עזרה:הוספת תמונה לערך

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
תמונה תמונות וקבצים

במכלול ישנה אפשרות להציג תמונות שהועלו לשרתי ויקישיתוף, או לשרת המכלול. לא ניתן לקשר לתמונות שאינן נמצאות על שרת הוויקישיתוף, או על השרת המקומי של המכלול. אי לכך, יש צורך להעלות את התמונה לוויקישיתוף, או למכלול, לפני הצגתה בערכי המכלול. למידע נוסף לגבי אופן העלאת תמונה לוויקישיתוף, או למכלול, ראו כאן.

הצגה בסיסית של תמונה

תחביר ויקי של תמונה

תמונה ניתן להציג בערך באמצעות הזנת הקוד הבא לתיבת העריכה.

[[קובץ:PictureFileName.jpg|שמאל|ממוזער|250px|כיתוב תמונה]]

את הקוד הנ"ל ניתן להעתיק מכאן, או להוסיף לערך באמצעות אשף הוספת תמונה, בעת לחיצה על כפתור תמונה בשורת הכפתורים (תמונה). ושינוי הפרמטרים המתאימים.

הסבר על תחביר התמונות המורחב.
  • לחצו על "תצוגה מקדימה", ודאו כי התמונה ממוקמת במקום הנכון, והיא בגודל מתאים, והכיתוב מופיע כמו שרציתם, ושימרו את הדף.

פרמטרים של ברירת מחדל

כברירת מחדל במכלול גודל התמונה הוא 220px והיישור הוא לשמאל, כך שכדאי לא להוסיף פרמטרים אלו בתמונות סטנדרטיות בכדי לשמור על אחידות.

[[קובץ:PictureFileName.jpg|ממוזער|כיתוב תמונה]]

מציג המדיה

תחביר ויקי של תמונה ממציג התמונה

כאשר נמצאים בתמונה, בוויקישיתוף או בשרת, ניתן לקבל את תחביר הויקי מ"מציג המדיה".

אם נמצאים בדף תמונה, אפשר לבחור ב"פתח במציג המדיה", ואם נמצאים בערך אפשר ללחוץ על התמונה עצמה, כדי לפתוח את "מציג המדיה". ב"מציג המדיה" בפינה השמאלית תחתונה, מופיע כפתור שיתוף והטמעה.

יש לבחור "הטמעה" שמציג קוד HTML וויקי להטמעת התמונה, ולהעתיק את הקוד הויקי ולהטמיע אותו בדף.

שינוי ברירת מחדל של גודל תמונה

באם רוצים שתמונה שלא צוין בה פרמטר גודל, תוצג אצלך בגודל שונה מ-220px, ניתן לשנות את גודל ברירת המחדל של כל התמונות באופן גלובלי במיוחד:העדפות => מראה => "הקטנה לגודל של", לגודל אחר ממה שמצוין בו.


למתקדמים: אם ברצונכם לעצב את התמונה מעבר להגדרות ברירות המחדל של המכלול, כמו שליטה על מיקום התמונה, הסר מסגרת, יצירת גלריה של תמונות, או שימוש בתבנית תמונות מרובות נא עיינו בדף עזרה:עיצוב תמונות.