יעקב אשר גוטרמן

מתוך המכלול
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
יעקב אשר גוטרמן
YaakovGuterman.jpeg
לידה 1963
בני ברק
השכלה רב
עיסוק עוזר פרלמנטרי
מפלגה דגל התורה, יהדות התורה
ראש העיר של עיריית מודיעין עילית
תקופת כהונה נובמבר 2000 (כ־19 שנים)
הקודם בתפקיד יוסי שוינגר
חבר דירקטוריונים

יעקב אשר גוטרמן (נולד בשנת תשכ"ג, 1963) הוא ראש עיריית מודיעין עילית.

ביוגרפיה

נולד בבני ברק למשפחה מחסידות אלכסנדר. למד בישיבת פוניבז', והוסמך מאוחר יותר לרבנות. לאחר נישואיו התגורר בבני ברק והיה מבקר רוחני בעיתון יתד נאמן. בשנת 1996 נכנס לפעילות פוליטית בדגל התורה כאיש אמונו של הרב אהרן יהודה לייב שטינמן, וכיהן כעוזרו של ח"כ אברהם רביץ.

בשנת 2000, לאחר סיום כהונתו של יוסף שוינגר, התמנה כמועמד יחיד וללא בחירות לראשות העיר מודיעין עילית. מאז מכהן בתפקיד ברצף ונבחר כמועמד יחיד ללא בחירות בשתי מערכות הבחירות הבאות (2004, 2008).

גוטרמן יזם הקמת שכונות נוספות בעיר. בשנת 2005 יזם הקמת מרכזי תעסוקה לנשים בעיר, אשר תרמו רבות לפיתוחה של העיר ומועסקים בהם כאלף נשים.

בשנת 2005 נחקר גוטרמן על ידי היחידה הארצית לחקירת הונאות במשטרה בחשד לזיוף מסמכים, קבלת שוחד בחירות ואי-סדרים כספיים במועצה שבראשותו. כמו כן נחשד כי היתרי הבנייה לשכונה חדשה במודיעין עילית ניתנו על ידו שלא כחוק[1][2]. בשנת 2010 המליצה המשטרה להעמידו לדין בחשד לאיומים על מועמדים אחרים במערכת הבחירות המוניציפליות שהתקיימה בשנת 2008 במטרה להסיר את מועמדותם[3], אך לא הועמד לדין מחוסר ראיות בתיק.

גוטרמן היה מועמד ברשימת יהדות התורה מאז הבחירות לכנסת ה-15. בבחירות לכנסת ה-18 וה-19 הוצב במקום השמיני, אך לא נבחר.

משנת 2004 הוא מכהן כיו"ר דירקטוריון החברה לפיתוח משאבי אנוש - החברה למשק וכלכלה. בשנת 2013 היה חבר דירקטוריון בית החולים מעייני הישועה בבני ברק עד יוני 2014 אז מונה דירקטוריון חדש.

בשנת 2013 (תשע"ד) נערכו לראשונה בחירות לעיריית מודיעין עילית וגוטרמן נבחר לקדנציה רביעית, ברוב של 85.5 אחוזים. מולו התמודד אברהם ברגר, נציג מפלגת בני תורה.

בשנת 2018 (תשע"ט) נערכו שוב בחירות לעיריית מודיעין עילית וגוטרמן נבחר לקדנציה חמישית, ברוב של 71 אחוזים. מולו התמודד שמואל אלישיב, נציג מפלגת בני תורה.

משפחתו

נשוי לבתו של מרדכי לודמיר מירושלים. בתו הבכורה נשואה לבנו של הסופר שלום מאיר ולך.

הערות שוליים

Stub Israelis.png ערך זה הוא קצרמר בנושא ישראלים. אתם מוזמנים לתרום למכלול ולהרחיב אותו.