משה מונטג

מתוך המכלול
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
משה מונטג
משה מונטג
משה מונטג
מפלגה סיעת דגל התורה שביהדות התורה
חבר מועצת העיר בית שמש
תקופת כהונה החל מ-ה'תשע"ג, 2013

משה מונטג הוא חבר עיריית בית שמש מטעם מפלגת דגל התורה, הוא יו"ר ועדת תכנון ובניה (התשע"ט), ומנכ"ל הגמ"ח המרכזי.

קריירה

בעיריית בית שמש

בשנת 2013 נבחר לחבר עיריית בית שמש.

בשנת 2017 נקרא לחברות בוועדת ההיגוי של העיר החדשה שפיר.

בבחירות 2018 לרשויות המקומיות תוכנן לרוץ לראשות העיר בית שמש מטעם דגל התורה, אך לבסוף הכריז משה אבוטבול על מועמדותו ולכן לא התמודד מונטג לראשות העיר.

שוחד

בשנת 2018 נעצר בחשד לשוחד לשחרור שטח לבנייה בשטח שעל פי החוק ניתן לבנות רק עבור ייעוד ציבורי ולא פרטי, בכירים בקהילה החרדית-ליטאית האשימו, כי זהו ניסיון של 'פילנתרופ' מחסידות סאטמר לייבא מאות חסידים לשכונה, וכך להשתלט עליה, זאת בניגוד גמור לדעתם של רבני המקום, וכך התנהל מאבק מתמשך בין חלקים בקהילה הליטאית המקומית, לבכירים בעירייה - ליטאים אף הם - שפעלו למען ההקצאה כפי שרוצה היזם, כמו כן בפרשיה הועלה חשד שעירב בדבר זה את הגמ"ח המרכזי, והגמ"ח היה בחשש של עיקול חשבונותיו, ולכן נאסר עליו לדבר עם ראשי הגמ"ח המרכזי בתקופת החקירות.

בתום חודשיים של חקירות, החליטה המשטרה לערוך מעצר לילי של 10 אנשים, אף שלפני כשנה פורסם דו"ח של מבקר המדינה שאישר כי היתרי הבנייה במתחם נעשו לפי התוכניות בהיתר ועל פי החוק, ביניהם נעצר מונטג, ולאחר כשבוע שוחרר ממעצרו בהוראת בית המשפט, לסנגורו בחר בעורך הדין הנחשב עמית חדד, הידוע גם כעורך דינם של משפחת נתניהו.

עקב תפקידיו כיו"ר ועדת תכנון ובניה בבית שמש, וכמנכ"ל הגמ"ח המרכזי, כיום נחשב משה מונטג כמומחה על בנושא דיור, ומתלווה למשלחות רבות יחד עם שר השיכון גלנט (2018) ומייעץ רבות לפרויקטיים חדשים.

קישורים חיצוניים