שמא הם יעזרו בהקדם. שרגא מוטיאל עמוס חדד (שיחה) 23:58, 13 ביוני 2020 (IDT)
גם ב-וויקיפדיה ישנו מישהו בכינוי הזה: "חזרתי", אינני יודע אם הוא פעיל גם כאן. נעים להכיר בכל זאת. Shaishai (שיחה) 00:51, 14 ביוני 2020 (IDT)
Shaishai, ברשות בעל הבית של דף זה... לא מדובר בטעות אנוש אלא בעניין טכני כפי שהסביר לך עמוס. בהודעת החסימה יש כתובת מייל ואתה יכול לפנות לשם במקרה של חסימה עתידית. הטיפול הוא מהיר בדרך כלל אפילו בשעות הלילה. מוטיאל (שיחה) 13:21, 14 ביוני 2020 (IDT)

הגנה

בקשת קישורים עבור הערכים שבקשתי עליהם הגנה. כבר ציינתי שם לדף התרומות שלו, ואביא זאת שוב. ראה כאן. בתודה, יחיד ורבים (שיחה) 01:02, 16 ביוני 2020 (IDT)

יחיד ורבים איני מבין דבר וחצי דבר בחסידות הזאת, מה שאני צריך זה קישורים לדיונים בדפי שיחה, שבו הוא הוזהר, עם קישורים לעריכות הבעייתיות שלו, ושהוא ממשיך כרגיל/מתעלם/עונה לא לעניין. בכל מקרה כעת השקעתי וניסיתי לברר לבד. חוסמתי אותו ליממה עם 2 הסברים בדף שיחה שלו. שכוייח. דויד (שיחה) כ"ה בסיוון ה'תש"ף 21:14 (IDT)
ראשית, תודה על ההתערבות למען שפיותו של המכלול. שנית, ראה בדף התרומות שלו, ותבחין בעצמך בתוכנם של תקצירי העריכה שלו. בנוסף, ראה את אזהרתי והבהרתי אליו כאן (כתבתי זאת מיד עם התחלת מלחמת העריכה שלו). בברכה, יחיד ורבים (שיחה) 21:39, 16 ביוני 2020 (IDT)
יחיד ורבים שכוייח, תעדכן אותי איך מתקדם מהרגע שהוא חוזר. הכי חשוב זה לרשום לו הערות על התנהגותו בדף שיחתו או בדף שיחה אחר. דויד (שיחה) כ"ו בסיוון ה'תש"ף 19:25 (IDT)
מיודענו חזר לחיים. האם עריכתו זו חוקית, או שהיה עליו להקדים דיון בדף השיחה? יחיד ורבים (שיחה) 14:21, 18 ביוני 2020 (IDT)
יחיד ורבים לא הצלחתי לראות מתי שהתווספה שורה זו במכלול. אם לפני יותר משבועיים - עריכתו אינה חוקית, אם פחות משבוע - חוקית (שחזור לגרסה יציבה) וצריך לפתוח דיון בדף שיחה ולהכריע. לאחר שתבדוק - תכתוב לו בבקשה שיבין שוב מה לעשות להבא, ואם היא לא היתה חוקית תוסיף אזהרה לפני חסימה נוספת. דויד (שיחה) כ"ו בסיוון ה'תש"ף 16:51 (IDT)

ביטול הפניה כלי שמלאכתו להיתר

בעזרת ה' היום בערב אני יגמור לכתוב ערך על כלי שמלאכתו להיתר אך איני מצליח לבטל את ההפניה של דף זה לגזירת כלים כך שאיני יכול להכניס ערך זה למכלול אשמח אם כבודו יבטל את ההפניה בתודה מראש ננעל במבטו (שיחה) 17:19, 18 ביוני 2020 (IDT)

ננעל במבטו כבודי מחק את הערך כדי שתוכל ליצור אותו כערך חדש. בפעם הבאה תוכל לבקש בהמכלול:בקשות ממפעילים מחיקת הערך - בדרך כלל זה נענה שם הרבה יותר מהר. יישר כח גדול! דויד (שיחה) כ"ז בסיוון ה'תש"ף 19:18 (IDT)
תודה רבה בוצע כלי שמלאכתו להיתר ננעל במבטו (שיחה) 23:50, 18 ביוני 2020 (IDT)
ננעל במבטו עבודה מדהימה! דויד (שיחה) ל' בסיוון ה'תש"ף 20:09 (IDT)

גרסה יציבה

רבינו, שים לב שהגרסה היציבה היא זאת ומה ששחזרת זה לגרסת ביניים. תודה איש הנחמה (שיחה) 20:33, 21 ביוני 2020 (IDT)

איש הנחמה לא הבנתי, היו עוד מחלוקות חוץ מהגדרתו כגדול הדור/אחד מגדולי הדור? אם לא - אז הגרסה היציבה היא שכתוב שהוא גדול הדור. לכן ביטלתי את הגדרתו כאחד מגדולי הדור, ורק השארתי את הפשרה של מישהו - וכתבתי בדף שיחה לאיש תם שאם גם זה לא מקובל עליו שיבטל. דויד (שיחה) ל' בסיוון ה'תש"ף 23:24 (IDT)
מחילה, כתבתי את התגובה הזו לפני ההערה שלך לאיש תם. איש הנחמה (שיחה) 00:06, 22 ביוני 2020 (IDT)

צנזור

כמדומני שיש כאן משפטים שצריך לצנזר. יחיד ורבים (שיחה) 00:34, 5 ביולי 2020 (IDT)

יחיד ורבים תודה רבה. הוספתי לאבי אזהרה, ולא חסמתי אותו משום שהוא כבר נחסם כמה ימים לאחר מכן על זוזול במכלולים בגלל דוגמאות אחרות. ומחקתי את השיחה כולה. מזעזע. תודה. דויד (שיחה) י"ד בתמוז ה'תש"ף 19:06 (IDT)
תודה על הטיפול המהיר. למיעוט דעתי - גם 'אנשי ירושלים' זקוק להדרכה/אזהרה. יחיד ורבים (שיחה) 19:41, 5 ביולי 2020 (IDT)
יחיד ורבים תודה. לא נתקלתי אך איני מסתכל בשיחות שלהם הרבה. אשמח לקישור אם תמצא. דויד (שיחה) ט"ז בתמוז ה'תש"ף 21:54 (IDT)
כוונתי היא שגם 'אנשי ירושלים' השתמש שם במילים בוטות, ולכן כתבתי שגם הוא זקוק להדרכה כיצד להתבטא בין כותלי המכלול. יחיד ורבים (שיחה) 16:06, 9 ביולי 2020 (IDT)

שאלה

רציתי לברר את הנהוג בדיוני חשיבות והצבעות מחיקה, למיטב הבנתי ומהיכרותי את הכללים באתר ויקיפדיה והמכלול, כדי לדון בערך מסויים נהוג להניח {{חשיבות}} וכעבור שבוע של דיון, אם אין מישהו בעל ז"ה שתמך בהשארת הערך הערך נמחק מיידית, ואם יש, ניתן להניח {{הצבעת מחיקה}} ואז צריך 55% כדי למחוק את הערך. כך גם מופיע בדף המכלול:מדיניות המחיקה#הצבעת מחיקה: "מחיקה היא פעולה קיצונית במכלול... ניתן להעלות ערך להצבעת מחיקה רק לאחר שהתקיים דיון חשיבות (כולל הנחת {{חשיבות}}) על הערך ותבנית החשיבות הוסרה, בתקופה של עד ארבעה חודשים שקדמו לפתיחת הצבעת המחיקה. במקרה שבו השיקולים נלקחו בחשבון ומוצו עד תום, ודיון החשיבות שהתנהל לא שינה את דעתכם, ועדיין הערך ראוי להימחק לדעתכם, אפשר להציע את הדף למחיקה." אם אני צודק בכל הנ"ל, רציתי להסב את תשומת לבך למתרחש בדף וזכרתם, מדובר בארגון מוכר שמוכר תכלת ומסבסד אותם וכן עושה תעמולה בקרב בני הישיבות ללבישת תכלת (אני למשל התחלתי ללכת עם תכלת בזכותם). מקוה הניח תבנית חשיבות על הערך, אך עוד לא עבר שבוע ועוד בטרם מוצה הדיון בדף השיחה הוא כבר פתח הצבעה. לעניות דעתי זה לא תקין ורק אחרי שהתבנית הוסרה, והשיקולים נלקחו בחשבון ומוצו עד תום ניתן לפתוח הצבעת מחיקה. אודה לתגובתך המהירה - בברכה ובתודה מראש, בני ציון (שיחה) 16:16, 6 ביולי 2020 (IDT)

אודה לך אם תבדוק את העניין, עוד מעט כבר מסתיים השבוע ומישהו כבר ירצה למחוק את הערך על סמך הצבעה שהתחילה מהרגע להרגע ללא שום עדכון מראש ובניגוד לכללים. יישר כח, בני ציון (שיחה) 18:02, 7 ביולי 2020 (IDT)
בני ציון, מחילה על העיכוב. אני לא מוצא חובה לחכות עם הצבעת המחיקה עד תום השבוע של דיוני חשיבות, ואף כי אני מבין אותך, אני מבין גם את הצד השני. ונראה לי שאם כבר היה דיון של כמה ימים ונשמעו כמה דעות - אין מניעה מפתיחת הצבעת מחיקה. דויד (שיחה) ט"ז בתמוז ה'תש"ף 21:53 (IDT)
בני ציון עכשיו אני רואה שבמקרה כזה צריך להסיר את תבנית החשיבות קודם, אך לא נראה לי קריטי בדיעבד. כדאי להעיר לפותח ההצבעה שבפעם הבאה יסיר את תבנית החשיבות קודם. דויד (שיחה) י"ח בתמוז ה'תש"ף 18:21 (IDT)

אתה לפעמים מחליף ערכים בערכים אחרים - יש לך בוט שגוי!!

שלום ר' דויד התימני, לאחרונה נתקלתי בשני ערכים שהחלפת את כל התוכן בהם לערכים אחרים, וכתבת שאתה מחליף הרב עובדיה יוסף או משהו. תבדוק את זה!! תבדוק את https://www.hamichlol.org.il/w/index.php?title=%D7%94%D7%9C%D7%95%D7%97_%D7%94%D7%A2%D7%91%D7%A8%D7%99&action=history ואת https://www.hamichlol.org.il/w/index.php?title=%D7%93%D7%A8%D7%A9%D7%95&action=history. אאלפך (שיחה) 13:58, 7 ביולי 2020 (IDT)

אאלפך תודה רבה. אכן ראיתי שמישהו העיר לי שאחת ההחלפות יצרה באג לא ברור, לא ראיתי עוד אחת. אגב זה לא שנכתב שנעשתה החלפה פשוטה ובעצם נעשתה החלפת ערך, אלא באג במכלול שאותה גרסה לפעמים נראית כהחלפה הפשוטה ולפעמים היא נראית כהחלפת ערך - העברתי כבר למחלקת התכנות שתבדוק את זה ומאז לא עשיתי עוד החלפות כאלה. אבל הקישורים שנתת לי לא קשורים בכלל. אשמח שתיתן לי קישורים. דויד (שיחה) ט"ז בתמוז ה'תש"ף 21:50 (IDT)
למה זה וזה. לא קשורים? Ttkpl (שיחה) 23:48, 7 ביולי 2020 (IDT)
Ttkpl תודה רבה. שני אלה קשורים, ואכן אותם ראיתי, ותודה שטיפלת, כפי שבטח ראיתי שהודיתי לך על שניהם. מקודם כנראה לא קישרת טוב כי זה פעמים לערך "זה". העברתי את הבאג למחלקת התכנות. שוב תודה. דויד (שיחה) ט"ז בתמוז ה'תש"ף 16:48 (IDT)