חיים אפשטיין

מתוך המכלול
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
חיים אפשטיין
חיים אפשטיין
מדינה ישראל
לידה ה'תשי"ג, 1953)
מפלגה בני תורה
יו"ר מפלגת בני תורה
סגן ראש עיריית ירושלים

חיים אפשטיין (נולד בשנת ה'תשי"ג, 1953) הוא יו"ר מפלגת בני תורה וסגן ראש עיריית ירושלים.

ביוגרפיה

נולד וגדל בבני ברק, בנו של הרב יצחק אפשטיין. למד בישיבת פוניבז'. בתקופת לימודיו בישיבה היה משמשו של רבי שמואל רוזובסקי. כמו כן היה מקורב לרב שך, שהיה רבו ומקורבו של אביו.

היה מנהל לשכתו של הרב הראשי לירושלים רבי יצחק קוליץ. בסוף שנות ה-80 היה פעיל בהקמת דגל התורה. לאחר הבחירות לכנסת ה-12 שימש מזכיר סיעת דגל התורה בכנסת.

בשנים 1990–1992 כיהן כמנהל לשכתו של אברהם רביץ כסגן שר השיכון. בתקופת הקמתה של העיר אלעד התמנה על ידי שר הפנים אהוד ברק כחבר המועצה. לאחר מכן פרש מן החיים הפוליטיים ועסק בנדל"ן.

מתגורר בשכונת הר נוף בירושלים. אחותו נחמה היא אשת הפיזיקאי פרופסור יעקב גרינהויז, ואחותו רבקה היא אשת הרב נחום נריה.

מפלגת בני תורה

בשנת ה'תשע"ג, לקראת הבחירות לכנסת ה-19, עמד בראש רשימת נצח שייצגה את הפלג הליטאי שבהנהגת רבי שמואל אוירבך, אך היא הסירה את מועמדותה ערב הבחירות.

בבחירות לעיריית ירושלים, שנערכו באוקטובר 2013, הוצב בראש רשימת מפלגת בני תורה ואף התמודד על ראשות העיר. מפלגות ש"ס ויהדות התורה ורובו של הציבור החרדי בעיר תמכו במשה ליאון לראשות העיר. בכלי תקשורת רבים פורסם כי הסיבה להתמודדותו של אפשטיין למרות סיכוייו הזעומים להיבחר, היא כי ישנו "דיל" בינו לניר ברקת לגרום לפיצול בקולות החרדים בירושלים ובכך להביא לבחירתו של ברקת[1][2], אפשטיין עצמו הכחיש את קיומו של ה"דיל"[3]. התמודדותו גרמה למתח וחילוקי דעות בציבור הליטאי בירושלים.

בבחירות זכה ברקת, אפשטיין קיבל ל-3.6% מהקולות ולמרות שרשימתו זכתה רק במנדט אחד הוא מונה לסגן ראש העיר ומחזיק תיקי תרבות תורנית וח"ן חרדי.

ב-א' באב ה'תשע"ח פרסם עיתון הפלס כי תנועת בני תורה תריץ אותו לראשות עיריית ירושלים לבחירות אשר מועדם נקבע ל-כ"א בחשוון ה'תשע"ט.[4]

ב-י"ד בחשוון ה'תשע"ט (23 באוקטובר 2018) נכתב בהפלס שאנשי תנועת בני תורה יבחרו בזאב אלקין מאחר שאין סיכוי למועמד חרדי להיבחר.[5]

לאחר הבחירות הצטרף אפשטיין לקואליציה של ראש העיר משה ליאון ומונה למחזיק תיק בריאות.

קישורים חיצוניים

הערות שוליים

  1. יאיר אטינגר, המועמד החרדי אפשטיין טוען כי ימונה לסגן ראש העיר כחלק מדיל עם ברקת, באתר הארץ, 24 באוקטובר 2013
  2. רביב דרוקר, ה"דיל" הסודי של ברקת: המועמד החרדי רץ עד הסוף – וימונה לסגנו בשכר, באתר ערוץ עשר, 23 באוקטובר 2013 (במקור, מאתר "nana10")
  3. ישי קרוב, אפשטיין: לא ניפגשתי עם ברקת ואנשיו, באתר ערוץ 7, 24 באוקטובר 2013
  4. אבי רבינא וישראל כהן, ‏מהפך בירושלים? ה'פלג הירושלמי' יריץ את חיים אפשטיין, באתר כיכר השבת, 13 ביולי 2018
  5. עיתון הפלס י"ד חשוון ה'תשע"ט
סמל המכלול גמרא 2.PNG
הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רישיון cc-by-sa 3.0