יצחק רביץ

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
יצחק רביץ
יצחק רביץ לצד ח"כ אורי מקלב.jpg
יצחק רביץ, יחד עם אורי מקלב
לידה ה'תשל"ג (1973)
סגן ראש עיריית ביתר עילית
תקופת כהונה 12 בנובמבר 2013 - ספטמבר 2018 (כ־4 שנים ו-42 שבועות)
ראש המועצה המקומית קריית יערים ה-3
תקופת כהונה 29 בינואר 2019 - מכהן (שנה ו-34 שבועות)
חבר עיריית ביתר עילית
תקופת כהונה 2001 - 2018 (כ־17 שנים)

יצחק רביץ (נולד ב-1973, תשל"ג) הוא פוליטיקאי ואיש ציבור חרדי ישראלי, בנו של הח"כ אברהם רביץ וראש המועצה המקומית של קריית יערים. היה בעבר סגן ראש עיריית ביתר עילית.

ביוגרפיה

רביץ נולד בירושלים, לאברהם ולאביגיל, למד בישיבה קטנה של עטרת ישראל, משם המשיך לישיבת חברון. לאחר נישואיו התגורר תקופה קצרה ברובע היהודי בירושלים, עד שדירתו בביתר עילית הייתה מוכנה. בשנת ה'תשנ"ז עבר לביתר עילית שם הקים ישיבה וכולל בחצר ביתו[1]. וכן פתח בעיר מספר מוסדות ציבוריים, וניהל רשת כוללים. לשם השגת מימון חלק את מקום מגוריו תקופה בין ביתר עילית לארצות הברית. היה מעורב בניהול הכספי של ישיבת חברון, שימש כראש תחום החרדים בג'וינט במקביל לעבודה בקרן וולפסון והקים את ארגון 'התקבצו'[2]. בשנת ה'תשס"א נבחר כחבר עירייה מטעם דגל התורה. באוגוסט 2013, בהתמודדות על המקום הראשון במסגרת בחירות פנימיות לרשימת הסיעה בעיר, ניצח רביץ את יוסף שטרית בסיבוב השני שהתקיים בין שני המועמדים[3] ונבחר ליו"ר סיעת דגל התורה בעיר. בשנת 2013 הודיע רביץ כי במידה וראש עיריית ביתר עילית מאיר רובינשטיין לא יתמודד הוא יתמודד על ראשות העיר[4], לאחר הבחירות שימש כסגן ומ"מ ראש העיר ויו"ר ועדת הנחות בארנונה.

ביולי 2018 גבר דודי זלץ, עוזרו של ח"כ יעקב אשר על רביץ בבחירות הפנימיות לרשימה[5]. בספטמבר אותה שנה, לקראת הבחירות לרשויות המקומיות, הודיעה דגל התורה כי תריץ את יצחק רביץ כמועמד המפלגה לראשות מועצת קריית יערים. לצורך כך עבר רביץ להתגורר בקריית יערים[6]. ראש המועצה המכהן, אברהם רוזנטל הודיע כי יתמודד עם רשימתו למרות כן. לאחר משא ומתן בין רביץ ודגל התורה לבין רוזנטל, סוכם כי רוזנטל יהיה מועמד דגל התורה בעוד רביץ ישובץ ברשימתו של רוזנטל וימונה לסגנו, ולאחר שנה רוזנטל יפרוש. בעקבות כך הוגשה רק רשימה אחת למועצה ומועמד אחד לראשות ולא התקיימו בחירות ביישוב. שבוע וחצי לאחר מועד הבחירות נפטר רוזנטל באופן פתאומי מדום לב[7], וב־20 בנובמבר נבחר רביץ לראש המועצה הזמני, עד לבחירות שנערכו ב־8 בינואר 2019[8]. בבחירות גבר רביץ על יעקב פלאי, מועמד עצמאי שרץ מולו, ברוב של 60.42%[9][10].

נשוי לרבקה רביץ, ראש הסגל בבית נשיא המדינה ראובן ריבלין, ולהם 12 ילדים.

קישורים חיצוניים

הערות שוליים


סמל המכלול גמרא 2.PNG
הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רישיון cc-by-sa 3.0