המכלול:פיתוח התשתית/דיונים

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
ארכיונים
רשימת הארכיונים

מעבר לתחתית הדף

יש לערוך את בקשותיכם מתחת לדף זה, על ידי הוספת פיסקה חדשה

דף זה ירכז דיונים אודות פיתוח התשתית הטכנית של המכלול. סקריפטים, גאדג'טים, מערכת מדיה-ויקי או כלי עזר אחרים. אל תחששו לבקש כל מה שעולה על דעתכם, או להביע דעה על כלים טכניים קיימים ו/או הצעות שהועלות על ידי אחרים.

בדף זה יערכו גם הדיונים אודות המשימות שבטבלה שבדף המכלול:פיתוח התשתית.


הוספת שאלה חדשה
כותרת שאלה:

שימו לב: נושאים חדשים נמצאים בתחתית דף זה ולא בראשו.


דפי השיחה החדשים

המצב כעת הוא שלא ניתן להכניס בהם נוסחאות באמצעות לאטקס כמו בדפים הישנים. בנוסף סקריפט העברות 76 לא עובד עליהם. כמו כן הםא מתעתדים לשנות כך את כל דפי מרחב "המכלול". כדי שתהיה אחידות? לדעתי צריכים לעשות דיון בין העורכים על השידרוג הזה. מכלולאים פעילים‌‏‎‏‌‏‎‏‎‏‌‏‎‏‌‏‎‏‏‌‏‎‌‏‌‏‎‏‌‏‎‏‌‏‎‏‌‏‏...--יהודהשיחה • י"ד באייר ה'תשע"ט • 09:15, 19 במאי 2019 (IDT)

אני אוהב את הישן. כמו פה. מישהו (שיחה) 20:40, 19 במאי 2019 (IDT)

נקודות לטיפול

 • דף הבית של המכלול אינו רספונסבי, ורק חלקו הימני מוצג.
 • היום בלוח השנה, התאריך מתחלף רק בחצות, ואילו בוקיפדיה מתחלף כמו שצריך כבר בסוף היום (לא יודע לפי איזה שיטה הם הולכים בצאת הכוכבים).
 • כאשר רוצים לקשר מילה לערך המתאים באמצעות התבנית קישור, אין השלמה אוטומטית של שם הערך וצריך לבדוק ידנית כיצד הוא נקרא, ולכותבו בדיוק.
 • גם כאשר מרחפים עם העכבר על הקישורים לדפים פנימיים אין תצוגה מקדימה.אביר על סוס (שיחה) 01:01, 7 בנובמבר 2019 (IST)
אביר על סוס:
 • זה ככה רק בתצוגת ניידים.
 • מניין לך שכך צריך להיות? למיטב ידיעתי ברוב האתרים זה כך.
 • השלמה אוטומטית יש, רק צריך לבחור בגאדג'ט המתאים, בדיוק כמו בויקיפדיה.
 • כנ"ל. ("הצגת בלון עם הפתיח" או משהו דומה)

בברכה, שלמה המלך (◄✉ | תרומות) 16:53, 11 בנובמבר 2019 (IST)

שלמה המלך

אני אכן מדבר על תצוגה לניידים.

אם בוקיפדיה השכילו להתאים את האירועים העבריים ללוח הזמנים היהודי, מכלול על אחת כמה וכמה.

לי לא עובד הבלון בריחוף על קישורים, ואין השלמה אוטומטית לערכים שברצוני לקשר.

אביר על סוס (שיחה) 18:14, 11 בנובמבר 2019 (IST)

אביר על סוס, כל זה רק בתצוגת ניידים (מלבד התחלפות התאריך)--שלמה המלך (◄✉ | תרומות) 18:46, 11 בנובמבר 2019 (IST) התחלפות התאריך חשובה והיא גם בנייחים ההתחלפות חשובה בימים אלו מאוד בשל ספירת העומר שאם לא יכול להיות תקין עדיף שלא יהיה וחבל שאני כותב זאת רק ביום ה28

מדיניות מחיקה/העברת דף אל פסקה

יש לי הצעה לגבי דפים שהוחלט למחוק אותם. אם ישנו דף שהוחלט למחוק אז פשוט להעביר אותו ישירות בתור בוט אחרי המחיקה אל "ארגז כלים" של המשתמש שהוא כתב את הדף.
דבר שני - דף שהוחלט לשלב בתוף דף אחר בימקום מחיקה אז פשוט שאולי יהיה גם איזה בוט שהוא ישלח הודעה אל כותב הדף שהוא שולב בתוך דף אחר. Shaishai (שיחה) 19:40, 18 במאי 2020 (IDT)

Shaishai תודה. ערכים שנמחקים מכיון שאינם בעלי חשיבות אנציקלופדית בעליל, אין טעם להעביר לדף משנה של המשתמש, כיון שאם הדף לא קשור למכלול - אין לו הצדקה לקיום גם כדף משנה. במצבים שהערך פשוט במצב התחלתי מאד - הוא אכן מועבר לדף משנה של המשתמש. לכן אין צורך בשינוי התשתית.
לגבי דף ששולב בתוך דף אחר. כוונתן שהמידע הוכנס לאחת הפסקאות בערך גדול יותר? זה לא קורה מספיק הרבה פעמים כדי שיצדיק בוט, בוט זה זמן מתכנתים, ובמכלול זה זמן יקר מאד, ואפשר להסתדר ידנית. יש הרבה משימות תכנות קריטיות שמחכות בתור.
אך אני חייב לציין, שנהניתי מאד לשמוע מישהו שחושב איך לשפר את המכלול. תמשיך כך! דויד (שיחה) כ"ז באייר ה'תש"ף 18:40 (IDT)
דוד שלום ותודה. למרות ההסברים אני עדיין חולק עלייך, אני חושב בכל זאת שאם דף נמחק בגלל סיבה של חוסר מידע, כל עוד הוא לא נוגד את כללי הצניעות ראוי יותר להעביר אל הבנאדם שהוא השקיע ותרם מתוך זמני הפרטי לכתיבה הזו. לעיתים רחוקות הייתי כותב בוויקיפדיה ונתקלתי לא פעם באופן שרירותי, בריוני, וגם בוטה של מפעילים שם שהחליטו למחוק על דעת עצמם מבלי ליידע את הבנאדם שהןא תרם מזמנו לכתיבה הזו למען אחרים ולמען הכלל. לפחות אם איזשהו מפעיל החליט אז אני חושב מן הראוי שזה יהיה יותר אנושי (לפחות כאן) להעביר דפים שהם נמחקים אל ארגז הכלים של הכותב וגם ליידע אותו בדף השיחה שלו הפרטי שלו כדי שזה לא יראה בוטה וביריוני כמו שם. רציתי גם לציין שישנם כמה וויקיפדיות שהם ממש פועלות כך וכאשר הן מחליטות על מחיקה של ערך בגלל חוסר מידע, או חוסר קישורים והן מחליטות על מחיקה הן מיידעות את הכותב באופן אישי וגם שולחות את הערך שנמחק אל ארגז הכלים שלו ולא הולכות ישר ומוחקות מבלי לתת סיכוי לכתיבה מחודשת וראויה יותר כדי לנסות ולתקן. תודה על ההקשבה. Shaishai (שיחה) 19:01, 20 במאי 2020 (IDT)
Shaishai למיטב ידיעתי, במכלול אין דבר כזה שמפעיל ימחק עקך בלי ליידע את המשתמש בדף שיחתו. ואכן, בערכים שיש להם סיכוי להגיע למשהו (רוב הערכים) - הם מועברים לדף משנה של המשתמש, ולא נמחקים לגמרי. דויד (שיחה) כ"ז באייר ה'תש"ף 19:24 (IDT)

בקשות ערכים

בנוסף לדף בקשת ערך אולי כדאי גם לעשות "דפי בקשות ערכים" בצורה יותר גדולה ומגובשת כמו שיש בוויקיפדיה לפי נושאים ותתי-נושאים. Shaishai (שיחה) 12:45, 20 במאי 2020 (IDT)

מתייג את מכלולאים פעילים‌‏‎‏‌‏‎‏‎‏‌‏‎‏‌‏‎‏‏‌‏‎‌‏‌‏‎‏‌‏‎‏‌‏‎‏‌‏‏. קובנא (שיחה) 12:51, 20 במאי 2020 (IDT)
Shaishai תודה, תוכל להסביר מה הכוונה? מה יש בויקיפדיה? אתה מתכוון בקשות לערכים שצריך ליצור אותם (ולא לייבא מויקיפדיה)? דויד (שיחה) כ"ז באייר ה'תש"ף 18:51 (IDT)
בוויקיפדיה ישנו פורטל שלם שהוא כולו מתרכז אך ורק בבקשות של ערכים שהם עדיין לא עלו אל האוויר. אולי ניתן לפתוח אחד כזה גם כאן ?. Shaishai (שיחה) 19:03, 20 במאי 2020 (IDT)
במכלול מטבע הדברים, מתמקדים בטיפול בערכים קיימים, יותר מאשר כתיבה, ומי שמבקש עקך חדש, אומרים לו ליצור טיוטה, לרשום מה שהוא יודע, ולתייג את {{מכלולאים פעילים}} שיעזרו לו. לדעתי לא יהיה תועלת גדולה מליצור פורטל כזה, אבל המכלולאים הפעילים תויגו פה, ואם מישהו חולק, אשמח לשמוע. דויד (שיחה) כ"ז באייר ה'תש"ף 19:27 (IDT)

הצעות לשיפור סרגל הכלים

תרשו לי לפתוח כאן פסקה נוספת בקשר להתייעלות האתר הנפלא הזה. ניתן להוסיף בצד ימין בטור הכלים גם קטגוריות נוספות כגון: קיצור דרך עבור "דף פורטלים" וכן אולי להוסיף קטגוריה נוספת לצורך הדפסה בטור שתחתיה אפשר יהיה להוריד ערך עבור קבצי PDF, קטגוריה עבור: דף יצירת ספר וגם: דף עבור הדפסה. Shaishai (שיחה) 20:16, 20 במאי 2020 (IDT)

Shaishai שוב תודה. הפורטלים במכלול עדיין בשלב מוקדם בטיפול בהם. נראה לי לא מתאים לפחות כרגע. יש כפתור למטה שנקרא "גרסה להדפסה". ולגבי יצירת ספר - לא הבנתי. דויד (שיחה) ה' בסיוון ה'תש"ף 21:52 (IDT)
בוויקיפדיה יש כפתור בסרגל הכלים שרשום עליו: יצירת ספר שבו ניתן להשתמש עבור יצירת ספר כולל הוראות שם. Shaishai (שיחה) 00:48, 28 במאי 2020 (IDT)
רק תרשה לי להרחיב ברשותך - בסרגל הכלים של וויקיפדיה בצד ימין ישנם 3 קטגוריות שנקראות כך:
 • יצירת ספר - שימוש בקבצים של ויקיפדיה עבור כתיבת ספר
 • הורדה כ־PDF - שימוש בקבצים של וויקיפדיה עבור פתיחת ערך על גבי קובץ של סיומת PDF
 • גרסה להדפסה - העברה של דף ערך עבור הדפסה

ממליץ לכם לעשות כאן את אותו הדבר כאן שזה עלול להיות לעזר רב. Shaishai (שיחה) 00:19, 5 ביוני 2020 (IDT)