הרב נפתלי נוסבוים

מתוך המכלול
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
הרב נפתלי נוסבוים
אין תמונה חופשית
מקום לידה צרפת
מקום פעילות ישראל
תפקידים ראש ישיבת חיי משה

הרב נפתלי נוסבוים (נולד בה' באייר תש"ח) הוא דיין, פוסק הלכה וראש ישיבה חסידי ישראלי.

ביוגרפיה

נולד בצרפת לשמעון יהודה ולרוזה, במשפחה מחסידות גור. בהיותו כבן שנה עלה עם הוריו לישראל. למד בישיבת בית מאיר בבני ברק. נישא לרחל, בתו של הרב ישראל גרוסמן, ראש ישיבת פינסק-קרלין. מתגורר בשכונת נווה צבי בירושלים.

בשנת תשל"ט עם יסוד כוללי הש"ס הצטרף ללימודים, ונחשב לאחד ממצטייני הלומדים בכוללי הש"ס, במסגרת כוללי הש"ס נבחן אצל רבי יוסף שלום אלישיב.

בשנת תשמ"ז, עם הקמת בית הדין אהבת שלום, מונה לאב"ד. באותה שנה זכה בפרס "נזר הוראה" מטעם קרן אברהם הכהן, על שליטה בשולחן ערוך. בשנות ה-תש"ן מונה לראש הישיבות חיי משה הגדולה והקטנה. הוא מוסר שיעור יומי בישיבה הגדולה ושיעור כללי בישיבה הקטנה. הרב נוסבוים הוא גם ראש ישיבה בישיבת טשיבין, שבה הוא מוסר שיעור לשיעור ג', ראש ישיבת שומרי אמונים, ומראשי ישיבת שער השמים.

בסוף שנות ה-תש"ס מונה לאב"ד בבתי הדין החדשים "נתיבות חיים"[1] ו"הישר והטוב"[2], וכדיין חבר נשיאות בבית הדין "משפט שלום" של הרב ברוך שרגא. הוא מוסר שיעור בדף היומי בבית הכנסת אור הצפון ובבית הכנסת ביאלה בני ברק[3].

עיקר מומחיותו היא בדיני ממונות. מכהן כחבר נשיאות מפעל הש"ס העולמי, מפעל "שערי הוראה", ועד הרבנים לענייני צדקה, וחבר בית דין "משמר התורה" לענייני צניעות.

הרב נוסבוים הוא אב לשמונה ילדים. בנו אלחנן נפטר בשנת ה'תש"ע.

הערות שוליים

סמל המכלול גמרא 2.PNG
הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רישיון cc-by-sa 3.0