דרשו

מתוך המכלול
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

'דרשו' (נהגה במלעיל) הוא ארגון חרדי שהוקם במטרה לעודד לימוד תורה במגוון תחומים רחב באמצעות מבחנים והענקת מלגות למשתתפים. שמו המלא של הארגון דרשו ד' ועוזו.

הקמת הארגון

פעילות 'דרשו'

הארגון מפעיל 14 מסלולי לימוד שונים, חלקם מוקדשים ללימוד הדף היומי במגוון אופציות, החל מלימוד ומבחן חודשי, וכלה במבחנים על הש"ס כולו במסגרת תוכנית 'קנין תורה', בה חברים מאות רבות של צעירים ומבוגרים.

ל'דרשו' מספר תוכניות לעידוד לימוד ההלכה, שהבולטת שבהן היא תוכנית 'הדף היומי בהלכה'. בנוסף מפעיל 'דרשו' את תוכנית 'קניין הלכה', ללימוד ההלכות בעיון משורשי הסוגיות ועד הלכה למעשה כפסקיהם של גדולי האחרונים.

נוסף לתוכניות הלימוד האישיות מקיים 'דרשו' גם תוכניות קבוצתיות ללימוד, באמצעות חיבור שוטף עם עולם הישיבות ועם רשתות הכוללים. בין היתר קיימים מסלולי לימוד לשעות הבוקר המוקדמות בהיכלי הישיבות, לימוד בימי שישי ובשבתות.

הארגון הוקם לפני יותר מ-18 שנים, כפרויקט לעידוד לימוד התורה שהחל את פעילותו בטורונטו שבקנדה כהרחבה של השיעור הקבוע שמסר נשיא ומייסד 'דרשו' מידי יום במשרדו. אט אט התרחב הארגון לארה"ב וארץ הקודש, וממנה אל העולם כולו.

במרוצת השנים נבחנו ב'דרשו' יותר מ-150 אלף בני אדם, הוקמו מאות רבות של מוקדי בחינה, נפתחו סניפים במאות ערים ויישובים, ב-15 מדינות הפזורות על פני חמש יבשות.

אחינו

לארגון 'דרשו' יש זרוע לפעילות 'קירוב' בשם 'אחינו'. במסגרת זו פועלים עשרות רבות של פעילים ומתנדבים ברחבי הארץ, מפעילים 'מדרשיות' לבני נוער, מבצעים הרשמה לישיבות המותאמות לחוזרים בתשובה, פועלים בבתי הספר התורניים על מנת לשכנע את התלמידים להצטרף לעולם הישיבות במקום לבחור במסלולי המשך אחרים, ואף מלווים אותם לאחר כניסתם לישיבות תוך שמירה על קשר שוטף עם ההורים ואנשי הצוות החינוכי.

'אחינו אף פועל ל'קירוב הקרובים' באמצעות 'מוקד ישיבה', אשר פעיליו מסייעים לבחורים מתוך המגזר החרדי המתקשים במסגרות הישיבתיות, ומעניקים להם עזרה בדמות של הקשבה למצוקותיהם ובשיבוץ מקצועי לישיבות מתאימות. למוקד הישיבה שלוחה חסידית המותאמת עבור תלמידי הישיבות החסידיות

הארגון אף מפעיל אתר אינטרנט בשם 'הרב של האינטרנט', המשיב מדי חודש לאלפי פניות במגוון רחב של נושאים, מוקדי מענה טלפוניים לצעירים חרדיים ולצעירים מתעניינים ביהדות. כמו כן הארגון מוציא לאור עלוני חידושי תורה שונים.

קישורים חיצוניים

הערות שוליים