ימות המשיח פתרונות תקשורת

מתוך המכלול
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
ימות המשיח פתרונות תקשורת
סוג תקשורת
שנת הקמה ה'תשס"ט (2009)
משרד ראשי רחובות
מייסדים יעקב לנצ'נר
מוצרים עיקריים מערכות IVR
אנשי מפתח יוסף לנצ'נר (סמנכ"ל)
דף הבית של חברת ימות המשיח

ימות המשיח פתרונות תקשורת היא חברה המספקת מערכות IVR עם פיתוחי תוכנה ללקוחות פרטיים, מוסדות, עסקים, עמותות, ורשויות מקומיות בישראל[1].

החברה מאפשרת לכל אדם לפתוח קו תוכן ללא תשלום, ואף לקבל עליו תגמול, במידה וסך הדקות הנכנסות לקו, הנו גבוה.

לאחר פתיחת הקו, הלקוח יכול האתר הממשק הטכני של החברה, לבנות את עץ השלוחות כרצונו, ולהגדיר כל שלוחה לאחת מהאפשרויות הקיימות.

רוב סוגי השלוחות והאפשרויות ניתנות לתפעול אישי וללא תשלום. למעט: הכנת התחברות למנועי API , שיגורי קמפיינים של הודעות קוליות, הפניות לקוים שאינם בחברת ימות המשיח, שליחת פקסים או SMS מהמערכת, וזיהוי דיבור המומר לטקסט.

קווי המידע הקוליים, פופולאריים בעיקר בקרב המגזר החרדי, אשר רובם מתנזרים מהשימוש באינטרנט, וגם הנצרכים לאינטרנט ממעטים להשתמש בו. לכן קווים אלו מהווים מעין תחליף לשימוש באינטרנט, להפצת ולקבלת מידע

היסטוריה

בשנת ה'תשנ"ח, (1998), הוקם קו "נחייג ונשמע - תכניות יהדות בטלפון" על ידי יעקב לנצ'נר - חסיד חב"ד.

בשנת ה'תשס"ט (2009), הוחלט לפתוח על הפלטפורמה הקיימת, חברה אשר תספק קווי טלפוניה לכל דורש. החברה הפיקה את רווחיה מ"דמי הקישוריות" (שחייבת כל חברת תקשורת המפנה שיחה אל חברה אחרת) שהיו גבוהים באותו הזמן.

דעת רבנים על הקווים

גדולי הדור מתנגדים לחברה עקב קו עם תוכן לא ראוי שמשווק לבני נוער.[דרוש מקור][מפני ש...]

חסימות וועדת הרבנים לענייני תקשורת

עד שנת תשע"ז ועדת הרבנים לענייני תקשורת נהגה לחסום כל קו שדווח להם כלא מתאים לבני הציבור החרדי. בשנת תשע"ז טענה ועדת הרבנים כי חברת ימות המשיח מספקת שירות לקווים שאינם ראויים לבני התורה (כקווי נייעס), ולכן החלו לחסום באופן גורף כל קו ששייך לחברת ימות המשיח, שלא נשלח אליהם טופס לבקשת פתיחה. התוצאה הייתה, שאלפי קווים פרטיים שאינם קשורים לקווים שנפסלו ע"י הוועדה נחסמו. כדי להתמודד עם הבעיה, פיתחה החברה אפשרות לקבל מספר גישה לקו, המשמש רק מספר משתמשים קטן, וכך קטנים הסיכויים שייחסם.[2] בשנת תשע"ט, החלה הוועדה לחסום קומות מספרים שלמות השייכים לחברת ימות המשיח, ולמעשה המדיניות כיום היא, שכל קו השייך לחברה ייחסם, אלא אם ישלח טופס לוועדה.

קישורים חיצוניים

אתר: yemot.co.il

הערות שוליים

Telecom-icon.svg ערך זה הוא קצרמר בנושא תקשורת. אתם מוזמנים לתרום למכלול ולהרחיב אותו.