מנהיגות חברתית (מפלגה)

מתוך המכלול
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
מנהיגות חברתית
כנסות לא נבחרה לכנסת
אותיות הי (הבחירות לכנסת ה-19)
יז (הבחירות לכנסת ה-20)
ןנ (הבחירות לכנסת ה-21)
מנהיגים אילן משיחא יר-זנבר
מדינה ישראלישראל  ישראל
שיא כוחה מעולם לא נבחרה לכנסת
תאריך ייסוד 2013
חברי פרלמנט {{{מספר חברי הנציגות1}}}

מנהיגות חברתית (בעבר: מורשת אבות) היא מפלגה ישראלית שהוקמה על ידי אילן משיחא יר-זנבר לקראת הבחירות לכנסת ה-19 (2013) ומעולם לא נבחרה לכנסת.

היסטוריה

הרב יוסף בא-גד הקים את מפלגת מורשת אבות בשנת 1992, המפלגה מעולם לא עברה את אחוז החסימה ובבחירות לכנסת החמש עשרה קיבלה המפלגה את מספר הקולות הנמוך ביותר.

לקראת הבחירות לכנסת התשע עשרה בשנת 2013 הוגשה רשימה מטעם המפלגה, הפעם בראשות אילן משיחא יר-זנבר, שהכריז על עצמו כמועמד לראשות הממשלה. יר-זנבר הבהיר כי אין כל קשר רעיוני בין הרשימה הנוכחית, המגדירה עצמה כמפלגה ביטחונית-חברתית, לבין המפלגה בתקופתו של בא-גד. רשימתו של משיחא השתמשה במפלגת "מורשת אבות" כמפלגת מדף. בבחירות זכתה המפלגה ב-461 קולות, והייתה למפלגה עם מספר הקולות הנמוך ביותר[1].

בבחירות לכנסת העשרים התמודדה המפלגה תחת הכינוי "מנהיגות חברתית", וסימנה היו האותיות "יז". המפלגה זכתה בבחירות ל-223 קולות, ושוב הייתה למפלגה בעלת מספר המצביעים הנמוך ביותר[2]. המפלגה קיבלה את מספר הקולות הנמוך ביותר מבין הרשימות שהתמודדו.[3]

בבחירות לכנסת העשרים ואחת ב-2019 התמודדה המפלגה בשנית תחת הכינוי "מנהיגות חברתית", הפעם עם האותיות "ןנ" אך גם הפעם לא נכנסה לכנסת וקיבלה 385 קולות - שהם כ-0.01% מסך הקולות הכשרים בקלפי בבחירות אלו. המפלגה מתמודדת גם בבחירות לכנסת העשרים ושתיים.

קישורים חיצוניים

הערות שוליים


סמל המכלול גמרא 2.PNG
הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רישיון cc-by-sa 3.0