אהרן מרגלית

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
(הופנה מהדף אהרון מרגלית)
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
Incomplete-document-purple.svg יש להשלים ערך זה: בערך זה חסר תוכן מהותי.
הנכם מוזמנים להשלים את החלקים החסרים ולהסיר הודעה זו. שקלו ליצור כותרות לפרקים הדורשים השלמה, ולהעביר את התבנית אליהם.

אהרן מרגלית הוא מרצה בתחום האימון האישי (קואוצ'ינג, מאנגלית: Coaching), מחבר הספר 'אתהלך' הפורס את משנת חייו מתוך נקודת מבט אמונית ונשיא 'מפעל החפץ חיים העולמי', סיפור חייו והתמודדותו מהווים השראה לרבים.

ביוגרפיה

מרגלית גדל במושב תפרח.

בהיותו כבן 3 בעת משחק ילדים בשדות המושב, נפל לבור כשטרקטור הנהוג בידי אחד הנערים הדוהר מעליו. הוא ניצל בנס, אך בעקבות כך סבל מטראומה קשה שגרמה לו לגמגום כבד שנמשך רוב שנות ילדותו ונערותו, מה שהעמיד בפניו אתגרים רבים בהתפתחות אישית וחברתית. חודשים לאחר מכן לקה בפוליו בכל הגוף וסבל משיתוק כמעט מלא. התאשפז במוסד לבעלי מוגבלות בקטמון. אמו התעקשה לערוך לו תרגילי פיזיותרפיה, ובעקבותיהם שוחרר מהמוסד בגיל 11, תוך כדי תהליך החלמה איטית, אך מעולם לא נרפא לחלוטין.

בנערותו למד בישיבת קרעטשניף ברחובות. האדמו"ר רבי דוד משה מקרעטשניף פעל עבורו ואף שילם למומחה רפואה שסייע לו להגמל מהגמגום. לאחר נישואיו התגורר ברחובות והקים את סוכנות הביטוח מרגולייף, וייסד את ארגון מפעל החפץ חיים העולמי להחדרת לימוד הלכות לשון הרע. הארגון מוציא לאור עלון בשם 'קב ונקי', מקיים מבחנים חודשיים ומכשיר מורי הוראה בהלכות לשון הרע. שיכל את בנו יעקב חיים שנרצח בשוד שהסתבך בקובה.

בהיותו כבן 50 חלה בסרטן האנגיו-סרקומה בדרגת ממאירות 5. היו מרופאיו שהמליצו לו להימנע מניתוח ומטיפולים כימותרפיים בשל העובדה שנותרו לו לפי המדע הרפואי שישה שבועות חיים בלבד, אך הוא התעקש נותח ונשאר בחיים. הוגדר בפי הרופאים כ"נס רפואי".

את הרצאתו הפומבית הראשונה על עצמו נשא בפורום המנהלים של עיתון המודיע והיא גרמה להדים רבים כשבעקבותיה הוציא לאור את סיפור חייו המאלף והתמודדותו עם מחלותיו בספרו הביוגרפי אתהלך בעריכת הסופר משה גוטמן בשיתוף עם חנוך ריגל. כן הוציא לאור סדרת ספרי קומיקס על סיפור חייו, בשם אהרלה.

כיום מתגורר באשדוד לצד ילדיו.

ראו גם

קישורים חיצוניים

הערות שוליים

P vip.svg ערך זה הוא קצרמר בנושא אישים. אתם מוזמנים לתרום למכלול ולהרחיב אותו.