משה מונטג

מתוך המכלול
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Gnome-colors-edit-find-replace.svg יש לשכתב ערך זה. הסיבה לכך היא: ניסוח אנציקלופדי וביוגרפיה חסרה.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
משה מונטג
משה מונטג
עיסוק חבר עיריית בית שמש ומחזיק תיק תכנון ובניה
מפלגה יהדות התורה
חבר מועצת העיר בית שמש
תקופת כהונה ה'תשע"ג (2013) - ה'תשע"ט (2019)

משה מונטג היה חבר עיריית בית שמש מטעם מפלגת דגל התורה, ומנכ"ל הגמ"ח המרכזי.

ביוגרפיה

פעילות פוליטית

בשנת 2013 נבחר לחבר עיריית בית שמש ובשנת 2017 נקרא לחברות בוועדת ההיגוי של העיר החדשה שפיר.

בבחירות 2018 לרשויות המקומיות תוכנן לרוץ לראשות העיר בית שמש מטעם דגל התורה, אך לבסוף הכריז משה אבוטבול על מועמדותו ולכן לא התמודד מונטג לראשות העיר.

בשנת 2018 נעצר בחשד לשוחד לשחרור שטח לבנייה בשטח שעל פי החוק ניתן לבנות רק עבור ייעוד ציבורי ולא פרטי, בכירים בקהילה החרדית-ליטאית האשימו, כי זהו ניסיון של 'פילנתרופ' מחסידות סאטמר לייבא מאות חסידים לשכונה, וכך להשתלט עליה, זאת בניגוד גמור לדעתם של רבני המקום, וכך התנהל מאבק מתמשך בין חלקים בקהילה הליטאית המקומית, לבכירים בעירייה שפעלו למען ההקצאה כפי שרוצה היזם, כמו כן בפרשיה הועלה חשד שעירב בדבר זה את הגמ"ח המרכזי ונאסר עליו ליצור קשר עם ראשי הגמ"ח המרכזי בתקופת החקירות.

בתום חודשיים של חקירות, ערכה המשטרה מעצר לילי של 10 אנשים, אף שלפני כשנה פורסם דו"ח של מבקר המדינה שאישר כי היתרי הבנייה במתחם נעשו לפי התוכניות בהיתר ועל פי החוק, ביניהם נעצר מונטג, לאחר כשבוע שוחרר ממעצרו[1] בהוראת בית המשפט, לסנגורו בחר בעורך הדין הנחשב עמית חדד.

בשבט תשע"ט עם הצטרפותה של דגל התורה לקואליציה של עליזה בלוך, הודיע על פרישה מתפקידיו כחבר מועצת העיר בית שמש וראשות תנועת 'דגל התורה' בבית שמש[2]. באפריל 2019 הצטרף לדורות עילית'. שיוזמים הקמת עיר חרדית חדשה בשומרון[3]

קישורים חיצוניים

הערות שולייים