המכלול:פיתוח התשתית/דיונים

מתוך המכלול
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
ארכיונים
רשימת הארכיונים

תבנית:ארכיון המכלול:פיתוח התשתית/דיונים

מעבר לתחתית הדף

יש לערוך את בקשותיכם מתחת לדף זה, על ידי הוספת פיסקה חדשה

דף זה ירכז דיונים אודות פיתוח התשתית הטכנית של המכלול. סקריפטים, גאדג'טים, מערכת מדיה-ויקי או כלי עזר אחרים. אל תחששו לבקש כל מה שעולה על דעתכם, או להביע דעה על כלים טכניים קיימים ו/או הצעות שהועלות על ידי אחרים.

בדף זה יערכו גם הדיונים אודות המשימות שבטבלה שבדף המכלול:פיתוח התשתית.


הוספת שאלה חדשה
כותרת שאלה:

שימו לב: נושאים חדשים נמצאים בתחתית דף זה ולא בראשו.

שדרוג כפתור "יבוא מוויקיפדיה"

לחיצה על הכפתור בתקציר העריכה תבדוק אם קיימת תבנית "קרד", ואם לא קיימת תצור אחת כזו בסוף הערך (בתוך תגית noinclude ליתר בטחון). מיותר לעשות ידנית פעולה טכנית זו כל פעם. עידו (שיחה) 07:01, 5 במרץ 2018 (IST)

נא להכניס שורה עם קישור לדיון. עידו - למה לא קריינא דאיגרתא יהיה פרוונקא? דוד (שיחה) 16:19, 5 במרץ 2018 (IST)
פשיטא שאעשה זאת אי"ה עידו (שיחה) 17:09, 5 במרץ 2018 (IST)

תיקון הלטקס.

עוד לא נכתב בטבלה. הבעיות הקיימות: חלק מהקודים לא זמינים כאן (נוסחאות כימיות), הקוד נותן תוצאות של אותיות חלשות בכל נוסחה, יש צורות כתיבה שבויקיפדיה עובדות וכאן לא.--יהודהשיחה • י"ח באדר ה'תשע"ח • 12:19, 5 במרץ 2018 (IST)

ישנה הבעיה הישנה שחלק מהנוסחאות הן עם מראה דק. ישנה בעיה חדשה של שגיאות קוד שקרתה לאחר ניסיוני לתקן את ההרחבה. מדובר בהרחבה מסובכת מאוד הדורשת התקנה נרחבת. מי שמסוגל להשיג עזרה טכנית בעניין מוויקיפד שמבין בזה מוזמן. דוד (שיחה) 16:20, 5 במרץ 2018 (IST)

הפנייה לדפים ריקים

- הועבר מהדף המכלול:לוח מודעות

רציתי להציע שהפנייה מ"ערך אקראי" לא תפנה לדף שעוד לא קיים, מכיון שישנם הרבה דפים כאלו הדבר פוגם בטעם הטוב. נחמן11 (שיחה | תרומות | מונה) לא חתמ/ה

נחמן11 היקר, אכן אתה צודק, דבר זה הוא לא נעים לכולנו, אך דא עקא שטיפול בזה הוא עניין של זמן וכסף. ועד שהמכלול לא יקטוף כסף מהשמיים, נאלץ להסתפק בזה. על כל פנים תודה לך על הרצון לעזור ועל האכפתיות, וסליחה שלא נענינו לבקשתך. עמוס חדד (שיחה) 22:55, 29 בינואר 2019 (IST)
עמוס חדד, נראה לי שיש פיתרון, שכל דף שכתב עליו שהוא צריך טיפול, יכניסו בתוכו הפניה לדף מיוחד:אקראי וכך תמיד יגיעו לדף אחר. מאידך, תהיה בעיה אחרת כי מי שלא יבין למה הוא לא הגיע לדף הרצוי איך יסבירו לו?--משתמש 2014 (שיחה) 12:47, 15 במאי 2019 (IDT)
- סוף העברה

המכלול, במחשב ללא אינטרנט

- הועבר מהדף המכלול:דלפק ייעוץ
- הועבר מהדף המכלול:ספר אורחים
  1. ישר כחכם!!!!
  2. האם יש בתכנון לעשות כמו בוויקיפדיה, שתהיה אפשרות להוריד את כל 'המכלול' למחשב האישי כך שישמש גם אנשים ללא חיבור לאינטרנט?

(בהתחשב בכך שהצורך לזה מצוי יותר אצל קוראי 'המכלול' מאשר 'ויקיפדיה'). ראה כאן: Kiwix מ.י.ש.הו (שיחה | תרומות | מונה) לא חתמ/ה

מ.י.ש.הו, כן (ראה כאן, בסוף הדף תחת הכותרת עוד)--יוסף (שיחה) 09:46, 2 בינואר 2019 (IST)
כל הכבוד. ויש בזה ענין נוסף: מה נעשה עם עדכוני וויקיפדיה לכל הערכים שיובאו כבר משם?? רעיון תיאורטי שחשבתי הוא להוריד גרסה לא מקוונת של וויקיפדיה כל תקופה, ולהשוות ביניהם, וכך לראות מה העדכונים. צריך לזה תכנות כמובן, להתייחס רק לערכים שב'מכלול'. מה שכן כדאי, שברגע שמייצרים קובץ ZIM ל'המכלול', להוריד מיד קובץ ZIM של וויקיפדיה, כך נוכל לשמור על עדכוני מהדורות תקינים. מ.י.ש.הו (שיחה) 21:50, 2 בינואר 2019 (IST)
- סוף העברה
מישהו לא הבנתי. מה ההבדל בין זה לויקיפדיה עצמה שמעדכנים את הקובץ כל תקופה?--יהודהשיחה • י"ב באייר ה'תשע"ט • 14:18, 17 במאי 2019 (IDT)
אחת הבעיות שדורשות פתרון בהמכלול, היא שאלת העדכונים מויקיפדיה. ערכי חולין מתעדכנים שם טוב יותר מבהמכלול. הרעיון שכתבתי הוא להוריד קבצי ZIM של ויקיפדיה, הקבצים הללו מתעדכנים רשמית כל חודש, ואז להשוות בין הקבצים. כך נוכל בתכנות פשוט יחסית לקבל על מגש מוכן את כל עדכוני ויקיפדיה. גם לא נצטרך לעבור על כל עדכון בנפרד, אם יהיה תכנת מחשב חכמה מספיק וכו' ואכמ"ל. זה מה שהתכוונתי. מישהו (שיחה) 23:35, 18 במאי 2019 (IDT)
- סוף העברה

דפי השיחה החדשים

המצב כעת הוא שלא ניתן להכניס בהם נוסחאות באמצעות לאטקס כמו בדפים הישנים. בנוסף סקריפט העברות 76 לא עובד עליהם. כמו כן הםא מתעתדים לשנות כך את כל דפי מרחב "המכלול". כדי שתהיה אחידות? לדעתי צריכים לעשות דיון בין העורכים על השידרוג הזה. מכלולאים פעילים‌‎‏‎‏‌‏‎‏‌‏‎‏‌‏‎‏‌‏‎‏‌‏‎‏‌‏‎‏‏‌‏‎‌‏‌‏‎‏‌‎‎‏‌‏‌‏‎‏‌‏‎‏‏...--יהודהשיחה • י"ד באייר ה'תשע"ט • 09:15, 19 במאי 2019 (IDT)

אני אוהב את הישן. כמו פה. מישהו (שיחה) 20:40, 19 במאי 2019 (IDT)