אברהם דיין (פוליטיקאי)

מתוך המכלול
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
אברהם דיין
Ezgif-1-eb07dca66d0f.jpg
מדינה ישראלישראל  ישראל
לידה 1976
ו' באדר ה'תשל"ו
באר שבע
מפלגה ש"ס, איחוד הקהילות
חבר מועצת עיריית אלעד
תקופת כהונה 2013

אברהם (אבי) דיין הוא חבר מועצת העיר אלעד.

ביוגרפיה

דיין נולד למשפחה מסורתית שהתגוררה בשיכון ד' בבאר שבע למד במתיבתא של ישיבת הנגב, בישיבה קטנה למד בישיבת אור גאון בבני ברק, ובישיבה גדולה בישיבת שארית יוסף שבבאר יעקב. לאחר נישואיו התגורר תקופה בבני ברק, כאשר בתחילה הקדיש את יומו ללימוד בכולל של חבר מועצת חכמי התורה הרב שמעון בעדני ולאחר זמן יצא אל עולם העסקים. שנה לאחר נישואיו עבר לגור בשכונת גני הדר בפתח תקווה למשך ארבע שנים, לאחר מכן עבר לגור באלעד.

לקראת הבחירות בשנת 2013, הקים את 'מפלגת הצעירים' בשיתוף עם חברו חיים גנסיה, והיה אמור לרוץ ברשימה זו בבחירות. ביום הגשת הרשימות פנתה מפלגת ש"ס לדיין בבקשה שישתלב בתוך רשימתם על מנת ליצור גוש חזק ומבטיח, הוא נענה לבקשה והתמזג במקום השישי ברשימת ש"ס. לאחר הבחירות, שבהן נבחר ראש העיר ישראל פרוש, ניסתה ש"ס, שקיבלה שישה מנדטים, ליצור גוש חוסם יחד עם מפלגת 'ישי' של ברק צברי, שקיבלה שני מנדטים, אך דיין הצטרף לקואליציית פרוש באופן עצמאי, ובכך שבר את הגוש החוסם. לאחר הבחירות קיבל דיין את תפקיד סגן ראש העיר ומחזיק תיק הנדסה.

לקראת הבחירות בשנת 2018 הודיע דיין בישיבת מועצת העיר האחרונה, בה כל חבר מועצה מזדהה עם סיעתו לצורך מימון בחירות, כי הוא מקים מפלגה חדשה בראשותו בשם 'איחוד הקהילות'. דיין קיבל את תמיכת הרב מאיר מאזוז ומפלגת יחד - העם איתנו של אלי ישי, בבחירות קיבל דיין מנדט אחד וחסרו למפלגתו 180 קולות בשביל לקבל מנדט נוסף.

קישורים חיצוניים

P vip.svg ערך זה הוא קצרמר בנושא עסקנים. אתם מוזמנים לתרום למכלול ולהרחיב אותו.