משה מוטרפרל

מתוך המכלול
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
משה מוטרפרל
אין תמונה חופשית
תאריך לידה ה'תש"מ (1980)
מקום לידה אשדוד
תפקיד בכיר חבר מועצת עיריית מודיעין עילית
תאריך תחילת התפקיד 2008
תאריך סיום התפקיד מכהן
תפקיד מוניציפלי אחר יו"ר ועדת כספים
מפלגות דגל התורה, יהדות התורה
רקע מקצועי או הכשרה מתווך

משה מוטרפרל הוא חבר מועצת עיריית מודיעין עילית, עסקן חרדי ואיש עסקים.

ביוגרפיה

משה נולד באשדוד בשנת ה'תש"מ (1980) להורים שעלו לארץ ישראל ממוסקבה בירת ברית המועצות. לאחר תהליך התקרבות של הוריו, נכנס ללמוד בתלמוד תורה 'הרב' באשדוד, בישיבה קטנה ברחובות אצל הרב נחום לבין, ובישיבה גדולה 'עיון התלמוד'.

עם נישואיו, לפני כחמש עשרה שנה, קבע את מושבו במודיעין עילית, בהתחלה בשכירות ועם תחילת אכלוס הגבעה המזרחית בעיר היה מראשוני התושבים שם. בפרויקט זה אכלו התושבים מרורים, תחילה בשל בג"ץ על גדר ההפרדה ובהמשך בשל עצירת האכלוס והשיא, בקריסת חברת חפציבה שבנתה את הפרויקט, כשדבר זה דחף אותו לעסקנות ובין היתר הוא משמש גם כגבאי בבית הכנסת הגדול "המרכזי נחלת חפציבה" בשכונה.

כמו כן, הקים מסגרת לימודי ערב לדוברי רוסית בעיר מודיעין הסמוכה, כאשר בכולל משולבים אף אברכים דוברי רוסית ממודיעין עילית, זאת בנוסף ללימודו בכולל, כשאת רוב יומו הוא מקדיש למען מטרה נעלה זו.

הוא החל לפעול למען התושבים, על מנת לשפר ככל הניתן את תנאי המקום, שהיה מנותק, ללא מוסדות, גינות ותחבורה. בעקבות כך, לקראת הבחירות במקומיות ב-2008 נקרא אל הדגל ונהיה לחבר מועצה מן המניין, מטעם 'דגל התורה'.

בשתי הקדנציות האלו נבנו בשכונות המזרחיות מוסדות חינוך רבים וסה"כ כ-40 כיתות גן, קרוב ל-100 כיתות יסודי ועל יסודי ואף נפתח חיידר חדש. כמו כן, הקים בתי כנסת באמצעות מימון משרד השיכון ומשרד הדתות.

בי"ב בחשוון תשע"ו 25 באוקטובר 2015 תרם כליה לאדם זר דרך עמותת "מתנת חיים".

הערות שוליים


P vip.svg ערך זה הוא קצרמר בנושא עסקנים. אתם מוזמנים לתרום למכלול ולהרחיב אותו.