יוסי אליטוב

מתוך המכלול
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
יוסי אליטוב
יוסי אליטוב

יוסי (יוסף יצחק) אליטוב (נולד בכ"ג באב תשל"ג, 21 באוגוסט 1973) הוא עיתונאי חרדי, פרשן פוליטי, חסיד חב"ד, עורך העיתון החרדי "משפחה" וחבר נשיאות מועצת העיתונות.

ביוגרפיה

נולד בארגנטינה, לרב שמעון אליטוב, שהיה אז רבה של קהילת "סוכת דוד". בהיותו בן ארבע שבה משפחתו לישראל. למד והתחנך בישיבות "תומכי תמימים" של חסידות חב"ד בירושלים ובקריית גת. הוסמך לתואר רב. בעל תואר ראשון במנהל עסקים ותואר בהשכלה תורנית גבוהה ממשרד החינוך.

בשנת 1994, שנת פטירתו של רבי מנחם מנדל שניאורסון, שהה אליטוב בחצרו של האדמו"ר בניו יורק וסיקר את השנה הדרמטית עבור ביטאון החסידות "כפר חב"ד". לאחר מכן הצטרף לשבועון החרדי "משפחה". הוא ערך עם אליעזר שולמן את מוסף החדשות וכותב טור פוליטי. בינואר 2011 מונה כעורך העיתון.

בשנת 2000 נבחר למנהל תא כתבי הדתות, לצדם של העיתונאים ניצן חן ושלמה צזנה. באותה שנה נבחר לדירקטור במרכז הקונגרסים בנייני האומה ולדירקטור בחברה העירונית "הגיחון". בינואר 2007 נבחר לחבר מועצת הרשות השנייה. לקראת המכרז על תחנות הרדיו האזוריות עמד בראש ועדת הפיקוח על המכרזים לתחנות הרדיו האזוריות. כמו כן היה אחראי מטעם הרשות על חברת החדשות וחדשות 10. בינואר 2010 נבחר לכהונה שנייה במועצת הרשות השנייה - החבר היחיד במועצה היוצאת המכהן גם במועצה החדשה. ביוני 2010 מונה כיו"ר ועדת הרדיו של הרשות האחראית על אישור לוחות השידורים בתחנות האזוריות עד לסיום הקדנציה ביולי 2014. באותה תקופה נבחר כחבר נשיאות מועצת העיתונות וחבר במועצה הציבורית לשירות לאומי.

בין השנים 2005-2003 שימש כמגיש אורח בתוכנית "עניין אחר" ברשת ב' ובתוכנית האקטואליה "שבע וחצי" בערוץ הראשון. מעת לעת הוא מפרסם מאמרים על יחסי דת ומדינה באתר ynet ובאתר וואלה!. מתארח כפרשן בתוכניות טלוויזיה ורדיו שונות, בערוץ הכנסת, בערוץ 2 ובערוץ 10, בנושאים פוליטיים ודתיים. תחום התמחותו הוא ש"ס ויחסי דת ומדינה.

בשנת 1997 חיבר ביחד עם בנימין ליפקין את הספר "שלימות הארץ", על משנתו המדינית של הרבי מנחם מנדל שניאורסון מחב"ד ופעילותו הענפה של איל ההון האוסטרלי יוסף גוטניק בשליחותו נגד החזרת שטחים.

בשנת 2004 חיבר ביחד עם צבי אלוש את הספר "בן פורת יוסף", ביוגרפיה מקיפה על מנהיגה הרוחני של ש"ס הרב עובדיה יוסף, שמתבססת בין היתר גם על כמה ראיונות שהעניק לו הרב יוסף במרוצת השנים ושיחות עם בני המשפחה.

בשנים 20142016 שידר תוכנית אקטואליה בתחנת הרדיו קול ברמה בשם "אליטוב בשישי". הגיש ברדיו קול חי תוכנית שבועית עם אריה ארליך בשם "חמישי בשניים". החל מפברואר 2018 מגיש עם אריה ארליך את התוכנית ״אליטוב וארליך״ המשודרת במוצאי שבת בכאן ב'.

נשוי לצרויה ואב לשבעה, מתגורר בביתר עילית.

ספריו

קישורים חיצוניים

סמל המכלול גמרא 2.PNG
הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רישיון cc-by-sa 3.0