ישיבת בני עקיבא גבעת שמואל

מתוך המכלול
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
לוגו הישיבה
בניין בתי המדרש
בית המדרש הגדול

ישיבת בני עקיבא גבעת שמואל היא חטיבת ביניים וישיבה תיכונית בגבעת שמואל. בישיבה לומדים כ-930 תלמידים והיא כללה בעבר פנימייה.

הישיבה נוסדה כחטיבת ביניים בשנת 1973 ונקראה המכינה המרכזית לישיבות בני עקיבא גבעת שמואל (כיתות ז'-ט'), ובשנת 1999 הורחבה מסגרת הלימודים של המוסד לתוכנית שש-שנתית והחלה לתפקד כישיבה תיכונית. טרם השינוי נחשבה ישיבת בני עקיבא כפר הרואה למשלימתה של חטיבת הביניים.

מייסדיה של המכינה הם משה ברנשטיין ויעקב לוינגר. ראש הישיבה הוא הרב שרגא פרוכטר ומנהל החטיבה העליונה הוא הרב יוסף שטאווי. מנהל חטיבת הביניים הוא הרב ספי וייל.

הישיבה כוללת שני בנייני כיתות, בניין בתי מדרש (הכולל 3 בתי מדרש והגדול בהם שופץ בה'תשע"ה), בניין לימודי מדע (ששופץ והורחב בה'תשע"ב) ומשמש גם כבנין כיתות נוסף, חדר אוכל, פנימייה, אודיטוריום וספרייה.

ברחבי הישיבה ישנם מגרשי ספורט (בהם מגרש כדורגל סינתטי), מתקני כושר וטניס שולחן.

הפנימייה שנסגרה יועדה במקור לתלמידי התיכון, והיו בה כ-20 תלמידים בכל שכבה. הפנימייה כללה מדריכי מחזורים, חונכים לימודיים, אם בית ואבי בית. בשנת 2014 הוחלט על ידי הצוות הניהולי של הישיבה, על סגירת הפנימייה ופעילותה נפסקה לגמרי בשנת 2016. כיום היא משמשת לשבתות ישיבה, ערבי כיתה ('ואמונתך בלילות') ומגורי סטודנטים.

בשנה"ל ה'תשע"ב הוסיפה הישיבה כיתה ניסיונית המיועדת לבעלי לקויות למידה בשכבת כיתות ז'. לאחר שנתיים הוחלט להעביר את תלמידי הכיתה לכיתות הרגילות. בשנת ה'תשע"ה חזרו כיתות המיועדות ללקויי למידה בכיתות ז', והם שולבו בכיתה ט' בכיתות הרגילות.

בשנת התשע"ז זכתה נבחרת הישיבה בכדורסל באליפות ליגת הישיבות התיכוניות, בשנת התשע"ח הודחה הנבחרת בחצי הגמר.

ב-5 בפברואר 2018 נרצח הרב איתמר בן גל שהיה מחנך בכיתה ח'[1].

קישורים חיצוניים

הערות שוליים

Nuvola apps bookcase.png ערך זה הוא קצרמר בנושא חינוך ובנושא ישראל. אתם מוזמנים לתרום למכלול ולהרחיב אותו.


סמל המכלול גמרא 2.PNG
הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רישיון cc-by-sa 3.0