שיחת משתמש:יושב פלשת

קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

על הלוח הזה

לא ניתן לעריכה

יחיד ורבים (שיחהתרומות)
יושב פלשת (שיחהתרומות)

זה לא אינציקלופדי לכתוב משהו שהוא אקטואלי רק לזמן הזה. צריך להיות כתוב בצורה שלא תדרוש שינויים בהמשך.

יחיד ורבים (שיחהתרומות)

מעניין. אכן יש בזה הרבה הגיון, אך בערכים רבים כתוב הקודם

מאיר הוכמן (שיחהתרומות)
שלמה המלך (שיחהתרומות)

שלום יושב פלשת!

לפי ההתרשמות מעריכותיך, נראה שיש לך ידע מקיף בניטור. היענותך לתרומה מהידע שלך בענף עשויה להעלות את הרמה בתחום זה.

אופן נאות לתרומת הידע יכול להתבצע בהצטרפות לפרויקט בעלי ידע. ההצטרפות מתבצעת על ידי שיבוץ שמך בדף [[תבנית:בעלי ידע/ניטור]] ובכך לקבל התראה בכל פעם שמישהו מתייג את בעלי הידע שבניטור. אם יש עוד תחומים שנראה לך שתוכל לתרום בהם, אתה מוזמן כמובן לשבץ את שמך גם בהם. תוכל לראות כאן את רשימת התחומים המלאה, או - לפי חלוקת נושאים ובצירוף שמות בעלי הידע הקיימים כבר - כאן.

אודות המיזם בקצרה: שאלות רבות בדפי השיחה של מרחב הערכים או בשאל את המומחה וכדומה נותרות לעתים ללא מענה מצד הידע היסודי יותר שהן דורשות. כמו כן הרבה דיונים מתנהלים בלא שמעורבים בהם אלו מבין המשתמשים שמבינים יותר בעניין. בעת העלאת השאלה והתנהלות הדיון, ואף בכלל, לא תמיד יודעים וזוכרים מי יכול לעזור בזה. לפעמים בכלל אין דיון. יש איזו עריכה שחשודה בהשחתה ואין מי שיכול לאשר או לפסול אותה. צריך שיתמזל כדי שבדיוק יעבור במקום מישהו שמבין בזה באמת כדי לספק מענה הולם. פרויקט זה קורא לכל מי שיש לו ידע ועניין בתחום מסוים מעבר לידע הכללי והממוצע שיש לשאר המשתתפים כאן, שיבוא ויתייג את שמו, ואז יוכל לסייע במקרים הנ"ל ועוד. התיוג מאפשר מענה גם לאחר זמן ללא שהמתייג והמתויג מכירים ויודעים זה על זה.
פרטים נוספים ניתן למצוא בדף המיזם.

נשמח מאד בהצטרפותך.

יושב פלשת (שיחהתרומות)

שלמה - כל הכבוד על המיזם המוצלח!

חיילך למכלולייתא!

שלמה המלך (שיחהתרומות)

יושב פלשת תודהה על הפרגון. אבל אני לא יצרתי אותו, רק מנסה להחיות אותו מחדש.

נחמן148 (שיחהתרומות)

כשנרשמתי היה 7 כללי ואני רוצה שוב לקרוא אותם איך אני עושה את זה ותודה רבה

יושב פלשת (שיחהתרומות)

לא הבנתי את השאלה. אם כוונתך לכללי העריכה עיין בדף השיחה שלך, בקישורים שקיבלת עם הגיעך למכלול בברכת ברוכים הבאים.

אם התכוונת למשהו אחר נא פרט את שאלתך. תודה.

עלה ירוק (שיחהתרומות)

אתה יכול גם בברוכים הבאים בצד ימין.

נחמן148 (שיחהתרומות)

תודה רבה

שלמה המלך (שיחהתרומות)
בן יעקב (שיחהתרומות)
כוכב לייק
רבי יושב פלשת שליט"א כולנו שמחים ממך .
בן יעקב (שיחהתרומות)
כוכב השלום
רבי יושב פלשת האהוב והחביב .
בן יעקב (שיחהתרומות)

הנני חושב שהצֶדֶק זה לשחזר בדף רבי יצחק מרדויל את "הדרכותיו לעם ישראל" כי אנציקלופדיה המיועדת לסטודנטים/תלמידי חכמים בוודאי שנצרך להיכתב מה חידש הצדיק , מה היה חסר לפני שהיה הצדיק ומה התווסף אחרי שחי הצדיק , דברי תורה יש בספרו אבל רצוני ללקט ההוראות המיוחדות שלו שידעו מורשתו ואידיאולוגיתו .

יושב פלשת (שיחהתרומות)

בן יעקב, אתה איש יקר. אנו שמחים מאוד שהצטרפת לערוך במכלול.

אחר דרישת שלומך הטוב אני רוצה להסביר משהו ושים לב היטב לדברי: המכלול נוסד בכדי לתת מענה אינצקלופדי על טהרת הקודש לעם ישראל יראי ה' החפצים באינצקלופדיה נקיה ומסוננת. המכלול לא נועד להעשרת הידע בהדרכות חסידיות על כל סוגיהן, גם לא בקיצור. זה פשוט לא המקום. באינצקלופדיה מודפסת לא תראה את הדברים מופיעים (אולי במאמר המוסגר בכדי לתת גיוון נוסף לערכים, מה שאין בינתיים במכלול).

אשר ע"כ אתה מתבקש להיצמד למטרת היסוד של האתר ולא לחרוג ממנה כלל.

עריכותיך בערך זה לא תואמות את דברי לעיל: אין זה משנה אינציקלופדית מה נוהגים חסידי רדויל לומר בעת צרה ואין זה משנה מה מקובל אצלם מדורי דורות (אא"כ מדובר במשהו שהוא יסוד כל הנהגת החסידות הזו, מה שלא נכון במקרה זה).

בכלל מוטב למעט בציטוטים ככל האפשר כי כאן זה לא ויקיטקסט. ציטוטים באינצקלופדיה מובאים רק במקרים מיוחדים שתורמים להבנת הערך ומושגי האינצקלופדיה שבו, וגם אז בקיצור ככל האפשר.

אנא שנן היטב את הכללים שכתבתי לך כאן מקצתם והשאר כתובים בקישורים שקיבלת בדף השיחה שלך עם ברכת "ברוכים הבאים" עיי"ש, ואל תוסיף לערוך בצורה בה התנהלת עד כה משום שזה מיותר ויימחק וחבל על זמננו שלי ושלך. היצמד לכללים ותמצא נחת.

רצונך ללקט ההוראות המיוחדות שלו שידעו מורשתו ואידיאולוגיתו? בבקשה! זכה את כלל ישראל ופתח אתר חסידותפדיה ושם תוכל ללקט כאוות נפשך.

בהצלחה!

מיכי (שיחהתרומות)

תוכל להוסיף תבנית זו וכך לא תוכל להסתמך על עדכוני התבנית

סיכום מאת יושב פלשת

תודה!

רפי כהן (שיחהתרומות)
הכוכב המקורי
קראתי את דפך ואני מעריך מאוד אנשי רוח ואינטלגנטים כמותך.

אגב אני ממש בתחילת דרכי במכלול ושואף לכתוב המון ערכים כמוך. רפי כהן (שיחה) 10:40, 8 בדצמבר 2019 (IST)

יושב פלשת (שיחהתרומות)

תודה רפי! אגב, לא כתבתי כמעט ערכים חדשים במכלול אלא ייבאתי המון מויקיפדיה, וכמובן השתתפתי בעריכת דפים רבים מאוד והפיכתם לבעלי השקפה והתאמה יהודית.

מאחל לך הצלחה ושיתמלאו שאיפותיך כרצונך!

סיכום מאת יושב פלשת

תודה!

Yair (שיחהתרומות)
כוכב המנטרים
וואוו....
יושב פלשת (שיחהתרומות)

יאיר -

תודה גם על העזרה בניטור...

כתיבת ערכים על בתי כנסת

11
סיכום מאת יושב פלשת

סוכם על הצבעה כללית בנידון!

שחרחר (שיחהתרומות)

כאב לי לראות שהצעת לדון על מחיקת הערך בית הכנסת מאור שרגא. כאשר חז"ל רוצים לתאר את הגודל של ביתר הם עושים זאת דרך ציון מספר בתי הכנסת שהיו שם. תאר לך איזה דבר היסטורי וגדול יהיה כאן, אם המכלול יכלול בתוכו ערכים על עשרות או מאות בתי כנסת תוך פירוט רחב מתי ואיך הם נבנו. כל בית כנסת הוא פרי עמל של אנשים שמשקיעים ממון וזמן להקים בית לה' וזה דבר מאד מאד מרכזי בחיינו. נכון שעד עכשיו לא נכתבו על כך ערכים באנציקלופדיה, ומסיבה זו הדבר נראה לך מוזר. בעבר גם לא היו ערכים על אדמורי"ם ורבנים וכעת זה נראה לך לא מתאים אם יהיה רב או אדמו"ר שלא ייכתב עליו ערך. אם ההצעה שלי לכתוב ערכים על בתי הכנסת יתפוס תאוצה, תראה שלאחר תקופה, כאשר תעבור ברחוב בשכונה שאתה לא מכיר ותראה איזה בית כנסת, מיד כשתגיע הביתה תחפש אותו במכלול, ותרווה נחת לדעת מה מסתתר מאחורי הבניין שראית.

בלונד (שיחהתרומות)

משתמש:יושב פלשת אתה כנראה מעולם לא היית בויקיפדיה,אתה כנראה לא מכיר בחשיבות של אנצקלופדיה חרדית אם ערכים כל מושגים חרדים על מושגים ביהדות על בתי כנסת וכדו'

אתה כנראה לא מכיר את בית הכנסת מאור שרגא שגדול פי כמה וכמה מכל בית כנסת חסידי אחר 200 משפחות חברי קהילה כמעט 2000 מתפללים ביום

בפעם הבאה תברר לפני שאתה מנסה להרגיש חזק בזה שאתה מוחק ערכים

יושב פלשת (שיחהתרומות)

תודה לכם יקירי שחרחר ובלונד על הערותיכם המחכימות והמועילות! אני שמח בעצם הדיון במכלול שמתנהל בצורה מכובדת וערכית, מנומסת ומצויינת הליכות!

אחר קריאת דבריכם אני מוכרח להאיר את עיניכם במה שלדעתי נראה כראוי לאתרנו דנן - המכלול:

אין ספק שכל בית כנסת נבנה בדי עמל של עשרות אנשים שעושים מלאכתם לרוב שלא עמלק"פ, אין ספק שבחיינו שלנו, החרדיים והרוחניים בית-כנסת תופס מקום מרכזי ביותר בתור מקדש מעט.

אבל, אנו חייבים להיצמד למטרת יסוד האתר הזה. הוא נוסד כדי לתת מענה אינצקלופדי טהור לבעלי ההשקפה היהודית המסורה לנו מדור דור. כל ערך בעל חשיבות אינצקלופדית צריך להיות מוכנס לתוכו בצורה טהורה וללא השקפות פסולות ותפיסות חילוניות מעוותות. לידיעתך בלונד הייתי בויקיפדיה, ב"ה לפני זמן רב - עד שפגשתי במכלול, ואיני רואה צורך ל"הרגיש חזק" כהגדרתך בהצעת מחיקת ערכים, אין לי שום בעיה עם החלטה מכלולאית שמתקבלת שלא כפי דעתי ותוכל לראות זאת בהצבעות שלי, ייתכן אפילו שאני חולק בעניינים מסויימים על דעת רוב חברי המכלולאים, אך אני מנסה מאוד! להיצמד ככל יכולתי לכלל הזהב של אינצקלופדיה יהודית, רק אינצקלופדיה ורק יהודית.

לא זכיתי אמנם להכיר את בית הכנסת המדובר, ואיני מטיל חלילה ספק בחשיבותו של בית-כנסת בעולמנו האמיתי, אך אנו עוסקים באינצקלופדיה ומשכך יש לשקלל את חשיבות הערך בעיניים אינצקלופדיות בלבד. אינני תומך בגישת לא אוכל ולא שותה של ידידי עמוס חדד משום שבזמן הזה יכולנו לסיים להנגיש את המידע האינציקלופדי הרלוונטי בצורה טהורה וכך לגמול עוד ועוד אנשים מתכני הויקיפדיה המפוקפקים והבעייתיים. עפ"י רוב אין בערך של ביכנ"ס כדי חשיבות אינציקלופדית (לדעתי) כמו רב או אדמו"ר, ולכן אין מקומו במכלול, אלא בליבותינו שלנו, בעולם האמיתי! כמובן שאם אתם סבורים אחרת ניתן לפתוח בהצבעה ולהכריע לפי דעת הרוב. אני מבין את כאבכם שהדברים הקרובים אל ליבכם לא יוכנסו אולי למכלול, אך עלינו להתנתק מכל שיקול רגשי, ולהתמקד אך ורק במטרה לשמה אנו כותבים את הערכים כאן! יתכן גם שדינו של ביכנ"ס זה שונה מאחרים לפי גודלו וגם זאת ניתן להכריע בהצבעה.

עד כאן דברי, ובתקווה שהבנתם גם אתם את דעתי (שדר"א היא גם דעת מכלולאים רבים לפי הצעותיהם והצבעותיהם עד כה).

בידידות רבה! יושב פלשת (שיחה) 10:25, 19 בנובמבר 2019 (IST)

עמוס חדד (שיחהתרומות)

אנסה להבהיר את דרכי, ככלל לא מפריע לאף אחד שישנו ערך על בית הכנסת השכונתי שלי, כל עוד הוא כתוב מקצועית. ואף אתה לא טענת כי אם שהדבר בא על חשבון ערכים אחרים חשובים הרבה יותר.

ובאשר לטענתך הנ"ל, אדרבה ואדרבה, דיונים ארוכים סביב מחיקות וכדו' הם הם גוזלי הזמן, מאידך אם ניתן לתנחום חנילאי לכתוב ערך על המקווה החדש שבשדרת התפוזים בכפר כפריהו שבסיני, ונדריך אותו כיצד לכתוב ערך ראוי לשמו, קרוב לוודאי, שהוא ישאר איתנו ויתרום גם בערכים רבים אחרים.

במילים אחרות, תן לו אצבע וקח את כל הגוף.

יושב פלשת (שיחהתרומות)

חלוק אני עליך עמסיהו ידידי בפעם הזאת, משום שלדעתי וכמו שכתב שחרחר וסיפר על יוזמותיו, הדבר רק משפיע על עוד ועוד עורכים ומכלולאים איכותיים ומטה אותם לעיסוק בערכים חסרי תוכן אינציקלופדי (לדעתי) וכך אנו מפסידים אותם כעת כשהעבודה היא קריטית בעוד שאולי אי פעם כאשר הם יסיימו עם מה שהם אוהבים (אם זה יקרה פעם, לפי יוזמתו של שחרחר כלל לא בטוח משום שאז נעבור לערכים על כוללים ואח"כ למוסרי חבורות בישיבות, ואח"כ לר"מים ועד אין סוף) הם יעזרו לעבודה העיקרית...

עדיף ציפור אחת ביד מעשר על העץ.

שחרחר (שיחהתרומות)

בינתיים התפנתי לעבודה החשובה באמת, ופתחתי הצבעה על מחיקת הערך פארק אדית וולפסון שלדעתי אין לו הצדקה להיות ערך אנציקלופדי. וכן יש שם אריכות יתר לגבי משמעות כמה צורות הנדסיות שנוכחות שם.

יושב פלשת (שיחהתרומות)

חשוב לי לציין כי חלק נכבד מביקורתי על הערך הוא בגלל סגנון כתיבתו הלא-אינציקלופדי.

שחרחר (שיחהתרומות)

זה בסדר גמור. בשביל זה לא צריכים לערוך הצבעה על מחיקה ולהרפות את ידי הכותב שעשה עבודה הרבה יותר משמעותית (לדעתי) מעבודת ייבוא שכבר מיצתה את עצמה. כשיש ביקורת על ניסוח, אפשר להניח תבנית מתאימה, ואפשר גם לשפר את גוף הערך.

בלונד (שיחהתרומות)

אדרבה תתחיל לסגנן את הערך זה ''האיצקוביץ'' של אלעד

יושב פלשת (שיחהתרומות)

שוב אני מדגיש - הביקורת היא גם על התוכן וגם על חשיבות הערך (פשוט אינני מכיר את ביהכנ"ס דנן ואיני יודע אם הוא חשוב דיו).

בלונד (שיחהתרומות)

אז על תדבר על דברים שאתה לא יודע