חני וינרוט

מתוך המכלול
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
חני וינרוט
תאריך לידה 5 בפברואר 1983
תאריך פטירה 29 בנובמבר 2017
מקום פטירה בני ברק
יצירות בולטות בארץ החיים

חני (חנה) וינרוט (5 בפברואר 1983 - 29 בנובמבר 2017) הייתה סופרת אמנית ומרצה חרדית ישראלית. שיתפה את תהליך התמודדותה עם מחלת הסרטן בבלוג אישי ובדף הפייסבוק שלה, כתביה הפכו לבסוף לשלושה ספרים. ליוותה והייתה חברה במספר קבוצות תמיכה של נשים חולות סרטן ומסרה מאות הרצאות בישראל ובעולם. כתבה גם במגזין "קטיפה" מבית יתד נאמן.

חייה

נולדה וגדלה בבני ברק למשפחת פיגנבלט, למדה בבית יעקב ונישאה לדובי וינרוט, בוגר ישיבת איתרי. השלימה תואר ראשון בפסיכולוגיה ולמדה לתואר שני. עבדה ב"מרכז חוסן" בתל אביב ככותבת תכניות פסיכו-חינוכיות לילדים ונוער בסיכון. בהיותה בת 25 ואם לשלושה ילדים, גילתה בעצמה משיטוט באינטרנט כי היא חולה בסרטן השד, לאחר טיפולים הצליחו לרסן את הסרטן אך שנתיים לאחר מכן הוא חזר. רופאיה הודיעו לה כי נותרו לה בין שישה חודשים לשנתיים לחיות. מתוך רצון להשאיר לילדיה מורשת ממנה ולהכינם לחיים, החלה בכתיבת בלוג אישי שיועד בתחילה למשפחתה, כשאחרים התוודעו לחומרים הכתובים ובהשפעת הקריאה ברשת הם צברו תאוצה ופרסום.

מצילומים שצילמו היא וילדיה בטלפון הפרטי שלה והועלו לעמוד האינסטגרם שלה נוצרה תערוכה שנקראה "למות רואה", והיא הוצגה בתיאטרון היהלום ברמת גן.

וינרוט כינתה את עצמה "סלב סרטן", היא הייתה פופולרית ברשתות החברתיות היו לה מעל 10,000 עוקבים בפייסבוק ואלפים נוספים בעמוד האינסטגרם שלה. מסרה מאות הרצאות לקהלים מגוונים, סיפרה על ההתמודדות עם המחלה ועל היכולת להספיק הרבה בזמן מועט.

ספריה

וינרוט הכירה את חיים ולדר במסגרת עבודתה, כשכתבה תכנית עבור נער בסיכון שוולדר הכיר במסגרת תפקידו ב"מרכז לילד ולמשפחה" בבני ברק. לאחר שוולדר התוודע לכתביה הוא הציע לערוך אותם לספר, שיצא ב-2014 בשם בארץ החיים[1]. בהמשך הוציאה שני ספרים נוספים חמש דקות ביום ועולם הפוך ראיתי (אסופה מהרצאות שלה, בעריכתו של ישראל מאיר), ספריה זכו להצלחה גם בציבור הישראלי הכללי.

משפחתה

בעלה עו"ד ורו"ח דובי וינרוט, בנו של עו"ד יעקב וינרוט, הוציא גם הוא ספר ילדים בשם "ארץ החיות" הממקד תחושות ורגשות לילדים דרך סיפורי החיות[2]. הייתה אם לשתי בנות ובן, היא הרבתה להזכיר אותם בהרצאותיה ובראיונות שנעשו עמה.

נפטרה ב-29 בנובמבר 2017, בגיל 34 [3][4].

קישורים חיצוניים

וידאו

הערות שוליים

סמל המכלול גמרא 2.PNG
הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רישיון cc-by-sa 3.0