מנחם טוקר

מתוך המכלול
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
מנחם טוקר
מנחם טוקר באולפן רדיו קול חי
לידה 11 באפריל 1975 שגיאת לואה ביחידה יחידה:גיל_לערכי_אישים בשורה 20: attempt to compare table with number.
הולנד

מנחם טוקר (נולד בל' בניסן ה'תשל"ה, 11 באפריל 1975) הוא איש תקשורת ומנחה אירועים חרדי-מודרני ישראלי.

ביוגרפיה

נולד בהולנד לאב יליד ארצות הברית ולאם ילידת הולנד. גדל בשכונת בית וגן בירושלים ולמד בישיבות מעלות חיים (מעוז חיל), כנסת בית אהרן[1] ומיר.

טוקר החל את הקריירה שלו בערוץ 7, שם שידר בכל מוצאי שבת תוכנית בשם "מוצ"ש חסידי חי". לאחר שנתיים עבר לשדר ברדיו קול חי את "מוצ"ש חסידי חי" ואת "סמול טוקר", תוכנית יומית שכללה שעשועונים וחידות. טוקר נתן במה ראשונה לאמנים חסידיים בלתי מוכרים. אחרי שמונה שנים פוטר מהתחנה בשנת 2005[2]. לאחר 8 חודשים חזר לשדר את התוכנית מוצ"ש חסידי חי, ברדיו ירושלים, שם שידר 3 שנים. ברדיו תל אביב שידר תוכנית זוגית עם קובי סלע. במקביל הוציא במשך עשור תקליטור לצפייה במחשב הביתי שנקרא בתחילה "חסידישקייט" ובהמשך "סידיש", בשיתוף קובי סלע.

ב-2011 החל לשדר תוכנית יומית "טוקר fm" ברדיו גלי ישראל. בשנת 2011 קיים טוקר שיחה בשידור חי באמצעות הטלפון עם בתו בת ה-12 של המשנה לפרקליט המדינה שי ניצן. בעקבות המקרה הוגשו מספר תלונות לרשות השנייה, בין השאר מטעם המועצה לשלום הילד[3]. ב-2012 שב לשדר ברדיו קול חי בתוכנית "מוצש חי" שבה הוא מארח זמרים חסידיים. בשאר ימות השבוע הוא מגיש את התוכנית "זמן אויר" שבה הוא מראיין ומשמיע שירים.

החל משנת 2012 מגיש טוקר תוכניות שונות בערוץ 2, ומאז פיצול ערוץ 2 בשנת 2017 החל לשדר תוכניות בערוץ 13.

במקביל מנהל טוקר תחנת רדיו אינטרנטית המשדרת מוזיקה חסידית ברצף. לדבריו "החלום הרדיופוני שלי היה ונשאר מאז ומעולם רדיו 24 שעות של מוזיקה חסידית[4]". כמו כן הוא מנחה אירועים והופעות מוזיקליות. הוא הוביל תחרויות ריאליטי: "הקול הבא", "בדרך לרכב", "קול הנערים", "רצים לדירה" ועוד.

באוקטובר 2018 הודיע על חידוש הוצאת התקליטור "חסידישקייט" שיחולק חינם.[5]

נשוי ליעל לבית שניידר, ואב לשישה[6]. מתגורר בהר שמואל שבגבעת זאב.

קישורים חיצוניים

הערות שוליים