הרב אריה הנדלר

מתוך המכלול
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
הרב אריה הנדלר
הרב אריה הנדלר בהדרכת מסע לפולין
לידה
י"א באייר ה'תשי"ט
תל אביב
מקום פעילות רמלה
השתייכות ציונות דתית

הרב אליהו אריה הנדלר (נולד ב-י"א באייר ה'תשי"ט - 19 במאי 1959) הוא ראש ישיבת ההסדר ברמלה, אותה הקים בשנת ה'תשע"ה. לפני כן היה סגן ראש ישיבת שעלבים. הוא מתמחה בתחום החסידות, ובנוסף בתלמוד, מדרש, קבלה ומחשבת ישראל.

קורות חיים

נולד בתל אביב, למד בישיבה התיכונית-חרדית היישוב החדש ("ישיבת הרב עמיאל"), ולאחר לימודיו התיכוניים עבר לישיבת ההסדר שעלבים. עד שנת תשע"ג היה ר"מ בישיבת הסדר שעלבים, כיהן גם כסגן ראש הישיבה. כיום הוא מכהן כראש ישיבת ההסדר ברמלה. הוא גם מרצה במדרשה לנשים באוניברסיטת בר-אילן מאז שנת תשס"ב (2002) ומדריך מסעות בני נוער לפולין.

התמחותו של הרב היא תחום החסידות, ובעיקר ספרו של הרב יהודה אריה לייב אלתר, "שפת אמת". נושא שעליו הוא מעביר שיעור שבועי. הרב כתב ספר המלקט בתוכו מאמרים לפרשת השבוע של השפת אמת, הנקרא "שפת הגן" - על נ"ג פרשיות השבוע. כתב ספר בשם חן מקום, וכן ספר דרשות השפת אמת על שבת הגדול, יום הכיפורים ועוד. בנוסף הוא מעביר שיעורים והרצאות בסיפורי מעשיות משנים קדמוניות של ר' נחמן מברסלב ועוד.

בעבר שידר פינה שבועית של סיפורי חסידים בערוץ שבע, וכתב מדור באותו נושא בעיתון בשבע.

נשוי לד"ר חנה הנדלר, מרצה לספרות באוניברסיטת בר-אילן ובמכללת אורות, בתו של הרב חיים ישעיהו הדרי ראש ומייסד ישיבת הכותל. לבני הזוג עשרה ילדים ועשרים ושניים נכדים.

ספריו

  • שפת הג"ן - על שפת אמת (ספר)
  • מרחוק - פרקי אמונה במבחן משבר, תשע"א - התמודדות אמונית עם השואה
  • חן מקום - מקומות ואתרים בספרות חז"ל ובמקורות
  • אשיחה : שיחות על פרשיות השבוע מבית מדרשה של ישיבת ההסדר שעלבים / מאת: הרב יחזקאל יעקבסון והרב אריה הנדלר

קישורים חיצוניים

סמל המכלול גמרא 2.PNG
הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רישיון cc-by-sa 3.0סמל המכלול גמרא 2.PNG
הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רישיון cc-by-sa 3.0