הרב יהושע לייפר

מתוך המכלול
(הופנה מהדף יהושע לייפר)
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
הרב יהושע לייפר
Rabbi liefer.jpg

הרב יהושע לייפר
מקום פעילות מונסי, ניו סקוור וישראל
השתייכות יהדות חרדית
תחומי עיסוק דיין ומו"צ
תפקידים נשיא ומייסד מכון עוז והדר ופוסק בענייני מקוואות במונסי
לייפר במהלך נאום

הרב יהושע לייפר (נולד תשי"ז 1957) הוא נשיא מכון עוז והדר שבבעלותו, מחבר ומהדיר ספרים, דיין ומו"צ במונסי ובניו סקוור, ניו יורק

ביוגרפיה

נולד בישראל בי"ח בתמוז ה'תשי"ז לרבי יחיאל וצפורה. אביו כיהן כאדמו"ר טעמשוואר ירושלים. נשוי לבתו של הרב משה ניישלאס, רב שיכון סקווירא. גיסו הוא הרב דוד טברסקי האדמו"ר מרחמסטריווקא בירושלים, שאף הוא חתנו של הרב ניישלאס.

הרב לייפר משמש כממשיך דרכו של חותנו הרב ניישלאס כרב המקוואות של מאנסי.

את עבודתו כמוציא לאור החל בצעירותו כשהדפיס את הספר פירות גינוסר לרבי חיים בן עטר (בעל האור החיים) על שלחן ערוך יורה דעה שעד אז היה הספר רק במהדורת צילום באיכות ירודה.

לאחר פטירת אביו, בשנת תש"ע, מונה באופן רשמי כממלא מקום אביו אך למעשה איננו נוהג כאדמו"ר. בשנת תשע"ג מונה לכהן כאב"ד קהילת באר משה בעיר מאנסי שבניו יורק, שם נערכה הנחת אבן הפינה לבנייני המוסדות של הקהילה.

עוז והדר

Postscript-viewer-shaded.png ערך מורחב – עוז והדר

בשנת תשמ"ח החלו במכון עוז והדר לעבוד על מסכת גיטין כפתיח לש"ס כולו. בסביבות שנת תש"נ החל לייפר לכהן כנשיא המכון והכוללים עוז והדר, עד אז ניהל את המכון הרב יוסף סאמעט. אך בהמשך המכון הגיע לחובות והפרויקט נתקע. לאחר תקופה גייס הרב לייפר את הרשי פרידמן (אנ') מקנדה והוא לקח על עצמו את מימון הוצאת התלמוד בבלי שנקראה על שמו "מהדורת פריעדמאן".

מאוחר יותר גייס הרב לייפר את יהודה לייב פרלמוטר מארצות הברית לצורך מימון המתיבתא.

לקריאה נוספת

  • ממלכת התורה – קורות מכון עוז והדר, טבת תשס"ח עמ' שצה-תכא.

קישורים חיצוניים