אברהם ישעיהו הבר

מתוך המכלול
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
אברהם ישעיהו הבר
לידה 1965 שגיאת לואה ביחידה יחידה:גיל_לערכי_אישים בשורה 20: attempt to compare table with number.
תל אביב
השתייכות חרדים ליטאים
תפקידים מייסד ויו"ר עמותת מתנת חיים, משיב בישיבת נתיבות חכמה

אברהם ישעיהו הבר (יליד 1965) הוא מייסד ויו"ר עמותת מתנת חיים וזוכה פרס אות הנשיא למתנדב לשנת 2014.

ביוגרפיה

הבר נולד בתל אביב ולמד בישיבת פוניבז. שימש כר"מ בישיבת נחלת אשר בירושלים[דרוש מקור]. נשוי לרחל לבית כץ ולהם שני ילדים, תושב שכונת הר נוף בירושלים.

בשנת 2009 ייסד את עמותת מתנת חיים, שמטרתה לסייע במציאת תורמי כליה אלטרואיסטים לטובת חולי כליות בישראל. הבר הגיע לעיסוקו זה לאחר שנאלץ לעבור בעצמו השתלת כליה וראה את סבלם של החולים הממתינים בתור ועוברים תוך כדי כך טיפולי דיאליזה[1].

הבר קיבל את "אות הנשיא למתנדב" לשנת 2014 מנשיא המדינה דאז שמעון פרס על עידוד תרומת כליה מן החי להקלת מצוקתם של חולי כליות בישראל.

בחודש מרץ 2016 הוענק להבר אות מגן שר הבריאות למתנדבים מצטיינים, בנימוקי ועדת הפרס נכתב כי הוא מקדיש לילות כימים לשינוי התפיסה הרווחת לגבי תרומות איברים מן החי, הוא עושה זאת באמצעות תורמים אלטרואיסטים, ובכך מעניק חיים למאות חולי כליות בישראל[2].

בספטמבר 2017 נעצר הבר לחקירה בחשד לסחר באיברים ונשלח למעצר בית[3]. מעצר זה גרר ביקורת מצד אנשים רבים בארץ וביניהם כמובן חולי כליה ובני משפחותיהם כלפי משטרת ישראל[4]. בסוף נובמבר 2017 חזר הבר לפעילות מלאה בעמותה. בספטמבר 2018 החליטה הפרקליטות לסגור את התיק[5].

קישורים חיצוניים

הערות שוליים

סמל המכלול גמרא 2.PNG
הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רישיון cc-by-sa 3.0