המכלול:מסדר זיהוי

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
Face-smile.svg
ברוכים הבאים למסדר הזיהוי
ארכיונים
Crystal Clear app file-manager.png
דפי ארכיון של מסדר זיהוי
ארכיון כללי
1
בקשות שלא נענו
1

דף זה משמש לזיהוי נושאי תמונות: אישים, צורות חיים (חי, צומח), חפצים, אירועים, אתרים, צורות נוף וכן הלאהרבנים רוסיים בשכונת תלפיות

זיהוי האישים והרבנים מוועד אגודת אחים אנשי אמריקה בירושלים (1933 בקירוב)

העליתי את הקובץ. רישיון PD-Israel.
התמונה מופיעה בקישור זה מהספריה הלאומית.
(האם ניתן להעלות אותה לויקישיתוף ולכאן בשל שעברו 70 שנה ? במקור צוין שהבעלים תרמו אותה ב-1988 ללאומית)
מידע כללי על התמונה שנכתב שם הוא: "תצלום קבוצתי של חברי ועד "אגודת אחים אנשי אמריקה" בעיר ירושלים. בתצלום נראים, בין היתר, הרב שמואל רפפורט, נשיא הכבוד של האגודה, והרב ברוך זונדל מרגולין. כפי הנראה, חברי הוועד צולמו בחודש אוקטובר 1933, בסמוך לטקס חנוכת השכונה החדשה שתכננו לבנות בירושלים. "
אך השאלה היא היכן הנ"ל בתמונה ? ומי עוד בתמונה ?
בפורום אוצר החכמה בדיון כאן הוזכר השם של רב בית הכנסת של השכונה "המידע שיש בידי הוא כי תמונה זו צולמה ככל הנראה ביום חנוכת בית הכנסת "אגודת אחים אנשי אמריקה" בשכונת אחוה בירושלים. ונאמר שם: "האם אחד מהם הוא הרב שלמה חיים גולובנציץ, רבה הראשון של הקהילה, ואביו של הרב יהושע זצ"ל, ששימש אף הוא כרב בית הכנסת למעלה משנות דור."
כמו כן הוזכרו שם עוד 3 שמות שיכולים להיות קשורים אבל שוב לא נאמר מי הוא מי בתמונה."
צילום נוסף פחות ברור של אותו נושא וכנראה אותה אנשים יש באותו מקור כאן
שם נכתב תאריך מדויק וכן הדברים הבאים: "תצלום קבוצתי של חברי ועד "אגודת אחים אנשי אמריקה" בעיר ירושלים, עומדים תחת שלט "ברוכים הבאים" שהוקם באתר שבו נערך טקס הנחת אבן הפינה למבנים החדשים שביקשו להקים סמוך אל שכונת "אחווה", ירושלים. בתצלום נראים, בין היתר, הרב שמואל רפפורט, נשיא הכבוד של האגודה, והרב ברוך זונדל מרגולין. תצלום זה נעשה ביום ד' בחשוון תרצ"ד (24 באוקטובר 1934), לפני תחילת הטקס."