בועז טופורובסקי

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
בועז טופורובסקי
Boaz Toporovsky 2019.jpg
מדינה ישראלישראל  ישראל
לידה ד' באב ה'תש"מ
סיעה יש עתיד, כחול לבן, יש עתיד – תל"ם
חבר הכנסת
תקופת כהונה 5 בפברואר 2013 - 31 במרץ 2015 (שנתיים ו-7 שבועות)
חבר הכנסת
תקופת כהונה 30 באפריל 2019 - מכהן (שנה ו-21 שבועות)
כנסות ה־19, 2123
תפקידים בולטים
  • יושב ראש התאחדות הסטודנטים בישראל
  • חבר ועדת בוועדת כספים ומדע וטכנולוגיה וועדת הפנים
  • מנהל מטה השטח של מפלגת יש עתיד וסיעת כחול לבן
  • ראש ועדת המשנה לזירות הסוחר בוועדת כספים
  • יו"ר דירקטוריון קבוצת איסתא
  • יו"ר מפלגת צ.ב.ר - מפלגת הצעירים של ישראל
  • יועץ בכיר לשר הרווחה והשירותים החברתיים

בועז טופורובסקי (נולד ב-17 ביולי 1980) הוא חבר הכנסת מטעם מפלגת יש עתיד בסיעת יש עתיד – תל"ם. היה יושב ראש התאחדות הסטודנטים בישראל בשנים 20082010, עמד בראש מפלגת צבר – מפלגת הצעירים של ישראל, שהתמודדה בבחירות לכנסת ה-18, אך לא עברה את אחוז החסימה, וכיהן כיושב ראש דירקטוריון קבוצת איסתא ליינס. כיום, חבר בכנסת ה-23.

ביוגרפיה

בועז טופורובסקי נולד בראשון לציון ב-17 ביולי 1980 ושם גם גדל. עם שחרורו מצה"ל החל ללמוד באוניברסיטת תל אביב והפך לפעיל במועצת הסטודנטים למשפטים, באגודת הסטודנטים של האוניברסיטה ובתא הסטודנטים "הדור החדש", המזוהה עם מפלגת העבודה.

אגודת הסטודנטים

במהלך לימודיו כיהן במספר תפקידים באגודת הסטודנטים של אוניברסיטת תל אביב וב-2005 נבחר לתפקיד יושב ראש אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת תל אביב, אותו מילא במשך שנתיים, עד ספטמבר 2007. במהלך כהונתו היה טופורובסקי ממובילי מאבק הסטודנטים נגד הקמת ועדת שוחט לבחינת מערכת ההשכלה הגבוהה ושביתת הסטודנטים הארוכה בתולדות מדינת ישראל. במסגרת כהונתו כיו"ר התאחדות הסטודנטים הארצית, הצליח טופורובסקי לאחד בין ארגוני הסטודנטים השונים ברחבי הארץ ולהביא, בפעם הראשונה לאחר שנים רבות של ניסיונות, להקמתו של ארגון ארצי, יציג ואחיד לכל ארגוני הסטודנטים השונים.

עם סיום תפקידו כיושב ראש אגודת הסטודנטים כיהן כיועץ בכיר לשר הרווחה והשירותים החברתיים, יצחק הרצוג. במסגרת תפקידו זה היה אחראי, מטעם השר, על הטיפול במוסד לביטוח לאומי ועל יחידות הסמך של משרד הרווחה (הרשות לשיקום האסיר, חברת המשקם והקרן למפעלי שיקום).

לאחר התפטרותו של יושב ראש התאחדות הסטודנטים בישראל, איתי שונשיין, עזב טופורובסקי את תפקידו במשרד הרווחה והתמודד על תפקיד יו"ר ההתאחדות. ב-18 במאי 2008 נבחר להחליף את שונשיין בתפקיד היו"ר, וכיהן בתפקיד עד אוקטובר 2010, אז הוחלף על ידי סגנו איציק שמולי.

טופורובסקי היה ממקימי תנועת "רוב העיר", אשר התמודדה בתל אביב במסגרת הבחירות לרשויות המקומיות שנערכו בנובמבר 2008 וזכתה בשלושה מושבים במועצת עיריית תל אביב.

בנובמבר 2008 ייסד את צבר – מפלגת הצעירים של ישראל ועמד בראש רשימת המפלגה, שהתמודדה בבחירות לכנסת ה-18, אך לא עברה את אחוז החסימה.

במרץ 2011 מונה למשך שנתיים ליושב ראש דירקטוריון של חברת "איסתא ליינס", שהיא חברה ציבורית בבעלות חלקית של התאחדות הסטודנטים.[1]

כנסת ישראל

טופורובסקי היה ממקימי מפלגת יש עתיד, ונבחר מטעמה לכנסת. הוא דורג במקום ה-18 ברשימת המפלגה. כיהן כחבר בוועדת כספים ובוועדת המדע והטכנולוגיה של הכנסת וכיו"ר ועדת המשנה לוועדת הכספים בנושא הסדרת הרגולציה לזירות מסחר אלטרנטיביות "פורקסט". כמו כן, הקים ועמד בראש השדולה למען הסטודנטים וההשכלה הגבוהה.

בבחירות לכנסת העשרים הוצב במקום ה-14 ברשימת יש עתיד, ולא נבחר לכנסת. לאחר הבחירות מונה לתפקיד ראש מטה השטח של יש עתיד, וכמו כן הוא חבר בהנהלת המפלגה.

בבחירות לכנסת העשרים ואחת הוצב במקום ה-13 ברשימת יש עתיד, ולאחר האיחוד עם מפלגת חוסן לישראל מוקם במקום ה-30 ברשימת כחול לבן ומונה למנהל מטה השטח של כחול לבן.

הרשימה יחדיו זכתה ל-35 מנדטים וכתוצאה מכך טופורובסקי נכנס חזרה לכנסת. במסגרת הכנסת ה 21 וה-22, טופורובסקי המשיך לנהל את מטה השטח של "כחול לבן".

בשנת 2014 עמד בראש ועדת המשנה לזירות הסוחר בוועדת כספים ובמסגרתה העביר את הסדרת שוק חברות הפורקס בישראל אחרי שנים שהשוק היה פרוץ[2][3].

בשנת 2015, במסגרת סערת אקיוטק, טופורובסקי היה חבר הכנסת היחיד אשר עמד ותמך בנפגעי אקיוטק ואף הוביל את המאבק הציבורי – פרלמנטרי. תמיכתו הובילה את בית המשפט לנקוט בהליכים משפטיים[4][5].

חיים אישיים

טופורובסקי בעל תואר ראשון במשפטים וכלכלה ותואר שני במשפטים, מאוניברסיטת תל אביב.

טופורובסקי נשוי לשלי הרמן - טופורובסקי ואב לבן ולבת. הם מתגוררים בנס ציונה.

קישורים חיצוניים

הערות שוליים


סמל המכלול גמרא 2.PNG
הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רישיון cc-by-sa 3.0