מהללאל (ספר)

מתוך המכלול
קפיצה אל: ניווט, חיפוש


שגיאות פרמטריות בתבנית:ספר (זמני)

פרמטרים [ מאת, כיתוב, הבא, קודם ] לא מופיעים בהגדרת התבנית

פרמטרים ריקים [ שנת הוצאה בעברית ] לא מופיעים בהגדרת התבנית

מהללאל
מהללאל.jpg
הוצאה בעברית עלים
שנת הוצאה 2011
מספר עמודים 922
סדרת ספרים ממלכה במבחן

מהללאל הוא הספר השני בסדרת ממלכה במבחן, סדרת ספרי הרפתקאות מסוגת מותחן פוליטי שנכתבה על ידי הסופרת מיה קינן, והתפרסמה בעיקר בציבור החרדי והדתי. הספר יצא לאור בשנת 2011.

עלילה

בספר "מהללאל" כוזר נחלקת לשני חלקים תחת שלטונם של המלכים איסתרק ויוסף דיאלידאן, כאשר שטחיו של איסתרק מכונים על ידי אויביה "כוזר האחרת" או "כוזר הישנה", ובפי תושביה "כוזר האמיתית" או "כוזר האחת"; ואילו שטחיו של דיאלידאן מכונים "כוזר החדשה". מלחמת אחים עקובה מדם מתחוללת בין הצדדים.

הספר עוקב אחרי מהללאל, צעיר אסופי, יערן לשעבר, המתגורר בתחומי כוזר החדשה. בשל דמיון חיצוני נחשד מהללאל כמיכאל, אחיו הצעיר של איסתרק שיצא לבבל, ובעקבות כך מתנהל אחריו לאורך כל הספר מרדף ממשלתי. בד בבד עוקב הספר אחר חיפושו של יוסף דיאלידאן אחר האבקה השחורה, (המכונה גם "אבקת הרעם", ככל הנראה הכוונה לאבקת שריפה) על מנת להשתמש בה ככלי נשק רב עוצמה שישבור את מאזן האימה שנוצר בין הממלכות. כמובן שהוא לא בוחל באמצעים שיביאו אותו לכך, גם לא במחיר חיי הנישואים של בנו הצעיר.

בהמשך נתפס מהללאל בידי כוחותיו של יוסף דיאלידאן וכאשר מתבררת הטעות, מציע לו יוסף עסקה: שחרורו וחייהם של שניים שעזרו לו בבריחתו, תמורת חדירתו של מהללאל לתחומיה של כוזר הישנה תוך התחזות לנסיך מיכאל, והתנקשות באיסתרק.

מהללאל מסכים למראית עין כדי למשוך זמן, וכאשר נחשף בידי איסתרק הוא נכלא ולבסוף מקבל חנינה, כאשר מתבררות כוונותיו וכן העובדה שהוא בנו של בסטיאן מקאן, שר המלחמה של כוזר האמיתית - דודו של הנסיך מיכאל.

קישורים חיצוניים

סמל המכלול גמרא 2.PNG
הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רישיון cc-by-sa 3.0