בנימין ליפקין

מתוך המכלול
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
בנימין ליפקין
הרב בנימין ליפקין.JPG
לידה 21 במרץ 1974 שגיאת לואה ביחידה יחידה:גיל_לערכי_אישים בשורה 118: attempt to concatenate local 'age_string' (a nil value).
ירושלים

בנימין ליפקין (לעיתים: ליפקין-שחק; נולד בכ"ז באדר תשל"ד, 21 במרץ 1974) הוא עיתונאי וסופר חרדי, חסיד חב"ד. לשעבר עורך "בקהילה", ומנובמבר 2012 עורך "המבשר".

ביוגרפיה

נולד בירושלים לר' יעקב משה, חסיד חב"ד. התחנך במוסדות החסידות.

בשנת תשנ"ג 1993 החל לפרסם טורים פובליציסטיים בשבועון כפר חב"ד. במשך כשנתיים שימש ככתב בשבועון זה, כשיוסי אליטוב חובר אליו ושניהם יחד נשאו את שם העט מאניס לביא. לאחר פטירת רבי מנחם מנדל שניאורסון, בעודו שוהה בשנת לימודים בניו יורק, פרסם בכפר חב"ד סדרת יומנים תחת הכותרת "מיומנו של אחד התמימים", אשר תיארה את סערת הרגשות בחצר.

בשנת 1996 עבר לעיתון 'יום השישי', שבו שימש במשך המראיין הראשי. בהמשך, ערך את ביטאונה של ש"ס יום ליום וכן את המגזין 'משפחה טובה'. בתקופה שאמנון ליפקין-שחק היה בקדמת החיים הציבוריים בישראל, שאל ממנו את שמו וחתם בשם בנימין ליפקין-שחק. בהמשך שב לשמו המקורי.

בין השנים 2000 - 2012 שימש עורכו הראשי של השבועון החרדי בקהילה. בנובמבר 2012 מונה לעורך העיתון המבשר. כשנתיים לאחר הקמת 'רדיו קול חי', ערך והגיש בתחנה תוכנית תחקירים שבועית בשם 'חשיפה'. לימים הגיש ברדיו את מהדורת 'סוף השבוע' של יומן החדשות, מדי יום חמישי.

היה חבר צוות ההסברה של יהדות התורה לקראת הבחירות לכנסת ה-19 כנציג סיעת שלומי אמונים.

נשוי לנחמה דינה ויגלר, אב לעשרה בנים ובת אחת, מתגורר בשיכון חב"ד בלוד.

בטבת תשע"א עורר סערה רבה בעקבות פגישתו עם 'רב המרצחים' בעיר ראמללה בסיור עיתונאים שלקח בו חלק פעיל. המהלך גרר תגובות זועמות רבות אך לא כלל מחאה רשמית של בית דין רבני חב"ד בנושא. נכון להיום לא נשמעה מפיו התנצלות כנגד האירוע הנ"ל.

ספריו

  • דמות חסידית, ירושלים תשנ"ה (1995), סיפורים שכתב סבו, הרב יהושע ליפקין. גרסה מחודשת יצאה בשנת תשע"ו (2016) בשם באותיות של משפיע
  • על הכוונת, ירושלים תשנ"ו (1996), על ניסון ההתנקשות ברבי מלובביץ'
  • ארץ אבותינו, ירושלים תשנ"ח (1998), מורה דרך לתייר ולמטייל הדתי והחרדי בארץ ישראל
  • שלמות הארץ, היכל מנחם (1996), שיטת רבי מנחם מנדל שניאורסון בענייני מסירת שטחים, עם יוסף יצחק אליטוב
  • חשבונו של עולם, מכון הספר, לוד (2000), על השנים תשמ"ח-תשנ"ב (1988–1994) בד' אמותיו של רבי מנחם מנדל שניאורסון
  • שאמיל, לוד (1998), פרקי זכרונות וגעגועים על רבי מנחם מנדל שניאורסון. גרסה מחודשת יצאה בשנת תשע"ו (2016) בשם נפשי תערוג
  • בכל ביתי נאמן הוא, מכון רז"ג, כפר חב"ד (2011), מסכת חייו ופועלו של החסיד שניאור זלמן גוראריה, עם יוסף יצחק אליטוב

קישורים חיצוניים