רונן צור

מתוך המכלול
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
רונן צור
תאריך לידה 27 ביולי 1969
כנסות 16
סיעה העבודה-מימד-עם אחד

רונן צור (נולד ב-27 ביולי 1969) הוא יועץ תקשורת, שכיהן כחבר הכנסת ה-16 כשלושה חודשים בסוף הקדנציה (בעקבות התפטרותו של ח"כ סאלח טריף).

ביוגרפיה

רונן צור החל את פעילותו הפוליטית במפלגת העבודה בשנת 1990, ומאז כיהן כרכז סיעת העבודה בכנסת בתקופת כהונתו של יצחק רבין כראש הממשלה. צור כיהן גם כמנכ"ל התנועה לקליטת החייל המשוחרר ושימש יועץ לשר הביטחון לשעבר, בנימין בן-אליעזר ולשרת הקליטה יולי תמיר.

בשנת 2004 החל לעבוד במשרד הפרסום של מוטי מורל, ובשנת 2007 הפך לשותף במשרד. ב-2016 מכר צור את חלקו למורל, בעקבות סכסוך בין השניים.[1]

צור דברר את שר הפנים אלי ישי במשבר השריפה בכרמל, ואת הרופאים במשבר הרופאים המתמחים, ובין לקוחותיו החברה לישראל, דלק אנרגיה, קרן רוטשילד[דרוש מקור], איגוד החברות הציבוריות, איגוד חברות התרופות, פורום תאגידי המים, בומברדייה, אורקל ישראל, וריפון, מידרוג, בית ההשקעות איילון, חברות נדל"ן, ארגון המורים, ובועז הרפז. הוא ייצג את נשיא המדינה משה קצב והתפטר לאחר שקצב הפר את הסיכומים עם יועציו במסיבת העיתונאים אשר נמשכה שעות.[2]

באוגוסט 2010 יצאו בתקשורת נגד צור כמה ממתחריו הבכירים, על צורת גיוס הלקוחות שלו, עת נחשף מכתב הפניה שנהג לשלוח ללקוחות קיימים שלהם, דבר אשר אינו נהוג בכללי האתיקה בין יועצי התקשורת.

במרץ 2012 החל לייצג את הפסיכיאטר אילן רבינוביץ' אשר עלה לכותרות ב"פרשיית הכדורים" בתוכנית "האח הגדול", במסגרתה מתמודדי התוכנית התלוננו בתקשורת כי רבינוביץ' "שידל אותם להשתמש בכדורים פסיכיאטריים" במהלך התוכנית, ובאפריל 2012 מונה לייצג גם את מנכ"ל האתר "בחדרי חרדים" בפרשה שנקשרה בשם האתר.

בבחירות לראשות ההסתדרות שנערכו במאי 2012 הוא ניהל את קמפיין הבחירות של עופר עיני, יו"ר ההסתדרות החדשה.

במהלך 2012 ייצג צור את ארגון האחיות בישראל במאבק לשיפור תנאיהן, ניהל את משבר פלאפון, מכללות להוראת החינוך, ואיגוד חברי הבורסה.

צור הוא אב לבת.

קישורים חיצוניים

הערות שוליים

סמל המכלול גמרא 2.PNG
הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רישיון cc-by-sa 3.0