יצחק רביץ

מתוך המכלול
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
יצחק רביץ
יצחק רביץ לצד ח"כ אורי מקלב.jpg
יצחק רביץ, יחד עם אורי מקלב
לידה ה'תשל"ג (1973)
סגן ראש עיריית ביתר עילית
תקופת כהונה 12 בנובמבר 2013 - ספטמבר 2018 (כ־4 שנים ו-42 שבועות)
ראש המועצה המקומית קריית יערים
תקופת כהונה 29 בינואר 2019 - מכהן (21 שבועות ויומיים)
חבר עיריית ביתר עילית
תקופת כהונה 2001 - 2018 (כ־17 שנים)

יצחק רביץ הוא פוליטיקאי ואיש ציבור חרדי, ראש המועצה המקומית הנבחר של קריית יערים מטעם סיעת דגל התורה. היה בעבר סגן ראש עיריית ביתר עילית.

ביוגרפיה

רביץ נולד בשנת ה'תשל"ג בירושלים, לאביגיל ואברהם רביץ, למד בישיבה קטנה של עטרת ישראל, משם המשיך לישיבת חברון. לאחר נישואיו התגורר תקופה קצרה ברובע היהודי בירושלים, עד שדירתו בביתר עילית הייתה מוכנה, בשנת ה'תשנ"ז עבר לביתר עילית שם הקים ישיבה וכולל[1]. בחצר ביתו, שם למד. פתח בעיר מספר מוסדות ציבוריים, וניהל רשת כוללים בביתר. לשם השגת מימון חלק את מקום מגוריו תקופה בין ביתר עילית לארצות הברית. היה מעורב בניהול הכספי של ישיבת חברון, שימש כראש תחום החרדים בג'וינט במקביל לעבודה בקרן וולפסון והקים את ארגון 'התקבצו'[2]. בשנת ה'תשס"א נבחר כחבר עירייה מטעם דגל התורה. באוגוסט 2013, בהתמודדות על המקום הראשון במסגרת בחירות פנימיות לרשימת הסיעה בעיר, ניצח רביץ את יוסף שטרית בסיבוב השני שהתקיים בין שני המועמדים[3] ונבחר ליו"ר סיעת דגל התורה בעיר. בשנת 2013 הודיע רביץ כי במידה וראש עיריית ביתר עילית מאיר רובינשטיין לא יתמודד הוא יתמודד על ראשות העיר[4], לאחר הבחירות שימש כסגן ומ"מ ראש העיר ויו"ר ועדת הנחות בארנונה.

ביולי 2018 גבר דודי זלץ, עוזרו של ח"כ יעקב אשר על רביץ בבחירות הפנימיות לרשימה[5]. בספטמבר אותה שנה, לקראת הבחירות לרשויות המקומיות, הודיעה דגל התורה כי תריץ את יצחק רביץ כמועמד המפלגה לראשות מועצת קריית יערים. לצורך כך עבר רביץ להתגורר בקריית יערים[6]. ראש המועצה המכהן, אברהם רוזנטל הודיע כי יתמודד עם רשימתו למרות כן. לאחר משא ומתן בין רביץ ודגל התורה לבין רוזנטל, סוכם כי רוזנטל יהיה מועמד דגל התורה ורביץ ישובץ ברשימתו של רוזנטל וימונה כסגנו, ורוזנטל יפרוש לאחר כשנה. מכיוון שהוגשה רק רשימה אחת ומועמד אחד, לא התקיימו בחירות ביישוב. שבוע וחצי לאחר מועד הבחירות מת רוזנטל באופן פתאומי מדום לב[7], וב־20 בנובמבר נבחר רביץ לראש המועצה הזמני, עד לבחירות שנערכו ב8 בינואר 2019[8]. בבחירות המיוחדות שנערכו, ניצח רביץ את המועמד העצמאי יעקב פלאי ונבחר לראש המועצה ברוב של 60%[9].

נשוי לרבקה רביץ, ראש הסגל בבית נשיא המדינה ראובן ריבלין, ולהם אחד עשר ילדים.

קישורים חיצוניים

הערות שוליים

סמל המכלול גמרא 2.PNG
הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רישיון cc-by-sa 3.0