צוריאל קריספל

מתוך המכלול
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Gnome-colors-edit-find-replace.svg יש לשכתב ערך זה. הסיבה לכך היא: הטקסט אינו מנוסח בצורה אנציקלופדית.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
צוריאל ויקטור קריספל
השכלה רב ומוהל
עיסוק ראש מנהלת הקמת היישוב
מפלגה ש"ס
ראש מועצה מקומית אלעד
תקופת כהונה 1995 - 2004 (כ־9 שנים)
→היה הראשון בתפקיד - צביקה כהן
סגן ראש העיר אלעד
תקופת כהונה 2013 - 2019 (כ־6 שנים)
מנהל בית ספר

צוריאל ויקטור קריספל (במקור קריספין) כיהן , כראש המועצה המקומית הראשון של אלעד.ואח"כ היה סגן ראש העיר אלעד בין השני תשע"ד לתשע"ט

ביוגרפיה

למד בישיבת "פורת-יוסף" בשכונת קטמון בירושלים. לאחר מכן למד בישיבת "בריסק" והתגייס לצה"ל. בעל תעודות רב "יורה יורה" ו"מוהל-מוסמך", והשתלם חלקית בלימודי משפטים[דרושה הבהרה].

כיהן כמזכירו האישי של הרב עובדיה יוסף[דרושה הבהרה]. התבקש על ידי הרב עובדיה יוסף לנהל בית-ספר באשקלון[דרושה הבהרה] ואחיו החליפו בתפקיד המזכיר האישי. עם הקמת היישוב אלעד במסגרת פרויקט "שמונת-הכוכבים"[דרושה הבהרה] על ידי שר השיכון אריאל שרון, מינה אריה דרעי את קריספל לעמוד בראשות מנהלת הקמת היישוב. כאשר החלה בנייתו של היישוב מינה אותו דרעי לראש מועצה ממונה. בבחירות הראשונות לראשות המועצה המקומית אלעד ניצח קריספל את יעקב אשר, שהפך לממלא מקום ראש המועצה ולימים ראש עיריית בני ברק וחבר הכנסת.

בהיותו ראש המועצה פעל לפיתוח העיר. כך, לדוגמה, העיר זכתה בחמישה "כוכבי-יופי" בשל טיפוח איכות הסביבה. כמו כן דרש קריספל להעביר את מיסי המרכזים המסחרים לעיר. בנוסף העביר קריספל חוק עירוני המחייב קבלנים לצפות את המבנים בעיר באבן ירושלמית, החלטה זו גררה מחאת קבלנים בשל נטל התקציב הכרוך בכך.

בתקופה שלאחר כהונתו בשתי קדנציות כראש מועצה עבר להתגורר בירושלים כבעבר ולמד בכולל "יחווה דעת".

לקראת הבחירות לרשויות המקומיות בשנת 2013 קרא לו הרב עובדיה יוסף להתמודד על ראשות העיר אלעד מטעם מפלגת ש"ס, קריספל הפסיד בבחירות לישראל פרוש, ושימוש כסגן ראש העיר.

ולקראת הבחירות בשנת תשע"ט הוצב בראש רשימת ש"ס שתמך בתחילה ביצחק פינדרוס לראשות העיר . ואחר שנפסל פינדרוס מלרוץ לראשות העיר . תמכו בברק צברי . שהפסיד לישראל פרוש . ובעקבות כך היקימו שס ודגל גוש חוסם . ואולם לאחר התפוררות הגוש פרש קריספל מראשות רשימת ש"ס כדי לאפשר לשס להיכנס לקואליציה של ישראל פרוש


סמל המכלול גמרא 2.PNG
הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רישיון cc-by-sa 3.0