רבי יצחק יחיאל יעקובוביץ

מתוך המכלול
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
רבי יצחק יחיאל יעקובוביץ'
הרב יצחק יחיאל יעקובוביץ.png
רבי יצחק יחיאל יעקובוביץ 2010
תאריך לידה ו' באייר תר"צ
מקום לידה גרמניה
תאריך פטירה ג' בשבט תשע"ט
מקום פטירה הרצליה
מקום פעילות הרצליה
השתייכות חרדי-ליטאי
רבותיו [רבי יוסף שלמה כהנמן]]

רבי יצחק יחיאל יעקובוביץ' (ה'תר"צ, מאי 1930ג' בשבט ה'תשע"ט, 9 בינואר 2019[1]) היה רבה הראשי האשכנזי של הרצליה במשך 66 שנה.

תולדותיו

נולד בגרמניה, בנם של רבי חיים יוסף יעקובוביץ ודינה, אביו שימש כר"מ בישיבת פרנקפורט. בשנת ה'תרצ"ה (1935) עלה עם משפחתו לארץ ישראל והם התיישבו בירושלים. בסוף שנות ה-30 נמנה אביו עם מייסדי ישיבת קול תורה. למד בישיבת פוניבז'. בשנות ה-50 נישא לשפרינצה מובשוביץ, בתו של רבי בנימין מובשוביץ, רבה של הרצליה ומייסד ישיבת השרון. לאחר נישואיו הצטרף לצוות רבני הישיבה, לצד דודנו רבי יעקב אדלשטיין.

לאחר פטירת חותנו הרב מובשוביץ, בשנת ה'תשי"ג (1953), התמנה תחתיו כרבה של הרצליה, כשהוא בשנות העשרים לחייו.

משפחתו

בעשור הראשון של המאה ה-21 הקים בנו הרב דניאל יעקובוביץ את ישיבת נחלת בנימין במודיעין עילית, על שם הרב בנימין מובשוביץ. בנו הרב חיים יוסף מכהן כר"מ בפוניבז' לצעירים. בנו ישראל מאיר הוא מנהל ישיבת נחלת הלויים. בנו הרב מרדכי שלמה מכהן כר"מ בישיבת אוצר התורה בירושלים ומשמש משגיח בישיבת הגדולה 'דעת חיים' בבית וגן. בנו הרב אברהם ישעיהו משמש כר"מ בישיבת דברי מרדכי בב"ב.

אחותו היא הסופרת החרדית רבקה שזורי. גיסיו הם: רבי אורי קלרמן - שהיה מראשי ישיבת כנסת חזקיהו, הרב אברהם ארלנגר - מראשי ישיבת קול תורה, הרב אברהם עמרם קוך המכונה 'הצדיק מחיפה', והרב צבי ובר - רב שכונת נווה יעקב וחבר בד"ץ שארית ישראל.

קישורים חיצוניים

הערות שוליים


שגיאות פרמטריות בתבנית:הערות שוליים

לא נמצא templatedata תקין