משה ליבוביץ

מתוך המכלול
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
משה ליבוביץ
משה ליבוביץ

משה ליבוביץ
תאריך לידה ל' בסיוון ה'תשט"ז (1956) שגיאת לואה ביחידה יחידה:גיל_לערכי_אישים בשורה 81: attempt to index field 'wikibase' (a nil value).
מקום לידה רומניה
תאריך עלייה בילדותו
תפקיד בכיר ראש מועצה ממונה
מקום וסוג רשות מקומית מועצה מקומית ביתר עילית
תאריך תחילת התפקיד 1990
תאריך סיום התפקיד 1996 (כ־6 שנים)
לפניו בתפקיד ראשון בתפקידו
אחריו בתפקיד יהודה גרליץ
תפקיד מוניציפלי אחר חבר מועמת עיריית צפת
מפלגות הליכוד
תפקידים אחרים מנהל ארגוני דת וחינוך, מגשר מוסמך, יועץ שר
רקע מקצועי או הכשרה קצין ורב, תלמיד חינוך ופסיכולוגיה, מוסמך מנהל עסקים

משה ליבוביץ (נולד בשנת ה'תשט"ז (1956)) היה ממקימי ביתר עילית וראש המועצה הממונה שלה.

ביוגרפיה

ליבוביץ נולד ברומניה, עלה לישראל כילד עם הוריו והתיישב עמם בצפת. את שירותו בצה"ל עשה בפיקוד הגדנ"ע, הגיע לדרגת קצונה ושימש, בין היתר, כקצין חבורות רחוב של מרחב צפון של הגדנ"ע.

לאחר שחרורו מצה"ל פעל כנציג שירותי ההתנדבות באזור הצפון, נמנה עם מייסדי ארגון ערכים (ה'תרל"ח (1978)) ושימש כמנהלו הארצי הראשון. כמו כן, היה מראשוני הפעילים של ארגון גשר, הפועל לקירוב לבבות בין דתיים לחילונים.

בגיל 22 מונה למנהל המחלקה לטיפול בנוער, ולאחר מכן נבחר למועצת העירייה בצפת.

ליבוביץ הוסמך על ידי רבני ישיבת עטרת ישראל ורבנים נוספים לשמש כ"רב, מורה ומנהיג". הוא למד לימודי חינוך במגמת מינהל ופיקוח באוניברסיטת בר-אילן, סיים תואר במנהל עסקים, וקיבל דוקטורט בפילוסופיה של מדעי ההתנהגות מ"אוניברסיטת ניופורט" שבקליפורניה, שתאריה האקדמיים אינם מוכרים בישראל.

הוא מגשר מוסמך ומתמחה בעיקר בסכסוכי דתות ועדות, וכתוצאה מכך נקשר בקשרי ידידות עם חוסיין, שהיה מלך ירדן.[1] הוא מכהן כיושב-ראש הארגונים תעצומות,[2] ו"שתיל".[3] כמו כן הוא משמש כיועץ מגזרי לקופת החולים שירותי בריאות כללית.[4]

ליבוביץ הוא חבר מרכז ליכוד, והיה יועצו לענייני התיישבות של משה ארנס.

ליבוביץ מפרסם משיריו במדיה הדתית והחרדית.[5]

מפעולותיו

בשנות ה'תש"ם והתש"ן עסק בניהול הבנייה והפיתוח של העיר ביתר עילית, וכיהן כראש המועצה הממונה הראשונה שלה. בשנים האחרונות הוא מקדם את הקמת העיר החדשה כסיף בנגב.[6] הוא כרת ברית ערים תאומות עם מועצה מקומית וואדי מוסא בפטרה שבירדן.[7][8] כראש מועצת ביתר עילית יזם את ההפרטה של התחבורה הציבורית ביישוב.[9] הוא מקדם את פרויקט חשמל שבת.[10]

בהיותו תלמידו של הרב יששכר מאיר זצ"ל, בשנת תשע"ז (2017), הוציא לאור ספר בשם "לקחת מוסר" - משיחותיו של רבו. המהדורה הראשונה נקראה 'מהדורת ליבוביץ' על שמו.

החל משנת תשע"ו אם הקמת השכונה החרדית הר יונה ג' משמש כנשיא השכונה וכיועצו של ראש העיר מר רונן פלוט לעניני חרדים נקרא בפי תושבי השכונה "הסבא" ומסייע רבות גם לשאר הקהילות בפריפריה

קישורים חיצוניים

הערות שוליים

ראשי מועצת ועיריית ביתר עילית
משה ליבוביץ (מועצה) יהודה גרליץ (מועצה) יצחק פינדרוס (עירייה) מאיר רובינשטיין (עירייה)
מ־1990 מ־1996 מ־2001 מ־2007
סמל המכלול גמרא 2.PNG
הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רישיון cc-by-sa 3.0