ישעיהו ארנרייך

מתוך המכלול
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
ישעיהו ארנרייך
ישעיהו ארנרייך.jpeg
תפקיד בכיר סגן ראש עיריית בית שמש
תאריך תחילת התפקיד 2018
תאריך סיום התפקיד מכהן
תפקיד מוניציפלי אחר ראש מועצת עמנואל
מפלגות אגודת ישראל

ישעיהו ארנרייך הוא סגן ראש עיריית בית שמש וחבר מועצת העיר מטעם אגודת ישראל, שימש כראש מועצת עמנואל, אביו פנחס ארנרייך היה ממקימי העיר עמנואל, וסבו היה ר' יצחק גרשטנקורן ממקימי העיר בני ברק וראש העיר הראשון שלה.

ביוגרפיה

ארנרייך נולד בבני ברק למשפחה מחסידות גור, את לימודיו עשה במוסדות החסידות, בחיידר מסורת אבות, ולאחר מכן בישיבות גור, עם נישואיו קבע את מושבו בישוב עמנואל, כאשר במשך שמונה שנים למד בכולל לימודי חושן משפט ודיינות.

פעילות פוליטית

לקראת בחירות 2003 הגיש את מועמדותו לראשות מועצת עמנואל ונבחר, ב-2008, כאשר גמר את הקדנציה בעמנואל, עבר לשמש כנציג חסידות גור בעיריית בית שמש, בקהילת החסידות גור הציגו תחילה כמועמד לראשות העיר, ככל הנראה במטרה לצבור כוח ותאוצה, מאחר ובסופו של דבר הסיר את מועמדותו לטובת שלום לרנר שהפסיד למשה אבוטבול, בקדנציית אבוטבול הראשונה, הופקד בידו תאגיד המים העירוני 'מי שמש', אותו הוא בעצם הקים מיסודו. בקדנציה השנייה קיבל לידיו את מחלקת החינוך, נוסף על תאגיד 'מי שמש'. בתפקיד מחלקת החינוך הוא ביצע שורת מהלכים, כמו בניית עשרות כיתות וחשוב מכך, וכן פינויו של בית ספר הממ"ד 'שפות ותרבויות' שהלך והתרוקן בשכונה חרדית, לטובת בית ספר 'משכנות דעת', שהיה במצוקת כיתות.

קישורים חיצוניים

P vip.svg ערך זה הוא קצרמר בנושא עסקנים. אתם מוזמנים לתרום למכלול ולהרחיב אותו.