שרגי גשטטנר

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש


שגיאות פרמטריות בתבנית:מוזיקאי

פרמטרים ריקים [ שנות פעילות ] לא מופיעים בהגדרת התבנית

שרגי גשטטנר
Shragi Gestetner
אין תמונה חופשית
לידה 31 באוגוסט 1988
י"ט באלול ה'תשמ"ח
מונטריאול קנדה
פטירה 30 באפריל 2021 (בגיל 32)
י"ח באייר ה'תשפ"א
קבר רבי שמעון בר יוחאי במירון
מוקד פעילות ארצות הברית
עיסוק זמר
שיתופי פעולה בולטים יוסי גרין
בת זוג ציפורה (לבית דירנפלד)

שרגא אליהו (שרגי) גשטטנר (מאוית ביידיש - געשטעטנער באנגלית - Shragi Gestetner) (י"ט באלול ה'תשמ"ח - י"ח באייר ה'תשפ"א) היה זמר מלחין ויוצר יהודי חסידי. בשנת 2014 עזב את עולם המוזיקה והקדיש את ימיו לעסקיו וללימוד תורה. נספה באסון בהילולת רבי שמעון בר יוחאי.

ביוגרפיה

נולד בשנת ה'תשמ"ח לשושנה וחיים גשטטנר חסיד סקוור במונטריאול קנדה, למד בחיידר ובישיבה קטנה של החסידות במונטריאול, ולאחר מכן בישיבה גדולה של סקווירא בשיכון סקווירא בניו יורק. נישא לציפורה לבית דירנפלד ועבר להתגורר במונסי ארצות הברית.[1]

החל להלחין בגיל 12 והיה חבר בילדותו במקהלות חסידיות, אך נמנע לעסוק בתחום לבקשת הוריו עד לנישואיו. לאחר נישואיו החל את הקריירה המוזיקלית כזמר חתונות, בשנת 2012 הפיק את אלבום הבכורה "שרגי" יחד עם המפיק יוסי טיברג.[2] מתוך השירים באלבום שניים הולחנו על ידי שרגי בעצמו. השתתף גם בדיסקים "אמן ואמן" של הארגון "מורא מקדש".

בין השאר הלחין את השירים "השבת נועם הנשמות" עבור שלומי דסקל ואת "א-ל הכבוד" עבור שרולי ורדיגר.

בשנת 2014 לאחר כמה שנים בתחום המוזיקה ולאחר שהפיק שני דיסקים, עזב את עולם המוזיקה,[3] לטובת לימוד התורה, וקיבל על עצמו לא לשוב לעיסוקו כזמר, ואף מכר את האולפן שבבעלותו[4]. לפרנסתו עסק בחברת "vant panels" בו היה שותף ומנהל.

גשטטנר נהרג באסון ל"ג בעומר תשפ"א במירון, הלויתו התקיימה למחרת ביום שישי, בשל העובדה שבני המשפחה לא שהו בישראל ולא הספיקו להגיע ללויה הופצה הודעה ברשתות החברתיות ומאות אנשים הגיעו ללוותו להר המנוחות.[5]

היה בן 32 במותו והותיר חמשה ילדים.

דיסקוגרפיה

  • שרגי – 2011
  • ווארעמקייט – גוונים של גרין 4 - 2014, יחד עם יוסי גרין

קישורים חיצוניים

כתבות
סרטונים

הערות שוליים