מחוז ליטרים

מתוך המכלול
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
מחוז ליטרים (מחוז)
County Leitrim
מדינה אירלנדאירלנד  אירלנד
פרובינציה קונכטקונכט  קונכט
בירת המחוז קאריק על השאנון
שפה רשמית אנגלית, אירית
שטח 1,590 קמ"ר
אוכלוסייה
 ‑ במחוז

31,798‏  (נכון ל-2011)
www.leitrim.ie

לחצו כדי להקטין חזרה

מחוז דונגאלמחוז ליטריםמחוז סלייגומחוז מאיומחוז גולווייגולוויימחוז רוסקומוןמחוז קאוואןמחוז לונגפורדמחוז מונהאןמחוז לאות'מחוז וסטמית'מחוז פינגלמחוז מית'מחוז דבליןדרום דבליןדן-לירי-רת'דאוןמחוז קליירמחוז לימריקמחוז אופאלימחוז קילדיירמחוז ויקלומחוז טיפררימחוז ליישמחוז קרלומחוז וקספורדמחוז ווטרפורדקורקמחוז קילקנימחוז טיפררימחוז ווטרפורדמחוז לימריקמחוז קרימחוז קורקצפון אירלנדהממלכה המאוחדתLeitrim in Ireland.svg
אודות התמונה

מחוז ליטריםאנגלית: County Leitrim, באירית: Contae Liatroma) הוא מחוז במערב אירלנד, הנקרא על שם הכפר ליטרים. המחוז שוכן בפרובינציית קונכט, והוא חלק מאזור הגבול. המחוז הוא הקטן ביותר בפרובינציית קונכט, הן מבחינת שטח והן מבחינת אוכלוסייה, והוא גובל בשישה מחוזות של אירלנד: בצפון במחוז דונגאל, בצפון מזרח במחוז פרמנה (הנמצא בצפון אירלנד), במזרח במחוז קאוואן, בדרום במחוז לונגפורד ובמערב במחוז סלייגו. נכון לשנת 2011, אוכלוסיית המחוז מונה כ-31,798 תושבים, אשר רובם הגדול הוא נוצרי קתולי, מה שהופך את המחוז לקטן ביותר באי אירלנד מבחינת האוכלוסייה המתגוררת בו. שתי הערים המאוכלסות ביותר במחוז הן קאריק על השאנון ומיינורהאמילטון.

בעבר היה המחוז מהמאוכלסים ביותר באירלנד, אולם, בעקבות הרעב הגדול, ההגירה מאירלנד לאמריקה והתיעוש של מירב מקצועות החקלאות והטקסטיל באזור, אוכלוסיית האזור צנחה בצורה דרסטית במהלך המאות ה-19 וה-20. בשנים האחרונות, עולה קרנו של המחוז בתחום החקלאות ואוכלוסייתו משתקמת. נכון להיום, צמיחת האוכלוסייה במחוז היא הגדולה ביותר בקונכט.

קישורים חיצוניים


Terrestrial globe.svg ערך זה הוא קצרמר בנושא גאוגרפיה. אתם מוזמנים לתרום למכלול ולהרחיב אותו.