מיה בנגל

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

מיה בנגל (נולדה ב-10 בנובמבר 1971) שימשה כיועצת בכירה לשרת המשפטים ציפי לבני לנושאים מקצועיים, פוליטיים ותקשורתיים. בנגל היא עיתונאית לשעבר וכיום היועצת התקשורתית של "שוברים שתיקה".

קריירה

בנגל החלה את דרכה המקצועית בשנת 1998 כעוזרת פרלמנטרית לחברי הכנסת חגי מרום ממפלגת העבודה, זהבה גלאון, יו"ר מפלגת מרצ, ואופיר פינס, לשעבר מזכ"ל מפלגת העבודה. בהמשך שימשה בנגל כדוברת מפלגת העבודה בין השנים 20022003. לאחר חמש שנות עבודה פרלמנטרית, הצטרפה בנגל למקימי יוזמת ז'נבה כחברת צוות ויועצת תקשורת פנימית. בנגל ליוותה את יוזמת השלום במשך כשנתיים, שלאחריהן החלה את דרכה כעיתונאית והמשיכה להרצות על השלום בתקשורת הישראלית.

בין השנים 2005-2012 עבדה בעיתון "מעריב" בתקופתם של העורכים אמנון דנקנר, דורון גלעזר, רותי יובל, אבי משולם וניר חפץ. בנגל שימשה בתפקידי עריכה והייתה כתבת פוליטית בעיתון, לאחר כשנה בעיתון החלה לשמש גם כפרשנית פוליטית ומדינית. בשנת 2008, במקביל לעבודתה בעיתון מעריב, החלה להגיש בתוכנית אקטואליה לצד דן מרגלית. היא הייתה חלק מצוות ההגשה עד שנת 2011. עד שנת 2010, שידרה בנגל בבקרים תוכנית רדיו יחד עם עמנואל רוזן ומאותה שנה החלה להגיש בימי שישי עם חיים יבין ותוכנית ערב ביחד עם בן כספית.

בשנת 2012, כאשר נרכש עיתון מעריב על ידי שלמה בן צבי, התפטרה בנגל מתפקידה בעיתון. מיד עם עזיבתה הצטרפה בנגל לקמפיי הבחירות של מרצ כיועצת אסטרטגית תקשורתית. עם תום הבחירות והרכבת הממשלה ה-33 עברה בנגל לעבוד במשרד המשפטים בתפקיד יועצת בכירה לשרת המשפטים ציפי לבני. החל מ-2016 עובדת כיועצת התקשורתית של "שוברים שתיקה".

חיים אישיים

בנגל נולדה בירושלים, שרתה כקצינה בקורס למדריכות חי"ר בבית הספר למכ"ים ומקצועות החי"ר. היא למדה תואר ראשון במשפטים באוניברסיטה העברית ומתגוררת היום בתל אביב יחד עם חברתה, כתבת הקולנוע נירית אנדרמן. השתיים מגדלות ביחד בן ובת.


סמל המכלול גמרא 2.PNG
הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רשימת התורמים
רישיון cc-by-sa 3.0

דוברות ישראליות