סופטבול

מתוך המכלול
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
כדור סופטבול
משחקי המכביה ה-12, סופטבול

סופטבולאנגלית: Softball; מילולית "כדור רך") הוא משחק כדור הפופולרי בעיקר בארצות הברית, שם הוא נתפס כמשחק חובבים וכספורט הנשים המקביל לבייסבול. המשחק פותח על בסיס המשחק בייסבול וחוקי שני המשחקים דומים. לעיתים מתייחסים לבייסבול כ-hardball (מילולית "כדור קשה") כדי להבדיל בין המשחקים. ההבדל העיקרי בין סופטבול לבייסבול הוא הכדור בו משתמשים וחוקי ההגשה המאפשרים להגיש את הכדור בסופטבול רק בזריקה מלמטה.

המשחק הומצא על ידי ג'ורג' הנקוק בשיקגו, אילינוי, ב-1887. משחק הסופטבול הראשון שוחק בעזרת כפפת אגרוף מגולגלת ככדור, ומקל מטאטא כאַלה[1].

הסופטבול יצא מתוכנית המשחקים האולימפיים ולא היה חלק ממשחקי 2012.

ענף זה, שמזכיר בסגנונו את הבייסבול, הוא אחד משלושה ענפים בו משתתפים רק נשים (השניים האחרים הם שחייה צורנית והתעמלות אומנותית). הוא הוכר רשמית כספורט אולימפי רק במשחקים באטלנטה 1996.

שתי קבוצות, בנות תשע שחקניות כל אחת, מתמודדות אחת נגד השנייה. המטרה של הקבוצה המתקיפה היא להכות בכדור באמצעות המחבט, ועל ידי הגעה רצופה לשלוש התחנות לחזור לבסיס הבית ולזכות בהקפה אחת. קבוצת ההגנה, מצד שני, צריכה לפסול את הרצה מהקבוצה המתקיפה בעזרת תפיסת הכדור באוויר, זריקת הכדור לבסיס אליו רצה או בעזרת נגיעה של הכדור ברצה ובכך למנוע ממנה להשיג נקודות.

קישורים חיצוניים

הערות שוליים


אזהרה
ערך זה הוא קצרמר, אך הוא סווג כקצרמר מסוג שאינו ברשימת הקצרמרים במכלול, נא לתקן ולבחור שם מהרשימה.