מאיר רובינשטיין

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
מאיר רובינשטיין
מאיר רובינשטיין
מאיר רובינשטיין
לידה ה'תשל"ב (1972)
ישראל
מפלגה סיעת שלומי אמונים של אגודת ישראל, סיעת ש"ח, "ביתר מאוחדת"
ראש עיריית ביתר עילית
תקופת כהונה 30 באוקטובר 2007 - מכהן (13 שנים)
הקודם בתפקיד יצחק פינדרוס
יושב ראש פורום הרשויות החרדיות בישראל

מאיר רובינשטיין (נולד בשנת תשל"ב (1972)) הוא ראש עיריית ביתר עילית מאז תשס"ז (2007). רובינשטיין הוא גם יושב ראש פורום הרשויות החרדיות בישראל.

ביוגרפיה

נולד בישראל למשפחה מחסידות ברסלב, וגדל בשכונת סנהדריה המורחבת בירושלים. למד בישיבת ברסלב בבני ברק. לאחר נישואיו למד מספר שנים בכולל של חסידות ברסלב בירושלים. משתייך לסיעת שלומי אמונים של אגודת ישראל. במשך שבע עשרה שנה שימש בתפקידים בכירים בעיריית ביתר עילית, בהם ממלא מקום וסגן ראש העירייה ויו"ר ועדות שונות בעירייה. במקביל, שימש כמזכיר החברה לפיתוח הרובע היהודי בירושלים.

רובינשטיין נבחר לתפקידו בי"ט בחשוון ה'תשס"ח (30 באוקטובר 2007) לאחר מערכת בחירות קשה וסוערת. בבחירות אלו הוא התמודד מול ראש העירייה המכהן הרב יצחק פינדרוס, ונבחר ברוב של 60%. סיעתו, סיעת ש"ח, היא סיעה שהורכבה ממפלגת ש"ס, ומספר קבוצות מהציבור החסידי, זכתה ב-9 מתוך 15 המושבים במועצת העיר, ומכיוון שרובינשטיין לא התמודד במסגרת הסיעה, הוא נחשב על פי חוק לחבר נוסף במועצת העיר.

הסיעה שבראשותו איחדה את ש"ס וכמה חסידויות בעיר בתמיכת האדמו"ר מערלוי. מנגד, תנועת דגל התורה, קהילות בויאן וויז'ניץ, בהוראתם של הרב יוסף שלום אלישיב, האדמו"ר מויז'ניץ, האדמו"ר מבויאן והרב פנחס בונקר רב ביהמ"ד ברסלב בביתר, תמכו בפינדרוס. חסידות בויאן, שאליה השתייך פטרונו של רובינשטיין ח"כ מאיר פרוש, תמכה בבחירות אלו במועמדותו של ראש העירייה לשעבר פינדרוס.

בשנת ה'תשע"ג (2013) נבחר ברוב של 74% לתקופת כהונה שנייה בראשות עיריית ביתר עילית. מולו התמודדו שני נציגים מקומיים חיים ויסברג (13%) ונכנס למועצה עם מושב 1 ומנחם זיידה (13%) נכנס למועצה עם 2 מושבים[1]. הקמפיין של וייסברג וזיידה, התמקד בחדלון עשיה של ההנהגה המקומית. סיעתו של ראש העיר, מאיר רובינשטיין, "ביתר מאוחדת", איחדה את רוב הזרמים והפלגים בעיר, ספרדים, אשכנזים, חסידים, ליטאים, ומושב מיוחד שוריין בסיעתו של רובינשטיין לישראל פכטר נציג סיעת "טוב", המזוהה עם פועלי אגודת ישראל. סיעתו זכתה ב-12 מתוך 15 המושבים במועצת העיר.

בבחירות 2018, רובינשטיין זכה שוב בראשות עיריית ביתר עילית ברוב של 73% בתמיכתם של אגודת ישראל, דגל התורה וש"ס, מולו התמודד מנחם זיידה, שזכה במושב אחד במועצה. בקדנציה זו התפצלה סיעת גש"ס, כשאגודת ישראל זכתה בשישה מושבים ודגל התורה וש"ס בארבעה מושבים כל אחת וסיעת "אנשים" שכללה את סיעת "טוב" שהיתה חלק מהחיבור זכתה למושב אחד.

פועלו

פעל להרחבת ביתר ובניית גבעה חדשה, והצליח לבנות בביתר למרות ההקפאה בימי ממשל אובמה[2].

קידם איזור תעשיה בביתר בשם "היער האנגלי" שאושר לבניה בבחירות 2019 בשל לחץ שלו[3].

קישורים חיצוניים

הערות שוליים

ראשי מועצת ועיריית ביתר עילית
משה ליבוביץ (מועצה) יהודה גרליץ (מועצה) יצחק פינדרוס (עירייה) מאיר רובינשטיין (עירייה)
מ־1990 מ־1996 מ־2001 מ־2007
Stub Israelis.png ערך זה הוא קצרמר בנושא ישראלים. אתם מוזמנים לתרום למכלול ולהרחיב אותו.
סמל המכלול גמרא 2.PNG
הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רישיון cc-by-sa 3.0