הרב אלימלך בידרמן

מתוך המכלול
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
הרב אברהם אלימלך בידרמן
אלימלך בידרמן.JPG
מקום לידה בני ברק
מקום פעילות ישראל
השתייכות חסידות לעלוב
תחומי עיסוק משפיע, דרשן

הרב אברהם אלימלך בידרמן (מכונה ר' מיילך, נולד בט' בחשוון תשכ"ח, 12 בנובמבר 1967) הוא משפיע מפורסם ודרשן חסידי.

קורות חייו

נולד בישראל לרבי אלתר אלעזר מנחם, האדמו"ר מלעלוב בני ברק, בנו של רבי משה מרדכי מלעלוב. נקרא על שמו של רבי אברהם אלימלך פרלוב, האדמו"ר מקרלין, רבו של סבו.

למד בישיבת פוניבז' בישיבה קטנה וישיבה גדולה. נשוי לבתו של רבי נתן דוד רוזנבוים, האדמו"ר מזוטשקא זצ"ל. מתגורר בבני ברק.

בתחילת שנות ה-2000 החל לערוך בביתו "זיץ" בלילות שבת, בהשתתפות בחורים חסידיים בעיקר מישיבת סלובודקה. חבורת 'אש קודש' בעיר אלעד החלה להזמינו לשבתות, בהם החל לגלות את כוחו בשיחותיו ורבים החלו להשתתף בזיץ בליל שבת ובסעודה שלישית. מאלעד זה תופעה זו הלכה והתפשטה גם בערים נוספות. כמו כן, החל למסור שיעור מדי ליל שישי לבחורים חסידיים, בעיקר מישיבת מיר בביתו של סב אשתו, רבי שלמה מזוויהל, בשכונת בית ישראל. בסוף העשור הראשון של המאה ה-21, התפרסם, והוא מוזמן למסור דרשות בבתי כנסת וישיבות, בפרט לקראת חגי ישראל. כמו כן הוא מוסר בביתו שיעורים בשידור לחוץ לארץ. עם הזמן נוצר סביבו חוג של תלמידים, רובם אברכים צעירים מאלעד, מבית שמש ממודיעין עילית ומביתר עילית.

הוא מתארח בערים אלו לשבת מדי שנה, וכן עורך עבור תלמידיו בכל אחת מהערים "שבת התאחדות" במירון.

שיעוריו ודרשותיו כוללים אמרות, סיפורי צדיקים וסיפורים בני ימינו. הוא עוסק רבות באמונה וביטחון בבורא. השיעורים מועברים בשידור אודיו ווידאו במערכת קול הלשון.

בחתונות ילדיו הוא נוהג לערוך שבת במירון, שבה משתתפים כאלף מתלמידיו. מדי שנה בי"ב בכסלו, יום היארצייט של רבי אברהם דב מאווריטש בעל ה"בת עין", הוא נוסע עם תלמידיו לקברו שבצפת ולקבר הרשב"י במירון. באירוע משתתפים אלפי בחורים ואברכים חסידיים כמו גם רבים מהציבור הליטאי והספרדי.

ספריו

שיחותיו נדפסו על ידי תלמידיו בשם "באר החיים".[1]

  • הגדה של פסח
  • אלול וימים נוראים
  • פורים וארבע פרשיות
  • חנוכה ונושאים שונים בעבודת ה', תשע"ו

תלמידיו מדפיסים עלון שבת עם לקט משיחותיו בשם "באר הפרשה", המופץ בחניות ובמקוואות ברחבי הארץ תמורת תשלום סמלי. ויוצא גם באנגלית, ביידיש ובצרפתית. ובמהדורה חינמית המופצת באינטרנט ובדואר אלקטרוני.

קישורים חיצוניים

הערות שוליים