התחנה המרכזית של רמלה
ערך מחפש מקורות
| ||
ערך מחפש מקורות |
מיקום | רמלה |
---|---|
אתרים סמוכים | תחנת הרכבת רמלה, קריית הממשלה |
שירות אוטובוסים | לתל אביב והמרכז |
קואורדינטות | 31°55′37″N 34°52′37″E / 31.926990°N 34.877076°E |
התחנה המרכזית של רמלה הנקראת גם קניון קריית רמלה היא תחנה מרכזית ומסוף האוטובוסים המרכזי של העיר רמלה. נמצאת בחלקה הדרומי העיר, סמוך לתחנת הרכבת רמלה בשדרות הרצל.
מבנה התחנה
התחנה כוללת בתוכה מרכז קניות בן שתי קומות כאשר התחתונה מביניהן משמשת כמפלס הרציפים של התחנה המרכזית. מקומות ההמתנה לאוטובוסים נמצאים בתוך המבנה, בשונה מתחנות מרכזיות אחרות בישראל, שכן הרציפים נמצאים בחוץ.
מעל התחנה המרכזית ישנו מבנה משרדים ובו משרדי ממשלה שונים.
בצמוד לתחנה ישנו חניון בן חמש קומות. במקור היו אמורות להיבנות שלוש קומות חניון נוספות אך רק השלד של המעליות של קומות אלו נבנה וגרם המדרגות אשר בנייתו נפסקה לאחר בניית הניצנים של קומה השישית שלא נבנתה.
שירות בתחנה
מהתחנה יוצאים קווי אוטובוס בעיקר למטרופולין תל אביב והמרכז, כולל ירושלים, את מרבית קווי האוטובוס מפעילה קווים, בין היתר קווים עירוניים, אזוריים וקווים לתל אביב, את שאר הקווים מפעילים אגד, אפיקים, בית שמש אקספרס ותנופה, את השירות הבינעירוני לדרום ולצפון מפעילה רכבת ישראל באמצעות קווי רכבת מתחנת הרכבת רמלה הסמוכה לתחנה.
שירות עירוני
מערך הקווים העירוני ברמלה מופעל על ידי חברת קווים. מהתחנה המרכזית יוצאים ארבעה קווים שנים פנימיים ברמלה ושנים הקווים ללוד השכנה. הקווים יוצאים מתוך מפלס הרציפים בתחנה.
קו | מסלול | רציף | הערות נוספות |
---|---|---|---|
4 | תחנה מרכזית - שוק - היכל התרבות - משכנות - גיורא - אשכול - בן-גוריון - קניון עזריאלי - העיר העתיקה - נווה מאיר - קריית האמנים | 5 | ♿ |
5 | לוד גני איילון, לוד הצעירה, נאות יצחק, רמלה גן חק"ל א - תחנה מרכזית - שוק - היכל התרבות - משכנות - גיורא - רמת דן, גבעת הדר - נווה יהונתן, נווה חוף - בן-גוריון - אשכול | 7 | ♿ |
7 | תחנה מרכזית - שוק - היכל התרבות - משכנות - גיורא - אשכול - נווה יהונתן, נווה חוף - בן-גוריון - אשכול - גיורא - היכל התרבות - שוק - תחנה מרכזית | 6 | ♿🔄 |
11 | רמלה תחנה מרכזית - שוק - שדרות הרצל - צומת רמלה צפון - קריית מנחם בגין - לוד תחנת רכבת - רסקו - גבעת הזיתים - גני איילון - גני יער - תחנה מרכזית לוד | 8 | ♿ |
קווים בינעירוניים ואזוריים
קו | מפעילה | מסלול | רציף | הערות נוספות |
---|---|---|---|---|
10 | קווים | תחנה מרכזית - פיקוד העורף - מצליח - קריית האמנים - מחנה פיקוד העורף - תחנה מרכזית | 4 | 🔄 |
12 | קווים | תחנה מרכזית - כלא איילון - תיכון רמלוד - גני איילון - אחיסמך[1] - קניון צומת רמלה לוד - תיכון רמלוד - כלא איילון - תחנה מרכזית | 7 | 🔄 |
18 | קווים | רמלה - כפר בן נון - משמר איילון - שעלבים - נוף איילון - מודיעין | רח' אצ"ל | |
23 | קווים | באר יעקב - רמלה - לוד - איירפורט סיטי - שוהם | שד' הרצל | |
26 | קווים | רמלה - כרמי יוסף - בקוע - נחשון - נווה שלום | 5 | |
28 | קווים | רמלה - ניר צבי - באר יעקב | 4 | |
29 | קווים | רמלה - שוהם | ||
150 | קווים | רמלה - לוד - מודיעין | שד' הרצל | |
153 | קווים | רמלה - מודיעין | ||
154 | קווים | ראשון לציון - רמלה - מודיעין | שד' הרצל | |
159 | אגד | פתח תקווה - מחלף מסובים - מחלף גנות - רמלה - מחנה פיקוד העורף | ⬅️ | |
239 | קווים | רמלה - לוד - נמל תעופה בן-גוריון | שד' הרצל | |
244 | אגד | רמלה - לוד - יהוד - אור יהודה - מחלף גהה - בני ברק - רמת גן, קניון איילון | שד' הרצל | |
245 | קווים | רמלה - אזור - צומת חולון - תל אביב-יפו, תחנה מרכזית חדשה | הורדה בלבד | |
247 | קווים | ראשון לציון - נס ציונה - באר יעקב - רמלה - לוד | [2] | |
249 | אגד | רחובות - רמלה - לוד - פתח תקווה | שד' הרצל | |
293 | תנופה | רמלה - לוד - אריאל | ||
313 | אפיקים | רמלה - צומת צריפין - ראשון לציון - נס ציונה - יבנה - אשדוד | ||
323 | אפיקים | רמלה - בית חולים קפלן - גדרה - אשדוד | ||
354 | קווים | רמלה - באר יעקב - כפר חבד - בני ברק | ||
411 | בית שמש אקספרס | תל אביב-יפו - צומת חולון - רמלה - בית שמש | [3] | |
433 | אגד | ראשון לציון - רמלה - מחלף חמד - ירושלים | [4] | |
451 | קווים | רמלה - אזור - צומת חולון - תל אביב-יפו, תחנה מרכזית חדשה | 6 | |
452 | קווים | תל אביב-יפו - רמלה | ⬅️ | |
454 | קווים | רמלה - תל אביב-יפו, מסוף 2000 | הורדה בלבד | |
458 | קווים | רמלה - תל אביב-יפו, מסוף 2000 | 6 |
מקרא סימנים:
- ♿ - אוטובוס עירוני נגיש
- 🔄 - קו סיבובי (מעגלי)
- ⬅️ - קו חד כיווני
- 🌙 - קו לילה
הערות שוליים
- ^ הקו עוצר בתחנה אחת בשכונת גני איילון, לאחר מכן עושה סיבוב מרובה תחנות המושב אחיסמך, חוזר שוב לתחנת גני איילון הקודמת ולאחר מכן ממשיך לחזור במסלול הסיבובי.
- ^ בהתאם לכיוון הנסיעה. לכיוון לוד: רח' אצ"ל. לכיוון ראשל"צ: שד' הרצל
- ^ שגיאת ציטוט: תג
<ref>
לא תקין; לא נכתב טקסט עבור הערות השוליים בשםבית שמש
- ^ שגיאת ציטוט: תג
<ref>
לא תקין; לא נכתב טקסט עבור הערות השוליים בשםירושלים