מגדל המוזיאון

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
מגדל המוזיאון
מגדל המוזיאון
מגדל המוזיאון
מידע על המבנה
כתובת רחוב ברקוביץ 4, תל אביב-יפו
מדינה ישראלישראל  ישראל
התחלת הבנייה 2000
סיום הבנייה 2005
אדריכל צבי גבאי
שימוש בניין משרדים
(למפת תל אביב רגילה)
Tel Aviv map-plain.png
 
מגדל המוזיאון
מגדל המוזיאון

מגדל המוזיאון (ידוע גם בכינוי "מגדל ברקוביץ'") הוא מגדל משרדים הממוקם ברחוב ברקוביץ' 4 (סמוך לרחוב ויצמן) בתל אביב. בנייתו של המגדל הושלמה בשנת 2005. שמו של המגדל נגזר מקרבתו למוזיאון תל אביב לאמנות. כמו כן, מצוי למרגלות המגדל בית שלום עליכם ובקרבתו שוכן המשכן לאמנויות הבמה הכולל את האופרה הישראלית החדשה והתיאטרון הקאמרי. בין היתר שוכנים בו שגרירויות יפן ודנמרק.

היסטוריה

המגדל נבנה על השטח שיועד בתחילה ל"בניין המשפט", שהיה אמור לשכן את בתי המשפט בת"א. לאחר ביטול התוכנית, נמכר השטח עליו נמצא הבניין לחברת הביטוח מגדל תמורת 50 מיליון דולר - הסכום הגבוה ביותר ששולם אי פעם בישראל לחלקת אדמה (יחסית לגודלה). מחירו הגבוה של השטח נובע ממיקומו המצוין - סמוך לבית משפט המחוזי בשדרות שאול המלך, מצפון לאזור "הקריה", וקרוב למשרדי עורכי דין רבים הנמצאים בסביבתו.

המגדל, שתוכנן על ידי צבי גבאי, בנוי מ-24 קומות הכוללות למעלה מ-21,000 מ"ר של שטחי משרדים. גובהו של המגדל - 89 מטרים מעל הקרקע, ממקם אותו בעשירייה השלישית של המגדלים בישראל (מבחינת גובהם). המגדל מחובר בגשר הולכי רגל המגיע אל קומתו השנייה ישירות לכיכר מוזיאון תל אביב שלצידה גם בית המשפט בתל אביב. המגדל נחשב לאחד מהבניינים היוקרתיים ביותר בישראל, ודמי השכירות בו הם מגבוהים בארץ.

את המגדל מאכלסים משרדי עורכי דין, בתי השקעות, חברות עסקיות ושגרירויות. משרדיה של "מגדל", בעלת הבניין, שוכנים גם הם במגדל המוזיאון. זהו גם מקום משכנם של הבונים החופשיים בארץ ישראל שמשרדם נמצא בקומה 4 במגדל.

גלריה

קישורים חיצוניים

ויקישיתוף ראו מגדל המוזיאון בוויקישיתוף.

שדרות שאול המלך ורחוב קפלן
ניתן ללחוץ על הקישורים לשמות המקומות.
תחנת שאול המלךשכונת מונטיפיורינתיבי איילוןתחנת הרכבת תל אביב השלוםגשר עזריאלידרך בגיןרחוב דובנוברחוב אבן גבירולקריית מאירמכון תל אביב לחזנותהתיאטרון הקאמריהמשכן לאמנויות הבמהספריית בית אריאלהמוזיאון תל אביב לאמנותהיכל המשפטרחוב ויצמןבית החולים איכילובבית שלום עליכםבית אסיהבית אמריקהמגדל אמות השקעותבית הדר דפנהשדרות שאול המלךבית העיתונאים על שם סוקולובמגדל הקריהבית אמות משפטלונדון מיניסטורסגינת דובנובבית אירופהבית ציוני אמריקהמגדל דניאל פרישמגדל מרגניתמגדלי עזריאלימגדל המטכ"להקריהשרונהרחוב קפלןבית הסופרמגדל המוזיאוןShaul HaMelech Blvd map.png
אודות התמונה

1 לונדון מיניסטורס, 2 בית אמות משפט, 3 מגדל מרגנית, 4. מגדל המטכ"ל, 5. תחנת הרכבת תל אביב השלום,
6. גשר עזריאלי, 7. מגדל הקריה, 8. המשכן לאמנויות הבמה, 9. ספריית בית אריאלה, 10. מוזיאון תל אביב לאמנות,
11. היכל המשפט, 12. מגדל המוזיאון, 13. בית אסיה, 14. מגדל אמות השקעות, 15. בית אמריקה,
16. בית אירופה, 17. בית הדר דפנה, 18. בית ציוני אמריקה, 19. מכון תל אביב לחזנות,
20. בית העיתונאים על שם סוקולוב, 21. בית הסופר, 22. מגדל דניאל פריש, 23. בית שלום עליכם,
24. התיאטרון הקאמרי, 25. תחנת שאול המלך.

סמל המכלול גמרא 2.PNG
הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רישיון cc-by-sa 3.0