שיחת משתמש:י. ברקוביץ

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Movicon-regards.gif
שלום, י. ברקוביץ, וברוך בואך למכלול!
אתה מוזמן לטול חלק במבצע הגדול- ייבוא וסינון כל ויקיפדיה העברית עד חנוכה תשע"ט!

כדי לסייע לך להצטרף לעורכים באפשרותך לגשת:

כדאי מאוד שתקדיש שעה לעבור על כל הקישורים המופיעים כאן. הם יועילו לך רבות בהמשך עבודתך.

בברכה,
עידו (שיחה) 20:43, 13 במרץ 2018 (IST)

אשריך

אשריך שיפה הבחנת בדברי האנציקלופדיה ההיא: "כִּי אֵין בְּפִיהוּ נְכוֹנָה קִרְבָּם הַוּוֹת קֶבֶר פָּתוּחַ גְּרוֹנָם לְשׁוֹנָם יַחֲלִיקוּן" (ספר תהלים, פרק ה')
והנה עמדת בשער המחנה לאמור, אולי יאספו כל בני לוי אל תורת משה... עידו (שיחה) 07:51, 19 במרץ 2018 (IST)

בריך מתייך לשלום

תמיד נחמד לפגוש אנשים כמוך, גם פה. (בעקבות ההתפיטות ב'אולם'). בהצלחה. בן-ימין (שיחה) 00:42, 21 במרץ 2018 (IST)

התגובות למעוררים

נראה לי שכדאי לדבר איתו בעברית רגילה. זה רק מכעיס אותו כשאתה משתמש בלשונות ישנות ומוכיח אותו. וגם הידע שלנו בלשונות הנ"ל דל מכדי לנהל בהם שיחה ברורה.--יהודהשיחה • ו' בניסן ה'תשע"ח • 10:07, 22 במרץ 2018 (IST)

ה' ימלך לעולם ועד, ונשבע לנו כי אנו נעמוד לעולם ועד, ויען כי אין אומתנו אומה כי אם בתורותיה, הלא גם תורתנו תעמוד לעולם ועד, כאשר הוכיח הגאון. ועקב הדברים האלה, לא נכון הדבר לקרא ללשון הקדש בה נכתבה תורתנו הקדושה - לשון ישנה. אנכי כותב בעברית רגילה, האחרים הם אשר כותבים בעברית משבשת, ואין בלבי עליהם כי כך התלמדו מנעוריהם, אך אני על משמרתי אעמדה לדבר ולכתב בשפת תורת משה. אם אותו איש יקר מזרע ישראל לא יבין בלשון הקדש האמתית, או שיחר אפו בדבר אדם בלשון זו, הלא אין מקום לו במקום זה האומר יהודי אנכי. תשא ברכה מאת ה'. אענה גם אם תשלח הודעה אישית. י. ברקוביץשיחה • ו' בניסן ה'תשע"ח • 16:24 (IST)
אמת אשר המקום אשר אתה עומד עליו אדמת קדש הוא. אמנם כן, באשר לא מנענו הא-ל ברוך הוא לקיים דבור בלשונות אחרות, אמרתי אני בליבי, מדוע בדברך עמו לא תדבר עמו בלשונו, להיות כל איש מדבר בלשון עמו? (ודבריו בארמיא דתלמודא, ובלשון האידיש-המושתת על גרמניא של אדום יוכיחו) • עמודא דנהוראשיחה • ז' בניסן ה'תשע"ח • 18:56, 22 במרץ 2018 (IST)
ספר תהלים, פרק י"ח, פסוק כ"ז. י. ברקוביץשיחה • ז' בניסן ה'תשע"ח • 20:11 (IST)
יש לי הרגשה שכל ענינו של הלזה הוא רק כדי לנגח ו'לשמור' מ'רוחות זרות' הבאות 'לקלקל' את המכלול. משתמש זה מקרוב בא ועוסק בעיקר על הגנת המקום מפני ומפני עוד מספר משתמשים שבאמת באים לתרום כאן ולתת את צביון היהדות באתר זה. מתוך הכתיבה שלו והמגמה שלו זה נראה כאילו הוא מישהו מויקליפדיה או ממקום אחר דומה לו או שפעם היה כאן וחזר בשביל למנוע מרוח יהודית במקום. לאחרונה ממש הגיע עוד משתמש שגם כן נראה שבא 'לשמור' מפני ומפני עוד כמותי[ושמו יעיד עליו קיש קיש קריא. ואולי גם עוד אחד שבנתיים לא ראיתי אותו כותב כלום אז אני לא יכול לדעת- Bennyyo] אבל נראה לי שכל אלו אינם אלא משתמש אחד או שנים שפתחו חשבון חדש נוסף כדאי להציג כאיללו הם כמה. יוסף אם יש כזה דבר אני מבקש ממך לבדוק בההנהלה אם הם באמת כאלה שהיו פה ומי הם. מישהו אמר לי שיש כיכול ליהיות כזה דבר.המעורריםשיחה • ז' בניסן ה'תשע"ח • 10:54, 23 במרץ 2018 (IDT)
המעוררים, אתה לא יכול לחשוד סתם. אם הוא לא מדבר לעניין פשוט אל תגיב לו.--יהודהשיחה • ז' בניסן ה'תשע"ח • 11:24, 23 במרץ 2018 (IDT)
זה נראה שהוא סתם מציק לי ובמה שהוא כתב אפשר לראות את זה. שיזכור לבקש ממני מחילה בעריו"כ על מה שהוא עושה לי וגם על מה שהוא כתב כאן. הסיבה שאני חושד זה בגלל שאני באתי לפה ביחד איתו ואיך יכול להיות שהוא מכיר כל כך טוב את הדרך עבודה פה וגם למה הוא בעיקר נטפל אלי? יש כאן מלא ערכים שצריך לעזור שם והוא יכול ללכת לפינה שלו. 'החושד בכשרים' זה רק אם באמת אין שום סיבה לחשוד אבל פה נראה לי שיש פה משהו לא ישר. אני כנראה ישתדל לא לענות לו כשהוא סתם בא להציק וככה גם ל'חביריו'. תודה רבה יהודה על העזרה והתמיכה לקדש שם שמים.המעוררים • שיחה • ז' בניסן ה'תשע"ח • 11:30, 23 במרץ 2018 (IDT)
המעוררים הוא כתב כבר לפני שהגעת כאן--יהודהשיחה • ז' בניסן ה'תשע"ח • 11:34, 23 במרץ 2018 (IDT)
אני רואה שגם שם הוא בא נגד עידו ואלי על דבר כ"כ פשוט שהם רצו. מענין איך פתאום הוא 'נפל' לתוך הנושא הזה בדיוק ......המעורריםשיחה • ז' בניסן ה'תשע"ח • 11:41, 23 במרץ 2018 (IDT)
נמצאת אומר כי אף זה האיש יוסף בא "לשמור על הקליפות". אם בארזים נפלה תולעת אוי מה היה לנו! קיש קיש קריא (שיחה) 15:30, 23 במרץ 2018 (IDT)
אני מבקש לשמור על כבודם של המשתתפם ועל תרבות דיון מכובדת ואינטלגנטית, פה אנציקלופדיה, ולא פורום. דוד (שיחה) 11:43, 23 במרץ 2018 (IDT)
כנ"ל.המעורריםשיחה • ז' בניסן ה'תשע"ח • 11:46, 23 במרץ 2018 (IDT)
כבר כתב הרב ברקוביץ באולם הדיונים "אף כי צעיר אנכי לימים במקום, אך התבוננתי היטב במשך זמן רב על מעשי המקום הזה. קיש קיש קריא (שיחה) 12:01, 23 במרץ 2018 (IDT)
קיש קיש, האם גם אתה 'צעיר לימים במקום, אך התבוננת היטב במשך זמן רב על מעשי המקום הזה'?? אני יגיד לך את האמת אני לא ילד קטן ועבדתי גם עם בחורים בישיבה ומשהו פה לא מריח לי...המעורריםשיחה • ז' בניסן ה'תשע"ח • 12:05, 23 במרץ 2018 (IDT)
אכן כדבריך, זמן רב. קיש קיש קריא (שיחה) 12:08, 23 במרץ 2018 (IDT)
נו באמת. אני לא רוצה להתחיל עם הקשקושים הילדותיים האלה. שתיכם [ואולי זה באמת אותו אחד...] עוקבים זמן רב אחר המקום ובדיוק באתם יחד כדי לשמור על הקליפות... חברה באתי לכתוב ולנקות אנצקלופדיה ולא לעסוק במריבות על כל דקדוק הלכה של אקדמיה או פיסת מידע קדוש של ויקליפדיה. ואין צורך לפתוח 18 משתמשים אחרים כדי להגן על דעתך. אם יש משהו שכמה טוענים אותו וגם המכון מסכים אתו למה אתה מנסה להתנגד. אני באמת לא רוצה לריב ח"ו ולא בשביל זה באתי. אם אתה גר בבני ברק ותרצה לפגוש אותי אולי ככה זה יהיה יותר נח. 'אל נא תהי מריבה ביני ובינך'. תגיד לי מתי נח לך ואני ינסה לסדר את תזה.המעורריםשיחה • ז' בניסן ה'תשע"ח • 12:18, 23 במרץ 2018 (IDT)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────(הזחה) המעוררים, תפסיק לחשוד בלי הוכחה. תבדוק את מה שהם עשו חוץ מלריב איתך. לא באנו לכאן כדי לריב. אם אחרי הכל בסוף הויכוח הסתיים אין צורך להמשיך להזכיר אותו.--יהודהשיחה • ז' בניסן ה'תשע"ח • 12:57, 23 במרץ 2018 (IDT)

כבדהו חשדהו. תסתכל באמת במה שהם עשו ותראה בעצמך מה העיקר שלהם. אני מאד רוצה להפסיק את הויכוח אבל שיקחו לעצמם משהו לעשות בערכים ולתת לנו להמשיך בהרחבת הטוב כאן.המעורריםשיחה • ז' בניסן ה'תשע"ח • 13:28, 23 במרץ 2018 (IDT)
המעוררים היקר. יישר כוח על תרומותיך המועילות. ברצוני להסב את תשומת ליבך שבכל מקום יש קנטרנים, וטבעו של מקום כזה למשוך דיונים עד בלי סוף. עצתי לך אם אינך רוצה לבזבז את משאבי הזמן המן-הסתם-מוגבלים שלך לריק, התעלם מדיונים קנטרניים אלו והתמקד בעריכות מועילות במרחב הערכים, בשדרוגם שיפורם וניקוים כשאיפתך הטהורה. זוהי תובנה שכל עורך ויקי מגיע אליה בשלב כלשהו. דוד (שיחה) 13:37, 23 במרץ 2018 (IDT)
תודה רבה. אני יאמץ את העצה ואני מקוה שבאמת לא יטפלו אלי עוד סתם.המעורריםשיחה • ז' בניסן ה'תשע"ח • 13:49, 23 במרץ 2018 (IDT)
אני שמח לראות שמצאתם את הדרך לדבר בידידות, תדע לך שדוד הוא לא כמו שחשדת אותו, דוד הוא יהודי תלמיד חכם אמיתי המקפיד על קלה כבחמורא ולא זז מדרך התורה והמסורה אפילו כקוצו של יוד, ולפני כשנה כשהוא שמע על המכלול שעומד לשמש תחליף מלא - בדרך התורה - לויקיפדיה, מיד הוא פנה אלי ואמר לי "ר' יוסף שמעתי על המיזם החשוב שהקמת והנני כאן לסייע במלאכת שמים" ומיד הוא התחיל לעבוד בכל כוחו מרצו ותבונתו - כי רבה הוא - לפעול לקדם להצלחת המכלול על מנת לקדש שמו ברבים. בכל פעם שאמתי לו שרבנים שדיברתי עמם ואמרי לי לעשות במכלול כך או כך הוא קיים דבריהם ללא פקפוק ולא סר ימין ושמאל.
מעיד אני עלי ש[אין כיום בכל המכלול אחד שעמל להצלחתו במסירות נפש פשוט כמשמעו יותר מדוד. זכות הרבים - של אלפי ררבות בני ישראל שנצלים ממינות ואפיקרסות אלף אלפי ריבי רבות שעות למשך שנים רבות והפצת אמונה ישרה ותרה בליבות בני ישראל בכל מקומות שהם - עומד לזכותו של ידידנו רבי דוד שליט"א.
אף אתה המעורר שבאת לעורר את קהל המכלולאים לדעת את גודל האחריות והזהירות הראויה למלאכה הגדולה העומדת לפנינו, אף אתה זכות הרבים תהיה תלויה בך. אך תן בלבך לדבר יסודי שכתב זקני הרבי הקדש רבי אלימלך מלזנסק, דבריו הם יסוד חברתנו הקדושה במכלול והיא הייתה נהוגה אצלנו מכבר, וכך הוא חקוקה בתקנות חברתנו בדף: המכלול:דרך ארץ
"וְתַצִלֵינוּ מִן קִנְאַת אִישׁ מֵרֵעֵהוּ, שֶׁלֹא יַעֲלֶה קִנְאַת אָדָם עָלֵינוּ וְלֹא קִנְאָתֵנוּ עַל אֲחֵרִים. אַדְּרַבָּה, תִּתֵּן בְּלִבֵּנוּ שֶׁנִּרְאֶה כָּל אֶחָד מַעֲלַת חֲבֵרוֹ וְלֹא חֶסְרוֹנוֹ וְשֶׁנַדְרִיךְ כָּל אֶחָד אֶת חֲבֵרוֹ בְּדֶרֶךְ הַיָּשָׁר וְהָרָצוּי לְּפָנֶיךָ, וְאַל יַעֲלֶה בְּלִבֵּנוּ שׁוּם שִׂנְאָה מְכָּל אֶחָד עַל חֲבֵרוֹ חָלִילָה, וּתְחַזֵק הִתְקַשְׁרוּתֵנוּ בְּאַהֲבָה אֵלֶיךָ כַּאֲשֶׁר גָלוּי לְפָנֶיךָ כַּוָּנוֹתֵינוּ בְּחַבְּרוֹתֵינוּ, שֶׁהַכֹּל לַעֲשׂוֹת נַחַת רוּחַ אֵלֶיךָ, וְזֶה עִקַּר כַּוָּנוֹתֵינוּ... וּתְקַשֵׁר אַהֲבָתֵנוּ יַחַד קֶשֶׁר חָזָק וְאַמִיץ לֹא יִשְׁבֹּת לְעוֹלָם וּלְעוֹלְמֵי עוֹלָמִים, וְשֶׁנִשְׂמַח בְּמַעֲשֵׂינוּ וּבְמַעֲשֵׂי חֲבֵרֵינוּ עַד לִמְאֹד" (תפילה מרבי אלימלך מליז'נסק, הנוסח הארוך) בברכה יוסף (שיחה) 15:40, 23 במרץ 2018 (IDT)
אם היו מקרב החברים כאן אנשים טובים וישרים, אשר אמרו בלבם כי טובה מחשבת "המעוררים", ואך יש להשכילו בינה איך לכתב במקום הקדוש הזה, הלא באו "המעוררים" לטפוח על פניהם. כאשר כתבתי את דברי הראשונים לעדו, לא זאת בלבד שלא יצא עלי בחמת זעם כי מתנכל אנכי לו, כי אף הודה לי פעם אחר פעם על דברי הנכוחים, כי ידע אשר בדרכה של תורה אני בא, ויוכל לאשרני באשר ישר בעיניו, ולהתפלג עמי באשר לא ישר בעיניו. אך האיש הזה אין פחד א-להים לנגד עיניו, בא הוא הנה לזעוק חמס על כל אשר לא ישר בעיניו, כאשר בעיניו הוא רואה כי רק מחשבתו היא הנכונה והישרה, והחולק עליו הלא הוא מהמסכילים הקדמונים, כאשר כתב מפורש כמה פעמים. ואם בא אחד ואמר לו את האמת בפניו, זועק הוא חמס כי מתנכל הוא לו. ויעיד על דברי יוסף, אשר פעם אחר פעם הודה לי על דברי התוכחה אשר כתבתי, ואף שלח לי הודעה אישית להודות לי על הדברים. אם המעוררים אינם חפצים בדרכו של יוסף, יחפשו להם מקום אחר להיות בו, כי הדברים האלה לא אך מלבי המה, כי ראשי המקום גם הם חפצים בזאת. י. ברקוביץשיחה • ז' בניסן ה'תשע"ח • 15:11 (IDT)
ואף זאת אומר, "המעוררים" זועק כי אני מסתתר תחת שמות מספר, אך האמת הנכוחה לכלם היא כי אנכי כותב כאן את שמי לעיני כל העדה, ואף נתתי יכלת בידי החברים לדבר עמי אישית, ולראות נכוחה כי אמת הדבר אשר הוא שמי. ואלו האיש הזה, מסתתר תחת שם רבים, למען יאמרו העם בלבם כי יותר מאיש אחד עושה את הדברים, ואף לא נתן יכלת בידי החברים לדבר עמו אישית (הלא חפצתי כתוב לו דברים טובים דברים נחמים, אך אפס כי לא יכלתי). י. ברקוביץשיחה • ז' בניסן ה'תשע"ח • 15:22 (IDT)
נמצאת אומר כי אף זה האיש יוסף בא "לשמור על הקליפות". אם בארזים נפלה תולעת אוי מה היה לנו! החותם בצע"ר, כלי ריק מכל. קיש קיש קריא (שיחה) 15:33, 23 במרץ 2018 (IDT)קיש קיש קריא (שיחה) 15:30, 23 במרץ 2018 (IDT)

אני יענה על ראשון ראשון ועל חארון אחרון. לא אמרתי שדוד הוא גלוי ראש אבל אמרתי שדבריו לא תמיד עומדים בקנה אחד עם המדיניות שהציב המכלול ועם הוערכים שלו. מריבות ומחלוקות חלילה אני רק כותב את דברי כדי לדון בהם ושאף אחד לא יקח את זה באופן אישי. על דברי בלע שנכתבו כלפי ברמיזה או בפירוש לא אענה כדי להיות מן העולבים ואינן נעלבים ואני מקוה שבוזי ישכילו לבקש ממני מחילה על כך כי יודעים הם שלהם יש 'הסברים' עלי ועל דבריהם ואני באתי בתומי ואמרתי את מה שבלב שלי. כמוני יש עוד רבים שבאים לפה וחושבים ככה והם גם רואים את הדברים הנאמרים בדפים השונים. ירא הציבור וישפוט. את ענין יוסף באמת לא הבנתי אשר אם הוא באמת מסכים אתי כפי שכתב לי בכמה מקומות בדפים ציבוריים ופרטים למה נתן תודותת לדברים שהוא לא מסכים אתם. אני קיבלתי תודות מכמה עורכים כאן ובאמת אף פעם לא ממנו. אולי זה משהו שמתכונים רק להגיד בחוץ אבל למעשה פחות עושים את זה בשביל אלו שנמצאים לא יודע. אני ישמח לדעת מה היא הדרך הברורה של המקום ומי קובע אותה ונותן לה את הכשרות. לא לא רק אני אלא עוד אלפים מבנ"י. ברקוביץ מה שכתבת כי שמך הוא לעיני כל מנין לנו שזה השם האמיתי שלך?? זה לא אומר שום דבר. אני לא מסתתר מאחורי שם כאילו אני מדבר בשם כמה אלא בחרתי שם שבו אני חושב שאוכל להסביר את מה שיש לי בלב ומה שהביא אותי לכאן להוסיף הרבה עריכות חשובות שגם קיבלתי עליהם מלא תודות. אחד הדברים שאמרו לי כשהתחלתי עם זה זה שלא לפתוח מעגל חברים של כאלו שאני לא מכיר אותם דרך המייל וכדו'. מי שרוצה אני יכול להפיגש איתו מתי שנח פנים מול פנים [לפני פסח אולי זה יהיה קצת קשה יותר אבל אפשר לנסות] ואני דוקא ישמח להפגש עם מי שירצה.המעורריםשיחה • י"א בניסן ה'תשע"ח • 14:40, 27 במרץ 2018 (IDT)

תרגום מויקיפדיה אידיש

היש את נפשך להביא אלינו דברים מן המקום ההוא--יצחקשיחה • ג' באייר ה'תשע"ח 21:52, 17 באפריל 2018 (IDT)

אין עתותי בידי למלא כל אשר בנפשי לעשות למען המקום הקדוש הזה. ואולם, אם תאמר נפשך על ספרים מיוחדים מספרי המקום ההוא - אראה אולי יהיה ה' עמדי להשלים את המלאכה. י. ברקוביץשיחה • ג' באייר ה'תשע"ח • 13:17 (IDT)

שים לב

א. אכן אפשר כבר למחוק את התבנית לאחר שסיימתי להשתמש בו. ב. שים לב שישנם דברים יותר חשובים יותר[1] כגון שכתוב גרסאות וכו' עיי"ש, מלמחוק תבנית שהייתי מוחק אותה בעצמי, תודה , יהודי מאוד פשוט • שיחה • אין על המכלול • א' בסיוון ה'תשע"ח •

ברוך תהיה לה' אחי. כאשר כתבתי מלפנים, אין עתותי בידי למלא את כל חפץ לבי לעשות במקום הקדוש הזה, ואך מעט אני מביט במקום אשר הזכרת ועושה מעט לתועלת המקום הקדוש. עמך הסליחה. יעקבשיחה • ב' בסיוון ה'תשע"ח • 18:07
אשריך לגמרי, אך זכור ואל תשכח את אשר אמרו "אין לך דבר העומד בפני הרצון", וכבר אמר החכם שהזמן הנו דבר המופשט ברצותו מרחיב וברצותו מקצר... ואנו מלאים הערכה ותודה למה שאתם עושים במקום הקדוש הזה, יצליח ה' דרככם בזה ובבא, הכ"ד יהודי מאוד פשוט • שיחה • אין על המכלול • א' בסיוון ה'תשע"ח •

הערות שוליים

אני מצטט לך בשיחה שלך מה שכתבתי בשיחה

כמדומני שרבה של ברדיוב. וראב"ד אצל ידידו הטוב הדברי חיים מצאנז שהיה בזמנו בית הדין החשוב בגאליציה כולה. ובנוסף לזה חתנו היה ידוע מאד, וכהיום פוקדים רבים מקהילת דאראג את קברו בתור חותן מייסד השולשלת. כמדומני שכל אלו מצדיקים ערך בהמכלול - לא פחות מהרבה ערכים זניחים הרבה יותר.

ומלבד זאת אני חושב שנכון יותר לפנות ולהציע לתקן באישי לפני שפוסלים כךמשה ברמן (שיחה) 02:52, 18 במאי 2018 (IDT)

כתבתי שם את אשר בלבי. יעקבשיחה • ד' בסיוון ה'תשע"ח • 02:56 (IDT)

לשם מה ?

לגבי בקשת הרשאות והחסימה, יותר טוב שתנמק.---שרגא • נר נשמה • שיחה  •  י"ב בתמוז ה'תשע"ח • 12:30 (IDT)

תמהתי ואשתומם מאד, הכי לא קראת את אשר כתב? וכי לא קראת את אשר כתוב בספרים הרעים אשר אליהם שלח את הקוראים???
ועתה בארת הטב גם מדוע חפצתי ב"הרשאות". יעקבשיחה • י"ב בתמוז ה'תשע"ח • 12:34 (IDT)
יישר כוח לך י. ברקוביץ'. דע שאני לא קראתי את מה שכתב כי לא הצלחתי להגיע לקישורים הללו. מכל מקום סברתי שאינו אלא מבולבל. לכן שלחתיו לפורום אוצר החכמה, שידון שם בדבריו אם סבורים כמותו. ואחר שהוא לא הוסיף לכתוב כאן. עזבתיו לנפשו. לחסום על דבר הבל שנכתב בדף משתמש לא תמיד טוב לנו. שהרי יוכל שוב לחזור ולהטריד. אכן היה מן הראוי שאשאל את הועדה הרוחנית אם למחוק גם את מה שכתב בדף המשתמש.--יהודהשיחה • י"ג בתמוז ה'תשע"ח 13:25, 26 ביוני 2018 (IDT)