שיחה:עמוד ראשי

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

תכני תבניות העמוד הראשי

תבניות העמוד הראשי תופסות תשומת לב מרובה הן אצל קוראי המכלול והן אצל עורכיו. דא עקא, כאשר עורך ממוצע שאין לו סבלנות להעמקה טכנית נתקל בתוכן הדורש עריכה - ובדרך כלל יהיה זה צורך סמוך ונראה - אין הוא יודע היכן למצוא את המקום בו יוכל לבצע את עריכתו. אם זו עריכת תוכן, ואם זו עריכה עמוקה יותר המגדירה את הופעת התבניות.

למרות המאמצים לפשט את ההליכים בעניין זה, שעיקרם גישה קלה לכל הדרוש לכל תבנית מתוך ה"סמל" שבכותרתה של כל תבנית - ניכר כי המטרה עוד לא הושגה דיה. עקב חשיבות העניין, ובפרט מפאת שעדיין דרושה לתבניות חשובות אלו התאמה רבה מאז הייבוא מוויקיפדיה, מכל בחינה, נערכה לטובת העורכים הרשימה הבאה, שאמורה לרכז ולהקל על התמצאות העורך בקישורים ישירים ופשוטים לכל הדרוש לו לצורך העריכה.

תודה לאומר מעט שבזכות כמה "הטרדות" שלו בעניין טרחתי לערוך רשימה זו. אשמח לשמוע פידבקים ולהדריך ולעזור במידת הצורך. הדבר חשוב במיוחד לקראת ימי החגים הקרבים - המלאים בתבניות ייעודיות. בברכה, דוד (שיחה) 18:04, 17 בספטמבר 2017 (IDT)

ובכן, כך תוכלו לבצע שינויים בתבניות העמוד הראשי:

תבנית עריכת התבנית של היום עריכת רשימת התבניות הקיימות עריכת תאריכים מיוחדים (עבריים או לועזיים) בהם מופיעות תבניות מיוחדות הערות

תבניות אקטואליה ומועדים

מקבץ ערכים לא קיים מקבץ ערכים להיום רשימת מקבצי הערכים עריכה תבנית זו מופיעה מלכתחילה רק במועדים מיוחדים, במקום תבנית הערך המומלץ.
ערכים בפרשה עריכה מאגר תקצירי "ערכים בפרשה"
עניינא דיומא עריכה רשימת תבניות ה"עניינא דיומא" תבנית:ערכים בפרשה/ערכי המועדים מופיע מלכתחילה רק בתאריכים מיוחדים, למשך תקופות מוגדרות מראש בשנה.
אירועי הלוח היהודי עריכה רשימת תבניות אירועי הלוח לפי סדר לוח השנה
אירועי הלוח הלועזי עריכה רשימת תבניות אירועי הלוח הלועזי לפי סדר לוח השנה הלועזי

תבניות אחרות

הידעת? עריכה רשימת קטעי "הידעת?"
ציטוט יומי עריכה רשימת הציטוטים היומיים
תמונת היום (יהדות) עריכה גלריית התמונות היומיות
ערך מומלץ עריכה (בתוך התבנית משובץ דף מתאים אליו יש להיכנס על ידי לחיצה על "עריכת התקציר"). רשימת התבניות המכילות את תקצירי הערכים המומלצים

כדי לעבור אל העמוד הראשי של מחר: המכלול:עמוד ראשי/מחר

ברכות

ברכותיי, עברנו אותו. אני גאה בכל שכאשר הצטרפתי לפני כשבוע בסך הכל אחזנו ב11,157 ערכים, וכעת עברנו את ה11,500 - לא מעט בזכותי. המשך הצלחה! דוד (שיחה) 20:59, 7 במאי 2017 (IDT)

מזל טוב, מזל טוב, לכל העורכים והמסייעים, יש לנו כבר מעל שתים עשרה אלף ערכים כן ירבו!!! לא מעט בזכות דוד. מעלת התורה (שיחה) 08:37, 18 במאי 2017 (IDT)
SMirC-thumbsup.svg תודה רבה! מעלת, רק עתה ראיתי את הברכה! דוד (שיחה) 10:45, 21 במאי 2017 (IDT)
אינני יודע מי טיפל בתבנית העמוד, אבל ברכותיי על השינוי לטובה. מעלת התורה (שיחה) 08:45, 22 במאי 2017 (IDT)
אם אתה מתכוון לעמוד הראשי, זה אני. דוד (שיחה) 09:16, 22 במאי 2017 (IDT)
בנוסף, מעלת התורה, שיפרתי קצת את התבניות המטפלות בתאריכים כך שאם אתה ממשיך לעבוד בנושא זה יקל עליך. דוד (שיחה) 09:18, 22 במאי 2017 (IDT)
שלום לכולם לאחר מחיקה זמנית של כאלף ערכים של המיקרופדיה תלמודית, הגענו לערב שבועות ושוב יש לנו שתים עשרה אלף ערכים כן ירבו!!! ברכותיי לכל העוזרים והמסייעים. מעלת התורה (שיחה) 11:19, 30 במאי 2017 (IDT)
עברנו את שלוש עשרה אלף ערכים ברכותיי! מעלת התורה (שיחה) 08:41, 15 ביוני 2017 (IDT)
משבועות ועד עכשיו במשך שלושה שבועות הוספנו שלושת אלפים ערכים!!!! ממוצע של אלף ערכים לשבוע!!!! עוד רגע ואנו עוברים את ויקישיבה. אתה מוזמן להתנדב למתקפת ארכיאולוגיה. מעלת התורה (שיחה). (שיחה) 20:18, 25 ביוני 2017 (IDT)

מזל טוב מזל טוב מזל טוב - עשרים אלף ערכים. - כשהגענו לעשרת אלפים היו מעטים השמחים, כעת ישנם ב"ה רבים רבים השמחים. אתה מוזמן להתנדב למתקפת ארכיאולוגיה. מעלת התורה (שיחה). (שיחה) 19:23, 23 ביולי 2017 (IDT)

כשלפני שנה אחזנו באלפיים ולפני חצי שנה בעשרת אלפים, ומשתמש:יוסף דיבר על כך שלקראת סוף השנה הלועזית נגיע לחמישים אלף, חייכתי בסלחנות, מי היה מאמין!!! מעלת התורה (שיחה). (שיחה) 14:59, 19 בדצמבר 2017 (IST) : מאה אלף ערכים!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! המציאות עולה על כל דמיון. מעלת התורה (שיחה). (שיחה) 03:23, 25 ביולי 2018 (IDT) : עד מאה ועשרים! מעלת התורה (שיחה). (שיחה) 21:50, 22 באוגוסט 2018 (IDT)

מכלול הקודש ומכלול החול

לדעתי, החלוקה בכל מקרה קצת מלאכותית, אין אפשרות לחלק לגמרי. החלוקה כפי שניסח זאת יוסף במקום אחר היא בעיקר תמטית ואירגונית, ולמעשה ערך אחד יכול לכלול משני "המכלולים". לפיכך לדעתי יש לצמצם קצת את הפתיח בעמוד הראשי, וכן לוותר על החלוקה לשני איזורים של הדף - חלוקה שמעמיסה מאוד את הדף הראשי. לדעתי מספיק ניסוח כמו "המכלול מכיל הן את כל ערכי התורה בהלכה ובאגדה, והן את מכלול הידע האנושי הקיים בכל תחומי החולין - בלשון נקייה ובספקלריא תורנית." שורות הפתיח תופסות מקום חשוב בדך חשוב. ההסבר והחלוקה קצת מכבידים. אין טעם לנסות לעשות רושם של שני אינצקלופדיות משולבות. דוד (שיחה) 12:26, 10 במאי 2017 (IDT)

פורטלים

הוספתי את תבנית הפורטלים לעמוד הראשי. עשיתי בה שינויים מינימליים ואתם מוזמנים להמשיך. בהמשך מן הסתם נקים פורטלים מותאמים אישית משלנו, כאשר המסגרות הנמצאות כרגע בדף הראשי ישמשו לזה בסיס טוב.

הסיבה היא לא רק לתועלת הקוראים אלא גם לעורכים, עיון מהיר בפורטלים נותן לנו אינדיקציה אלו נושאים מתחילים להיות מכוסים וכחולים ואלו נושאים אדומים לגמרי גם ברמה הבסיסית. אתם מוזמנים גם לעבור על הפורטלים עצמם, ובמיוחד בזהירות מרובה לתקן ולא לקלקל בפורטל היהדות. דוד (שיחה) 13:45, 16 במאי 2017 (IDT)

SMirC-thumbsup.svg תודה רבה! דוד. העלאת הפורטלים בהחלט מקנה גון חדש ומרענן, ומשמעותית לקידום האתר. בהתאם לאופיו החרדי, היה ראוי להרחיב את פורטל יהדות לכמה פורטלים ואף להפריד אותם מהשאר. דוד, המתחיל במצווה... מוסיף והולך (שיחה) 15:05, 16 במאי 2017 (IDT)

ערך מומלץ

שלום, החלפתי את תבנית המקבץ ערכים בתבנית ערך מומלץ, וזאת מהנימוקים הבאים:

 1. תבנית המקבץ ערכים גורמת למכלול להיראות משעמם ובלתי מעודכן.
 2. הערך המומלץ לדעתי הוא גורם מרכזי במשיכת קוראים לאתר, בבחינת מעניין לעניין באותו עניין.
 3. תקציר הערך המומלץ ידרבן עורכים להכחיל קישורים אדומים, להרחיב את השקעתם ולגוון אותה, ולהוסיף ערכים איכותיים לאתר.
 4. תבנית הערך המומלץ כוללת בתוכה הופעה בתאריכים המתאימים של מקץ ערכים.

אני מודע לכך שמדובר במשימה לא פשוטה. מדובר בייבוא כמות גדולה של חומר הדורש לעבור עליו ולהתאים הן מהבחינה הטכנית והן מהבחינה התוכנית. עם זאת, אני סבור שבשונה מהפורטלים למשל, מדובר במשימה ברת ביצוע וברת תוצאות כבר בטווח הקצר, והמעלות שציינתי מצדיקות את זה. מוסיף והולך, להבדיל מהפורטלים, אני סבור שאוכל יותר מאשר להתחיל במצוה...

אתם מוזמנים להתשתתף, ומי שצריך עזרה מבחינה טכנית (וייתכן אפילו עזרה דחופה אם פיספסתי) מוזמן לפנות אלי. עם תיוג אקבל גם מייל. דוד (שיחה) 10:43, 21 במאי 2017 (IDT)

אבל למה להסיר את מקבץ הערכים, אפשר להשאיר אותו במקום המקבצים של ברכות, הלכה וכו'. גם את אירועי היום בלוח השנה, היה עדיף למקם יותר למעלה. מוסיף והולך (שיחה) 12:07, 21 במאי 2017 (IDT)
כפי שאמרתי, מקבץ הערכים יופי במקום ערך מומלץ בימים הרוונטיים (שאפשר לקבוע), אין עניין שהוא ישכב בעמוד כל הזמן מחג לחג, זה גם תופס מקום וגם עושה רושם לא טוב. מבחינת מבנה העמוד אכן יש מקום לשפר - פרה פרה. דוד (שיחה) 13:26, 21 במאי 2017 (IDT)
שלום Davidnead הכל טוב ויפה, אך חבל שיש ערכים כחולים בעמוד הראשי. מעלת התורה (שיחה) 19:54, 22 במאי 2017 (IDT)
מעלת התורה כוונתך ודאי לקישורים אדומים. אך זה בטל בשישים ליד כל התועלת, ומלבד זאת לדעתי זו רק מעלה. האתר שלנו בכל מקרה בתקופה הרצה וייקח לו זמן רב עד שיהיה בשל אפילו חלקית לציבור, וכרגע זה רק מדרבן עורכים להכחיל ערכים ממגוון נושאים. כל מי שנכנס אלינו וילחץ אפילו על קישור אחד יבחין ישר בכמות האדומים, אז אין טעם בהצגה קוסמטית. אני לא מזלזל בעבודה האדירה שעשית בתבניות התאריכים, אך אני חושב שהדרך הנוכחית רק תשלים ותזרז עבודה זו. בקרוב יהיו תבניות נוספות כאלו, כמו הידעת, תמונה מומלצת, והמשך תבניות התאריכים (שייבאתי וצינזרתי את כולם). אדרבה, כולם מוזמנים לקחת כל יום כמה ערכים מהעמוד הראשי ולהכחיל.
נ.ב. אני טרחתי כבר בהתחלה להכחיל את הקישורים שבתוך הדפים שהעמוד הראשי מפנה אליהם עד כמה שידי הגיעה. דוד (שיחה) 20:26, 22 במאי 2017 (IDT)

לא יכול להישאר אפילו לזמן קצר

מחקתי את מועדון התועבה..., כי אני חושב שבעמוד ראשי זה לא יכול להישאר אפילו כמחיקה זמנית. מה דעתכם? מעלת התורה (שיחה) 21:24, 12 ביוני 2017 (IDT)

לא בטוח שאני מסכים. מקסימום למחוק את המילה "פיגוע" שהיא מביע דעה. להשאיר על ירי, או לשקול "רצח" או "הרג". דוד (שיחה) 13:53, 13 ביוני 2017 (IDT)

מקום שאמרו לקצר

שלום יוסף שלום מוסיף והולך שלום Davidnead שלום איש גלילי שלום ציון הלוי שלום אומר מעט אני חושב שכדאי מאד לשנות את תבנית העמוד הראשי. כיום מי שנכנס לאתר, רואה "כתר עליון" אבא דאצילות"... ועוד דברים רבים העושים רושם של מקום בינוני. אם לא הייתי מכיר את האתר, אם הייתי רואה עירוב כזה בעמוד ראשי, הכולל בד בבד מנהג, הלכה, קבלה, ועוד תמונות ממולצות שכלל לא מומלצות... וכו' (גם כשנכנסתי לכאן בראשונה לפני קרוב לשנה, זה היה נראה לי מוזר ביותר, אך מאז ועד היום הספקנו לגמוא מרחקים עצומים כך שהגיע הזמן לטפל גם בזה). מלבד זאת שמתם לב שגודל העמוד הראשי הוא גדול בהרבה מויקיפדיה??? - זה מזכיר את האימרה כי השם לוקסמבורג גדול מהמדינה עצמה..., אני מציע שתשעים אחוז ממה שמופיע היום בעמוד הראשי, יעבור לפורטלים השונים, וגם כל ה"חכמת" שדיברנו אליהם, יכולים להישאר, אך יהיו בתוך פורטל מסויים. מה דעתכם? אתה מוזמן להתנדב למתקפת ארכיאולוגיה. מעלת התורה (שיחה). (שיחה) 15:04, 21 ביוני 2017 (IDT)

יציב ונכון. ברוך שכיוונתי. מזה זמן שהתלוננתי אצל הנהלת המכון על הופעת רשימת הערכים הסתמיים שחלקם בכלל לא בעל אופי אנציקלופדי. לא יודע אם יש לקצץ 90%, אך חלק גדול ודאי מיותר ואף גורע. לטעמי, מכל מכלול הקודש, אפשר להשאיר בתצוגה רק את אישי ישראל (לא היה מזיק שם מוצלח יותר. אולי "גדולי הדורות"), ומכל מכלול החול - רק את תמונת היום. כל השאר ארכאי ומיושן. מוסיף והולך (שיחה) 15:32, 21 ביוני 2017 (IDT)
אז מאחר ודיעותינו שוות בנושא, אם Davidnead מסכים, נחתוך זאת. אתה מוזמן להתנדב למתקפת ארכיאולוגיה. מעלת התורה (שיחה). (שיחה) 15:21, 22 ביוני 2017 (IDT)
היות שדנתי בזמנו באריכות גדולה עם יוסף על העמוד הראשי מכל הבחינות, והיות שלמעלה מחודש אני בתהליך ארוך של עבודה אינטנסיבית עליו (שרובה מאחורי הקלעים), ותוכנו כבר השתפר לאין ערוך, מסקנתי עם יוסף הייתה להשאיר לעת עתה באופן חלקי ובצורה שזה נשאר כעת, ולהמשיך לשפר עם הזמן עד הגעה לשלמות, בעבודת צעד אחר צער, לפיכך אני מבקש לא לעשות שינויים דרסטיים לעת עתה.
מה שכן, אני בהחלט מציע לכם להציע הצעות קונקרטיות, אם זה להוספת תוכן חדש, ואם זה לשידרוג אחד התכנים הקיימים למשהו רציני יותר (כדוגמת אישי ישראל- אם כי גם הוא צריך שיפור), ויותר מזה - להציע עצמכם להתנדב לעבודה כזו. דוד (שיחה) 16:16, 22 ביוני 2017 (IDT)

פרשת ראה

- הועבר לדף שיחת המכלול:ערכים בפרשה/פרשת ראה

אומר מעט - שים לב כי לכל אחד מתבניות העמוד הראשי יש מיני פורטל המכיל את התבניות, גישה נוחה אליהם ומקומות לדיון, הן כללי והן פרטני לתבנית ספציפית - ולכולם יש גישה נוחה מכותרת התבנית שבעמוד הראשי. דוד (שיחה) 13:25, 13 באוגוסט 2017 (IDT)

חרדית?

בראש העמוד הראשי מתנוססת השורה "ברוכים הבאים למכלול - האנציקלופדיה השיתופית החרדית", הדבר לא נראה לי נכון כיוון שסה"כ המטרה היא ליצור אנציקלופדיה יהודית (באופי ובמהות, לא רק מבחינת קהל יעד), ללא החרגה של זרמים לגיטימיים ביהדות. נראה לי כדאי לתקן ל"ברוכים הבאים למכלול - האנציקלופדיה השיתופית התורנית" או "ברוכים הבאים למכלול - האנציקלופדיה השיתופית היהודית" כפי שמופיע בסמליל. בברכה, מלא כל הארץ (שיחה) 14:29, 10 בספטמבר 2017 (IDT)

אני סבור כך גם, לגמרי. העניין נטחן רבות ונתון בעיקר לשיקול דעת של מנהלי המכון, מטעמי מיתוג ועוד. אפשר לשמוע את דעת יוסף בעניין. לגבי יהודית - חלוקים עלי לגמרי, טוענים שגם ויקיפדיה היא "יהודית" וזה לא מושג שיש לנו עליו בעלות ומבטא את מדיניותנו. יש שומרי מצוות נוספים יהודים שאינם חרדים בהשקפה המקובלת כאן. אני סבור שיהודית כן מבטא, שהרי זה דגש מיוחד, וסביר גם לכלול בזה את מה שאנו ראוים כיהודית, שהרי אנו מאוד נזהרים להיות אובייקטיביים עד כמה שהדבר ניתן במסגרת עקרונות היסוד. דוד (שיחה) 14:37, 10 בספטמבר 2017 (IDT)
הנקודה היא שיש הרבה נקודות שאינן דווקא יהודיות, אלא נורמות שקיימות בעיקר באוכלוסיה החרדית. לדוגמה, אנחנו מצנזרים כל תמונה בה קיימות נשים. על פי הלכה, אין איסור אפילו לראות פני אישה, אם אין הכוונה אלא כמשהו אקראי בלא כל כוונה אחרת. לעומת זאת, אין כמעט כל עיתון או אף אתר שעומד מאחורי חרדיותו שמאפשר חופשי תמונות נשים. ברוב הדברים, אני מסכים ששוניות האתר מפדיה היא יותר יהודית מאשר חרדית. מוסיף והולך (שיחה) 23:02, 10 בספטמבר 2017 (IDT)
גם לדעתי צריך לעדכן את השם. הנהלים החרדיים יכולים להמשיך להתנהל באותה צורה גם בלי שיקראו לזה באופן רשמי אנציקלופדיה חרדית, והשם הזה נותן תחושת דחייה להרבה יהודים טובים (שמנקודת המבט שלי הם חרדים לכל דבר, אבל לא מנקודת המבט של כל החרדים, ולעתים גם לא מנקודת המבט שלהם עצמם). איש גלילי (שיחה) 01:55, 11 בספטמבר 2017 (IDT)
כבר אמרתי כי גם אני מבין את הצורך בזה, והעברתי את העניין לדיון במכון (אם תרצה, תוכל גם אתה לפנות אליהם ישירות במייל). כפי איך שאני מכיר, גם אם יתקבל השינוי, ייקח זמן מה עד שנראה את השינוי בסלוגן. זה דבר מהותי שצריך לשקול אותו בכובד ראש, ועד שיגיעו אליו יעברו עוד לא קצת מים בירדן. מוסיף והולך (שיחה) 14:49, 12 בספטמבר 2017 (IDT)
עלה בדעתי רעיון שעשוי לענות על כל הדרישות, הוא שווה את המעט מסורבלות: "ברוכים הבאים למכלול - האנציקלופדיה השיתופית בדרך התורה" . מה דעתכם? יוסף? דוד (שיחה) 14:49, 2 באוקטובר 2017 (IDT)
למה מסורבלות? זה נשמע מעולה (אם כי אולי הייתי משמיט את היידוע). חג סוכות שמח, מכה"כשיחה • י"ג בתשרי ה'תשע"ח • 14:42, 3 באוקטובר 2017 (IDT)
אני גם בעד. גם בעד היידוע. בלי היידוע זה נשמע כאילו איזה גימיק דתי נחמד. מוסיף והולךשיחה • י"ד בתשרי ה'תשע"ח • 05:10, 4 באוקטובר 2017 (IDT)
חוזרני בי מהערתי לגבי היידוע, פשוט בהתחלה זה היה נראה לי מוזר בגלל שאיננו מיידעים את ה"דרך", אך במבט שני זה נראה תקין ובסדר גמור. חג שמח, מכה"כשיחה • י"ד בתשרי ה'תשע"ח • 17:21, 4 באוקטובר 2017 (IDT)
מחדש את הדיון, ואת ההצעה שהוצעה פה: "ברוכים הבאים למכלול - האנציקלופדיה השיתופית בדרך התורה" . לדעתי השינוי חשוב. יוסף? דוד (שיחה) 08:29, 3 בינואר 2018 (IST)
יוסף, אנא התייחסותך לתגובה האחרונה (בתור תמצות לדיון). בברכה, מכה"כשיחה • ג' בשבט ה'תשע"ח • 09:20, 19 בינואר 2018 (IST)
מלא כל הארץ כנראה לא שמת לב, קריצה אבל השינוי כבר התקבל ובוצע בעמוד הראשי. דוד (שיחה) 10:31, 19 בינואר 2018 (IST)
כמו שדוד כתב הדבר בוצע לבינתים ל'בדרך התורה'. אם כי ההגדרה המדויקת ייותר של מהות המכלול "ברוכים הבאים למכלול - אנציקלופדיה שיתופית באספקלריה תורנית" . השאלה כמה המהות צריכה להיות מודגשת בעמוד הראשי, או שדי שהיא כתובה בדפי המדיניות ובדף מבנה הבסיס ודף המכון. יוסף (שיחה) 11:27, 19 בינואר 2018 (IST)
אכן פספסתי, מתנצל, אך כפי שצוין למטה הדף הראשי כבד מדי עבורי אז כמעט ואיני פותח אותו. אין לי בעיה עם הצעתו של יוסף, אך איני רואה את ההבדל הגדול והמילה 'אספקלריה' איננה מובנת לכולם. בברכה, מכה"כשיחה • ו' בשבט ה'תשע"ח • 12:33, 22 בינואר 2018 (IST)


תמונות נשים

- הועבר לדף המכלול:אספקלריה/אולם דיונים#תמונות נשים דוד (שיחה) 13:08, 20 במרץ 2018 (IST)

מסכים בהחלט יוסף יוחנן (שיחה) 00:23, 7 במאי 2020 (IDT)

שינוי הערכים בפרשה

לדעתי, יש להסיר את הערכים בפרשה השבועית, שכן הערכים הקשורים ליום הכיפורים כבר מקושרים לענייני דיומא, ובמקום זאת להכניס את ערכים בפרשה לפרשת וזאת הברכה שיעמוד עד שבת חול המועד. Davidnead לתשומת לבך. צב"י (שיחה) 11:09, 27 בספטמבר 2017 (IDT)

צב"י - לתשומת לבך אם אתה מתייג (או מתקן תיוג) בלי לחתום מחדש - זה לא מתייג אותי. לגופו של עניין - זו תקלה טכנית שמסובך לטפל בה - הטוב ביותר הוא פשוט ליצור משם הפניה לפרשה הנכונה - אלא שלא ידעתי לאיזו. וכשאתה אומר זאת אני מבין שאכן וזאת הברכה יכולה להיות הפרשה היחידה הנכונה - או לחילופין להעלים את התבנית עד אחר סוכות (אופציה סבירה). מוסיף והולך בעל המיזם - מה דעתך? דוד (שיחה) 13:51, 27 בספטמבר 2017 (IDT)
Davidnead, הפניתי. עכשיו מצויין?. צב"י (שיחה) 14:23, 27 בספטמבר 2017 (IDT)
{א|צב"י}} בגדול כן. אבל יש שני בעיות. 1 הכותרת לא טובה - אבל ייתן שזה פתיר, רק צריך סבלנות לזה. 2 הייתי רוצה לשמוע כאמור את דעתו של מוסיף והולך, יש להסתפק כאן ממתי זמנה של וזאת הברכה. ואולי בכלל להעלים אותה עד זמן מסויים, יש בזה יתרון לאור העומס של ענייני דיומא בימים אלו. דוד (שיחה) 14:34, 27 בספטמבר 2017 (IDT)
זו שאלה מעניינת. חיפשתי באתרים המפרסמים על פרשת השבוע, ומצאתי שיש שמציינים ליוה"כ, ויש לוזאת הברכה. אני חושב שעניין כזה הוא תלוי בקוראים, האם הם כבר מתעניינים בפרשת וזאת הברכה או לא, ועל כן יש לערוך בזה הצבעה (אולי רק בשנה הבאה, אם לא יישכח). אני עצמי עדיין לא סיימתי את הרש"י של האזינו... יש כאן עוד היבט נוסף, שיש קוראים שאינם כל כך בקיאים ביהדות, ועלולים לסבור כי השבוע יקראו בבית הכנסת את פרשת וזאת הברכה. מוסיף והולך (שיחה) 03:44, 28 בספטמבר 2017 (IDT)

הצעה להוספת תבנית ערכים לדף היומי

ברצוני להציע להוסיף לעמוד הראשי גם תבנית של ערכים בדף היומי. הצעה זו תועיל מאוד להרים את הרמה התורנית של המכלול, בכך שכל מי שילמד את הדף היומי יוכל אחר כך להוסיף פרטים נצרכים לערכים המקושרים לדף זה, ומתוך כך תגדל התורה ותאדיר. יצרתי לדוגמא את הדף הזה, אם הצעה זו תיפול, מחקו נא את הדף. ואם לאו, העבירו אותו לדף מיזם. צב"י (שיחה) 11:14, 27 בספטמבר 2017 (IDT)

הערת אגב, אם נכתב רבי יהודה ולא רב יהודה אין צורך לציין שמדובר בתנא. ולגוף הענין, אם מנסיונך יש ללומד דף היומי מה להוסיף בערכים, אני Symbol support vote.svg בעד. אומר מעט (שיחה) 12:07, 27 בספטמבר 2017 (IDT)
Symbol support vote.svg בעד, גם אם מה שנלמד בדף יומי אינו מספיק ליצירת הדף, זה יכול להיות בינתיים תמריץ לאילו דפים לייבא מוויקיפדיה, ובהמשך כשכבר יש עררך לעתים ניתן להרחיב את העררך, וייתכן וזה ידרוש מהלומד לפתוח עוד כמה סוגיות בהמלצתו החביבה של בעל מסורת הש"ס. בברכה, מכה"כ (שיחה) 14:04, 27 בספטמבר 2017 (IDT)
Symbol support vote.svg בעד איש גלילי (שיחה) 14:31, 27 בספטמבר 2017 (IDT)
עם הנימוק של מכה"כ אני מסכים לגמרי, ככה בדיוק עשינו בערכי הפרשה וזה הצליח. אולם לגוף העניין איני בטוח שאני מסכים. העמוד הראשי צריך להיות מעוצב בטוב טעם, נעים לעין, ולא עמוס מידי. אפילו על ענרכי הפרשה ועניינא דיומא היה לי ספק. ריבוי הערכים הללו יוצר רשימות טכניות רבות שמטבעם פחות מעניינות. כל מטרת העמוד הראשי לגרות ולמשוך את העין. שימו לב למשל למקבץ ערכים שלמרות שהינו רשימת ערכים הוא כתוב בצורה תיאורית ונאה לקריאה.
למרות זאת, אני רוצה להבהיר שאין לי התנגדות - להיפך, רעיון זה עלה כבר מזמן ונדחה בין השאר מסיבה זו. כעין זה גם עלו רעיונות למסגרת עם לוח הדף זמני היום וכדו' ועוד. הפתרון לדעתי צריך להיות בשתי צורות, כל אחד לחוד או שניהם יחד: 1. עיצובית - לחשוב על משהו יצירתי שונה ונאה עיצובית ולא רק תיבה עם רשימה, אולי משהו בכלל במסגרת תפריט הצד וכדו' - לא יודע. אולי להתייעץ עם גרפיקאי. 2. תוכנית - במקום רשימת ערכים, לעשות משהו מעניין יותר. אולי אנקדוטות מעניינות, הלכות העולות, חידוש קצר וכדו'. כמובן שבתוך טקסט זה יהיה ניתן להכניס קישורים לערכים מתוך הדף, כמו שקורה בשאר תבניות העמוד הראשי. אולי אפילו עם תוספת תמונה קטנה. זה אכן דורש יותר השקעה - אך דברים טובים לא באים ברגל, תבניות העמוד הראשי הינם משמעותיות ביותר. אסב את תשומת לבכך לכך שאתרי ויקי אחרים מבריחים אנשים בשל עמוד ראשי דלוח, ואילו אנו הכפלנו ושילשנו את כמות המשמתמשים מאז שהעמוד הראשי הנהיה גדוש ומכובד. דוד (שיחה) 14:50, 27 בספטמבר 2017 (IDT)
הפניות לערכי הדף היומי, פרשת השבוע וענייני דיומא יכולים להיות גם ברשימת המעקב ושינויים אחרונים כמו בוויקיפדיה, גם אם יוחלט להשאירם בעמוד הראשי וגם אם לא, אלו מיזמים חשובים ומועילים. בברכה, מכה"כ (שיחה) 15:00, 27 בספטמבר 2017 (IDT)
לאור דברי דוד אעלה הצעה נועזת יותר, שהעליתי כבר בעבר לפני אחד המפעילים. בעמוד הראשי ייכתב רק "דף היומי: סנהדרין עג", והקישור הזה יפנה לטקסט הדף, שיילקח מוקיטקסט, בכפוף לזכויות יוצרים, כאשר בתוך הטקסט יוטמעו קישורים. ראה דוגמא בדף הזה צב"י (שיחה) 15:08, 27 בספטמבר 2017 (IDT)
גם לזה כמובן צריך למצוא את המקום העיצובי המתאים, אך כמובן שזה יותר קל. עם זאת אני מסופק אם כדאי, זה פרוייקט שונה המתאים יותר לויקיטקסט. גם אם היינו רוצים אותו אצלנו הייינו צריכים להשקיע בעיצוב והתאמה ולא סתם טקסט פשוט, לא בטוח ששווה. נ.ב. גם בטיוטה חוששני שיש בעיה של זכויות, לא כדאי. דוד (שיחה) 15:11, 27 בספטמבר 2017 (IDT)
מלא כל הארץ - הם אכן חשובים וראוי למצוא מקום בכל מקרה, אולם מה כוונתך כהפניות בשינויים אחרונים וכו'? במשבצץ הקבועה למעלה היכן שיש רשימות ניטור וכדו'? דוד (שיחה) 15:13, 27 בספטמבר 2017 (IDT)
דוד, לגבי דבריך שאולי כדאי להתייעץ עם גרפקאי. אם כוונתך לגרפקאי שעוסק בעיצוב אתרים, לדעתי זה חובה עבור עיצוב העמוד הראשי. אומר מעט (שיחה) 15:41, 27 בספטמבר 2017 (IDT)
דוד, אכן כוונתי למשבצות אלו. בברכה, מכה"כ (שיחה) 15:47, 27 בספטמבר 2017 (IDT)
מכה"כ מחד יש בזה משהו, מאידך מה זה קשור לניטור? אומר מעט אני מזמן סבור כך, אלא שהפנאי... יש לך אולי גרפיקאי עבורי? השקעתי אינספור שעות בעמוד הראשי, בתחילה כשהתבססנו על ויקיפדיה לא היה צריך גרפיקאי, אך ככל שאנו משתנים צריך אכן מעצב טוב. דוד (שיחה) 16:31, 27 בספטמבר 2017 (IDT)
זה לא לצורך ניטור. בוויקיפדיה המשבצות האלו נועדו למיזמי שיפור, כגון טיפול בערכים עם תבניות תחזוקה ומיזמי מתקפות על נושאים, פשוט זה מקום שכל העורכים נתקלים בו ונח להגיע אליו. בברכה, מכה"כ (שיחה) 16:42, 27 בספטמבר 2017 (IDT)
מכה"כ - באיזו צורה למשל אתה מציע שזה יופיע? כי סתם לכתוב את שם הדף זה לא ממש מיזם או משהו שקורא לשיפור או בכלל מיועד לעורכים. דוד (שיחה) 16:48, 27 בספטמבר 2017 (IDT)
אפשר להוסיף כמו תבנית:לטיפול דחוף, ואפשר ורצוי ליצור מקבץ של מיזמים כאלו שיופיע במשבצת מסודרת כמו בפדיה. בברכה, מכה"כ (שיחה) 16:59, 27 בספטמבר 2017 (IDT)
כן, אבל היכן כאן המיזם? זה פשוט קישור. פיספתי משהו. לאיזה מההצעות אתה מתייחס? דוד (שיחה) 17:02, 27 בספטמבר 2017 (IDT)
לזו המקורית, וכן לערכים בפרשה וענייני דיומא. והערה חשובה שעלתה קודם, אין זכויות יוצרים על לשון הגמרא, ולכן אין שום בעיה בהעתקת הדף היומי לטיוטה. לכל היותר יש זכויות יוצרים על עימוד, עיצוב וקישור הטקסט. בברכה, מכה"כ (שיחה) 17:06, 27 בספטמבר 2017 (IDT)

──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── כפי שהם כרגע, ערכים בפרשה ועניינא דיומא הם לא ממש מיזמים מהבחינה של פעילות, כלומר אין בהם דיונים או הרבה מה לפעול אלא פשוט למלא תבנית פעם בשבוע. אמנם נכון שיש להם סוג של מיני פורטל שיצרתי עבורם, אפשר ליצור אליו קישור. אפשר אולי גם לעשות שתופיע אזהרה אם התבנית של שבוע הבא אינה מוכחלת. לגבי מיזם הדף היומי - שוב השאלה מה יהיה תוכן המיזם? דף טקסט פשוט שמועתקת בו הגמ' - וקישור לדף בעמוד הראשי או קישור אליו במשבצת שהצעת? מה ייתן הדף ומה בפרט ייתן הקישור במשבצת הנ"ל? אין כאן מיזם אלא קישור בעלמא לדף גמרא. דוד (שיחה) 17:14, 27 בספטמבר 2017 (IDT)

לא פתחתי את ענייני דיומא או פרשת השבוע, אבל חשבתי שהם, כמו זה של הדף היומי, הם מקבץ של מושגים. התייחסתי אליהם כמיזם, כיוון שהם מקבצים קבוצה של ערכים משתנים שיש לייבא בשלב הראשון אם עוד לא נכתבו, ולשפר אותם, זהו מהותו של מיזם, ניסיון לשפפר את מצב הערכים בנושא מסוים. בברכה, מכה"כ (שיחה) 17:45, 27 בספטמבר 2017 (IDT)
קיבלתי, מקוה לזכור ולהתפנות לבצע בקרוב. דוד (שיחה) 17:47, 27 בספטמבר 2017 (IDT)
אתייחס לכמה נקודות עיקריות:
 • עצם המיזם ערכים בדף היומי - ראוי, בהתאם לביקוש. חושבני שיש ביקוש מספיק בשביל להצדיק את המיזם. רק מה? דרוש עבור כך מי (ואולי אף כמה) שיתחייב לעמוד בכך, או שיכין מראש לתקופה ארוכה. אני נטלתי על עצמי את ערכי הפרשה (וברוך ה', אני זוכה שמלאכתי נעשית אף על ידי אחרים ;-)), ואני אשתדל בל"נ להשלים את המחזור השנתי. זה עלוב לפתוח במיזם כזה שיחזיק שלושה חודשים ואחר כך ידמום.
 • חשש מהעמסה בעמוד הראשי, כפי שכבר הבעתי את דעתי בעבר, גם אם קיים פגם זה, עדיין יש מקום מועדף לערכי הדף היומי על פני חוק טיטיוס-בודה (כיום ב"הידעת?"). אם כי נחוץ לצמצם את הערכים שיסובו רק על הסוגיות המרכזיות (וכן תנאים ואמוראים המוזכרים - כנראה מיותרים, אלא אם כן מוזכר איזה תנא או אמורא ייחודי, כמו רבי זוהמאי ואחרים שאזכורם הבודד הוא נושא) - גם בשביל להקל על הדף, וגם בשביל להיות ממוקדים יותר. מי שרוצה לדעת כל מה שיש בדף היומי, עבורו אין תחליף מדף הגמרא המסורתי. מכל מקום שיקולי העיצוב הקונקרטיים (פנייה למעצב גרפי, הוספת תמונה וכו') הם חשובים, אך אין לערב אותם כאן. אפשר להתחיל בצורה פחות ערבה לעין ואחר כך לשכלל. השאיפה לפרפקציוניזם כמו זו קוברת יוזמות.
 • ציון הדף היומי בעמוד הראשי, כשזה יפנה לדף הגמרא עם הקישורים - נראה לי לא אפקטיבי. א. ציון הדף בלבד לכאורה לא יגרה את הקוראים לפתוח את הדף דרך הקישור. ב. גם אלו שכן ייכנסו, סביר כי לא ילמדו מחמת כן את הגמרא. רק יציצו. ג. עצם קיומם של ערכי הדף היומי בתוך דברי הגמרא עלול לגרום שאף את ערכי הפרשה לא יפתחו. כשזה רשימה מסודרת ומתומצתת, זה יותר מגרה.
 • על עצם קיום מיזם קישורי ערכים בוויקיטקסט - זהו מיזם יפה, אבל דורש מאמצים רבים. צריך לשקול גם כמה מלומדי הדף היומי ילמדו דרך דף זה. אני חושב שמועטים. אלו שכבר מחפשים לייט, יש להם את הגמרות המבוארות. ואלו שיחפשו להעמיק בסוגיות, עבורם די ברשימת ערכים מתומצתת (ההצעה המקורית).
 • התועלת במיזמים אלו (ערכי פרשה, מועדים ודף היומי) הם עצם השלמת ייבוא ערכים אלו והתאמתם הבסיסית (מטרה שהשגנו אותה עד כה), ובנוסף - הרחבת הערכים בצורה משותפת. דבר שייתן הרבה אינטראקציה וחיי קהילה. את מטרה זו השגנו בינתיים רק באופן חלקי ובלתי עקבי, בעיקר בגלל שאנו עסוקים עדיין בבניית היסוד של המכלול. עם הזמן, אני צופה שזה יתפתח עוד.
בברכה, מוסיף והולך (שיחה) 04:38, 28 בספטמבר 2017 (IDT)
מוסיף והולך! ראשית, לא ידעתי שזה התפקיד שלך, לא הייתי מתערב בתפקיד לא לי...קריצה
אם הבעיה היא במציאת משתמש שיסכים ליצור רשימת ערכים מדי יום, אין בעיה! מאחרי החג, אני מסכים להתנדב (ואולי יעזרו לי "אחרים" מפעם לפעם...). רעיון טקסט הדף לא הייתה כדי ליצור דף לימוד, כי אםליצור משהו בסגנון של גמרא שטיינזלץ, שמי שמעוניין להבין מינוח כלשהי או לקרוא ביוגרפיה על אמורא מסויים שיוכל להציץ בדף ולהגיע לערך המתאים. אני מבין שהרעיון כלל לא רלוונטי ואינו נוגע לנו. צב"י (שיחה) 15:46, 28 בספטמבר 2017 (IDT)
אין כזה דבר תקפיד ובעלות פה. שלי שלך, ושלך שלי... אם אתה לוקח זאת על עצמך, קדימה (לבנות על אחרים, זה "מדרגה" מתאימה מלאחר יוה"כ...). אם רעיון הטקסט היה רק בשביל לבדוק מינוחים, למה שלא יחפש אותם במנוע הפנימי שלנו, או בתבנית ערכי דף היומי שתיצור? הרעיון יכול להיות רלוונטי, אבל זה דורש המון מאמצים ואינני יודע אם הצר שווה בנזק המלך. אתה עשית דף אחד כזה, ואתה יודע לאמוד זאת. אם אתה מעוניין להשקיע, כל אשר תמצא לעשות בכוחך - עשה. מוסיף והולך (שיחה) 16:30, 28 בספטמבר 2017 (IDT)
קרצתי לך בצחוק ולקחת את זה ברצינות... ברגע שעושים רשימת ערכים, אכן כבר אין צורך יותר בטקסט. בימי החג לא אעבוד, ואם דוד יערוך את התבנית המתאימה, אשמח לתרום כמה דקות ביום בשביל המיזם (הדף שערכתי היה קצר, ואני מניח שבדפי האגדתות שבמסכת ברכות זה יגזול יותר דקות). צב"י (שיחה) 16:40, 28 בספטמבר 2017 (IDT)
ראשית - מלא כל הארץ - שכתי להסב את תשומת לבך שהצעתך לשיבות בתבנית שמעל השינויים האחרונים כבר הייתה מיושמת קודם לגבי מיזם ערכי הפרשה (תחת השם מיזם פרשת השבוע בתת המשבצת מיזמים) ועצם זה שלא שמת לב מציב סימן שאלה על השימוש במשבצת זו.
לגבי העניין גופו: מחד הובהר הרעיון של צב"י לגבי הדך גמרא. לא רע, אך מאידך הובהרה הסתייגותו הנכונה של מוסיף והולך הסותמת את הגולל על הרעיון. אל לנו להתפשט לתחומים כאלו. כ"כ ממילא ירד רעיון הקישור מהעמוד הראשי, וכן מוסיף הסכים עם חוסר העניין.
לגבי התבנית שתכיל תכנים: בגדול כפי שאמרתי אני בעד. אבל: אני Symbol oppose vote.svg נגד רשימת ערכיםיבשה. פעם אחת לערכי הפרשה זה טוב, יותר מזה זו לא צורה נכונה. כדאי לנו ללמוד מהמצליחים כפי שעשינו עד עכשיו. אם רוצים משהו טוב - יש להשקיע קצת יצירתיות. עיצוב אולי אפשר לדחות - תוכן לא. ובקשר לאם זה עדיף על חו' וכו' ב"הידעת" - ראשית טענתי אליכם! אדרבה, אני מבקש הרבה זמן: הרחיבו נא את התבניות הקיימות בתוכן יהודי! תמונת היום, הידעת, הציטוט היומי - אפשר להכניס בהם המון תוכן, כך עושים בוויקיפדיה וזה עובד נהדר. רק צריך השקעה. ובכל אופן זה ממש לא מיותר כפי שרואה את זה מוסיף. אנו בהחלט גם אנציקלופדיית חול, והרבה מהמשתמשים ודאי רואים בזה חלק חשוב. הדרך הנכונה לאיזון היא הוספת תכני קודש כפי שכתבתי וכך יהיו התחלפויות אקראיות לסירוגין. אגב, ישנה גם אפשרות כשיש דף-יומי מעניין לשבץ הידעת ספציפי שיופיע ביום הופעת הדף וכן הלאה. או ציטוט. דוד (שיחה) 16:42, 28 בספטמבר 2017 (IDT)
דוד, ברשימת המעקב אין עדיין. זה שלא בדקתי מה יש זה בשל חוסר הפנאי שלי, כך שאפילו את העמוד הראשי לא פתחתי היום, אני עובד כרגע רק מרשימת המעקב כדי לא לפספס דיונים חשובים, בעז"ה כשאשוב עוד חודש במלוא הכח החלקי שבן ישיבה יכול להשקיע אשים לב ליותר פרטים ואעבור בדפים חשובים אחרים. בברכה, מכה"כ (שיחה) 17:28, 28 בספטמבר 2017 (IDT)
שלום דוד ומוסיף והולך. מה הוחלט בנושא הדף היומי? האם לגנוז את הרעיון או להתחיל בהכנת רשימות ערכים?
אגב, לאחר שגלגלתי את העומד הראשי עד הסוף (לא זכור לי שעשיתי זאת מאז כניסתי הראשונה), אגלה את דעתי האישית שכל המקבצים שהודחקו לסוף (בתי כנסת, פורטלים נבחרים, המקבץ על "סופרים חרדיים" וכו'), ואף התמונה השניה שם מיותרים -לטעמי- לחלוטין, למה צריכים לשתי תמונות יומיות. לטעמי, די ברשימת הפורטלים, התמונה היומית, האירועים היומיים העבריים והלועזיים, ערכים בפרשה, ותו לא (ואולי להוסיף גם את תבנית האישים). צב"י (שיחה) 12:31, 13 באוקטובר 2017 (IDT)
על מקבץ הערכים שמדובר, זה נראה לי בסדר. איך שאני משער, מדובר על 4-8 ערכים בממוצע לדף, ובאגדות אף כפול. יותר מכך זה כבר הופך ליבש קצת. מוסיף והולךשיחה • כ"ג בתשרי ה'תשע"ח • 16:27, 13 באוקטובר 2017 (IDT)
יצרתי את הדף הזה, אשמח לקבל בקורת. צב"י (שיחה) 13:56, 15 באוקטובר 2017 (IDT)

מקבצי ערכים

האם מישהו מתכוון לעשות מקבץ ערכים מיוחד לערב יום כיפור? או שיהיה אותו מקבץ לכל עשי"ת? אם כך או כך צריך לסדר זאת כאן. דוד (שיחה) 16:56, 28 בספטמבר 2017 (IDT)

כשיצרתי את התבנית, עשיתי בכוונה אחד לכל הימים הנוראים, משום שתשרי שייך לכל החודש, וימים נוראים, תשובה, סליחות, אבינו מלכנו, ונתנה תוקף וכו' שייכים ליוה"כ כמו לר"ה, וכן גם עשרת ימי תשובה. במקום לכפול, לשלש ולרבע את רשימה זו עבור ר"ה, עשי"ת, עריו"כ ויוה"כ, כללתי אותם בצורה זה. זה לא אמור להפריע. גם היום, אנחנו עדיין בהשראה הישירה של ר"ה... מוסיף והולך (שיחה) 17:45, 28 בספטמבר 2017 (IDT)
כאמור, אם כך או כך צריך לסדר זאת כאן. דוד (שיחה) 19:24, 28 בספטמבר 2017 (IDT)

ערך איכות

דוד בעמוד הראשי כבר יומיים נמצא הערך האם גוגל עושה אותנו טיפשים? אני לא מבין מה כל כך חשוב בו (אם לא כדי להעביר מסר לציבור) יהודהשיחה • ל' בתשרי ה'תשע"ח • 10:26, 20 באוקטובר 2017 (IDT)

ראשית, הערץ המומלץ/איכות מתחלף מידי פעם, אם אנשים יואילו להרחיב את מעגל הערכים הללו (זה לא קשה, יש מספיק מוכנים מוויקיפדיה) - תדירות ההתחלפות תגבר.
שנית, איני סבור שהערך הזה צריך להיות חשוב במיוחד, בדיוק כמו בוויקיפדיה - הוא אמור להיות פתח הצצה לקוראים לסקרן אותם להעשיר את ידיעותיהם בעוד נושא מעניין, כאשר כיאה לערך המוצע בעמוד הראשי מוצעים רק ערכים שנבחרו כאיכותיים במחינת רמת האניצקלופדית על פי כמה קריטריונים.
מלבד זאת, הערך דווקא חשוב מאוד. מדובר במחקר מפורסם עד מאוד, שהביא לפריצת דרך בעולם הרחב להבנה מה שבציבור שלנו תמיד הבינו - נזקי האינטרנט. כך שבמקרה דווקא ערך זה חשוב הן ברמה הכללית והן ברמה החרדית. עליך לזכור שאננו אנציקלופדיית יהדות אלא אנציקלופדיה יהודית, ודו"ק. דוד (שיחה) 10:57, 20 באוקטובר 2017 (IDT)
יישר כוח דוד הבנתי את מה שכתבת בסוף ההודעה הקודמת לכן שאלתי את שאלתי. אם היינו "אנציקלופדיית יהדות" היה מקום להדגשת ערך שכל מטרתו העברת מסר יהודי לציבור אבל היות וזה לא כך לא הבנתי למה נבחר הערך הזה דווקא. אגב איך עורכים בעמוד הראשי ניסיתי ולא הצלחתי. יהודהשיחה • ל' בתשרי ה'תשע"ח • 11:33, 20 באוקטובר 2017 (IDT)
ערך זה הוא מקרי, אחד מהרבה ערכים אחרים, חלק יהודים וחלק לא, חלק בעלי מסר מקרי וחלק לא.
איך עורכים? בכל ריבוע המכיל תוכן יש בפינתו סמליל, תמונה קטנה. לוחצים עליה ומגיעים לדף המיזם של תוכן המשבצת הזו. שם בדרך כלל קל לראות איך ומה לערוך. אם רוצים לערוך תבנית ספציפית זה קל יותר, אם רוצים משהו מהותי יותר כמו הוספת תוכן חדש לימים חדשים - יש לעקוב אחר ההוראות המפורטות ולהיעזר בי במקרה הצורך. דוד (שיחה) 14:45, 20 באוקטובר 2017 (IDT)
חשבתי על הערכים שחמט, או מניין השנים בלוח העברי. אבל נראה לי ששניהם צריכים טיפול. בעיקר להכחיל את כל הקישורים אבל גם לעריכת אספקלריה. יהודהשיחה • ב' בחשוון ה'תשע"ח • 16:42, 22 באוקטובר 2017 (IDT)
איזה טיפול הם צריכים? הם מומלצים בוויקיפדיה מה ראית בהם רע? אספקלריה - את שניהם אני ייבאתי וטיפלתי, איני רואה בהם שום פסול. כמובן שמניין השנים הוא יותר עדין, אבל בעייתיות אין בו כרגע. אדרבה, קח אומץ ועשה את זה. קח בחשבון שאין צורך לכתוב תקציר - התקציר כבר קיים בוויקיפדיה - וקרוב לוודאי שגם כבר יובא אלינו. צריך רק למצוא אותו. עקוב אחר ההוראות כנ"ל. דוד (שיחה) 16:05, 23 באוקטובר 2017 (IDT)
דוד ראיתי שרוב הקישורים אדומים. אספקלריה בדקתי רק מלמעלה. אולי אעשה את זה בהמשך כעת אני רוצה לנסות לעבוד על אחרים. נראה לי כעת שראוי מלכתחילה להימנע מלייבא ערכים עם תבנית עריכה או שיכתוב. יהודהשיחה • ד' בחשוון ה'תשע"ח • 20:41, 23 באוקטובר 2017 (IDT)
דוד התחלתי להתעסק בערך שחמט ייבאתי גם את דף השיחה, ראה שם (לא הספקתי למחוק את כל ההיסטוריה המיותרת)יהודהשיחה • ד' בחשוון ה'תשע"ח • 20:58, 23 באוקטובר 2017 (IDT)
מצטער, לא ממש מבין מה אתה רוצה לעשות. ממתי אנו מייבאים דפי שיחה? למה? מה רע בערך כפי שהוא? מדוע יש לך בעיה פשוט להציג את התקציר שלו בעמוד הראשי ככל הערכים המומלצים האחרים? דוד (שיחה) 21:05, 23 באוקטובר 2017 (IDT)
אולי עכשיו, תבין. יהודהשיחה • ד' בחשוון ה'תשע"ח • 17:30, 24 באוקטובר 2017 (IDT)
אתה מתכוון לומר שבגלל הנקודות שהעלת הערך עדיין אינו מושלם דיו ואינו מתאים להיקרא מומלץ ועוד בעמוד הראשי? דוד (שיחה) 17:37, 24 באוקטובר 2017 (IDT)
כן יהודהשיחה • ד' בחשוון ה'תשע"ח • 17:40, 24 באוקטובר 2017 (IDT)
לאור הכמות הקטנה של המומלצים המוצגים כרגע בעמוד הראשי, ובהשוואה לבקרה שהם עברו, ולאור כך שהערך בכל אופן עבר את מנגנון הביקורת הקפדני של וויקיפדיה לערכים ובחר על ידם כערך מומלץ - הייתי מעט יותר סלחן בעניין זה ולא ממתין לתיקון העניין. דוד (שיחה) 17:53, 24 באוקטובר 2017 (IDT)
תראה את הנסיונות שלי לא יודע למה לא הצליח, שם כן הצליח יהודהשיחה • ו' בחשוון ה'תשע"ח • 19:40, 25 באוקטובר 2017 (IDT)
יהודה 1 - אין צורך למחוק תקציר קיים. עמלתי הרבה ליצור את מערכת הערכים המומלצים וליצור את הגלריה הנוכחית, גם אם זה לא מושלם אפשר לשפר את הקיים (לנסח, להכחיל קישורים) או להוסיף חדש, אבל אין טעם למחוק. כדי להוסיף חדש גש לכאן ופעל על פי ההוראות הברורות "כיצד להוסיף תקצירי "ערכים מומלצים" חדשים?". דוד (שיחה) 22:38, 25 באוקטובר 2017 (IDT)
דוד הוספתי 028 אבל ראיתי שברשימה לפי חודש חוזר ל-001 אחרי 025. יהודהשיחה • ו' בחשוון ה'תשע"ח • 09:47, 26 באוקטובר 2017 (IDT)

היכן ראית? דוד (שיחה) 11:44, 26 באוקטובר 2017 (IDT)

לא יודע היכן ראית. מכל מקום צדקת. את מספר התקצירים הרצים מעדכנים כאן. עידכנתי את זה מ-25 ל-28. כל הכבוד על העבודה - נחמד שפעם ראשונה מישהו עושה זאת חוץ ממני. שים לב רק שהשמטת את זה, וזו אשמתי כנראה כי הייתה טעות [1]. תודה רבה, מחכים להמשך! דוד (שיחה) 12:00, 26 באוקטובר 2017 (IDT)
דוד ראיתי דרך רשימה לפי חודש הקישור נמצא בדף פורטל:ערכים מומלצים. צריך בכלל לתקן היום הערך המומלץ הןא 015 ולא קיים בתבנית יהודהשיחה • ו' בחשוון ה'תשע"ח • 15:52, 26 באוקטובר 2017 (IDT)

תבנית ברוך דיין האמת

נהניתי מהרעיון. כל זמן שזה מוגבל רק למי שכבר יש עליו ערך בהמכלול. אומר מעטשיחה • כ' בחשוון ה'תשע"ח • 15:14, 9 בנובמבר 2017 (IST)

לאחר התנגשות: ברצוני לעלות לדיון סוג של תבנית חדשות, בהמשך לתבנית ששמתי ביממה האחרונה על הרב יפה. השיקולים שאני מציע הם כדלהלן:
 • משבצת חדשות היא טובה וראויה. (בגבול הטעם הטוב, הכל כדי לסקרן אנשים אל תוך ערכים - איננו פורטל תוכן/חדשות)
 • אין שום טעם למשבצת שלא מתוחזקת באופן שוטף. אסור להיראות לא מעודכנים
 • תחזוק שוטף דורש אחריות מלאה של לפחות איש אחד, אין ביכולתנו כיום לעמוד בזה
 • חדשות הנוגעות לעולם הכללי יזקו עוד פחות למתחזק
 • חדשות בעולמנו הם פחות שוטפות, הן מעת לעת, ואפשר להגבילם לחדשות מסוג מסויים עם תבנית מיוחדת כמו זו של ברוך דיין האמת ואולי לחשוב על עוד אחת או שתיים על אותו רעיון.
 • זה הרבה פחות עמוס ומורכב טכנית מאשר כל שאר הפרוייקטים של העמוד הראשי (מעניין מישהו חוץ ממני?)
 • זו לא משבצת קבועה, ולא תצופף את העמוד הראשי.

אשמח לשמוע דעתכם, ואם יש מתנדבים לשתף פעולה. דוד (שיחה) 15:24, 9 בנובמבר 2017 (IST)

סליחה, ההתנגשות הלחיצה אותי, ושכחתי לתייג את איש החדשות שלנו - נלסון. דוד (שיחה) 15:25, 9 בנובמבר 2017 (IST)

פטירת הרב שטיינמן

מאורע עצוב זה מעלה שוב את השאלה על הצבה מתאימה של תבנית כזו באירועים מסויימים. מובן, שאי אפשר לעשות זאת ככל העולה על הרוח ללא מדיניות מסודרת, אני מציע לקבוע מדיניות בה דמויות בולטות במיוחד יהיו זכאיות למסגרת כזו שתופיע, ניתן לראות כאן את הפיילוט הראשון שעשיתי בעת פטירת רבי דב יפה. הצעה נוספת היא שהמסגרת לא תיוחד רק לברוך דיין האמת, אלא לאירועים חדשותיים בודדים מסויימים שיוחלטו, בעולם היהודי כמובן.

הצעתי המעשית כרגע היא העלאת משבצת כזו כין על הרב יפה כך על הרב שטיינמן להיום, כדי לתת למכלולאים הזדמנות נוספת להתרשם, וכדי לפתוח דיון להחלטה על מדיניות מסודרת. מתייג את אומר מעט מוסיף והולך יוסף נלסון האלקושי איש גלילי יהודה שמחה ולדמן צב"י יהודה 1 אלי ביקורת יוליוס ומזמין את כל השאר איש בשמו הטוב יבורך. ההחלטה כמובן, לגבי היום, צריכה להיות מיידית, והיא תהיה מעין התווית כיוון לגיבוש מדיניות. דוד (שיחה) 08:49, 12 בדצמבר 2017 (IST)

Symbol support vote.svg בעד יוסף (שיחה) 09:13, 12 בדצמבר 2017 (IST)
צריך לשים לב, כאשר עושים כזה דבר אנו נכנסים לדיונים ופוליטיקות מי ראוי לברוך דיין האמת ומי לא, וכו' הָאֶלְקֹשִׁי (שיחה) 10:02, 12 בדצמבר 2017 (IST)
אם כי אישית הייתי נהנה, אבל למעשה זה אנציקלופדיה ואין כאן מקומו. א) אולי יש מקום אחר מלבד העמוד הראשי אשר שם אפשר להודיע על זה ולדבר על זה. ב) מטבעם של דברים הערך על הרב שטינמן זצ"ל יהיה בראש עמוד שינויים אחרונים היום, ואולי אף במשך כמה ימים. גם זה נקרא שהוא בראש הכותרות "בעמוד הראשי", והוא לכבודו. אומר מעטשיחה • כ"ד בכסלו ה'תשע"ח • 10:17, 12 בדצמבר 2017 (IST)
Symbol support vote.svg בעד. במרחב הראשי של המכלול אנחנו אנציקלופדיה, אך דין העמוד הראשי כדין פורטל, שלא נועד לכתיבת מידע כי אם להנגשת מידע מסויים והנחצתו. נדמה לי שקל יותר להגיע לערך הרב שטיינמן (שיצבור היום הרבה צפיות) דרך תבנית בעמוד הראשי.
אודות שאלת האלקושי! כל מערכת עיתונאית יודעת אחרי כל הפוליטיקות, איזו ידיעה חשובה לציבור קוראיו ומקצה בשבילה את כל העמוד הראשי ואיזו ידיעה אינה חשובה כי אם למקדמי אג'נדה מסויימת. נדמה לי שכל ידיעה שתופסת את כל העמוד הראשי בעיתונים החרדיים זכאית לתבנית בעמוד הראשי שלנו. צב"י (שיחה) 10:50, 12 בדצמבר 2017 (IST)
Symbol support vote.svg בעד איש גלילישיחה • כ"ד בכסלו ה'תשע"ח • 11:27, 12 בדצמבר 2017 (IST)
Symbol support vote.svg בעד אני סבור שכשם שיש משבצת חדשות בוויקיפדיה, יש מקום לכזו אצלנו. אלא שמשום שאנו עוד לא מסוגלים לתחזק משבצת כזו. כ"כ כמו שהם מתמקדים במה שמעניין אותם (למשל, תוכבה אם שמת לב), כך אנו צריכים במה שמעניים אותנו. לפיכך אני סבור שפתרון מתאים לנו הוא דברים ספציפיים, שלא דורשים הרבה השקעה, כגון ברוך דיין האמת ספציפי למקרים בולטים. וכן דברים מתחום העניין שלנו. ברגע שעושים משבצות לנושא ספציפי (ברוך דיין האמת ואולי עוד אחד שניים דברים דומים) נפטרים מים האירועים האחרים. ובתוך אירועים אלו - ניתן לקבוע מדיניות של חשיבות כמו בכל דבר. למשל מישהו שהגיעו אלפים ללוויתו וקריטריונים נוספים. דוד (שיחה) 11:29, 12 בדצמבר 2017 (IST)
אומר מעט - דף השינויים האחרונים זוכה לאחוז קטנטן מהצפיות של דף העמוד הראשי. האלקושי - מתייג אותך לתשובתי הנ"ל. דוד (שיחה) 11:31, 12 בדצמבר 2017 (IST)

──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── אני לא יודע, אולי המקום לזה הוא בכלל בהמכלול:שיח עורכים, אמנם זה בעיקר לדיונים אבל לכאורה מתאים גם להודעות לציבור.--יהודהשיחה • כ"ד בכסלו ה'תשע"ח • 12:10, 12 בדצמבר 2017 (IST)

Symbol support vote.svg בעד, בנוגע לקריטריונים עוד נצטרך לקבוע. --אלישיחה • כ"ד בכסלו ה'תשע"ח • 14:33, 12 בדצמבר 2017 (IST)

אני דווקא Symbol oppose vote.svg נגד חזק, ולא רק נגד התבנית, אלא בעיקר נגד קיום הדיון הבהול. זו פעם שנייה שהדיון עולה ביום הפטירה ("שעה שמתו מוטל לפניו"), וזה מעיד על עירוב תחושות אישיות שאינן בהכרח בעלות אופי שקול ואנציקלופדי. יועצי קופות הצדקה למיניהן ממליצים על פתיחת קרנות עוד בתוך ימי השבעה. כשהסיפור עדיין חם וצורב. תבנית שצפה ונעלמת לפי המאורעות היא משהו לא אנציקלופדי, ואפילו אנטי-אנציקלופדי. בשביל ציון הידיעה יש פתרונות אחרים. אלא שאני מבין שאין טעם לדון בזה כעת, מהסיבות הנ"ל. אשמח אם המשיבים שחשיבות האנציקלופדיה ורמתה חשובה להם ייקחו צעד אחורה, וימתינו עם הדיון לעוד חודש. כולנו תקווה שלא נמצא כלל שימוש בתבנית זו, שיקויים בנו "ובלע המוות לנצח". מוסיף והולךשיחה • כ"ה בכסלו ה'תשע"ח • 19:44, 12 בדצמבר 2017 (IST)

Symbol support vote.svg בעד, דברי מוסיף והולך. הָאֶלְקֹשִׁי (שיחה) 19:46, 12 בדצמבר 2017 (IST)
כדאי שהמצדדים בעד יחדדו מהו המטרה של הצבת ידיעות כאלו בעמוד הראשי. בודאי לא כדי ליידע את הציבור כי הרי כולנו שמענו על זה ממקורות אחרים. אומר מעטשיחה • כ"ה בכסלו ה'תשע"ח • 19:59, 12 בדצמבר 2017 (IST)
מטרת הפורטלים ומטרת העמוד הראשי היא הנגשת ערכים מסויימים לקוראים, ומטרתם המוצהרת אינה אנציקלופדית. ולכן למרות שכולנו שמענו את החדשות, לא נפל בדעת כולנו להכנס לערך ולעדכן. ורק על ידי הצבת הערכים בעמוד הראשי יתפתו אנשים להיכנס לערך ואולי אז יעדכנו ויערכו. צב"י (שיחה) 13:08, 15 בדצמבר 2017 (IST)
כ"כ המשבצת מכילה ערכים נוספים קשורים, כנהוג, ולא רק את ערכו. נימוקים נוספים פירטתי בתחלת הדיון הראשון, לעיל תחת הכותרת הראשית. בוט ייבוא (שיחה) 15:11, 15 בדצמבר 2017 (IST)
בשביל להיכנס לערך ולעדכן אין צורך בתבנית עיתונאית בולטת. די בשורה בתוך תבנית כללית לחדשות ולאירועים, כפי שיש בוויקי. תבנית זו היא קבועה ורק תוכנה משתנה. היא פחות צעקנית. אם אנו לא מסוגלים עדיין לספק לה תוכן, אז אין סיבה להסתובב עם נעלי הזהב של המלך החלמאי. יהיה בלי. המטרה אינה מקדשת את האמצעים. אנו יכולים גם לשים מדיה מרצדת בעמוד הראשי, עם בלונים נפתחים וכו' כדי לגרות את הקוראים להיכנס לקרוא ולערוך. חושבני ששיטה זו היא מסחרית אך לא אנציקלופדית. את הערכים הנוספים ודאי שאין עניין לשים בתבנית זו. יש לנו הרבה ערכים לשים בעמוד הראשי, ואיני רואה כל חשיבות מיוחדת באלו דווקא. אני קורא לכולם להרחיק פוקוס ולזכור את מעמדנו: אנציקלופדיה שנותנת ידע ניטרלי ככל הניתן. מה שיבקש הקורא - יקבל. סחיטת מיותרת של גולשים לשם קריאה או עריכה בעקבות אירועים חמים וכו' - מקומה ברייטינג עיתונאי. מוסיף והולךשיחה • כ"ט בכסלו ה'תשע"ח • 13:11, 17 בדצמבר 2017 (IST)

חידוש הדיון

כעת, כשהדיון אינו מעכשיו לעכשיו, בהחלט מתאים לדון בו. אני חוזר על הצעתי הנ"ל. עיקר הדגש בה היא לקיחת רעיון משבצת החדשות מוויקיפדיה, אך בצורה מצומצת מאוד ויהודית יותר. צורה זו תתאים לנו הן מצד שימת הדגש היהודי המתאים לקוראים, והן מצד יכולת תחזוקת החדשות שלנו כיום - עד להודעה חדשה.

אני אכן מסכים כי אין עניין בתבנית צעקנית. אפשר לצמצם ולעדן מאוד את התבנית שהצעתי. מה שחשוב זה שהתבנית תכלול רק סוג מסויים ומצומצם של אירועים מוגדרים מראש, ושהיא תופיע אוטומטית במקרה שיש תכנים כאלו, ותעלם כשאין. כך היא רק תועיל מבלי להזיק. דוד (שיחה) 01:05, 2 בינואר 2018 (IST)

אני עדיין בשלי. אפשר לדון על צמצום ועידון, אך חשוב לדעת קודם מהו. מוסיף והולךשיחה • ט"ו בטבת ה'תשע"ח • 13:30, 2 בינואר 2018 (IST)
ניתן פשוט לצור את תבנית החדשות מויקיפדיה כמו שהיא. רק שהיא תופיע רק כשהזינו בה תכנים לאותו יום. יוסף (שיחה) 20:19, 6 בינואר 2018 (IST)
זה יהיה מאוד לא רציני, או שיש חדשות או שאין, לא יום כן יום לא. זה לא כמו ההצעה שלי שמדברת על חדשה אחת פעם בכמה ימים מקסימום. התבנית הוויקיפדית דורשת לפחות 6-7 חדשות בשבוע, לא לעניין שהיא תופיע רק לעיתים. דוד (שיחה) 21:28, 6 בינואר 2018 (IST)

חידוש תכני העמוד הראשי - והסרת תכנים מיותרים

לאו כמה וכמה תלונות ממכלולאים על חלקו התחתון של העמוד הראשי, הגיע הזמן להחליט מה מתוכו ראוי להשאיר ומה להוריד, או איך אפשר לשפר את הקיים. ברצוני לבקש את חוות דעת המכלולאים בקשר לחלקו התחתון של העמוד. אני מדבר על 6 מרכיבים:

 1. החלוקה למקטעי קודש וחול עם כותרות
 2. תבנית אישי ישראל
 3. תבנית תולדות עם ישראל הנמצאת בתוך הלשוניות שתחת מכלול הקודש.
 4. שאר הלשוניות (קבלה, מנהג, בתי כנסיות, ספרי קודש)
 5. תבנית הפורטלים הנבחרים
 6. תבנית הקטגוריות הנבחרות

אנא הביעו את דעתכם לגבי כל אחד מהנ"ל האם אתם בעד להשאירו או להסירו. כשאתם מחוים דעה אנא קחו בחשבון את התוצאה של כל המרכבים הנ"ל, למשל, אי אפשר להוריד את כל הרשימה ולהשאיר רק את כותרות המקטעים, וכן הלאה. התוצאה הסופית הכללית צריכה להיראות סביר.

אפשר גם כמובן להציע חלופות/רעיונות/עצות לשיפור וכו', רק קחו בחשבון שמדובר בשלב זה על שינויים לא משמעותיים של תוכן או עיצוב, שינויים משמעותיים לא יקרו ברגע אחד ואינם מן הדיון כרגע.

דוד (שיחה) 01:00, 2 בינואר 2018 (IST)

שלום דוד.
הבעתי כבר את דעתי מזמן שאת כל החלק התחתון ניתן להוריד, כלומר מספרים 2-6, ולהותיר רק את החלק העליון (פורטלים, תמונה, אירועי היום עברי ולועזי, קטע הידעת, ואולי אף ציטוט). בתמונות ניתן לשלב מן הקודש ומן החול. כאמור, זוהי דעתי האישית. צב"י (שיחה) 14:40, 2 בינואר 2018 (IST)
תודה על דעתך. כאמור - אין טעם להוריד מ2-6 ולהשאיר רק כותרות ריקות (1), וכמו כן אין מי שייצור כרגע את הפרוייקט הגדול של שילוב תמונות הקודש והחול. אנא הצע משהו מעשי שלוקח נקודות אלו בחשבון. דוד (שיחה) 14:43, 2 בינואר 2018 (IST)
כריכת אידאה באילוצים טכניים נראית לי לא מתאימה. נדון תחילה על מה רצוי, ואחר כך על אם ניתן ליישם זאת ואיך.
1. BA candidate.svg נגד חלש. לא הכרחי. 2. GA candidate.svg בעד חלש. 3. GA candidate.svg בעד מותנה. אם מישהו יטפל בתוכן כמו שצריך, ניתן להשאיר. לא רואה כעת מישהו מתאים שיתנדב לכך. לכן, בינתיים, אפשר להסיר. 4. Symbol oppose vote.svg נגד חזק. רדוד ולא קשור. 5. Symbol oppose vote.svg נגד. 6. Symbol oppose vote.svg נגד. מוסיף והולךשיחה • ט"ו בטבת ה'תשע"ח • 14:50, 2 בינואר 2018 (IST)
קיבלתי לגבי סדר הדיון. ועכשיו תורי: 1. Symbol question.svg מתלבט 2. Symbol support vote.svg בעד 3. Symbol support vote.svg בעד - טיפול מינימלי בתוכן יספיק. 4. Symbol oppose vote.svg נגד 5. GA candidate.svg בעד מותנה בשיפור עיצוב, ובחירת פורטלים מתאימים. 6. Symbol oppose vote.svg נגד מותנה - אם מישהו יציע קטגוריות איכותיות ושיתנו זווית הצצה ייחודית למכלול אשנה את דעתי. דוד (שיחה) 15:05, 2 בינואר 2018 (IST)
Symbol neutral vote.svg נמנע, ענייני עיצוב ומיתוג אינם הצד החזק שלי. איש גלילישיחה • ט"ו בטבת ה'תשע"ח • 16:49, 2 בינואר 2018 (IST)
 1. בעד רק קודש
 2. בעד קטגוריות ולא תבנית (עדיף עם תמונות כמו כמו בשיש כיום בקטגוריות הנבחרות)
 3. בעד קטגוריות ולא תבנית(כנל)
 4. בעד קטגוריות ולא תבנית(כנל)
 5. נגד
 6. נגד
מבחנתי המטרה של כל זה היא. אחד- ליצור סוג של סיום לעמוד הראשי במקום הסיום שיש בויקיפדיה (מיזמים אחרים של קרן ויקימדיה). שתים- לסיים בדגש על הצד היהודי של האתר. יוסף (שיחה) 01:44, 3 בינואר 2018 (IST)
יוסף - ראשית, ואם נשאיר רק את חלק הקודש, היכן תיכנס תמונת היום של החול? שנית, לא הבנתי מה זה קטגוריות ולא תבניות. מדובר על תבנית קיימת המכילה תוכן, האם אתה בעד להשאירו או לא? יצירת תוכן חדש (שלא הבנתי מהו) אינה עומדת כעת לדיון, אלא אם מדובר בעניין של מה בכך. דוד (שיחה) 08:24, 3 בינואר 2018 (IST)
נסיר את גם התמונה (בהמשך יהיה נתן לשבלב חלק מתוכם בתמונה למעלה). קטגריות כמו שיש כרגע בבבתי כנסת, זה לוקח דקות לעשות זאת במקום התבניות אם התוכן. התבניות חלקם בעיתיות (תולדות ישראל) וחלקם דלות. אבל הקטגוריות מציגות את הכל וללא בעיות. יוסף (שיחה) 20:15, 6 בינואר 2018 (IST)
אקיצור - הצעתך היא מכל בתכנים המוזכרים פה להשאיר רק את הלשוניות, ותשכון הלשוניות יהיה רשימת קטגוריות בהתאם לנושא הלשונית. אני Symbol oppose vote.svg נגד הסרת תמונת החול מהעמוד הראשי, למרות שהיא לא עברה די התאמה לצרכי המכלול, עדיין מדובר בתוכן איכותי יחסית למה שיש לנו להציע בעמוד הראשי. לגבי רשימת הקטגוריות - אני סבור שיש מקום לשקול את זה אך לא באופן שהצעת, אך נוכל לבדוק אתזה רק לאחר ריענון הקטגוריות שיקרה אם ירצה ה' בקרוב ממש, אז ניתן לבדוק מה מכילות הקטגוריות ואם יש טעם ליצור תוכן לעמוד הראשי המסתמך על קטגוריות. מכל מקום לעת עתה אני מפרש את דעתך שכל עוד התכנים כפי שהם אתה בעד להסיר את הכל, תקן אותי אם טעיתי. דוד (שיחה) 21:35, 6 בינואר 2018 (IST)
יהודה 1? אומר מעט? יהודה שמחה ולדמן? צב"י - תגובה סופית? דוד (שיחה) 20:33, 9 בינואר 2018 (IST)
אני עדיין בעד להסיר את כל החלק התחתון ולהקל על הדף. אין צורך בעמוד ראשי בדף מתארך. ולכתתחילה יש להכניס לדף רק חלק שהעין תקלוט בפתיחת הדף מבלי צורך לגלול. מהכותרת "מכלול הקודש" ומטה הכל מיותר ומכביד. צב"י (שיחה) 22:39, 9 בינואר 2018 (IST)
מצטרף לדברי ר' צב"י. אומר מעטשיחה • כ"ג בטבת ה'תשע"ח • 23:29, 9 בינואר 2018 (IST)
אני עם צב"י. אין לי משהו נגד התמונה המומלצת בנושא חול, אבל הצורך בגלילה וכל החלק הנוסף מכבידים נורא, ניתן במקום לשים את התמונות המומלצות בלשוניות. בברכה, מכה"כשיחה • ג' בשבט ה'תשע"ח • 09:18, 19 בינואר 2018 (IST)

Davidnead רק כעת ראיתי את הדיון הזה. (היתה תקופה שהדף היה חסום לי). אני חושב שלעת עתה כדאי בכלל למחוק את כל מה שיש בעמוד הראשי מתחת לתפריט. ואולי לעשות תפריט נוסף של שאר הדברים אבל בלי תמונות וכו'. הסיבה היא שלא כל הערכים המומלצים עברו כאן טיפול ראוי וכן התמונות עלולות להיות בעייתיות או שנויות במחלוקת). גם ערכי הקודש לצערינו לא מושלמים כאן. אז חבל לגרור לזה. יותר טוב לכתוב שהאתר בבניה ולכן תוכן שיכול להיות מוצג כאן לא מוצג כעת. כאשר כל התבניות יושלמו נדון מחדש את מה להכניס ומה לא. יהודהשיחה • י"ג בניסן ה'תשע"ח • 19:34, 28 במרץ 2018 (IDT)

בעיקרון אני יכול לומר שאני GA candidate.svg בעד מותנה להכל. שיהיה תוכן כמו שצריך. ושיתפוס רק את כל העמוד ולא יצטרכו לגלול.יהודהשיחה • י"ג בניסן ה'תשע"ח • 19:38, 28 במרץ 2018 (IDT)
אני חוזר שוב לדיון עם פרט נוסף על 4 אני Symbol oppose vote.svg נגד הקבלה וGA candidate.svg בעד חלש לשאר. (זה לא חבדפדיה כאן) יהודהשיחה • י"ג בניסן ה'תשע"ח • 19:48, 28 במרץ 2018 (IDT)

שינוי התאריך וספירת העומר בזמן

עכשיו (בעת כתיבת שורות אלו) כב אייר, 7/5/18, לז בעומר, אחרי חצות הלילה. ובעמוד הראשי שלמכלול מופיע עדיין התאריך והספירה (זה מופיע כדי להזכיר למי שען לא ספר שיספור - הספירה הלא-נכונה) של אתמול? יש סיבה לזה? אאלפך (שיחה) 00:09, 7 במאי 2018 (IDT)

אם אני מבין נכון זה בעייה טכנית. התאריך מתחלף רק בחצות. בנוסף כשאתה רוצה לראות את הדף כמו שהוא אמור להיראות עכשיו יש לרענן אותו. בדרך כלל יותר טוב ללחוץ על ריענון בתפריט הנוסף בצד שמאל למעלה (תפריט נסתר).--יהודהשיחהבואו נבנה את המכלול ביחד • כ"ב באייר ה'תשע"ח • 13:40, 7 במאי 2018 (IDT)
תודה אאלפך על שימת הלב לזה. העברתי למתכנת שיטפל בזה. נקווה שהוא יגיע לזה במהרה מפני שיש לו רשימת משימות ענקית--יוסף (שיחה) 14:31, 7 במאי 2018 (IDT)
אני לחצתי ריענון הרגיל, אחרי חצות. אולי כדאי שבינתיים מישהו יעדכן כל יום בצאת הכוכבים ידני? אאלפך (שיחה) 07:39, 8 במאי 2018 (IDT)
אאלפך צריך לבדוק אם התבנית {{ספירת העומר-ספרד}} מתעדכנת בזמן אולי נשים אותה לבנתיים, מה דעתך?. יוסף (שיחה) 09:01, 8 במאי 2018 (IDT)
מסכים בהחלט, אך הצעתי שאם מישהו זוכר שיחליף ידני. אאלפך (שיחה) 09:44, 8 במאי 2018 (IDT)

מספר הערכים

המידע הסטטיסטי במיוחד:סטטיסטיקות שבנוי בעצם על מילת המפתח {{מספר ערכים}} מוסיף אחד על כל דף שנוסף למרחב הערכים חוץ מדף הפניה. אבל כשמוחקים דף הוא לא מוריד אחד. כך נוצרת כפילות כאשר נמחק דף ואחר כך משוחזר. כמו כן ערכים המסומנים ב{{לא מתאים}} נספרים כעוד ערך בזמן שזה בעצם פיקטיבי. למעשה האמת היא שעדיין אין 50,000 ערכים.--יהודהשיחהבואו נבנה את המכלול ביחד • ב' בסיוון ה'תשע"ח • 18:59, 15 במאי 2018 (IDT)

מפעילי מערכת‏, הבעיה עדיין קיימת??? 25px מישהו (שיחה) 16:44, 11 בספטמבר 2019 (IDT)
מישהו, דף הסטטיסטיקה פועל כמו שצריך (חוץ ממספר משתמשים פעילים) ולכן מספר הערכים הוא נכון. זה כולל הדפים החסומים "דף לטיפול" ו"דף מותאם". אני מקווה שבקרוב דפים חסומים יצאו מהספירה. מוטיאל (שיחה) 17:31, 11 בספטמבר 2019 (IDT)
מצוין. תודה25px מישהו (שיחה) 20:47, 14 בספטמבר 2019 (IDT)

סידור הטבלה במכלול העולם החרדי

מוטיאל שרגא עמוס חדד אליצור רבי עקיבא נער שוליים שיניתי את הסדר {{ערכים שנוצרו על העולם החרדי}} אני מציע שיערכו את זה בהסכמה משותפת. דבר הנמצא בעמוד הראשי, חשוב שיהיה בו סדר הגיוני ולא שייכתב לפי המזדמן. אני חושב שחלק מהשינויים שלי עדיין צריכים תיקון אבל אני לא מספיק מתמצא. יישר כוח--יהודהשיחה • כ"א בחשוון ה'תשע"ט 09:42, 30 באוקטובר 2018 (IST)

מסגרת "היום בהסטוריה" בעמוד הראשי - מבוסס על תאריכים לועזיים...

לענ"ד לא מתאים לאנציקלופדיה לבסס מאורעות הסטוריים על תאריכים לועזיים. על פי הרמב"ן יש איסור למנות לפי חודשי העכו"ם. בפרט שחלק גדול מהשמות של החודשים הם על שמות של עבודה זרה וכיו,ב --טישיו (שיחה) 10:27, 21 ביוני 2019 (IDT)

טישיו זה נידון ישן ומחלוקת ידועה. לגבי ההתאמה לאנציקלופדיה, אי אפשר להתעלם מהתאריכים הלועזיים כי קשה להתאים את הנתונים ההסטוריים לספרים שהם נכתבו בהם אם לא יהיו כתובים התאריכים הלועזיים כמו שכתוב בספרים שמהם מעתיקים. אמנם אכן ראוי שהם יהיו בסוגריים, ובפרט כשהנידון על דבר הנוגע לנושאים יהודיים. כל זה לגבי מרחב הערכים. לגבי העמוד הראשי באמת נראה גם לי שראוי שהמסגרת תהיה על תאריכים עבריים ולא לועזיים. אמנם צריך ידע טכני בשביל ליצור את זה מחדש. יהודהשיחה • ט' בתמוז ה'תשע"ט • 12:19, 12 ביולי 2019 (IDT)
תכנת המרה פשוטה שתמיר רק את מה שמובא בעמוד הראשי, תיצור תאריך עברי ותשים במוסגר את התאריך הלועזי המקורי. 25px מישהו (שיחה) 16:40, 11 בספטמבר 2019 (IDT)

בעיה בתצוגה יומית

בתמונת היום יש אשה בגדול. מעלת התורה (שיחה). (שיחה) 18:47, 26 בפברואר 2018 (IST)

בוצע בוצע--יוסף (שיחה) 19:36, 26 בפברואר 2018 (IST)
מפעילי מערכת‏, היום יש באג בכמה תבניות בעמוד הראשי. תודה. 25px מישהו (שיחה) 16:39, 11 בספטמבר 2019 (IDT)
מישהו Done טופל מוטיאל (שיחה) 17:39, 11 בספטמבר 2019 (IDT)

תמונת היום בהיסטוריה 2 באוקטובר, 3 באוקטובר 2019 (IDT)

לתאריך 16:12, 2 באוקטובר 2019 (IDT) (היום) חסומה בנטפרי. האם בצדק? בודקי תמונות ‏, מוטיאל--שלמה המלך • (שיחה) • (תרומות) • (דפים חדשים) 16:12, 2 באוקטובר 2019 (IDT) כנ"ל לתאריך 01:29, 3 באוקטובר 2019 (IDT). מוטיאל, התחייחסותך בבקשה. --שלמה המלך • (שיחה) • (תרומות) • (דפים חדשים) 01:29, 3 באוקטובר 2019 (IDT)

שלמה המלך, התמונות כשרות. פנה לנטפרי. מוטיאל (שיחה) 11:19, 4 באוקטובר 2019 (IDT)

פתיח

כרגע הפתיח הוא:
המכלול הוא מיזם לחיבור אנציקלופדיה שיתופית, יהודית ומהימנה בלשון נקייה ובאספקלריה תורנית. שאותה כולם יכולים לערוך. כעת יש במכלול 229,595 ערכים.
כלומר שהוסיפו את ה"מהימנה", "בלשון נקיה" (נראה לי), ואולי עוד. לדעתי זה מיותר ופוגם, והניסוח הקודם פחות פתלתל והרבה יותר יפה. מה דעת המכלולאים פעילים‎‏‌‏‎‏‎‏‌‏‎‏‌‏‎‏‏‌‏‎‌‏‌‏‎‏‌‏‎‏‌‏‎‏‌‏‏ ובעלי זכות הצבעה

בעניין? מחכה לתשובתכם. (מתייג גם את המכון ויוסף.--שלמה המלך • (שיחה) • (תרומות) • (דפים חדשים) • 20:49, 14 באוקטובר 2019 (IDT)

חדשות ואקטואליה

הידיעה על נצחונו של נתניהו מלאה בשגיאות כתיב בולטות. מפעילי מערכת‏ יכול אולי לתקן את זה בבקשה? מקוה (שיחה) 08:46, 27 בדצמבר 2019 (IST)

תוקן ע"י מוטיאל. תודה. דויד (שיחה) א' בטבת ה'תש"ף 23:21 (IDT)

הידעת

מפעילי מערכת‏ ב"הידעת" של היום פותח בלוח השנה הגריגויאני, כיון שהנקודה היא לוח שנה בכלל, נראה לי לערוך הקישורים כך: ב[[לוח שנה|לוח השנה] ה[[לוח שנה גריגוריאני|גריגוריאני]..--אליצור (שיחה) 03:55, 7 באפריל 2020 (IDT)

אליצור Emoji u1f44f.svgשְכּוֹיֵיח!. תיקנתי. תרענן ותראה אם זה בסדר. דויד (שיחה) י"ג בניסן ה'תש"ף 10:55 (IDT)
כך בדיוק--אליצור (שיחה) 12:02, 7 באפריל 2020 (IDT)

היום בלוח השנה

נפטר גם הרב סולוביצ'יק (בוסטון) Shlomo9080 (שיחה | תרומות) לא חתמ/ה

Shlomo9080 תודה, הוספתי. דויד (שיחה) י"ט בניסן ה'תש"ף 21:29 (IDT)

ערך חדש על מיזם 'ימי מודעות ביהדות'

- הועבר לדף המכלול:דלפק ייעוץ