הפיגוע במרכז המסחרי בדימונה

מתוך המכלול
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
הפיגוע במרכז המסחרי בדימונה
מספר מפגעים 2

הפיגוע במרכז המסחרי בדימונה היה פיגוע התאבדות ב-4 בפברואר 2008 במרכז המסחרי בדימונה. אישה אחת נהרגה ותשעה נוספים נפצעו. גדודי חללי אל-אקצא והחזית העממית לשחרור פלסטין נטלו אחריות משותפת לפיגוע.

הפיגוע

ב-4 בפברואר 2008 הגיעו שני מחבלים פלסטינים מרצועת עזה חגורים בחגורות נפץ למרכז המסחרי בדימונה. מחבל אחד פוצץ את חגורת נפץ שלו ובפיצוץ נהרגה אישה ו-9 נפצעו. כתוצאה מהפיצוץ נפצע גם המחבל השני. אזרחים הבחינו שהמחבל הפצוע נושא חגורת נפץ. למקום הגיעו חבלנים ושוטרים. לבסוף נורה המחבל הפצוע על ידי חבלן המשטרה גלעד בסטיקר ולאחר מכן על ידי פקד קובי מור מיחידת "מגן", לפני שהצליח להפעיל את המטען שנשא על גופו.

לאחר הפיגוע

רפאל סויסה, אזרח ששהה מדי יום במרכז המסחרי, קם עם חבריו שניות לפני הפיצוץ. הוא הספיק לראות את המחבל מתפוצץ ואת הזוועה שלאחר מכן. משפחתו הפצירה בו לקבל טיפול, אך הוא סירב. באותו לילה הוא נפטר בשנתו[1].

ארצות הברית פרסמה הודעת גינוי לפיגוע.[2]

פקד קובי מור זכה לשבחים על תפקודו מראש הממשלה והשר הביטחון, ומפכ"ל המשטרה דודי כהן, הודיע כי דרגתו תועלה לדרגת רב פקד, ויוענק לו ציון לשבח. גלעד בסטיקר גם הועלה בדרגה יחד עם קובי מור.[3]

ב-26 ביולי 2008 כוח ימ"מ, בשיתוף פעולה עם השב"כ וצה"ל, הרגו את שיהאב נתשה, מחבל חמאס בן 25 מחברון שהכין את מטען החבלה ששימש בפיגוע. נתשה נהרג בנוהל סיר לחץ: הכוח ירה מספר רקטות אל העבר הבית בו התבצר ואחרי מספר פיצוצים הרס דחפור D9 משוריין את הבית[4].

ראו גם

קישורים חיצוניים

הערות שוליים


סמל המכלול גמרא 2.PNG
הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רישיון cc-by-sa 3.0