ישיבת נהורא

מתוך המכלול
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
ישיבת נהורא
ישבת נהורא.jpg
ישיבה
תאריך ייסוד 1995
השתייכות יהדות אורתודוקסית (בלתי מזוהה)
מייסדים הרב אברהם יצחק גרינבוים
מנהל יוסף בלדי
ראש הישיבה אברהם יצחק גרינבוים
תלמידים כ-200
מיקום מבוא חורון
http://nehora.co.il/

ישיבת נהורא (תלמי אברהם) היא ישיבה תיכונית לתלמידים מרקע חרדי, חרדי מודרני השוכנת במבוא חורון. בראש הישיבה עומד הרב אברהם יצחק גרינבוים, המכהן גם כיו"ר קרן וולפסון בישראל.

מראה קמפוס הישיבה בעודו בבניה

היסטוריה

הישיבה נוסדה בשנת 1995 בתחילה היא שכנה במבשרת ציון. את פתיחת הישיבה ליוותה התנגדות של רבנים חרדים, ובעקבות זאת הישיבה נסגרה לתקופה קצרה מיד לאחר הקמתה. זמן קצר לאחר מכן נפתחה הישיבה בשנית ביישוב מבוא חורון אך רוב הרבנים עדיין לא הסירו את התנגדותם.

בעשור הראשון לקיומה הייתה הישיבה מורכבת בדרך כלל מרוב חרדי מודרני ומיעוט של תלמידים מרקע דתי לאומי, רקע התלמידים היה מגוון ביותר וכלל תלמידים מאזורים גאוגרפיים ורמות סוציו-אקנומיות שונות. בעקבות תמורות והתפתחות בעולם הישיבות התיכוניות, ויצירתן של מסגרות על-יסודיות דומות לישיבת נהורא הפונות למגזר החרדי מודרני ולמגזר החרדי לאומי, החליטה הישיבה למקד את פעילותה בציבור החרדי המודרני, כל התלמידים הם מרקע חרדי.

חלק ניכר מהתלמידים ממשיכים את לימודיהם בישיבות גדולות חרדיות, בהן ישיבת חברון, ישיבת עטרת ישראל, ישיבת איתרי, ישיבת אור אלחנן, ישיבת דרך חכמה, ישיבת אופקים וישיבת נתיבות יצחק. מיעוט מהתלמידים ממשיכים את לימודיהם בישיבות ציוניות, ובהן ישיבת שיח ידידיה ישיבת כרם ביבנה.

קישורים חיצוניים

Stub judaism.png ערך זה הוא קצרמר בנושא יהדות. אתם מוזמנים לתרום למכלול ולהרחיב אותו.
סמל המכלול גמרא 2.PNG
הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רישיון cc-by-sa 3.0